Skocz do zawartości

Bez pereł, złota i laurów


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Październik kończyliśmy wyjazdem do Hapoelu Katamon. Eksperci przepowiadali nasze zwycięstwo, do czego wciąż jeszcze nie potrafiłem się przyzwyczaić, ale gospodarze bronili się umiejętnie, ewidentnie nastawieni na osiągnięcie bezbramkowego remisu. Stworzyliśmy dwie dogodne sytuacje, Masliah po rzucie rożnym trafił w słupek, a Naye'a po podaniu Uzana w bramkarza. I dopiero wprowadzenie na boisko Elbaza zmieniło obraz gry, choć nie bez pomocy gospodarzy. W 78. minucie Taha i Kozokin nie potrafili wybić piłki spod nóg naszego napastnika, ten zaś przytomnym strzałem zaskoczył Shemesha. A dziesięć minut później, gdy Deri wyciął w polu karnym Prusinowskiego, Elbaz dobił Hapoel mocnym uderzeniem z rzutu karnego. Mieliśmy w tym meczu więcej szczęścia niż rozumu, ale tego oczywiście piłkarzom nie powiedziałem.

 

31.10.2014 Stadion Uniwersytetu Hebrajskiego, Jerozolima: 1.673 widzów

L08 Hapoel Katamon [7] — Maccabi Umm el-Fahm [2] 0:2 (0:0)

 

78. E.Elbaz 0:1

89. E.Elbaz 0:2 rz.k.

 

Maccabi: I.Cebanu 6.8 — A.Khatib 7.0, A.Masliah 8.2, O.Mash'alla 6.9, L.Katzav 6.8 — E.Maravi 7.1 — T.Tatur (6.2 (60. Kosta 6.6), L.Pérez 6.8 (85. M.Prusinowski) — M.Agbaria 6.8 — A.Naye'a 6.0 (70. E.Elbaz 8.4), Y.Uzan 6.8

 

MVP: Eli Elbaz (SC; Maccabi) — 8.4 (2 gole)

Odnośnik do komentarza

Ku mojej wielkiej radości w rewanżowym spotkaniu Ligi Europy Lech powetował sobie porażkę z pierwszego meczu, pokonując Hapoel Tel Awiw 2:0 po golach Janoszki i Hämäläinena. Co ciekawe, bramkę dla gości zdobył piłkarz również związany niegdyś z polską ligą, były wiślak, Dudu Biton.

 

Ahi Nazaret wyszło na nas ustawieniem 4-5-1, ewidentnie zamierzając zdominować środek pola; ich problem polegał na tym, że moje Maccabi nigdy o środek pola nie walczyło. Nasza gra obronna opierała się na wysuniętej linii defensywy i czyszczącym przedpole defensywnym pomocniku, a jeden napastnik musiał być naprawdę dobry, by sobie z tym poradzić. Yarden Cohen takowym ewidentnie nie był, tak więc ofensywnie goście nie istnieli. W obronie zaś zupełnie nie radzili sobie z Yonim Uzanem, który w 48. minucie pokonał Amosa mocnym strzałem z dystansu. Wychodziła nam momentami całkiem efektowna gra szybkimi podaniami, ale Naye'a ewidentnie zgubił gdzieś formę z początku sezonu i nic mu nie wychodziło. Za to Uzan był w wielkim gazie; w doliczonym czasie gry dostał piłkę na dobieg od Kosty, nawinął Haddada i strzałem w krótki róg z ostrego konta przypieczętował nasze zwycięstwo.

 

08.11.2014 Stadion Pokoju, Umm el-Fahm: 1.766 widzów

L09 Maccabi Umm el-Fahm [3] — Ahi Nazaret [8] 2:0 (0:0)

 

48. Y.Uzan 1:0

90+1. Y.Uzan 2:0

 

Maccabi: I.Cebanu 7.0 — A.Khatib 7.4, A.Masliah 7.1, O.Mash'alla 6.8, L.Katzav 6.2 (87. M.Prusinowski) — E.Maravi 8.1 — T.Tatur 6.7, L.Pérez 6.4 (81. Kosta) — M.Agbaria 6.6 — A.Naye'a 6.2 (70. E.Elbaz 6.6), Y.Uzan 8.8

