Skocz do zawartości

Bez pereł, złota i laurów


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem nie mogło być zmiłowania, jeśli mieliśmy myśleć o utrzymaniu, w naszym zespole nie mogło być miejsca dla przeciętniaków. Dlatego też moje posezonowe podsumowanie gry poszczególnych zawodników wypadło surowiej, niż można by się spodziewać po takim sukcesie.

 

Bramkarze:

Ilie Cebanu (28, GK; Mołdawia: 3/0) [37-0-0, 6.86]

 

Jak na bramkarza, który przychodził do klubu z opinią łamliwego niczym smoleńska brzoza, komplet ligowych występów to całkiem dobre osiągnięcie. Ilie zachował równą formę przez cały sezon, właściwie nie zdarzały mu się słabe mecze, a parę razy ratował zespół przed porażką. Mołdawianin był niewątpliwą gwiazdą zespołu i od jego gry w ekstraklasie wiele miało zależeć. W odwodzie miałem młodego Sapira Tzalbianskiego, zawodnika o solidnym potencjale i wciąż bardzo perspektywicznego, natomiast Hofi i Khatib mogli jedynie służyć do łatania dziur w razie jakiejś totalnej tragedii z kontuzjami.

 

Lewi obrońcy:

Aiman Khatib (27, DL; Izrael) [30-0-1, 6.88]

Uri Cohen (22, DL-WBL; Izrael U-21: 1/0) [8-0-0, 6.49]

 

Tak jak przed sezonem, numerem jeden na tej pozycji był nasz kapitan, Khatib. Jego zmiennika upatrywałem w Cohenie, który rozwijał się zgodnie z planem, choć do klasy Aimana wiele mu jeszcze brakowało. W charakterze koła ratunkowego jeszcze przez rok miałem mieć w klubie Mahmouda Agbarię, lecz ten chłopak nie miał najmniejszych szans na jakąkolwiek karierę i najbliższy sezon miał być dla niego ostatnim w Maccabi.

 

Środkowi obrońcy:

Abed Masliah (21, DC; Izrael) [36-4-1, 7.04] [W]

Eytam Shamai (21, SW/DC-DM; Izrael) [13-0-0, 6.63]

Omer Mash'alla (20, DC-DL; Izrael U-21: 4/0) [34-1-1, 6.86] [W]

Ido Azulay (20, DC-DL; Izrael) [1-0-0, 6.70]

 

Było aż nader widoczne, jak bardzo brakuje nam doświadczenia w tej formacji. Masliah i Mash'alla, dwaj wypożyczeni środkowi obrońcy, tworzyli podstawową parę na środku linii defensywy. Jako że Omer miał pożegnać się na dobre z Maccabi, niewiele od niego słabszy Shamai miał dostać szansę pokazania swoich umiejętności w ekstraklasie. Azulay był jedynie rezerwowym, tak więc ta pozycja wymagała natychmiastowych wzmocnień.

 

Prawi obrońcy:

Liran Katzav (25, DR-DL/DM; Izrael) [34-0-0, 6.78]

Maor Kandil (21, DR-WBR; Izrael) [6-0-1, 6.45]

Maciej Prusinowski (22, DRL-AMRL; Polska) [13-0-1, 6.58] [W]

 

Sprowadzenie do klubu Katzava było strzałem w dziesiątkę, Liram okrzepł w tym sezonie i stał się pewnym punktem zespołu. Kandil wymagał jeszcze sporo pracy, ale wyglądało na to, że będzie dla Katzava pełnowartościowym zmiennikiem. Największym przegranym na tej pozycji był Prusinowski, który spisywał się gorzej niż przed sezonem i rozstawaliśmy się z nim bez żalu.

Odnośnik do komentarza

Defensywni pomocnicy:

Badara Sène (30, DM; Senegal: 7/0) [8-0-1, 6.81]

Ehud Maravi (22, DM-MC; Izrael) [27-0-2, 6.80] (W)

Nir Laks (20, DM-MC; Izrael) [6-0-0, 6.72]

Mohammed Karmi (21, DM-DL; Izrael) [1-0-0, 6.60]

 

Ta pozycja była jedną z kluczowych w naszej taktyce, a jednak żaden z grających w klubie zawodników na niej nie błyszczał. Mogło to być pochodną specyfiki samego ustawienia; w każdym razie Maravi, którego nie udało mi się wypożyczyć na kolejny sezon, oraz Sène spisywali się w miarę poprawnie. Spore nadzieje pokładałem też w młodym Laksie, który w ekstraklasie mógł liczyć na zdecydowanie częstsze występy.

