Skocz do zawartości

Wyzwanie CMF #1: Armia Zaciężna


Gabe

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatecznie zatwierdzone sklady prezentuja sie tak:

 

Pierwsza reprezentacja:

 

Bramkarze:

Tom Almadon (Izrael)

Damien Onyszko (Dania)

Raphael Koczor (Niemcy)

 

Obroncy:

Hernani (Brazylia)

Damien Perquis (Francja)

Ben Starosta (Anglia)

Alexis Zywiecki (Francja)

Kamil Glik (Niemcy) glownie w celu uzupelniania do 26

Sebastian Boenisch (Niemcy)

Michael Bemben (Niemcy)

Alan Stulin (Niemcy)

Eugen Polanski (Niemcy)

Lukasz Szukala (Niemcy)

 

Pomocnicy:

Roger (Brazylia)

Ludovic Obraniak (Francja)

Sebastian Tyrala (Niemcy)

Adam Cichon (Niemcy)

Sebastian Wroblewski (Argentyna)

Johnny Szlykowicz (Francja)

Ferdinand Chi Fon (Brazylia)

 

Napastnicy:

Euzebiusz Smolarek (Holandia)

Emanneul Olisadebe (Nigeria)

Wojciech Pollok (Niemcy)

Vuk Sotirovic (Serbia)

Pawel Abbot (Niemcy) glownie w celu uzupelniania do 26

Sebastian Olszar (Niemcy) glownie w celu uzupelnienia do 26

 

Z powodu kontuzji nie grają:

Grzegorz Kasprzik (Niemcy)

Marcus Piossek (Niemcy)

 

Natomiast U21 to armia zaciezna uzupelniona o... mlodych graczy Legii i Szczesnego :P

 

Bramkarze:

Haim Suesskind (Izrael)

Wojciech Szczesny (Polska)

Jakub Szumski (Polska)

 

Obroncy:

Mathias Kaminski (Belgia)

Mateusz Kuzmicki (Belgia)

Matthias Ostrzolek (Niemcy)

Adam Matuszczyk (Niemcy)

Ariel Borysiuk (Polska)

Dominik Furman (Polska)

Marcel Kendziora (Niemcy)

 

Pomocnicy:

Loic Lo Bello (Francja)

Jakub Kosecki (Polska)

David Blacha (Niemcy)

Andre Dej (Niemcy)

Rafal Wolski (Polska)

Michael Gardawski (Niemcy)

Maciej Rybus (Polska)

Jerome Simon (Francja)

 

Napastnicy:

Michal Zyro (Polska)

Sebastian Latowski (Niemcy)

Michal Kucharczyk (Polska)

Michal Efir (Polska)

 

No i 9. sierpnia Sotirovic nabawil sie kontuzji nogi... W jego miejsce nikogo nie powolywalem.

Odnośnik do komentarza

el. ME, grupa I (jak Izabela ;)):

10.09.14, Stadion w Ramat Gan

Izrael - Polska 0:1 (0:1)

18' Ben Haim (sam.)

 

Almadon 6,8 - Starosta 7,1 Perquis 7,2, Astiz 7,8 Boenisch 6,9 (89' Dudu Paraiba) - Tyrała 6,9 - Salamon 6,9 Wesołowski 6,8 - Obraniak 6,9 Blacha 6,0 (68' Stulin 6,5) - Szymanek 6,0 (58' Sotirović 6,2)

 

Wymęczona wygrana. Bramkę równie dobrze można było przypisać Astizowi (strzał głową po kornerze Obraniaka). To był nasz jedyny celny strzał (na pięć prób). Izrael także nie grzeszył skutecznością (3/20). Wyglądało to bicie głową w mur. Największym zagrożeniem dla naszej bramki były przypadkowe bilardy po jakichś stałych fragmentach gry. My też nie błyszczeliśmy, tylko kilka kontr. W każdym bądź razie lepiej przegrywać w sparingach by potem wygrać w eliminacjach. W drugim meczu Chorwacja pokonała Słowację 2:0 i została liderem. Farerzy mieli wolne.

Odnośnik do komentarza

12-06-2019 Hampden Park, Glasgow

el, ME gr. D

 

Szkocja - Polska 0-0

 

Leciejewski 8.7 - Prusaczyk 7.1, Beto 7.0, Glik 6.6, Kolodzieczak 7.2 - Matuschyk (k) 6.9, Obraniak 5.8 ('74 Bruno Pinheiro 6.6), Piossek 6.8 - Lukac 6.8 ('45 Kittel 6.9), Talles Cunha 5.8, Grzelak 6.3 ('45 Cywka 6.9)

 

MoM: Leciejewski

 

Wynik lepszy od gry. Szkoci oddali 19 strzałów (w tym 5 celnych), natomiast my tylko 3 (w tym 1 celny). Gdyby nie Leciejewski (który niestety kończy karierę w grudniu) wynik byłby gorszy.

