Skocz do zawartości

Wyzwanie CMF #1: Armia Zaciężna


Gabe

Rekomendowane odpowiedzi

Mecz towarzyski

14-8-2019 Stadion Śląski Chorzów

Polska - Gabon 1-1 (0-1)

1-0 Glik '41

1-1 Branger '90+4

 

Leciejewski 7.2 - Prusaczyk 6.7 (knt.67' Tadrowski 4.9), Beto 6.1, Glik 7.5, Kolodzieczak 6.9 ('58 Boenisch 6.2) - Matuschyk 6.7 ('58 Cywka 6.7), Piossek 6.8 ('67 Woźniak 6.3), Krysiński 6.7, Jankowski 6.2 ('45 Gardawski 6.6), Kittel 6.8, Sikorski 6.5 (knt.58 Kmiecik 6.6)

 

Mecz dziwny.. W pierwszej połowie mieliśmy jeden strzał i jednego gola. po perfekcyjnej wrzutce z rożnego Kami Glik uderzył piłke głową. W drugiej połowie widowisko było bardziej urozmaicone. W doliczonym czasie po wielkim błędzie Tadrowskiego bramkę strzelił Branger.

 

W rankingu FIFA znajdujemy się na 33. miejscu

Odnośnik do komentarza

Polska - Mariany Północne 4:0 (Florek 2x, Ostrzołek, Jutkiewicz)

 

Pierwsza jedenastka: Szpilczyński - Piontek, Glik, Hernani, Dorda - Matuszczyk, Wesołowski, Obraniak - Jutkiewicz, Florek, Sotirović

 

Rezerwowi: Gaglewski, Ostrzołek, Żywiecki, Roger, Sarota, Tyrała, Latowski, Jeleń, Sikorski

 

W obwodzie: Smolarek, Kandziora, Lindner, Tietz, Szłykowicz, Gensch

 

Lista krajowa: Perquis, Boenisch, Stulin, Bello (kontuzje), Arboleda (wycofany), Kołodziejczyk (nie chce powołania), Olisadebe.

 

Nowa jakość! Świetny mecz debiutanta, Florka. Wielki talent, mam nadzieję, że to przyszłość kadry. Wreszcie też udało mi się powołać tych, co nie chcieli na początku grać u nas - Dorda, Wesołowski i Jutkiewicz, bardzo dobre wzmocnienia każdej formacji. Dojdzie jeszcze Stulin, który wyraził chęć, ale jest kontuzjowany. Niestety powołanie odrzucił Kołodziejczyk.

Odnośnik do komentarza

Polska - San Marino 3:0 (samobój, Roger, Smolarek)

 

Pierwsza jedenastka: Szpilczyński - Piontek, Glik, Hernani, Dorda - Matuszczyk, Roger, Obraniak - Jutkiewicz, Jeleń, Sikorski

 

Rezerwowi: Gaglewski, Ostrzołek, Żywiecki, Smolarek, Sarota, Stulin, Latowski, Olszewski, Szłykowicz

 

W obwodzie: Kandziora, Lindner, Tietz, Gensch

 

Lista krajowa: Perquis, Boenisch, Bello, Florek, Vuk, Wesołowski, Tyrała (kontuzje), Arboleda (wycofany), Kołodziejczyk (nie chce powołania), Olisadebe.

 

Trochę nam kontuzje pokrzyżowały plany, przede wszystkim straciliśmy atak, bo widzę to ta: Vuk, Florek i Jutkiewicz. W pomocy walczyć będą Wesołowski, Matuszczyk, Roger i Obraniak o te trzy miejsca. Na lewej obronie ogromna konkurencja: Stulin, Ostrzołek i Dorda, być może w końcu uda się przekonać też Kołodziejczyka...na prawej o wiele gorzej, bo tylko Boenisch, a Piontek to nie ta liga. W środku również nieźle. Bramkarzy lepszych nie ma i trzeba grać tymi, co są.

 

Nowy jest Olszewski: http://img41.imageshack.us/img41/8837/footballmanager20112011n.png

 

Polska - Azerbejdżan 0:1

 

Pierwsza jedenastka: Szpilczyński - Piontek, Glik, Hernani, Stulin - Matuszczyk, Roger, Obraniak - Jutkiewicz, Smolarek, Sikorski

 

Rozpacz, czarna rozpacz... Mieliśmy budować morale, a tymczasem Azerowie okazują się zbyt silni.

 

Jesteśmy na 107 miejscu w rankingu FIFA. Tymczasem odbyło się losowanie grupe ME. Losowani byliśmy z 1 koszyka... Gdy rozlosowano już po 3 zesopły w grupie miałem marzenie by trafić do grupy C, gdzie była Rosja, Słowenia i Finlandia. Najtrudniejsza była grupa B, gdzie czekały już drużyny Turcji, Francji i Portugalii. Neutralne grupy A i D: Włochy, Szwecja i Słowacja w jednej oraz Niemcy, Czechy i Chorwacja w drugiej. Do grupy D trafiła Hiszpania, do C Anglia, do B Ukraina, a my do A.

