Skocz do zawartości

Bez pereł, złota i laurów


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Głupoty, jakie Shama' wygadywał podczas meczu z Netanją, sprawiły, że moja cierpliwość wobec niego się wyczerpała i po krótkiej, acz burzliwej rozmowie, pozostałem bez asystenta. Taki stan rzeczy nie trwał zbyt długo, już następnego dnia znalazłem na jego miejsce byłego piłkarza licznych izraelskich klubów, Kfira Malula, dla którego była to pierwsza posada szkoleniowa po zakończeniu kariery.

 

Zwolnieni współpracownicy:

02.05.2014 Khalil Shama' (35; Izrael) => asystent menedżera

 

Zatrudnieni współpracownicy:

03.05.2014 Kfir Malul (34; Izrael) => asystent menedżera

 

Naszym kolejnym przeciwnikiem był Hapoel Afula, z którym jak do tej pory grało się nam bardzo średnio. Tym razem wszakże mecz zaczął się dla nas bardzo udanie, najpierw Elbaz zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem, ale w 15. minucie Agbaria wykorzystał zgranie piłki głową przez Tatura i dał nam prowadzenie. Gospodarze błyskawicznie wyrównali po strzale Zome, ale sędzia — nie po raz ostatni — odgwizdał spalonego. Świetnie graliśmy w tym okresie w defensywie, piłkarze Hapoelu zupełnie sobie z nami nie radzili, a w 33. minucie kolejne podanie Uzana na długi słupek zakończyło się bramką Tatura.

 

Po przerwie nadal byliśmy w gazie, Uzan wpakował piłkę do bramki po strzale Prusinowskiego z rzutu wolnego, ale sędzia znów dopatrzył się spalonego. Chwilę później arbiter po raz trzeci podjął kontrowersyjną decyzję, tym razem znów po golu dla Hapoelu, wywołując nie lada poruszenie na trybunach. I wreszcie w doliczonym czasie gry solowa akcja Elbaza zakończyła się drugą bramką Tatura, pieczętuącą bardzo efektowne zwycięstwo Maccabi na niezwykle trudnym terenie.

 

09.05.2014 Afula Illit, Afula: 1.947 widzów

L35 Hapoel Afula [5] — Maccabi Umm el-Fahm [6] 0:3 (0:2)

 

15. M.Agbaria 0:1

33. T.Tatur 0:2

90+1. T.Tatur 0:3

 

Maccabi: I.Cebanu 6.9 — A.Khatib 7.2, E.Shamai 7.7, A.Masliah 7.5 (82. O.Lagrisi), M.Prusinowski 7.5 — B.Sène 7.0 — T.Tatur 8.8, M.Agbaria 8.0 — M.Ohayon 6.1 (70. F.Awad 6.6) — E.Elbaz 7.0, Y.Uzan 6.7 (64. A.Naye'a 6.8)

 

MVP: Tamer Tatur (ML; Maccabi) — 8.8 (2 gole)

Odnośnik do komentarza

Michael Laudrup dokonał niemożliwego — jesienią przejął Tottenham na 11. miejscu w Premiership i poprowadził zespół do pierwszego mistrzostwa kraju od 1961 roku. Wysłałem mu gratulacje, a co mi tam, Spursi to mój ulubiony angielski zespół, więc pocztówka z wielbłądem na pewno wszystkich w klubie ucieszyła.

 

Moja sekretarka uznała za stosowne przypomnieć mi, że niebawem Maccabi opuszczą wypożyczeni zawodnicy. Firaza ani Lagrisiego nie zamierzałem dłużej zatrzymywać, ale pozostała piątka stanowiła spore wzmocnienie zespołu. Zaproponowałem zatem, by na kolejny sezon w Umm el-Fahm pozostali Uzan, Masliah i Maravi, w sprawie Prusinowskiego Legia trochę się targowała, ale doszliśmy jakoś do porozumienia. Kwestia Elbaza była jeszcze inna, Eliemu kończył się kontrakt z klubem, więc podjąłem starania, by sprowadzić go na stałe do Maccabi. Abed Masliah tego samego dnia wyraził entuzjastyczną zgodę na moją propozycję, na decyzje pozostałej czwórki musiałem trochę poczekać.