 

Tabela gr. D

 

| Poz | Inf | Zespół | | M | Z | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1. | | Rosja | | 4 | 3 | 1 | 0 | 8 | 2 | +6 | 10 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2. | | Polska | | 5 | 2 | 2 | 1 | 7 | 5 | +2 | 8 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3. | | Czarnogóra | | 5 | 2 | 1 | 2 | 6 | 7 | -1 | 7 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4. | | Szkocja | | 5 | 1 | 2 | 2 | 4 | 4 | 0 | 5 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5. | | Luksemburg | | 5 | 1 | 0 | 4 | 7 | 14 | -7 | 3 |

| ---------------------------------------------------------------------------------------------------|

Odnośnik do komentarza

Pierwszy mecz kadry mlodziezowej okazal sie tym czym musial sie okazac, czyli niewypalem... Zdecydowanie reprezetnacja U21 to bedzie poletko treningowe, bo nie sadze zeby ten zespol byl w stanie osiagac jakies dobre wyniki.

 

Niemcy U21 6:1 Polska U21

 

Sklad i oceny z meczu:

 

 

 

 

Pierwsza reprezentacja spisala sie o niebo lepiej:

 

Polska 0:0 Kamerun

 

Sklad i oceny z meczu:

 

 

 

Pierwsza polowa to nasza zdecydowania przewaga, poprzeczka Smolarka i ogolnie nadzieja na dobry rezultat. W drugiej odslonie przycisneli reprezentanci Kamerunu i zaczelo sie robic goraco. Na szczescie dobra gra w defensywie i wylaczenie Eto'o (ktory sam potrafil minac na paru metrach trzech naszych obroncow) dalo rezultaty. Nadspodziewanie dobrze zaprezentowal sie Chi Fon, ktory w nastepnym meczu dostanie na pewno szanse na gre od poczatku.

Odnośnik do komentarza

el. ME, grupa I:

11.10.14, Stadion Śląski, Chorzów

Polska - Chorwacja 0:1 (0:1)

0:1 Rakitić

 

Kelemen 6,8 - Tadrowski 6,2 (63') Glik 7,0 (73' Kuźmicki 6,7) Astiz 8,0 Boenisch 6,8 - Tyrała 6,7 (66' Dudu Paraiba 6,7) - Salamon 6,8 Wesołowski 6,8 - Morawski 6,7 (35' ktz, Stulin 6,5) Obraniak 6,8 - Sotirović 6,7

 

Mecz który wyjątkowo nam się nie udał. Zresztą Chorwacji też - nudą wiało z boisko niemal przez całe 90 minut. Były tylko dwa ciekawe momenty: genialna bramka Rakiticia (strzał ze skraju pola karnego, piłka zanim wpadła do bramki odbiła się od poprzeczki i słupka) oraz brutalny faul Tadrowskiego. Postawiłem tym razem na Kelemena, nie mam za bardzo za co go ocenić. Sotirović mógł wyrównać w doliczonym czasie gry, ale fatalnie spudłował.

Odnośnik do komentarza

el. ME, grupa I:

15.10.14, Torsvoellur, Thorshavn

Wyspy Owcze - Polska 1:1 (1:0)

5' Jespersen - karny

62' Jirsak

 

Almadon 6,8 - Starosta 6,8 Astiz 6,9 (80' Siebert) Kuźmicki 6,9 Dudu Paraiba 6,7 - Matuszczyk 6,9 - Jirsak 7,5 Salamon 6,2 - Morawski 6,2 (76' Blacha) Obraniak 6,8 - Szymanek 6,6 (76' Sotirović)

 

W grupie prowadzi Chorwacja z kompletem 3 zwycięstw. Mamy drugie miejsce z jednym zwycięstwem, jednym remisem i jedną porażką. Słowacja, Wyspy Owcze i Izrael mają rozegrane tylko 2 mecze oraz odpowiednio 3, 1 i 0 punktów.

 

W 2014 mamy do rozegrania jeszcze jeden sparing: wyjazd do Singapuru

 

Śmiech na sali. Drugi raz Polska wpisuje się w annały piłki farerskiej. Karny zawinił Astiz, bezmyślny wślizg, przez długi czas nie mógł się pozbierać i lubił podać piłkę wprost pod nogi rywali. Jirsak bombardował bramkę z daleka, jedna mu weszła, reszta fatalne pudła. Innych zawodników nawet nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza

ŻERONICE

 

2.6.2012 :: Stadion Śląski, Chorzów :: Towarzyski

 

Polska - Ukraina 0:0 (0:0)

 

Gaglewski 7.1 - Starosta 6.7 (69' Piontek 6.7), Arboleda 7.4, Glik 6.7 (69' Szukała 6.7), Boenisch 6.9 - Obraniak 6.7 (21' Wesołowski 6.7), Matuszczyk (k) 6.7, Roger 6.7 (21' Tyrała 6.7) - Sotirović 6.0 (69' Abbott 6.7), Gross 6.7, Smolarek 6.5 (69' Lindner 6.3)

 

Gospodarze Euro na remis. W strzałach obie drużyny także identycznie: 12/4, więc można rzec, iż był to idealnie równy mecz. Jak będzie na samym turnieju, zobaczymy...

