Skocz do zawartości

Bez pereł, złota i laurów


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro tak się sprawy miały, nie przejmowałem się już zbytnio kryzysem formy, jaki wciąż nas nękał. Spotkanie z Hapoelem Petach Tikwa było bowiem kolejnym, którego nie wygraliśmy wyłącznie na własne życzenie. Tuż po przerwie bowiem Elbaz zagrał we własnym polu karnym wprost do Marinkovicia, który wykorzystał ten prezent, nie dając Cebanu najmniejszych szans na interwencję. Eli na swoje szczęście zrehabilitował się w 69. minucie, gdy Tatur zagrał mu idealną piłkę na wolne pole, on zaś wcisnął się między obrońców a bramkarza, posyłając futbolówkę do niemalże pustej bramki.

 

01.05.2015 Stadion Pokoju, Umm el-Fahm: 2.003 widzów

L35 Maccabi Umm el-Fahm [1] — Hapoel Petach Tikwa [7] 1:1 (0:0)

 

46. N.Marinković 0:1

69. E.Elbaz 1:1

 

Maccabi: I.Cebanu 6.8 — A.Khatib 6.6, A.Masliah 6.8, O.Mash'alla 6.7, L.Katzav 6.3 — E.Maravi 6.6 (82. Kosta) — T.Tatur 6.8, L.Pérez 6.2 (86. M.Agbaria) — D.Revivo 6.5 — E.Elbaz 7.0 (82. A.Gubeza), Y.Uzan 6.3

 

MVP: Nebojša Marinković (AMC; Hapoel) — 7.0 (1 gol)

Odnośnik do komentarza

Trudno mi było zmotywować zawodników, by dograli sezon do końca na wysokich obrotach, zwłaszcza że remis w meczu z Hapoelem dał nam w bonusie mistrzostwo 2. ligi. Przeciwko Maccabi Petach Tikwa zagraliśmy zatem znów nieprzekonująco i nieskutecznie, co zasłużenie skończyło się golem De Vity po godzinie gry. Z taką dyspozycją mogliśmy liczyć wyłącznie na stałe fragmenty gry i rzeczywiście, na pięć minut przed końcem spotkania Uzan wyrównał po rzucie rożnym Revivo, ratując nam remis. Moje 4-4-2 Diament zupełnie straciło siłę przebicia i było już dla mnie jasne, że na ekstraklasę będę musiał przygotować zupełnie nowe rozwiązania taktyczne.

 

06.05.2015 Ha-Moszawa, Petach Tikwa: 556 widzów

L36 Maccabi Petach Tikwa [6] — Maccabi Umm el-Fahm [1] 1:1 (0:0)

 

62. R.De Vita 1:0

68. Y.Katan (MPT) knt.

85. Y.Uzan 1:1

 

Maccabi: I.Cebanu 6.8 — A.Khatib 6.9, A.Masliah 6.9, O.Mash'alla 6.6, L.Katzav 7.0 — E.Maravi 6.8 — T.Tatur 6.3 (84. Kosta), L.Pérez 6.3 (84. M.Agbaria) — D.Revivo 6.8 — A.Gubeza 6.2 (45. M.Jabarin 6.3), Y.Uzan 7.1

 

MVP: Raffaele Da Vita (ML; Maccabi PT) — 7.6 (1 gol)

Odnośnik do komentarza

Sezon kończył się powoli, a wraz z nim wypożyczenia. Wiedziałem, że awans prawdopodobnie zakończy naszą współpracę z Maccabi Hajfa, dlatego też zależało mi na zatrzymaniu moich największych gwiazd na kolejny rok. Niestety nie było to możliwe — Prusinowski (najmniejsza strata) i Maravi (ysz) nie zostali udostępnieni do wypożyczenia, a Mash'alla zdaniem jego trenerów powinien rozwijać się w towarzystwie lepszych zawodników, z czym trudno było polemizować. W tej sytuacji zatrudnienie na kolejny sezon naszego najlepszego strzelca Uzana oraz najlepszego obrońcy Masliaha musiałem uznać za spory sukces.