 

Lewi pomocnicy:

Kosta (20, DM-MLC; Izrael U-21: 1/0) [28-1-2, 6.58] (W)

Tamer Tatur (27, ML-AMC; Izrael) [36-1-5, 6.54]

 

Sytuacja na lewym skrzydle pomocy przedstawiała się niewesoło. Jedynym zawodnikiem, który mógł na niej grać, był Tatur, ale był on zawodnikiem chimerycznym, który w dodatku rzadko pokazywał pełnię swoich możliwości. Wypożyczony z Maccabi Hajfa młody Kosta zagrał tak, jak można było oczekiwać od piłkarza, który spędził swój debiutancki sezon w pierwszym zespole. Oczywiście chciałem go zatrzymać, ale znacznie ważniejsze było znalezienie na stałe kogoś znacznie lepszego od Tamera.

 

Prawi pomocnicy:

Liban Pérez (25, WB/MR; Kuba: 23/5) [26-0-3, 6.65]

David Revivo (37, AMC-MRC/AMR; Izrael: 3/0) [30-2-6, 6.69]

 

Po drugiej stronie sytuacja wyglądała niewiele lepiej. Sprowadzając Kubańczyka Péreza spodziewałem się fajerwerków, zaś otrzymałem solidnego, lecz nieporywającego rzemieślnika. Za to zaskoczeniem in plus okazał się weteran Revivo, który zaliczył dobry sezon i bardzo liczyłem na jego doświadczenie w ekstraklasie.

 

Środkowi pomocnicy:

Maor Ohayon (22, AMC-MC; Izrael) [14-1-3, 6.65]

Mahmoud Agbaria (21, AMC-AMR/ST; Izrael) [21-1-2, 6.67]

Ahmed Agbaria (22, AMC-ST; Izrael) [2-1-0, 6.75]

 

Dobrego rozgrywającego w składzie nie posiadaliśmy. Agbaria i Ohayon mieli potencjał, ale nie byli jeszcze w stanie poprowadzić ofensywnej gry zespołu. Ahmed Agbaria był za słaby, kropka. Na tej pozycji na pewno przydałby się nam ktoś z większymi umiejętnościami i doświadczeniem.

 

Napastnicy:

Eli Elbaz (23, ST-AMRC; Izrael) [23-8-2, 6.83]

Ahmed Naye'a (23, ST-AMC; Izrael) [26-11-9, 7.12]

Munir Jabarin (21, AMC-ST; Izrael) [3-0-0, 6.47]

Asaf Gubeza (23, ST; Izrael) [13-0-1, 6.60]

Yoni Uzan (22, ST; Izrael) [37-20-6, 7.02] (W)

 

Jeśli chodzi o formację ataku, nie musiałem się martwić. Para Naye'aUzan była w stanie rozmontować każdą defensywę, a Elbaz doskonale ją uzupełniał. Cała trójka zostawała w Maccabi na kolejny sezon, co stanowiło dla mnie jeden z nielicznych powodów do optymizmu. Jako że sprowadzony z wolnego transferu Gubeza rozczarował na całej linii, zamierzałem się z nim rozstać; ten sam los czekał też Jabarina oraz największy niewypał transferowy za mojej kadencji, Angolańczyka Vembę Duarte.

Odnośnik do komentarza

Finały europejskich pucharów obejrzałem sobie z najlepszej możliwej perspektywy, a mianowicie sprzed telewizora. W Lidze Europy zwyciężył Arsenal, gładko pokonując Galatasaray 3:0, natomiast Ligę Mistrzów wygrała Barcelona po zwycięstwie 2:0 nad Tottenhamem.

 

W Izraelu, jak to w Izraelu, władze ligi i kierownictwa klubów organizowały jeden wałek finansowy za drugim, a pieniądze tylko przepływały z konta na konto. Jednego dnia dostaliśmy £118.000 za mistrzostwo drugiej ligi, następnego £100.000 z tej kwoty trafiło do rąk zawodników, a już dzień później za sam udział w rozgrywkach ligowych otrzymaliśmy £250.000. Oczywiście następnego dnia zarząd postanowił dobudować 4.500 krzesełek za cenę £567.000 i tak oto wróciliśmy finansowo do punktu wyjścia, tyle że ubożsi o kilkaset tysięcy funtów.

