Skocz do zawartości

Temat służbowy


Rekomendowane odpowiedzi

No rzeczywiście - jeden z userów aktywnych w dziale kariery ma taki avatar. Mam wrażenie, zapewne mylne, jakoby sie utożsamiał z tą symboliką. :unsure:

 

a czy kazdy noszacy t-shirta z nadrukiem ryjca Che Guevary jest milosnikiem komunistycznego terroryzmu?

Odnośnik do komentarza
a czy kazdy noszacy t-shirta z nadrukiem ryjca Che Guevary jest milosnikiem komunistycznego terroryzmu?

 

jak napisałem wyżej - ZAPEWNE nie - ale jak się ktoś afiszuje z podobizną Hitlara, Guevarry czy Franka to inni mają prawo uwazać to za możliwość identyfikacji autora z reżimem/przesłanie/proagandą/wzorem - który reklamują i czuć się doktkniętym lub urażonym.

poza tym proagowanie symboliki wykorzystywanej przez oprawców naszego narodu jest niezgodne z przepisami.

a wystarczy odrobina refleksji...

Odnośnik do komentarza

Ja zupełnie abstrahuję od tego, kto i dlaczego używa określonych symboli (bo mam swoje zdanie na temat np. nastolatków ganiających w t-shirtach z napisem "CCCP", sierpem oraz młotem, czy wizerunkiem Che). Pytam tylko, czy i na podstawie jakiego aktu zabronione jest w Polsce używanie symboliki sierpa i młota?

Odnośnik do komentarza

dragon, to nie była uwaga do Ciebie i Twojej wypowiedzi. Posta z informacją o rzekomym zakazie używania takiego symbolu napisał krzysfiol i stąd moja wątpliwość, czy zakaz dotyczący symbolu sierpa i młota faktycznie w polskim prawodawstwie występuje i ewentualnie gdzie.

 

A to, czy jest w dobrym guście, czy też nie jest, to temat na odrębny wątek.

Odnośnik do komentarza
dragon, to nie była uwaga do Ciebie i Twojej wypowiedzi. Posta z informacją o rzekomym zakazie używania takiego symbolu napisał krzysfiol i stąd moja wątpliwość, czy zakaz dotyczący symbolu sierpa i młota faktycznie w polskim prawodawstwie występuje i ewentualnie gdzie.

 

Nie moge teraz tego znaleźć, ale kiedys czytałem o jakimś przepisie, który zakazuje uzywania symboli o treści nazistowskiej i komunistycznej. Mozliwe, że było to dawno i nieprawda, ale mimo wszystko pozostaje kwestia smaku.

Odnośnik do komentarza
dragon, to nie była uwaga do Ciebie i Twojej wypowiedzi. Posta z informacją o rzekomym zakazie używania takiego symbolu napisał krzysfiol i stąd moja wątpliwość, czy zakaz dotyczący symbolu sierpa i młota faktycznie w polskim prawodawstwie występuje i ewentualnie gdzie.

 

Nie moge teraz tego znaleźć, ale kiedys czytałem o jakimś przepisie, który zakazuje uzywania symboli o treści nazistowskiej i komunistycznej. Mozliwe, że było to dawno i nieprawda, ale mimo wszystko pozostaje kwestia smaku.

AFAIK zabronione przez prawo jest zakładanie zgromadzeń i partii politycznych o charakterze nacjonalistycznym, rasistowskim, czy też sięgających do ideologii nazizmu czy komunizmu, ale samo wyznawanie tych ideologii przez jednostkę chyba nie jest zabronione :-k inna sprawa, jak takie zachowanie ma się do czegoś co ogólnie rozumiemy jako "dobry smak"

Odnośnik do komentarza
dragon, to nie była uwaga do Ciebie i Twojej wypowiedzi. Posta z informacją o rzekomym zakazie używania takiego symbolu napisał krzysfiol i stąd moja wątpliwość, czy zakaz dotyczący symbolu sierpa i młota faktycznie w polskim prawodawstwie występuje i ewentualnie gdzie.

 

Nie moge teraz tego znaleźć, ale kiedys czytałem o jakimś przepisie, który zakazuje uzywania symboli o treści nazistowskiej i komunistycznej. Mozliwe, że było to dawno i nieprawda, ale mimo wszystko pozostaje kwestia smaku.

AFAIK zabronione przez prawo jest zakładanie zgromadzeń i partii politycznych o charakterze nacjonalistycznym, rasistowskim, czy też sięgających do ideologii nazizmu czy komunizmu, ale samo wyznawanie tych ideologii przez jednostkę chyba nie jest zabronione :-k inna sprawa, jak takie zachowanie ma się do czegoś co ogólnie rozumiemy jako "dobry smak"

 

Art. 13

Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

 

 

Art. 256.

Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 257.

Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowościowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...