 

Kadra na Euro 2012:

 

Bramkarze:

1. Grzegorz Kasprzik (28, Lech, 3/-5) 6,67

19. Benjamin Gaglewski (20, Monaco, 5/-3) 6,88

23. Mateusz Trochanowski (20, Columbia Floridstorf, 2/-1) 6,90

 

Obrońcy:

2. Damien Perquis (28, Sochaux, 8/0) 6,64

3. Sebastian Boenisch (25, Werder, 8/0) 6,72

4. Manuel Arboleda (32, Lech, 9/1) 7,11

5. Kamil Glik (24, Palermo, 5/1) 7,02

13. Łukasz Szukała (28, Gloria Bystrzyca, 2/0) 6,85

15. Matthias Ostrzołek (22, Bochum, 6/0) 6,70

18. Ben Starosta (25, Śląsk, 3/0) 7,17

22. Amadeus Piontek (19, Dortmund, 2/0) 6,70

 

Pomocnicy:

6. Roger (30, AEK, 27/4) 6,75

7. Ludovic Obraniak (27, Lille, 19/5) 6,85

8. Adam Matuszczyk (23, Koln, 16/2) 6,83

14. James Wesołowski (24, Peterborough, 3/0) 6,80

20. Paul Grischok (26, Polkowice, 6/0) 6,48

21. Loic Lo Bello (21, Lyon-Duchere, 3/0) 6,83

 

Napastnicy:

9. Paweł Abbott (30, Charlton, 4/0) 6,78

10. Vuk Sotirović (29, Empoli, 10/8) 7,20

11. Euzebiusz Smolarek (31, Polonia Warszawa, 50/20) 7,21

12. Sebastian Tyrała (24, Augsburg, 11/1) 6,64

16. Jarosław Lindner (23, Kiel, 8/3) 6,83

17. Joshua Gross (21, Górnik Zabrze, 3/0) 6,77

 

Wyniki:

Polska - Anglia 0:5

Polska - Szwecja 1:4

Polska - Słowacja 0:23 (sfrustrowany kazałem im atakować w 11, włącznie z bramkarzem ;) )

 

To by było na tyle ;)

Odnośnik do komentarza

Postanowilem sobie jednak odpuscic prowadzenie U21 i skupic sie na pierwszej druzynie po meczu z U21 Francji, kiedy to Polacy oddali jeden strzal na bramke przez caly mecz w eliminacjach Mistrzostw Europy U21 (przy 31 przeciwnika) i spotkanie zakonczylo sie rezultatem 1-3, a potem poniesli porazke 0-3 w tych samych eliminacjach. Przenioslem wyrozniajacych sie zawodnikow U21 do pierwszej druzyny.

 

Ta ostatnia poniosla dwie porazki - z Meksykiem 1-3 oraz z Australia 0-1, ale widac, ze cos zaczyna sie w druzynie kleic i mam nadzieje, ze do Euro 2012 zbuduje cos ciekawego - jak na rzie przede mna w 2010 towarzyskie mecze z Ekwadorem i WKS, a potem w 2011 z Norwegia, Litwa, Grecja, Japonia, Francja, Austria, Egiptem, Niemcami, Kanada, Anglia i Kuba.

Odnośnik do komentarza

Polska - Litwa 1:1 (Obraniak)

 

Polska - Grecja 0:2

 

Morale bardzo niskie... czy to są morale KADRY czy tych zawodników w klubach? Teraz będę grał z Arabią, Wyspami Bahama, Bośnią, San Marino i Azerbejdżanem.

Mieliśmy grać z Niemcami i Francją, ale uznałem, że to nie ten moment, teraz czas na odbudowę po 1) morale, po 2) rankingu :D

 

Jak to jest z objęciem klubów: objęcie klubu zagranicznego jest bezsensu, bo wtedy to Polakom możesz 'rozdawać' inne obywatelstwa, a nie na odwrót... Jedyne wyjście to objęcie kogoś z czołówki PL ligi, żeby mieć kasę na jakiś sensownych grajków licząc na ich obywatelstwo...