 

MVP: Yoni Uzan (SC; Maccabi) — 8.8 (2 gole)

Odnośnik do komentarza

Piłkarze Maccabi w reprezentacjach:

Liban Pérez (Kuba) => 1 gol i 7.7 w meczu z Gujaną (2:0)

Liban Pérez (Kuba) => 6.8 w meczu z Bermudami (0:0)

Omer Mash'alla (Izrael U21) => 6.6 w meczu z Hiszpanią U21 (1:0)

Omer Mash'alla (Izrael U21) => 6.5 w meczu z Słowenią U21 (0:1)

 

Przerwa na rozgrywki reprezentacyjne zawsze budziła niepokój wśród moich współpracowników. Dobrze wiedzieli, że wolny czas wykorzystuję na ocenę ich pracy i ewentualne zmiany kadrowe. Nie inaczej było tym razem; uznałem, że obecny szef fizjoterapeutów, Amar Wated, nadaje się już tylko do tego, by obwiązać go trotylem i wysłać do Gazy w prezencie dla któregoś z przywódców Hamasu. Po zwolnieniu go poszedłem do prezesa i drogą staroświeckiego szantażu uzyskałem zgodę na zatrudnienie w miejsce Wateda nie jednego, a dwóch fizjoterapeutów. Nowym szefem pionu medycznego został więc doświadczony Itzhak Bardas, zaś do pomocy przydzieliłem mu młodego i chętnego do pracy Rafiego Mesilatiego.

 

Zwolnieni współpracownicy:

19.11.14 Amar Wated (49, Izrael) => za porozumieniem stron (szef fizjoterapeutów)

 

Zatrudnieni współpracownicy:

18.11.14 Rafi Mesilati (29, Izrael) => wolny transfer (fizjoterapeuta)

21.11.14 Itzhak Bardas (50, Izrael) => wolny transfer (szef fizjoterapeutów)

 

Zacząłem także podpisywać kontrakty zawodowe z naszymi najmłodszymi wychowankami, a następnie wyprawiać ich do filialnego Hapoelu, by tam

ogrywali się w meczach o większą stawkę niż garść pietruszki.

 

Transfery z klubu:

21.11.14 Abdallah Mahajne (17, DC; Izrael) => (wyp. do Hapoelu Umm el-Fahm)

 

Na mecz z Hapoelem Riszon le-Cijjon przygotowałem dwie zmiany personalne, na prawej pomocy zagrał Revivo, a w ataku od pierwszej minuty wystąpił Elbaz. Menedżer gospodarzy przez całe spotkanie bawił się w eksperymenty taktyczne, sprawdzając, jakie ustawienie poradzi sobie z naszym diamentem. Gra klasycznym 4-4-2 skończyła się boleśnie w 42. minucie, gdy Agbaria przerzucił piłkę na lewe skrzydło do Tatura, a ten dośrodkował na krótki słupek, gdzie znalazł się Elbaz i strzałem głową pokonał bramkarza. Na 3-5-2 odpowiedziałem przeniesieniem ciężaru gry na skrzydła i w 78. minucie młody Kosta przepięknym uderzeniem z narożnika pola karnego podwyższył na 2:0. O skuteczności 4-2-4 nie zdążyliśmy się przekonać, gdyż gospodarzom zabrakło czasu.

 

22.11.2014 Haberfeld, Riszon le-Cijjon: 2.154 widzów

L10 Hapoel Riszon le-Cijjon [4] — Maccabi Umm el-Fahm [1] 0:2 (0:1)

 

42. E.Elbaz 0:1

78. Kosta 0:2

 

Maccabi: I.Cebanu 6.8 — A.Khatib 7.0, A.Masliah 6.6, O.Mash'alla 7.4 (90. E.Shamai), L.Katzav 7.2 — E.Maravi 7.0 — T.Tatur 7.0, D.Revivo 6.4 (61. Kosta 8.1) — M.Agbaria 6.7 — E.Elbaz 7.4, Y.Uzan 6.9 (88. A.Naye'a)

 

MVP: Kosta (MR; Maccabi) — 8.1 (1 gol)

Odnośnik do komentarza

Ten Mash'alla to jakieś szanse na konkretny rozwój ma, czy to przypadek, że gra w młodzieżówce?