 

W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej podejmowaliśmy wicemistrza Ligi Leumit, Maccabi Herclijja. Po cichu liczyłem na dobry wynik, ale pierwsza połowa nieszczególnie się nam udała, a w 33. minucie gapiostwo Shamai'a wykorzystał Ghańczyk Okocha. Po przerwie też zaczęło się nerwowo, Muller dwukrotnie strzelał z najbliższej odległości, ale Cebanu jakimś cudem obronił oba strzały. I dopiero ostatnie pół godziny należało do nas. W 61. minucie Tatur dośrodkował z rzutu rożnego na krótki słupek, Shamai strącił piłkę na but Masliaha, a ten z najbliższej odległości wpakował ją do bramki, zapewniając nam bardzo ważny punkt.

 

14.05.2014 Stadion Pokoju, Umm el-Fahm: 1.572 widzów

L36 Maccabi Umm el-Fahm [6] - Maccabi Herclijja [2] 1:1 (0:1)

 

33. Okocha 0:1

61. A.Masliah 1:1

65. S.Almalem (MH) knt.

90+5. B.Lavi (MH) knt.

 

Maccabi: I.Cebanu 6.8 — A.Khatib 6.7, E.Shamai 6.8, A.Masliah 7.5, M.Prusinowski 6.7 — B.Sène 6.7 (89. E.Maravi) — T.Tatur 7.8, M.Agbaria 6.4 — M.Ohayon 6.5 — E.Elbaz 6.3 (60. A.Naye'a 6.5), Y.Uzan 6.5 (74. F.Awad 6.6)

 

MVP: Tamer Tatur (ML; Maccabi U.) — 7.8 (1 asysta)

Odnośnik do komentarza

Sezon 2013/2014 był bardzo udany dla moich ulubionych klubów, śladem Tottenhamu poszedł Lech Poznań trenera Rumaka, zapewniając sobie siódmy (tak jest, drodzy warszawiacy, siódmy) tytuł mistrza Polski. W Lidze Leumit poznaliśmy za to drugiego beniaminka ekstraklasy, Maccabi Herclijja, oraz pierwszego spadkowicza, Maccabi Jawne. Ku mojej wielkiej radości bez najmniejszych problemów dopiąłem wszystkie wypożyczenia i nie musiałem się obawiać większych luk w kadrze na nowy sezon.

 

Ten zaś zamykaliśmy wyjazdowym meczem z Ahi Nazaret. Nie było to szczególnie emocjonujące widowisko, gospodarze mieli swoją szansę po kiksie Ben-Nahuma i fatalnym pudle Abo Nela, po naszej stronie z kolei wprost w Cohena strzelał Elbaz. Jedyny gol tego spotkania padł po stałym fragmencie gry w 40. minucie, kiedy to centrę Tatura z narożnika boiska na bramkę zamienił żegnający się z klubem Ben-Nahum. Dzięki temu zwycięstwu zakończyliśmy rozgrywki ligowe na świetnym, piątym miejscu.

 

17.05.2014 Nazaret Ilut, Ilut: 1.892 widzów

L37 Ahi Nazaret [5] — Maccabi Umm el-Fahm [6] 0:1 (0:1)

 

40. R.Ben-Nahum 0:1

 

Maccabi: I.Cebanu 6.8 — A.Khatib 7.0, R.Ben-Nahum 7.7, A.Masliah 6.4 (74. O.Lagrisi 6.7), M.Prusinowski 6.8 — B.Sène 6.5 — T.Tatur 6.8 (60. S.Issa 6.7), E.Elbaz 6.7 — M.Ohayon 6.7 — A.Naye'a 6.2, Y.Uzan 6.5 (38. F.Awad 6.6)

 

MVP: Ron Ben-Nahum (DR; Maccabi) — 7.7 (1 gol)

Odnośnik do komentarza

Nadszedł znienawidzony przez piłkarzy, a ulubiony przez trenerów moment podsumowań; musiałem poważnie odchudzić skład, pozbyć się zawodników nie rokujących na przyszłość oraz tych, którzy najzwyczajniej w świecie mnie zawiedli. Zespół jako całość spisał się wręcz fenomenalnie — w lidze piąte miejsce i zaledwie pięć punktów do awansu, w pucharze ćwierćfinał i porażka dopiero z jednym z najmocniejszych zespołów ekstraklasy. Niemniej jednak, na poszczególnych pozycjach było co poprawiać.