 

Na spotkaniu z zespołem podsumowującym sezon stwierdziłem, że zamierzam sprowadzić paru nowych zawodników, by mieć szansę na utrzymanie się w ekstraklasie, co spotkało się z ogólną aprobatą. Nie mówiłem tego chłopakom, ale niewiele brakowało, by następny sezon zaczynali z nowym menedżerem, dostałem bowiem zaproszenie na spotkanie z zarządem Beitaru Jerozolima. Uznałem wszakże, że ze zmianą klubu powinienem zaczekać i upewnić się, że w Maccabi niczego więcej nie będę w stanie osiągnąć.

 

Nagrody, ach, nie zapominajmy o nagrodach. Yoni Uzan z 20 bramkami w 37 meczach został królem strzelców Liga Leumit, trafił też do jedenastki sezonu. Co mnie osobiście niezwykle ucieszyło, na moje biurko trafiła statuetka dla najlepszego menedżera drugiej ligi, moje pierwsze, osobiste trofeum... oby pierwsze z wielu w karierze.

 

31 maja klub opuścili trzej zawodnicy, którzy do tej pory przebywali u nas na wypożyczeniu, Maravi, Mash'alla i Prusinowski. Rozwiązaliśmy też wygasające kontrakty z dwoma wychowankami, którzy nie rokowali najmniejszych nadziei na rozwój, Mahmoudem Agbarią i Mahmoudem Mahamidem. Ponadto w ramach polityki ciągłego wzmacniania sztabu szkoleniowego nie przedłużyłem kontraktów z trenerem bramkarzy, Atim Bar-Ilanem, oraz dyrektorem pionu juniorskiego. Zahim Shmaryahu. Na ich miejsce przyjść mieli lepsi, zarząd pozwolił mi wreszcie na zatrudnienie większej liczby trenerów, natomiast scouci najwyraźniej i w ekstraklasie uważani byli za zbędny luksus.

 

Transfery z klubu:

31.05.15 Ehud Maravi (22, DM-MC; Izrael) => 59-0-3, 6.80 (2s) (powrót z wyp. do Hapoelu Irony Kirjat Szemona)

31.05.15 Omer Mash'alla (20, DC-DL; Izrael U-21: 4/0) => 34-1-1, 6.86 (1s) (powrót z wyp. do Maccabi Hajfa)

31.05.15 Maciej Prusinowski (22, DRL-AMRL; Polska) => 44-3-2, 6.80 (2s) (powrót z wyp. do Legii Warszawa)

31.05.15 Mahmoud Agbaria (21, DM; Izrael) => 9-0-0, 6.58 (4s) (wolny transfer)

31.05.15 Mahmoud Mahamid (21, DR; Izrael) => 2-0-0, 6.40 (4s) (wolny transfer)

 

Zwolnieni współpracownicy:

31.05.15 Ati Bar-Ilan (49, Izrael) => po wygaśnięciu kontraktu (trener bramkarzy)

31.05.15 Zahi Shmaryahu (39, Izrael) => po wygaśnięciu kontraktu (kierownik pionu juniorskiego)


Pierwsze dwa dni czerwca wypełniły mi negocjacje kontraktowe. Prawie wszystkim moim zawodnikom i współpracownikom umowy z Maccabi kończyły się po tym sezonie, więc trzeba było zastanowić się, komu i czy zaoferować nowe. Ostatecznie wyszło mi to nie najgorzej, jedynie młody Laks nie doszedł ze mną do porozumienia i zanotowałem sobie w kalendarzyku, by wrócić do tej sprawy w grudniu.

 

Tymczasem skorzystałem z dobrego humoru prezesa i pospiesznie uzupełniałem luki w sztabie szkoleniowym. Nowy dyrektor pionu juniorskiego, nowi trenerzy, w tym po raz pierwszy w historii klubu trener od przygotowania fizycznego — w Umm el-Fahm działy się istne cuda. Ale cóż, w końcu Ziemia Święta.