Może uda nam się ukraść punkt Słowakom...

 

 

Przed Euro czeka nas jeden mecz towarzyski, tydzień przed mistrzostwami zagramy z Sint Maarten.

Odnośnik do komentarza

no więc wracam i...

 

 

el. ME2016, grupa I:

28.03.15, Stadion Śląski, Chorzów

Polska - Słowacja 1:3 (1:2)

0:1 24' Hamsik

0:2 29' Jendrisek

1:2 45' Sotirović

1:3 88' Svestak

 

Kelemen 5,8 - Starosta 6,7 Perquis 6,8 Astiz 6,8 Boenisch 6,5 (75' Dudu Paraiba 6,5) - Matuszczyk 6,8 - Jirsak 5,9 Salamon 6,3 - Morawski 6,0 (63' Stulin 6,6) Obraniak 6,8 - Sotirović 7,2 (86' Szymanek)

 

Pierwsze 20 minut świetne. Obraniak odbierał piłki, groźny był Sotirović, Morawski błyszczał na skrzydle. W 24' rzut rożny, po którym tracimy bramkę - asystę zaliczył Jendrisek, który zbijał piłkę... ręką. Później nas dobił i byliśmy już jak dzieci we mgle. Promyk nadziei tuż przed przerwą dał Sotirović (pierwsza bramka w reprezentacji). Na drugą połowę bardziej zmotywowani wyszli Słowacy. Nic nie graliśmy, pod koniec zaatakowaliśmy silniej, ale bez skutku. Genialnym podsumowaniem meczu jest ostatnia bramka: po rzucie rożnym Kelemenowi wypadła piłka z rąk (a był zupełnie nieatakowany) i Svestak strzelił do pustej bramki. Przegraliśmy sami z sobą.

Odnośnik do komentarza

Fantastyczny pomysł Gabe, brawo! Najpierw jak tu zajrzałem zasmuciłem się, że szlag trafił mi fm10, a 11 nie posiadam. Chwilę później walnąłem się w łeb i poszedłem poszukać pudełka z fm 08. Następnie ściągnąłem łatki i jakiś update i ....natrafiłem na kwiatka w postaci siedemnastoletniego Sobiecha z 3 meczami w kadrze. Zrezygnowałem z uaktualnienia i załadowałem grę ponownie. Mimo dużej bazy danych praktycznie nie byłem w stanie sklecić choćby jedenastu farbowanych lisów. Najpierw pomyślałem o scoucie, ale później postanowiłem odpalić edytor i dokonać kilku zmian. Tych co to dali się namówić Franciszkowi tj. Perquisa, Obraniaka, Polańskiego i Boenischa ustawiłem jako zadeklarowanych na grę dla Polski. Dodatkowo wyszukałem naszych swojskich -skich -wiczów i -niaków. Dodałem im polskie obywatelstwo. Trochę pracy z wrzuceniem ich na listy krajowe było, ale chyba było warto, bo zapowiada się sietna rozgrywka :) Obecnie na lipiec 2007 na liście krajowej mam 82 piłkarzy (trochę szrotu tam też jest) i czekam aż 14 juniorów przestanie być juniorami, bo z zawodników u18 tylko niejaki Haim Suesskind zgadza się grać dla Polski. Ciekawe czy ktoś to przeczytał do końca :)

 

A więc : fm 2008.0.2, Polska (2) + wszyscy z Polski, Norwegii, Szwecji, Danii, Anglii, Argentyny, Brazylii, Urugwaju, Włoch, Francji, Niemiec, Belgii, Hiszpanii, Izraela, USA i Kanady. Zapomniałem o Australii :/

 

Manager nazywa się Bob Marley i jest Jamajczykiem. Oczywiście ma drugie obywatelstwo - polskie.

 

W grupie eliminacji do EURO 2008 prowadzimy mając 5 punktów więcej od Serbii, Portugalii i Finaldnii. Dwie pierwsze drużyny rozegrały dwa mecze mniej, a Finowie jeden mecz mniej.

 

Kadra na lipiec 2007 wygląda tak (jeżeli nie będzie kontuzji to zapewne Ci piłkarze będą powołani na zbliżajęce się mecze) :

 

Alexcan Paulo Jaroseski Alex (Brazylia, 23) / Brusque

Willian Alves Kempinski (Brazylia, 25) / Veranopolis

Robert Wulnikowski (Niemcy, 29) / Aalen

 

Hernani Jose da Rosa (Brazylia, 23) / Korona Kielce

Łukasz Szukała (Niemcy, 23) / 1860 Monachium

Alexis Zywiecki (Francja, 23) / Dijon

Cristian Grabowski (Argentyna, 27) / Emelec

Damien Perquis (Francja, 23) / Sochaux

 

Jeff Larentowicz (USA, 23) / New England

Fabio Luis Kologeski Leal Fabinho (Brazylia, 21) / Internacional

Sebastian Boenisch (Niemcy, 20) / Werder

Shadi Abu-Dib (Izrael, 31) / Eliat

Marco Kaminski (Niemcy, 23) / Ahlen

 