 

Bramkarze:

Ilie Cebanu (27, GK; Mołdawia: 3/0) [20-0-0, 6.86]

Ido Levi (32, GK; Izrael U21: 5/0) [17-0-0, 6.54]

 

W pierwszej połowie sezonu bronił Levi i wychodziło mu to przeciętnie, dopiero przyjście Mołdawianina Cebanu wprowadziło spokój w naszych poczynaniach defensywnych. Ido nie chciał pogodzić się z rolą rezerwowego, więc zamierzałem pozbyć się go z klubu, podobnie jak trzeciego bramkarza, Mohammeda Shab'ata, któremu kończył się kontrakt. W nowym sezonie na ławce usiąść miał zatem młody Tzalbianski, a w rezerwach bronić miał osiemnastolatek Khatib.

 

Lewi obrońcy:

Abed Ka'abiyye (27, DL; Izrael) [11-0-0, 6.38]

Aiman Khatib (26, DL; Izrael) [32-0-1, 6.68]

Mahmoud Agbaria (20, DL; Izrael) [1-0-0, 6.70]

 

Lewa obrona należała do Khatiba, kapitana zespołu, który bardzo solidnie, choć bynajmniej nie rewelacyjnie zabezpieczał ten sektor naszej formacji. Ka'abiyye był od niego o dwie klasy słabszy, co zademonstrował swoją postawą na początku sezonu, kiedy to stawiałem na niego w wyjściowej jedenastce, tak więc uznałem, że będzie najlepiej się z nim rozstać. W tej sytuacji na częstsze występy liczyć mógł młody Agbaria.

 

Środkowi obrońcy:

Ahmed Mahamid (20, SW/DC; Izrael) [3-0-0, 6.75]

Abed Masliah (20, SW/DC; Izrael) [16-1-0, 6.96] [W]

Or Lagrisi (21, DC-SW/DM; Izrael) [11-0-0, 6.50] [W]

Eytam Shamai (20, SW/DC-DM; Izrael) [31-0-0, 6.89]

Bassel Saltaji (19, DC; Izrael) [1-1-0, 7.40]

Jędrzej Łągiewka (21, DC; Polska) [15-2-1, 6.87] [W]

 

Na tej pozycji brakowało nam przede wszystkim doświadczenia. Spośród piłkarzy Maccabi tylko Shamai nadawał się do gry w pierwszym składzie, poza nim opieraliśmy się na wypożyczeniach. Najlepszy spośród wypożyczonych zawodników, Masliah, został w klubie na kolejny sezon, pewną nadzieję pokładałem też w Mahamidzie. Z Lagrisim zamierzałem się pożegnać, na liście transferowej znalazł się też Saltaji. Powrót Łągiewki był wykluczony, gdyż zająłby miejsce dla obcokrajowca, tak więc latem musiałem znaleźć solidnego i ogranego środkowego obrońcę z izraelskim paszportem.

 

Prawi obrońcy:

Ron Ben-Nahum (31, DR-DC; Izrael) [11-1-0, 6.75]

Mahmoud Mahamid (20, DR; Izrael) [2-0-0, 6.40]

Maciej Prusinowski (21, DRL-AMRL; Polska) [31-3-1, 6.87] [W]

Aiman Shala'ata (22, DR-DC; Izrael) [3-0-0, 6.05] [W]

 

Prawa obrona należała do wypożyczonego z Legii Prusinowskiego, który zostawał w Maccabi na kolejny sezon. W końcówce sezonu odnalazł się też Ben-Nahum, lecz jego wysoka pensja oznaczała stanowcze "nie" z mojej strony dla przedłużenia jego kontraktu. Mahamid mógł co najwyżej zapełniać lukę w składzie w sytuacjach awaryjnych, a więc absolutnie konieczne było sprowadzenie na tę pozycję jeszcze jednego zawodnika.

Odnośnik do komentarza

Defensywni pomocnicy:

Mohammed Karmi (20, DM-DL; Izrael) [3-0-0, 6.57]

Mahmoud Agbaria (20, DM; Izrael) [9-0-0, 6.58]

Ronny Tschako (18, DM; Izrael) [6-0-0, 6.72]

Badara Sène (29, DM; Senegal: 7/0) [18-0-0, 6.76]

Ehud Maravi (21, DM-MC; Izrael) [32-0-1, 6.80] [W]

Nir Laks (19, DM-MC; Izrael) [3-0-0, 6.60] [W]

 

Ta kluczowa w naszej grze defensywnej pozycja była obsadzona bardzo dobrze. Senegalczyk Sène spisywał się poprawnie, na kolana nie rzucał, ale też nie popełniał większych błędów. Jego dubler Maravi miał od niego większy potencjał, ale potrzebował czasu, by go zrealizować, dlatego też wypożyczyłem go na kolejny sezon. Karmi mógł bez większego problemu pełnić rolę awaryjnego zapchajdziury, zaś Agbaria i Tschako musieli jeszcze wiele się nauczyć. W tej sytuacji nie uznałem za stosowne przedłużać kontraktu z młodym i niewątpliwie utalentowanym Laksem.