 

A sezon obecny kończyliśmy meczem z Ahi Nazaret przed rekordowo liczną widownią na Stadionie Pokoju; przyszła cała wioska i ludność z okolicznych osad. Przez pół godziny działo się niewiele, Elbaz huknął z dystansu w poprzeczkę, Cebanu zatrzymał szarżującego na naszą bramkę Kayirę, nic więcej. W 37. minucie, gdy goście zdawali się łapać wiatr w żagle, Eli zgrał piłkę do Uzana, który precyzyjnym strzałem przy słupku dał nam prowadzenie. Stracona bramka zgasiła gości, a gdy w 57. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Astrain, ich sytuacja zrobiła się jeszcze mniej sympatyczna. Rzut wolny po tym faulu wykonał Revivo i wkręcił piłkę w same widły, podwyższając na 2:0. Na dziesięć minut przed końcem meczu Uzan dobił Ahi po rzucie rożnym egzekwowanym przez Revivo i z Ligat Leumit pożegnaliśmy się z klasą, wreszcie rozegrawszy spotkanie na miarę naszych możliwości.

 

15.05.2015 Stadion Pokoju, Umm el-Fahm: 2.681 widzów

L37 Maccabi Umm el-Fahm [1] — Ahi Nazaret [6] 3:0 (1:0)

 

37. Y.Uzan 1:0

56. J.Astrain (AN) cz.k.

57. D.Revivo 2:0

79. Y.Uzan 3:0

87. M.Agbaria (M) knt.

 

Maccabi: I.Cebanu 7.2 — A.Khatib 7.6, A.Masliah 7.9, O.Mash'alla 7.1, L.Katzav 7.6 — E.Maravi 7.0 (72. N.Laks 6.8) — T.Tatur 6.6 (72. Kosta 6.7), L.Pérez 6.8 — D.Revivo 8.3 — E.Elbaz 6.9 (76. M.Agbaria KNT), Y.Uzan 8.8

 

MVP: Yoni Uzan (SC; Maccabi) — 8.8 (2 gole/1 asysta)


 

 

Liga%20Leumit_%20Overview%20Stages.png

 

Odnośnik do komentarza

Pewne, bezdyskusyjne zwycięstwo na zakończenie sezonu - przynajmniej taka osłoda po tym spektakularnym (tylko dwa zwycięstwa od 07.03.2015 - dobrze widzę?) leju po bombie, która rąbnęła i skuteczność taktyki poszła się kochać. Oby tylko w ekstraklasie nie było nadal widocznych skutków zarazy braku skuteczności i zdecydowania.

 

Rywale, z tego co widzę, jednak też swoimi wynikami rozdawali prezenty, niczym Mikołaj w grudniu. Bez tego awans raczej stałby pod znakiem zapytania do ostatniej kolejki.

 

Winszuję mistrzostwa drugiej ligi :)

Odnośnik do komentarza

Ile punktow przewagi straciles przez klatwe Guliego? :>

 

Mimo bardzo kiepskiej passy, Twoja przewaga nad drugim zespolem i tak wyglada niezle, wiec pewnie w najlepszym momencie sezonu zapas punktowy wynosil dobrych kilkanascie punktow :-k

 

I na koniec, jak widzisz swoje szanse w najwyzszej klasie rozgrywkowej? Masz pomysl jak powrocic do lepszych wynikow?

 

Powodzenia :kutgw:

Odnośnik do komentarza

Jeśli, odpukać, Maccabi okaże się klubem bez przyszłości (np. permanentne zadłużenie, brak funduszy na wzmocnienia lub zawodnicy na Bosmanie, którzy nie chcą nawet słyszeć o przejściu klubu), to będzie jakieś nowe wyzwanie, tak jak to było w opku "If it moves, kick it", czy raczej koniec, jak w "Długim marszu"?

 

Rzeczywiście, najsympatyczniejsze pod względem zasad ligowych wydają się "drabinki" Anglii i Niemiec. W FM 2006 przerobiłem już oba te kraje i za każdym razem awans do wyższej klasy rozgrywkowej nie musiał oznaczać rozpaczliwej walki o utrzymanie, ponadto promocja oznacza zastrzyk gotówki za prawa telewizyjne. W Izraelu tego nie ma?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...