Sylvain Legwinski (Francja, 33) / Ipswich

Neuri Antonio Przybulinski (Brazylia, 26) / 7 de Septembro

Eugen Polanski (Niemcy, 21) / Gladbach

Maor Melikson (Izrael, 22) / H. Kfar-Saba

Ludovic Obraniak (Francja, 22) / Lille

Johnny Szlykowicz (Francja, 26) / Neuchatel Xamax

 

Willian Kozlowiski Alves da Silva (Brazylia, 23) / J. Malucelli

Chris Wondolowski (USA, 23) / Houston

Mauricio Grzybowski Mauricinho (Brazylia, 31) / Cianorte

Ebi Smolarek (Holandia, 26, 22/8A) / Racing

Thomas Gruszcynski (Francja, 26) / Dudelange

Emmanuel Olisadebe (Nigeria, 28, 25/11A) / Pegeia

Ronaldo Maczinski (Brazylia/Portugalia, 26) / Rio Ave

 

Najwięcej naturalizujemy Brazylijczyków (8), Francuzów (6) i Niemców (5). Tylko dwoch zawodników (Ebi i Oli) grali już w naszej kadrze, ale kapitanem będzie zapewne doświadczony Legwinski. Potencjalną gwiazdą kadry moze być prawy skrzydłowy Willian. Ciekawa rywalizacja dwóch Brazylijczyków o grę w bramce. Najmocniej obsadzony chyba środek defensywy :) Najgorzej tradycyjnie na bokach obrony, ale damy radę :)

Odnośnik do komentarza

Moich eliminacji ciąg dalszy.

 

Zgodnie z zapowiedziami, na mecz ze Słowenią postanowiłem zreorganizować taktykę, jako że brak jest w kadrze wartościowych bocznych obrońców, a z pomocnikami i centralnymi obrońcami jest nieco lepiej. Postawiłem więc na taką dziwną taktykę:

 

20090909sloveniapolands.jpg

 

 

Tak też wyglądała wyjściowa jedenastka - na lewej flance z konieczności zagrał Roger (Obraniak doznał kontuzji w poprzednim meczu), a w obronie nie mógł zagrać zawieszony za czerwoną kartkę Szukała.

 

Taktyka została zweryfikowana w pierwszych dziesięciu minutach: najpierw Novakovic strzelił sprzed pola karnego i piłka odbita od obu słupków wpadła do bramki, a kilka minut później w zamieszaniu na polu karnym piłka odbiła się od nóg Glika i do bramki wbił ją Dedic. Piossek i Czupryna zostali więc przesunięci do linii z innymi pomocnikami, ale to była tylko lekka poprawa: ataki Słowenii nadal trwały, a na 3:0 podwyższył z rzutu wolnego Ceh.

 

Ciężko powiedzieć, że druga połowa była bardziej wyrównana - po prostu ataki Słowenii już nie były takie groźne. My na bramkę oddaliśmy zaledwie jeden strzał, do tego niecelny: w 87. minucie po dośrodkowaniu Podrygały główkował Piossek.

 

09.09.2009 - Maribor - el. MŚ2010 grupa 3

Słowenia 3 - 0 Polska

Novakovic 4', Dedic 11', Ceh 45'

 

Dodatkowo kontuzjowani zostali: Olisadebe i Chi Fon, przez co nie wiem, czy uzbierałbym meczową 16, gdyby następny mecz był w przeciągu kilku dni.

 

Za miesiąc Czechy i Słowacja. Może wykuruje się Sotirovic, a Hernani dostanie obywatelstwo...

Odnośnik do komentarza

@Brachu - jak by było łatwo, to co to za wyzwanie ;)

 

Z Czechami oczywiście żadnej niespodzianki nie było - dostaliśmy ciężkie lanie:

 

10.10.2009 - Praga - el. MŚ2010 Grupa 3:

Czechy 5 - 0 Polska

Necid 27' 46', Plasil 55', Fenin 58', Jarosik 84'

 

Tym razem eksperymentowaliśmy z ustawieniem 3-1-4-1-1, choć ciężko coś powiedzieć o rezultatach tych testów, oprócz tego, że brak bocznych obrońców i jednocześnie ofensywnie usposobieni skrzydłowi to nie jest dobre połączenie. ;)

 

Debiutowali: Gardawski i Stulin (w końcu zaakceptowali powołania, Boenisch się jeszcze nie zadeklarował). Z pozytywów - wreszcie przyzwoicie zagrał Tyrala, a Roger to najpewniejszy punkt naszej kadry. Smolarek zawodzi w kolejnym meczu, a Sotirovic zadebiutował słabo - ale to raczej konsekwencja niemocy reszty drużyny, bo kilkakrotnie chciał uciekać do boku, ale nie miał wsparcia. I Czupryna był bliski zdobycia pierwszego gola dla odmienionej kadry, ale piękny strzał z dystansu został sparowany na rzut rożny.

 

Skład Polski:

Kasprzik - Szukala, Glik, Waldoch - Piossek - Gardawski (Starosta), Tyrala (Stulin), Roger, Czupryna - Smolarek (Podrygala) - Sotirovic

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...