 

Transfery z klubu:

01.06.15 Abed Ka'abiyye (28, DL; Izrael) => 31-1-0, 6.38 (2s) (za darmo do Maccabi Amiszaw)

 

Transfery do klubu:

01.06.15 Gal Biton (15, SC; Izrael) => 0.25/2.5 (za darmo z Irony Bat Jam)

 

Zatrudnieni współpracownicy:

01.06.15 Oren Eidelman (31, Izrael) => 3.5 (wolny transfer, dyrektor pionu juniorskiego)

01.06.15 Haim Cnafo (30, Izrael) => 3.0 (wolny transfer, asystent menedżera U-19)

02.06.15 Roni Hillel (40, Izrael) => 3.0 (wolny transfer, trener od przygotowania fizycznego)

02.06.15 Ofir Halwani (38, Izrael) => 3.5 (wolny transfer, trener)

02.06.15 Barak Moyal (33, Izrael) => 3.5 (wolny transfer, trener)

Odnośnik do komentarza

Czerwiec zacząłem od rozpaczliwego poszukiwania wzmocnień. Jako że bardziej konwencjonalne metody wynajdywania zawodników, którzy chcieliby przejść do Maccabi, nie były mi dostępne, a funduszami transferowymi nie dysponowałem, pozostało mi oferowanie testów każdemu zawodnikowi, którego nazwisko przewinęło się w mediach. Sposób ten okazał się nader skuteczny.

 

Pierwszy nowy piłkarz, jaki zameldował się na Stadionie Pokoju, nowym był tylko formalnie. Hapoel Irony Kirjat Szemona nie przedłużył kontraktu z Ehudem Maravim, który spędził u nas dwa sezony na wypożyczeniu i dał się nam poznać z bardzo dobrej strony. Negocjacje przebiegły niezwykle sprawnie i tak oto pozycję defensywnego pomocnika mieliśmy zabezpieczoną.

 

Drugi zawodnik, którego widziałem co najmniej w meczowej osiemnastce, był ofensywny pomocnik Naor Aboudi, inny były gracz Kirjat Szemony, którego zadaniem było postraszenie Agbarii i Ohayona utratą miejsca w wyjściowym składzie. Do tego doszło jeszcze kilku piłkarzy, którzy potrzebowali ogrania i oszlifowania, ale mieli potencjał, by za sezon lub dwa zapukać do drzwi pierwszej drużyny. Najbardziej utalentowanym spośród nich był napastnik Arad Elbaz, ciekawie zapowiadał się też prawy obrońca Eran Azard, zaś lewy pomocnik Dror Tazazo i ofensywny pomocnik Or Havivyan mieli zapewnić nam w pierwszym rzędzie głębię składu na swoich pozycjach.

 

Jednocześnie udało mi się też znaleźć nowy klub dla lewego obrońcy Maccabi, Mahmouda Agbarii. Nie chciałem go jeszcze skreślać, zatem najbliższy sezon spędzić miał na wypożyczeniu w Hapoelu Kefar Kana.

 

Transfery z klubu:

04.06.15 Mahmoud Agbaria (21, DL; Izrael) => (wyp. do Hapoelu Kefar Kana)

 

Transfery do klubu:

04.06.15 Ehud Maravi (22, DM-MC; Izrael) => 3.5/4.5 (wolny transfer)

04.06.15 Dror Tazazo (20, AML-ML; Izrael) => 1.5/3.0 (wolny transfer)

04.06.15 Arad Elbaz (22, SC-AMR; Izrael) => 1.5/4.5 (wolny transfer)

05.06.15 Eran Azard (21, DR; Izrael) => 2.0/4.0 (wolny transfer)

05.06.15 Or Havivyan (20, AMC; Izrael) => 2.0/3.5 (wolny transfer)

06.06.15 Naor Aboudi (21, AMC-AML; Izrael) => 3.0/4.5 (wolny transfer)

Odnośnik do komentarza

עונה באירופה ~ עונה באירופה ~ עונה באירופה ~ עונה באירופה ~ עונה באירופה

 

Anglia: Tottenham

Belgia: Standard

Francja: Monaco

Hiszpania: Real Madryt

Holandia: Vitesse

Izrael: Hapoel Tel Awiw

Niemcy: Bayern

Polska: Legia

Portugalia: Sporting CP

Rosja: Zenit

Szkocja: Celtic

Włochy: Fiorentina

Liga Mistrzów: Barcelona

Liga Europy: Arsenal

 

