Skocz do zawartości

Prawybory prezydenckie 2015


FYM

  

93 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Obliczenia zwolennika KORWiN-a z dupy, tak samo komentarze jego przeciwnika. Trudno skomentować wzięte z kosmosu liczby.

 

Owszem, podane tam liczby odzwierciedlaja hipotetyczną sytuację, ale operując na liczbach, a nie rzucanych w powietrze sloganach jeszcze bardziej uwypuklono całkowitą fałszywość tezy głoszonej przez partię KORWiN oraz jej lidera. Powiem tak - ja nigdy nie lubiłem zaglądać do portfela innym ludziom. Zapewne wśród zwolenników JKM są i tacy, którzy odprowadzają co roku więcej pieniędzy ode mnie, jak i tacy, co mniej. Zasadniczą różnicą jest jednak to, że w przeciwieństwie do nich ja nie czuję się okradany przez państwo. Tak, prawo podatkowe w Polsce nie jest idealne (jak zresztą nigdzie na świecie) i trzeba je ulepszać, ale należy zdać sobie sprawę, że w obecnej sytuacji ekonomiczno-politycznej "korwinizm" w czystej postaci najprawdopodobniej doprowadziłby w kilka miesięcy do wojny domowej. I niestety obawiam się, że to właśnie zwolennicy JKM byliby pierwszymi, którzy rozpoczęliby "antykorwinową" rewolucję, gdyż krzyknąć "precz z biurokracją" jest łatwo, a odnaleźć się w rzeczywistości, w której trzeba płacić za rzeczy/usługi, których obecnie nawet nie dostrzegają byłoby juz znacznie trudniej.

Odnośnik do komentarza

Ekhm, a to niby nieprawda? Oglądaliście wczoraj Dudę w TVN24? W pierwszej części zawinął się w precelek, żeby tylko nie odpowiedzieć wprost na pytania, czy podziela poglądy prezesa swojej partii. Tak aby zrobić wrażenie samodzielnego, ale zarazem broń boże nie obrazić Jarosława.

Ok, ale jest treść i jest forma. Forma jest obrzydliwa i uderzająca naprawdę w najniższe instykty. Podobnie jak spot sprzed czterech lat "Oni pójdą na wybory". Rozumiem, że to ostra walka i są zagrywki poniżej pasa. Przeraża mnie jedynie, że ktoś w sztabie Komorowskiego uznał, że coś takiego zadziała (i pewnie zadziała, ludzie odpowiadający za kampanię pewnie lepiej znają się na tym co działa, a co nie, niż my).

Odnośnik do komentarza

To że Korwin nigdy nie miał w ręce kalkulatora, to powszechnie wiadomy fakt ;)

 

Wiadomy powszechnie, ale nie do końca wiadomy wielu jego zwolennikom ;) Dlatego warto zaakcentować, jakie konsekwencje może mieć wprowadzenie w życie pomysłów, które być może atrakcyjnie brzmią jako wykrzyczane na wiecu i oderwane od siebie hasła, ale tak naprawdę prowadzą w prostej linii do spektakularnego załamania się nie tyle biurokracji, co po prostu Polski.

Odnośnik do komentarza

 

Ekhm, a to niby nieprawda? Oglądaliście wczoraj Dudę w TVN24? W pierwszej części zawinął się w precelek, żeby tylko nie odpowiedzieć wprost na pytania, czy podziela poglądy prezesa swojej partii. Tak aby zrobić wrażenie samodzielnego, ale zarazem broń boże nie obrazić Jarosława.

Ok, ale jest treść i jest forma. Forma jest obrzydliwa i uderzająca naprawdę w najniższe instykty. Podobnie jak spot sprzed czterech lat "Oni pójdą na wybory". Rozumiem, że to ostra walka i są zagrywki poniżej pasa. Przeraża mnie jedynie, że ktoś w sztabie Komorowskiego uznał, że coś takiego zadziała (i pewnie zadziała, ludzie odpowiadający za kampanię pewnie lepiej znają się na tym co działa, a co nie, niż my).

 

A bo Bronek przespał kampanię i na moje w drugiej turze przegra. Zaczyna do nich docierać i panikują.

Odnośnik do komentarza

Najnowszy spot Komorowskiego "Za Dudą stoi Kaczyńskim" wzbudził moje autentyczne obrzydzenie. Sorry, retoryka "przyjdzie zły Kaczor i was zje" to naprawdę wszystko na co stać takiego, co by nie mówić, ogarniętego gościa jak Misiek Kamiński (widzę tu jego rękę)? Jeśli to zadziała na elektorat Bronka, to bardzo źle o tym elektoracie świadczy.

I działa to na jego elektorat tak, że aż mu poparcie spadło.

Poza tym wyjątkowo krótką pamięć masz - parę dni przed tym spotem był spot o in vitro, znacznie bardziej merytoryczny.

Zresztą Kamiński i tak ma trudną pracę - wyjaśnienie sprawy SKOK "ciemnemu ludowi" graniczy z cudem, a przecież to wspaniały hak na Dudę, przy pomocy którego można go zdemolować. Choć może to trzymają na drugą turę - albo w ogóle na wybory parlamentarne, by obnażyć zakłamanie PiS.

Odnośnik do komentarza

 

Najnowszy spot Komorowskiego "Za Dudą stoi Kaczyńskim" wzbudził moje autentyczne obrzydzenie. Sorry, retoryka "przyjdzie zły Kaczor i was zje" to naprawdę wszystko na co stać takiego, co by nie mówić, ogarniętego gościa jak Misiek Kamiński (widzę tu jego rękę)? Jeśli to zadziała na elektorat Bronka, to bardzo źle o tym elektoracie świadczy.

I działa to na jego elektorat tak, że aż mu poparcie spadło.

Poza tym wyjątkowo krótką pamięć masz - parę dni przed tym spotem był spot o in vitro, znacznie bardziej merytoryczny.

Zresztą Kamiński i tak ma trudną pracę - wyjaśnienie sprawy SKOK "ciemnemu ludowi" graniczy z cudem, a przecież to wspaniały hak na Dudę, przy pomocy którego można go zdemolować. Choć może to trzymają na drugą turę - albo w ogóle na wybory parlamentarne, by obnażyć zakłamanie PiS.

 

Równie dobrze hakiem na Bronka może być sprawa SKOK Wołomin. Ale zapomniałem, że ta afera przecież nie istnieje i nie jest w żadnym stopniu związana z Komorowskim :laugh:

Odnośnik do komentarza

I tura

 

1. Paweł Kukiz - 28

2. Janusz Korwin-Mikke - 23

3. Andrzej Duda - 11

4. Bronisław Komorowski - 9

5. Marian Kowalski - 4

6. Magdalena Ogórek - 3

-. Janusz Palikot - 3

8. Grzegorz Braun - 2

9. Paweł Tanajno - 1

-. Jacek Wilk - 1

11. Adam Jarubas - 0

 

Będą cmf prawybory na 2 turę?

 

Ankieta zmodyfikowana.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...