 

Solidny junior, nie wiem, czy coś z niego będzie, mi odpowiada.

 

Transfery z klubu:

23.11.14 Taysir Tarabiyah (17, AMC-MC; Izrael) => (wyp. do Hapoelu Umm el-Fahm)

 

Listopad kończyliśmy spotkaniem z Bnei Lod, które zapowiadało się na bardzo trudne i takim też było. Goście przede wszystkim bronili dostępu do własnej bramki, co wychodziło im całkiem dobrze aż do 83. minuty. Wtedy to grający z urazem Biton nie przeciął długiego podania od Khatiba, dzięki czemu Elbaz znalazł się sam na sam z bramkarzem rywali i z zimną krwią wykorzystał tę okazję.

 

29.11.2014 Stadion Pokoju, Umm el-Fahm: 1.498 widzów

L11 Maccabi Umm el-Fahm [2] — Bnei Lod [4] 1:0 (0:0)

 

83. E.Elbaz 1:0

 

Maccabi: I.Cebanu 6.8 — A.Khatib 8.3, A.Masliah 6.6, O.Mash'alla 6.7, L.Katzav 6.3 (46. M.Prusinowski 6.6) — E.Maravi 6.6 — T.Tatur 6.5, D.Revivo 6.8 (78. Kosta) — M.Agbaria 6.7 — E.Elbaz 7.1, Y.Uzan 6.3 (69. A.Naye'a 6.6)

 

MVP: Aiman Khatib (DL; Maccabi) — 8.3 (1 asysta)

Odnośnik do komentarza

Piłkarze Maccabi w reprezentacjach:

Liban Pérez (Kuba) => 6.7 w meczu z Granadą (0:1)

Liban Pérez (Kuba) => 1 gol i 7.5 w meczu z Dominikaną (2:1)

 

2 grudnia na stadionie w Ramat Gan Maccabi stanęło przed historyczną szansą wywalczenia pierwszego trofeum w dziejach klubu. Na naszej drodze stanęło Ahi Nazaret, przemęczenie kilku zawodników oraz zawieszenie dla Maraviego. W wyjściowym składzie pojawili się dawno niewidziani Sène i Ohayon, w ataku postawiłem na Naye'aę, któremu Puchar Ligi szczególnie pasował.

 

Moje przedmeczowe obawy okazały się bezpodstawne. Zagraliśmy swój futbol, zaś Ahi okazało się być kolejnym już w tym sezonie zespołem, który remis przyjąłby z pocałowaniem ręki. Tym razem defensywa przeciwnika trzymała się aż do 45. minuty, kiedy to rozklepaliśmy ją w stylu dawnej Barcelony, a decydujący cios zadał któżby inny jak Naye'a. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, a po kwadransie długie podanie od Uzana trafiło do Naye'ai, jego strzał poszedł jeszcze po nodze Shiny i trafił do bramki. Dopiero wtedy piłkarze z Nazaretu się przebudzili, ale stać ich było jedynie na trafienie w poprzeczkę po główce Cohena. Zupełnie nieoczekiwanie i z pozycji outsidera Maccabi wróciło do Umm el-Fahm z Pucharem Ligi.

 

02.12.2014 Ramat Gan, Ramat Gan: 9.602 widzów

PLF Maccabi Umm el-Fahm — Ahi Nazaret 2:0 (1:0)

 

45. A.Naye'a 1:0

50. A.Khatib (A) knt.

57. Y.Shina 2:0 sam.

 

Maccabi: I.Cebanu 6.8 — A.Khatib 7.3, A.Masliah 7.4 (72. E.Shamai 6.6), O.Mash'alla 7.7, L.Katzav 6.8 — B.Sène 7.1 — T.Tatur 6.7, Kosta 6.7 — M.Ohayon 6.5 (85. D.Revivo) — A.Naye'a 7.9, Y.Uzan 7.5 (75. E.Elbaz 6.6)

 

MVP: Ahmed Naye'a (SC; Maccabi) — 7.9 (1 gol, 1 asysta)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...