עונה באירופה ~ עונה באירופה ~ עונה באירופה ~ עונה באירופה ~ עונה באירופה

 

Piłkarze Maccabi w reprezentacjach:

Liban Pérez (Kuba) => 6.0 w meczu z Chile (0:5)

Liban Pérez (Kuba) => 7.6 w meczu z Sint Maarten (3:2) (1 asysta)

Ilie Cebanu (Mołdawia) => 6.7 w meczu z Bułgarią (1:1)

 

Nowy sezon był tuż za progiem, pospiesznie dopinałem więc skład. Z wolnego transferu sprowadziłem ciekawego prawoskrzydłowego, Waela Mresata, zaś z Maccabi Tel Awiw wypożyczyłem środkowego obrońcę, Yagila Bitona, zapełniając ostatnią dziurę w naszym ustawieniu. Zatrudniłem też w końcu trenera bramkarzy; Haim Kaufman wielkim fachowcem nie był, ale nie miałem już czasu na poszukiwania — zawsze mogłem rozstać się z nim w trakcie sezonu. Teraz czekałem już tylko na terminarz rozgrywek ligowych i pierwsze treningi, potajemnie opracowując aż dwa nowe ustawienia dla mojej drużyny; 4-4-2 Diament samo w sobie już nie wystarczało, czego najlepszym dowodem była końcówka poprzedniego sezonu.

 

Transfery do klubu:

12.06.15 Wael Mresat (23, AMR-AMC/SC; Izrael) => 3.0/5.0 (wolny transfer)

13.06.15 Yagil Biton (SW/DC-DRL; Izrael U-21: 6/0) => 4.0/5.0 (wyp. z Maccabi Tel Awiw, 20% pensji)

 

Zatrudnieni współpracownicy:

04.06.15 Haim Kaufman (35, Izrael) => 2.5 (wolny transfer, trener bramkarzy)

Odnośnik do komentarza

Podsumowania, podsumowania, podsumowania. Po raz drugi i na jakiś czas ostatni postawa Maccabi uznana została za największą sensację w 2. lidze. Kibice swoją nagrodę przyznali Yoniemu Uzanowi, zaś jedenastka sezonu ich zdaniem wyglądała tak: Cebanu — Khatib, Mash'alla, Masliah, Katzav — Maravi — Kosta, Revivo — Agbaria — Uzan, Naye'a. Zgodziłem się w tym z nimi całkowicie. Do jedenastki wszech czasów po tym sezonie weszli Mash'alla, Revivo oraz Katzav.

 

Ale nie samym dobrymi wiadomościami człowiek żyje. Zgodnie z moimi przewidywaniami po awansie zostaliśmy zmuszeni do zakończenia współpracy z Maccabi Hajfa, odcięto więc nas od darmowych, utalentowanych juniorów z tego źródła. Do Hajfy powrócić zatem musiał lewy pomocnik Kosta, pozostawiając po sobie sporą lukę. Prezes, widząc moją nietęgą minę, postarał się o nieoczekiwany prezent na otarcie łez, wyrażając zgodę na zatrudnienie w klubie dwóch scoutów! Po dwóch sezonach cierpień godnych młodego Wertera wreszcie mogłem rozpocząć łowy na tanie gwiazdy na rynkach europejskich.

 

A przy okazji — w Ligat Winner obowiązywały odmienne zasady dotyczące obcokrajowców w składzie. Do gry w lidze zgłosić ich było można zaledwie pięciu, ale też wszyscy oni mogli jednocześnie przebywać na boisku. Szykując dla nich miejsce (a co, nie mogłem zaszaleć z optymizmem?), wypożyczyłem do drugoligowego Maccabi Herclijja prawego obrońcę Maora Kandila, który miał w swoim nowym klubie zagwarantowane miejsce w wyjściowym składzie, a częstych występów bardzo mu teraz brakowało.