 

Lewi pomocnicy:

Tamer Tatur (26, ML-AMC; Izrael) [37-6-6, 6.82]

Samer Issa (19, AML-ML; Izrael) [3-0-0, 6.60]

Mohammed Zidan (20, AML-AMC; Izrael) [12-1-0, 6.66] [W]

 

Na lewej pomocy brakowało mi głębi w zespole. Na całe szczęście kontuzje omijały Tatura, gdyż w przeciwnym razie mogłoby się to źle skończyć. Sprowadzony na wypożyczenie Zidan nie sprawdził się jako jego zmiennik, a poza tym nie chciał grać na tej pozycji, zaś Issa zasługiwał wyłącznie na listę transferową. Tu wzmocnienia były bardzo potrzebne.

 

Prawi pomocnicy:

Eli Elbaz (22, SC-AMRC; Izrael) [35-3-6, 6.67] [W]

Mahmoud Agbaria (20, AMC-AMR/SC; Izrael) [33-3-4, 6.65]

Ali Khalaila (18, ML-MR; Izrael) [1-0-0, 6.60

 

Na tej pozycji miałem totalny kryzys, w składzie nie było ani jednego nominalnego prawego pomocnika, łatałem tę dziurę napastnikiem Elbazem i ofensywnym pomocnikiem Agbarią, ale żaden z nich nie stanowił rozwiązania tego problemu, a Khalaila był po prostu za słaby. Tylko zdecydowane ruchy transferowe mogły wyeliminować ten najsłabszy punkt w ustawieniu Maccabi.

 

Ofensywni pomocnicy:

Maor Ohayon (21, AMC-MC; Izrael) [23-2-4, 6.57]

Firas Awad (22, AMC-AMRL; Izrael) [18-0-1, 6.52] [W]

Ahmed Agbaria (21, AMC-SC; Izrael) [6-0-0, 6.50]

Munir Jabarin (20, AMC-SC; Izrael) [3-0-0, 6.33]

 

Na papierze dysponowałem co najmniej dwoma dobrymi ofensywnymi pomocnikami, jednakże ani Ohayon, ani Awad nie grali na poziomie, jakiego od nich oczekiwałem. Ta pozycja miała kluczowe znaczenie w konstruowaniu akcji ofensywnych mojego zespołu, więc zamierzałem zrezygnować z Awada, a Ohayonowi sprowadzić rywala, by zmotywować go do lepszej gry.

 

Napastnicy:

Yoni Uzan (21, SC; Izrael) [13-6-3, 6.98] [W]

Giovanni Vemba Duarte (23, SC; Angola) [4-0-0, 6.53]

Ahmed Naye'a (22, SC-AMC; Izrael) [33-8-3, 6.68]

Noam Igvi (20, SC; Izrael) [11-0-0, 6.45] [W]

Cherifou Yacoubou (25, SC; Togo) [4-0-0, 6.30]

 

Trudno powiedzieć, jak przedstawiała się sytuacja na tej pozycji. Naye'a był zawodnikiem solidnym, ale mało skutecznym; osiem bramek w trzydziestu trzech meczach na kolana nie rzucało. Inaczej było w przypadku Uzana, lecz bardzo niepokoiła mnie jego podatność na kontuzje; wypożyczyłem go na kolejny sezon, ale nie byłem pewien, na ile mogę na niego liczyć. Wreszcie Angolańczyk Vemba Duarte pozostawał niewiadomą, zwłaszcza że w każdej chwili mógł znów zacząć się skarżyć na problemy z aklimatyzacją. Zamierzałem wystawiać na tej pozycji Elbaza, ale było to rozwiązanie połowiczne i chyba jeszcze jeden napastnik był nam mimo wszystko potrzebny.