Odnośnik do komentarza

Mecz towarzyski:

19.11.14, Stadion Narodowy w Kallang

Singapur - Polska 0:1 (0:0)

0:1 67' Szymanek

 

Almadon 6,8 (45' Machnowskyj 6,8) - Tadrowski 7,0 Arboleda 6,9 (66' Wallece 6,9) Hernani 7,1 (66' Kuźmicki 6,9) Boenisch 7,0 - Matuszczyk 6,9 - Tyrała 7,1 Salamon 6,9 - Morawski 6,8 (66' Gardawski 6,5) Obraniak 6,7 (45' Blacha 6,3) - Sikorski 6,9 (45' Szymanek 7,2)

 

Ciężko oceniać mi ten mecz. Pierwsza połowa na pewno słaba, para stoperów to debiutanci. Błędów jakichś nie popełnili, ale Singapur jakoś bardzo wymagający nie był. Młodzy Szymanek wreszcie się przełamał i strzelił pierwszego gola w reprezentacji, później pokazał też kilka ciekawych zagrań, ale koledzy marnowali (np. Gardawski).

 

Kończymy rok 2014. Może i mam piłkarzy, ale nie mam drużyny. Gramy bardzo chimerycznie, żeby coś ugrać musi nam dopisać szczęście. Na pewno jest nad czym pracować.

Odnośnik do komentarza

Polska - Arabia Saudyjska 1:3 (S. Jeleń)

Polska - Bahama 2:1 (samobój, Sotirović)

 

Oj, oj. Baty od Arabii... a myślałem, że z takimi rywalami mamy szanse na równą grę. Pierwszą bramkę w kadrze zdobył Jeleń, może mu to pomoże w znalezieniu klubu. Następny mecz to dramat na Wembley jak do przerwy schodziliśmy z wynikiem 0:1 nie wiedziałem co mam powiedzieć... przegrywaliśmy z Wyspami Bahama. Całe szczęście po przerwie po rożnym i ogromnym zamieszaniu piłkarz rywala wbił sobie sam bramkę, to nas podbudowało i oddaliśmy 19 strzałów, szkoda, że niewiele celnych, jedna jednak wpadła i udało się wygrać mecze i przełamać passę meczów bez zwycięstwa. Odwołałem mecz z Bośnią, zamiast tego zagramy z Marianami Północnymi. Zdecydowałem po prostu leczyć morale, aż do Euro.

 

Dostałem ofertę prowadzenia Zenitu, ale zrezygnowałem.

Odnośnik do komentarza

Mecz towarzyski:

11.2.2015, Kadir Has, Kayseri

Turcja - Polska 1:0 (1:0)

31' 1:0 Mevlut Erdinc

 

Machnowskyj 6,4 (62' Kasprzik 6,7) - Tadrowski 5,9 (45' Dudu Paraiba 6,9) Astiz 6,8 (72' Siebert 6,9) Perquis 6,6 (45' Kuźmicki 6,9) Boenisch 6,1 - Matuszczyk 6,8 - Tyrała 6,8 Salamon 6,3 (72' Jirska 6,9) - Morawski 6,7 (86' ktz) Obraniak 6,3 - Szymanek 6,6 (62' Sotirović 6,9)

 

Bramkę zawalił Tadrowski, nie upilnował piłkarza po swojej stronie pola karnego i dopuścił do świetnego podania, Machnowskyj bez szans, ale grał niepewnie. Debiut Kasprzika, Turcy jakoś go nie wymęczyli. My w ataku kompletne nic. Tylko jeden SFG, dośrodkowanie Morawskiego (mam nadzieję, że kontuzja nie będzie długa...) i główka Astiza - niecelna. Bardzo ciężko się ten mecz oglądało...

 

@jmk, dawałbyś może składy, przecież to jest esencja wyzwania :P

Odnośnik do komentarza

Polska - Zanzibar 2:0 (Latowski, Obraniak)

 

Pierwsza jedenastka: Gensch - Boenisch, Perquis, Żywiecki, Ostrzołek - Matuszczyk, Roger, Obraniak - Olisadebe, Latowski, Jeleń

 

Rezerwowi: Sikorski, Sarota, Szłykowicz, Tyrała, Tietz, Piontek, Lindner, Szpilczyński, Hernani

 

W obwodzie: Arboleda, Kandziora, Glik, Gaglewski, Lo Bello, Sotirović, Smolarek

 

Nowi zawodnicy: Tomasz Florek

 

Znalazłem jeszcze jeden termin i zaprosiłem na mecz Zanzibar, nie zagraliśmy dobrego meczu, ale ważna wygrana - morale rosną! Staram się grać teraz tylko najlepszymi, bo ich forma psychiczna będzie miała największe znaczenie na Euro. Powołałem Smolarka, ale jego menago mi go usunął z kadry :| Sotirović kontuzjowany, ale mimo wszystko udało się strzelić te gole. Latowski strzelił swoją pierwszą bramkę w kadrze i tak jak w przypadku Jelenia może mu to pomoże w poszukiwaniu klubu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...