 

Transfery z klubu:

20.06.15 Kosta (20, DM-MC; Izrael U-21: 1/0) => 28-1-2, 6.58 (1s) (powrót z wyp. do Maccabi Hajfa)

20.06.15 Maor Kandil (21, DR-WBR; Izrael) => (wyp. do Maccabi Herclijja)

Odnośnik do komentarza

Scoutów zatrudniłem niemal z dnia na dzień, nie czekając, aż prezesowi się odwidzi. Jednego wysłałem na wycieczkę po Izraelu, drugiemu kazałem wybrać się na zwiedzanie Europy. Nie miałem czasu na dłuższą odprawę scoutów izraelskich, gdyż rozpaczliwie starałem się sklecić taktykę na nowy sezon. Zastanawiałem się nad 4-3-3, nad 4-5-1, ale wniosek w obu przypadkach był taki sam — w składzie nie miałem zawodników, którzy pozwoliliby mi na grę takim ustawieniem. Zasadniczo w zespole miałem zdecydowaną przewagę piłkarzy ofensywnych nad defensywnymi. Jedyna decyzja, jaką koniec końców podjąłem, to próba znalezienia dwóch środkowych pomocników i przejście na klasyczny diament w środku pola, gdy będzie to możliwe. Musiałem też jak najszybciej powstrzymać się przed składaniem oferty każdemu dostępnemu na rynku zawodnikowi, zanim dobrą atmosferę w szatni trafi szlag.

 

Zatrudnieni współpracownicy:

22.06.15 Yannay Deri (39, Izrael) => 3.5 (wolny transfer, scout)

22.06.15 Yaniv Sabag (35, Izrael) => 3.0 (wolny transfer, scout)

 

Przygotowania do nowego sezonu zaczęliśmy sparingiem z amatorskim Szabab al-Hussein. W pierwszej połowie kontrolowaliśmy przebieg spotkania, wypracowując sobie dwubramkową przewagę. Po przerwie zmiennicy zagrali wyraźnie słabiej i końcowy wynik nikogo nie zadowolił... oprócz mnie, w końcu w tym spotkaniu nie chodziło o wynik.

 

27.06.2015 Stadion Pokoju, Umm el-Fahm: 12 widzów

T1 Maccabi Umm el-Fahm — Szabab al-Hussein 2:1 (2:0)

 

2. E.Maravi 1:0

17. Y.Uzan 2:0

90+1. A.Abu-Khadijeh 2:1

Odnośnik do komentarza

Żeby kraj nam rozkradli? Nigdy więcej Lasek z Polski, chciałem Helio Pinto wziąć z wolnego transferu, to przyjechał na testy, a następnego dnia stwierdził, że nie ma najmniejszego zamiaru w takim badziewnym klubie grać.

to może lepsi będą kopacze znad Wołgi, Moskwy, Donu itd. :>

Odnośnik do komentarza

Przeciwko Ahwie Hajfa poszło nam już znacznie lepiej, widać było, że praca nad zgraniem zespołu po czerwcowych wzmocnieniach przynosi efekty. Co ciekawe, bardzo skutecznie pokazali się obaj skrzydłowi, czyżby moje modyfikacje taktyczne były bardziej trafne, niż sądziłem?

 

01.07.2015 Stadion Ahwy Hajfa, Hajfa: 1.482 widzów

T2 Ahwa Hajfa — Maccabi Umm el-Fahm 1:4 (0:2)

 

15. T.Tatur 0:1

43. L.Pérez 0:2

69. N.Aboudi 0:3

75. H.Farhud 1:3

78. G.Vemba Duarte 1:4

 

Po tym meczu na Stadionie Pokoju zameldował się stary znajomy z Maccabi Hajfa, środkowy pomocnik Kosta, którego udało się mi wypożyczyć na kolejny sezon. Dostał też kilkanaście minut w sparingu z Beitarem Afula, następnym półamatorskim zespołem, na którym dopracowywaliśmy taktykę i wyrabialiśmy kondycję na nowy sezon.

 

Transfery do klubu:

02.07.15 Kosta (20, DM-MC; Izrael U-21: 1/0) => 3.0/5.0 (wyp. z Maccabi Hajfa)

 

01.07.2015 Stadion Beitaru Afula, Afula: 635 widzów

T3 Beitar Afula — Maccabi Umm el-Fahm 1:4 (0:3)

4. A.Naye'a 0:1

23. Y.Uzan 0:2

35. Y.Uzan 0:3

54. D.Tazazo 0:4

90+3. M.Amram 1:4

 

Na podstawie sparingów uznałem, że Munir Jabarin nigdy nie osiągnie poziomu, który predestynowałby go do gry w pierwszym zespole, dlatego też bez większego żalu rozwiązałem z nim kontrakt. Naszym kolejnym sparingpartnerem był jeden z silniejszych zespołów z Meksyku, Chivas, który na Bliskim Wschodzie przygotowywał się do sezonu. Po raz pierwszy zagraliśmy w tym meczu wąskim diamentem w środku pola i bez większych problemów osiągnęliśmy bezbramkowy remis.