Odnośnik do komentarza

Do końca maja zajmowałem się głównie kwestiami administracyjnymi. Zatwierdziłem zwolnienie z klubu Rona Ben-Nahuma oraz Mohammeda Shab'ata, a następnie poświęciłem się renegocjowaniu kontraktów. Ku mojej wielkiej rozpaczy nie porozumieliśmy się z agentem Cebanu, który oczekiwał stanowczo zbyt wysokiego wynagrodzenia, nowego kontraktu nie podpisał też Ahmed Agbaria, zaś Tzalbianski nie był zainteresowany nową umową. Dobre wiadomości były dwie — zarząd po moich usilnych namowach w końcu zrozumiał, że posiadanie klubów partnerskich nie jest takim głupim pomysłem. Od nowego sezonu mogłem więc wysyłać naszych zawodników do lokalnego amatorskiego Hapoelu Umm el-Fahm, by tam nabierali doświadczenia. Co ważniejsze, zyskaliśmy klub patronacki w postaci potężnego Maccabi Hajfa, wicemistrza kraju, którego piłkarze mieli być dla nas sporym wzmocnieniem.

 

Transfery z klubu:

21.05.2014 Or Lagrisi (21, DC-SW/DM; Izrael) => 11-0-0, 6.50 (z wyp. do Hapoelu Hajfa)

21.05.2014 Nir Laks (19, DM-MC; Izrael) => 3-0-0, 6.60 (z wyp. do Hapoelu Tel Awiw)

21.05.2014 Firas Awad (22, AMC-AMRL; Izrael) => 18-0-1, 6.52 (z wyp. do Hapoelu Beer Szewa)

31.05.2014 Ron Ben-Nahum (31, DR-DC; Izrael) => 11-1-0, 6.75 (1s) (wolny transfer)

31.05.2014 Mohammed Shab'at (25, GK; Izrael) => 4-0-0, 6.00 (2s) (wolny transfer)


עונה באירופה ~ עונה באירופה ~ עונה באירופה ~ עונה באירופה ~ עונה באירופה

 

Anglia: Tottenham

Belgia: Club Brugge

Francja: PSG

Hiszpania: Real Madryt

Holandia: PSV

Izrael: Hapoel Tel Awiw

Niemcy: Bayern

Polska: Lech Poznań

Portugalia: Porto

Rosja: Zenit

Szkocja: Celtic

Włochy: Juventus

Liga Mistrzów: Bayern

Liga Europy: Dortmund

 

עונה באירופה ~ עונה באירופה ~ עונה באירופה ~ עונה באירופה ~ עונה באירופה

Odnośnik do komentarza

Na zakończenie sezonu zwołałem zwyczajowe zebranie zespołu, na którym ogłosiłem, że w kolejnym sezonie walczyć będziemy o miejsce w górnej połowie tabeli. Zawodnicy przyjęli to na ogół pozytywnie, z jednym wyjątkiem — Cebanu nie wierzył, żeby było nas aż na tyle stać i nic, co powiedziałem, nie zdołało zmienić jego zdania. W dobrych humorach rozjechaliśmy się zatem na dwumiesięczny urlop; w klubie piłkarze zameldować się mieli 30 lipca, a wcześniej odbyć zgrupowanie w jednym z lokalnych ośrodków treningowych.

 

1 czerwca rozpoczęło się letnie okno transferowe i nie muszę chyba mówić, że ja o urlopie nie mogłem pomarzyć. Już pierwszego dnia w klubie zjawiło się dwóch nowych zawodników, stary znajomy Eli Elbaz z Hapoelu Hajfa, a także były piłkarz Bnei Jehuda Tel Awiw, prawy obrońca Maor Kandil, który miał zabezpieczyć nam tę arcyważną pozycję. Maccabi opuścił zaś jego drugi bramkarz, Ido Levi, sprzedany za £2.620 do ekstraklasowego Hapoelu Tel Awiw.

 

Transfery z klubu:

01.06.2014 Ido Levi (32, GK; Izrael) => 17-0-0, 6.54 (2s) (za £2.620 do Hapoelu Tel Awiw)

 

Transfery do klubu:

01.06.2014 Eli Elbaz (22, SC-AMRC; Izrael) => 4.5/5.0 (wolny transfer)

01.06.2014 Maor Kandil (20, DR-WBR; Izrael) => 2.5/3.5 (wolny transfer)

 

Potem zaś zacząłem pilnie przyglądać się raportom swoich współpracowników na temat zawodników zwalnianych przez inne kluby oraz oferowanych do wypożyczenia. Zależało mi zwłaszcza na wzmocnieniu zespołu U19, który obecnie prezentował się słabiutko i nie zapewniał pierwszej drużynie należytej głębi. Udało mi się to w znacznym stopniu, zatrudniając dwóch wychowanków Hapoelu Tel Awiw, bramkarza Ofera Hofiego i środkowego obrońcę Ido Azulay'a. Obaj byli zaledwie solidnymi drugoligowymi wyrobnikami, ale tacy również byli nam potrzebni.