 

Transfery z klubu:

07.07.15 Munir Jabarin (22, AMC-ST; Izrael) => 6-0-0, 6.55 (5s) (wolny transfer)

 

11.07.2015 Stadion Pokoju, Umm el-Fahm: 635 widzów

T4 Maccabi Umm el-Fahm — Chivas 0:0 (0:0)

 

90+3. E.Shamai (M) knt.

Odnośnik do komentarza

Ku mojej rozpaczy uraz Shamai'a okazał się być z gatunku tych poważniejszych, perspektywa gry dwójką obrońców przez co najmniej dwa miesiące zmusiła mnie do powrotu na rynek transferowy. Jeden z agentów polecił mi weterana angielskich boisk, świeżo zwolnionego przez AFC Wimbledon Paula Reida, który przypadł mi do gustu na tyle, że zgodziłem się go zatrudnić na jeden sezon z możliwością przedłużenia na kolejny. Podobną zagwozdkę miałem z obsadą bramki, gdyż Tzalbianski w sparingach spisywał się średnio. Znów z pomocą przyszedł mi usłużny agent, proponując bramkarza reprezentacji Łotwy, wiekowego Aleksandrsa Kolinkę, a że jego wymagania finansowe były do zaakceptowania, i on na rok przeprowadził się do Umm el-Fahm.

 

Transfery do klubu:

15.07.15 Aleksandrs Kolinko (40, GK; Łotwa: 87/0) => 2.5/2.5 (wolny transfer)

18.07.15 Paul Reid (33, DC; Anglia) => 3.5/3.5 (wolny transfer)

 

Naszym kolejnym sparingpartnerem był grecki ekstraklasowiec, Asteras Tripolis. Ku mojemu lekkiemu zaskoczeniu poradziliśmy sobie z nim bez większego wysiłku i po raz pierwszy moje osobiste szacunki prawdopodobieństwa, że zdołamy się utrzymać w Ligat Winner, wzrosły powyżej zera.

 

19.07.2015 Stadion Pokoju, Umm el-Fahm: 5.318 widzów

T5 Maccabi Umm el-Fahm — Asteras Tripolis 2:0 (1:0)

 

25. A.Naye'a 1:0

46. E.Elbaz 2:0

 

Trzy dni później pojechaliśmy do drugoligowego Ramat ha-Szaron. Po raz kolejny przekonałem się, że nie powinienem powierzać ustalania sparingów mojemu asystentowi, gdyż zamiast gładkiej wygranej zaliczyliśmy całkiem trudne spotkanie. Zabrakło nam szczęścia, by je wygrać, a przecież wysokie morale na wejście w sezon było niezwykle ważne.

 

22.07.2015 Stadion im. Ya'acova Grundmana, Ramat ha-Szaron: 14 widzów

T6 Ramat ha-Szaron — Maccabi Umm el-Fahm 1:1 (1:0)

 

11. E.Taka 1:0

53. L.Pérez 1:1

 

Zatrudnieni współpracownicy:

24.07.15 Idan Biton (30, Izrael) => 3.5 (wolny transfer, trener)

 

Przygotowania do sezonu tradycyjnie kończyliśmy meczem z naszym klubem filialnym, Hapoelem Umm el-Fahm. Rywale spisali się bardzo dobrze, zwłaszcza w pierwszej połowie nie pozwalając nam na rozwinięcie skrzydeł, i dopiero zmiennicy sprawili, że końcowy wynik nie przynosił nam wstydu.

 

27.07.2015 Stadion Pokoju, Umm el-Fahm: 3.487 widzów

T7 Hapoel Umm el-Fahm — Maccabi Umm el-Fahm 0:3 (0:1)

 

40. A.Naye'a 0:1

52. E.Elbaz 0:2 rz.k.

64. A.Elbaz 0:3

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...