 

Transfery do klubu:

05.06.2014 Ido Azulay (19, DC-DL; Izrael) => 2.0/2.0 (wolny transfer)

07.06.2014 Ofer Hofi (19, GK; Izrael) => 0.05/2.5 (wolny transfer)

Odnośnik do komentarza

Kolejny tydzień przyniósł jeszcze intensywniejsze ruchy transferowe z naszej strony. Przede wszystkim Malul na moje polecenie pozbył się czwórki zawodników, którzy byli za słabi nawet na to, by znaleźć dla nich kupca. Pomocnicy Samer Issa, Fadi Mahajne i Shawkat Mahajne, a także obrońca Bassel Saltaji tym samym najprawdopodobniej zakończyli swoją przygodę z profesjonalnym futbolem.

 

Transfery z klubu:

09.06.2014 Samer Issa (19, AML-ML; Izrael) => 3-0-0, 6.60 [1s] (wolny transfer)

10.06.2014 Bassel Saltaji (19, DC; Izrael) => 1-1-0, 7.40 [1s] (wolny transfer)

11.06.2014 Fadi Mahajne (21, MC; Izrael) => 2-0-0, 6.50 [2s] (wolny transfer)

12.06.2014 Shawkat Mahajne (21, AMC; Izrael) => [4s] (wolny transfer)

 

To wszakże były nieistotne detale, gdyż równolegle dokonałem czterech bardzo ważnych wzmocnień. Na lewą obronę z wolnego transferu zatrudniłem byłego gracza Hapoelu Katamon, Uriego Cohena. Po przeciwnej stronie boiska od tej pory grać miał świetny Liran Katzav, który dotąd reprezentował barwy Ramat ha-Szaron. Z Maccabi Hajfa wypożyczyłem bocznego pomocnika Kostę (19, DM-MLC; Izrael), którego zamierzałem wystawiać na prawej pomocy. I wreszcie odkryłem, że Hapoel Tel Awiw zwolnił znanego mi z wypożyczenia Nira Laksa, defensywnego pomocnika, który dołączył do składu drużyny U19. Teraz potrzebowałem już tylko mocnego prawego pomocnika oraz środkowego obrońcy.

 

Transfery do klubu:

07.06.2014 Uri Cohen (22, DL-WBL; Izrael U21: 1/0) => 2.5/4.0 (wolny transfer)

07.06.2014 Kosta (19, DM-MLC; Izrael) => 4.0/5.0 (wyp. z Maccabi Hajfa)

09.06.2014 Nir Laks (19, DM-MC; Izrael) => 2.0/4.0 (wolny transfer)

12.06.2014 Liran Katzav (24, DR-DL/DM; Izrael) => 3.5/4.5 (wolny transfer)

Odnośnik do komentarza

Podsumowania sezonu wypadły dla nas perfekcyjnie. Zostaliśmy uznani za sensację tak ligi, jak i pucharu. Kibice swoją nagrodę przyznali Cebanu, a jedenastka sezonu według nich wyglądała tak: I.Cebanu — A.Khatib, A.Masliah, E.Shamai, M.Prusinowski — E.Maravi — T.Tatur, E.Elbaz — M.Agbaria — Y.Uzan, A.Naye'a. Nie da się ukryć, że w pełni się z nimi zgadzałem.

 

Na spotkaniu z zarządem ustaliliśmy, że powalczymy o miejsce w środku tabeli. Prezes oddał mi w związku z tym na transfery 2.620£, zaś tygodniowy fundusz płac wynosić miał 10.920£. Dostałem też propozycję przedłużenia o rok kontraktu z Maccabi, z której bez wahania skorzystałem.

 

Nie planowałem już jakichś szczególnych ruchów transferowych, kadrę miałem dopiętą. Przedłużyłem tylko w końcu kontrakty z Cebanu i Ahmedem Agbarią, a z Maccabi Hajfa wypożyczyłem świetnego środkowego obrońcę Omera Mash'allę. Nadal poszukiwałem prawego obrońcy i powoli zaczynałem się godzić z tym, że będzie to musiał być obcokrajowiec. W związku z tym z pewnym żalem wystawiłem na listę transferową naszego angolańskiego napastnika Vembę Duarte.

 

Transfery do klubu:

26.06.2014 Omer Mash'alla (20, DC-DL; Izrael U21: 1/0) => 4.0/5.0 (wyp. z Maccabi Hajfa)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...