Skocz do zawartości

Wyzwanie CMF #1: Armia Zaciężna


Gabe

Rekomendowane odpowiedzi

<p>17.11.2010 :: Bułgarska, Poznań :: Towarzyski

 

Polska - WKS 1:1

 

- Traore 45+2'

- Ostrzołek 75'

 

Gaglewski - Boenisch, Arboleda, Glik, Ostrzołek - Matuszczyk, Roger, Obraniak - Smolarek, Sotirović, Olisadebe

 

Znowu niezłe spotkanie, ale nie mamy armat z przodu, mimo, że gram trzema napastnikami to nie potrafią strzelać bramek. Myślałem, że Smolarek ustawiony na prawym ataku przypomni sobie czasy Borussi, kiedy szalał na skrzydle. Mimo, że pomoc wygląda okazale, to i tak są bez formy.

 

 

--- 09.02.2011 :: Estadio do Algarve, Loule :: Towarzyski

 

Polska - Norwegia 0:2

 

- Hangeland 24

- Abdellaoue 29'

 

Gaglewski - Boenisch, Arboleda, Glik, Ostrzołek - Matuszczyk, Sarota, Obraniak - Smolarek, Wahan, Olisadebe</p>

 

Kontuzje Rogera i Vuka spowodowały, że do składu wskoczyli Gevorgyan oraz Sarota. Niestety, kiedy zabrakło Sotirovicia straciliśmy też połowę siły rażenia... Norwegowie pokonali nas w pięć minut, a nie miał kto odpowiedzieć. W drugiej połowie zadebiutował Szpilczyński i miałem już wszystkich 'zaklepanych'.

 

W tej chwili na liście krajowej mam 28 piłkarzy, wszyscy z podwójnym obywatelstwem oczywiście. Pozostali albo są za słabi, albo nie chcą grać dla nas jak Jutkiewicz, Dorda czy Wesołowski. Dlatego też będę rotował tymi zawodnikami i czekał, aż obywatelstwo dostanie ktoś ciekawy.

Odnośnik do komentarza

Towarzyski:

13.08.14, Stadion Śląski, Chorzów

Polska - Korea Południowa 1:2

1:0 30' Astiz

1:1 37' Park Chu Young

1:2 52' Park Chu Young

 

Almadon 7,4 (71' Machnowskyj 6,8) - Boenisch 5,9 Perquis 6,0 (59' Glik 6,8) Astiz 7,2 Dudu Paraiba 6,2 (59' Blacha 6,7) - Matuszczyk 6,9 - Jirsak 6,9 Salomon 6,8 (ktz, 35' Piossek 6,5) - Morawski 7,0 Obraniak 6,5 (45' Stulin 6,6) - Szymanek 6,1 (71' Gardawski 6,7)

 

Najbardziej rozczarowali ci, dla których mecze w reprezentacji Polski to nie pierwszyzna: Obraniak (mnóstwo głupich strat, zmieniony w przerwie), Perquis i Boenisch. Tylko Astiz zagrał dobrze, strzelił pierwszą bramkę dla Polski (po rzucie rożnym, asysta Morawski). Almadon bardzo dobrze, ale przy pierwszej bramce mógł się nieco lepiej zachować przy 1v1. Druga bramka obwinia Dudu, ale był faulowany. Poza tym dobry mecz jego wykonaniu (paszpor dostał kilka tygodni wcześniej). Szymanek całkowicie niewidoczny, ale nie mam do niego pretensji, jest szybki i ma potencjał. Jak okrzepnie będą z niego ludzie. Wynik mógłby być nieco lepszy: Jirsak i Gardawski trafiali w poprzeczkę.

Odnośnik do komentarza

FM 2011 / 11.3 / CM Revolution Update z 02.09.2011

 

Rozpoczynamy przed sezonem 2010/2011. Najblizsze mecze to:

 

11.08 Kamerun (dom)

07.09 Australia (dom)

12.10 Ekwador (teren neutralny)

17.11 WKS (dom)

 

Asystent i trenerzy zostali zwolnieni, udalo sie natomiast zatrudnic:

 

Asystent: Jurij Szatałow (Ukraina)

Trenerzy: Franciszek Smuda (Niemcy), Wlodzimierz Lubanski (Belgia), Henryk Kasperczak (Francja)

Trener bramkarzy: Kazimierz Sidorczuk (Austria)

 

Pierwsza rekonesans wsrod zawodnikow, ktorzy mogli by zagrac w naszej reprezentacji skonczyl sie na tym, ze 3/4 niestety juz wystapilo w kadrze innego kraju, a spora czesc upierala sie, ze dla Polski nie zagra - choc wiekszej szansy na gre w jakiejkolwiek innej reprezentacji szans nie miala. Bo kto by powolywal do kadry zawodnika grubo po trzydziestce...

 

Ostatecznie udalo mi sie wtedy zebrac 11 zawodnikow. Rozpoczalem wiec druga runde poszukiwan i wstepnie kadra wyglada tak:

 

Bramkarze:

Tom Almadon (Izrael)

Haim Suesskind (Izrael)

Raphael Koczor (Niemcy)

Grzegorz Kasprzik (Niemcy)

 

Obroncy:

Hernani (Brazylia)

Damien Perquis (Francja)

Kamil Glik (Niemcy)

Loic Lo Bello (Francja)

Sebastian Boenisch (Niemcy)

Michael Bemben (Niemcy)

Alan Stulin (Niemcy)

Eugen Polanski (Niemcy)

 

Pomocnicy:

Marcus Piossek (Niemcy)

Roger (Brazylia)

Ludovic Obraniak (Francja)

Sebastian Tyrala (Niemcy)

Adam Cichon (Niemcy)

Sebastian Wroblewski (Argentyna)

Johnny Szlykowicz (Francja)

 

Napastnicy:

Euzebiusz Smolarek (Holandia)

Emanneul Olisadebe (Nigeria)

Wojciech Pollok (Niemcy)

 

Grzecznie czekam na ewentualna mozliwosc powolania:

 

Na chwile obecna w kadrach mlodziezowych innych krajow:

Timothee Kolodzieczak (Francja)

Ivo Pekalski (Szwecja)

Sonny Kittel (Niemcy)

David Blacha (Niemcy)

 

Na chwile obecna nie posiadaja obywatelstwa:

Vuk Sotirovic (Serbia)

Manuel Arboleda (Kolumbia)

Inaki Astiz (Hiszpania)

 

Moje powolanie odrzucil:

Lukas Jutkiewicz (Anglia)

 

Polska obecenie (stan na 14 lipca 2010) na 65. miejscu w rankingu FIFA.

Odnośnik do komentarza

Przed meczem z Marianami Północnymi reprezentację Polski zdecydował się wzmocnić opierający się dotychczas Australijczyk James Wesołowski. Poza "Jakubem" powołałem głębokie rezerwy, by sprawdzić to, co mam w odwodzie. Jako uhonorowanie całej kariery, powołałem pierwszy raz do kadry medalistę z Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie - 41-letniego Mirosława Waligórę, by mógł zakończyć karierę mając występ w reprezentacji na koncie.

 

8.10.2011 :: Stadion Śląski, Chorzów :: Towarzyski

 

Polska - Mariany Północne 0:1 (0:0)

0:1 Peter Otsuka 90'

 

Trochanowski 6.8 - Piontek 6.7 (69' Olbrich 5.8), Hernani 6.8, Szukała 7.0, Stulin 6.7 (45' Kisiel 6.0) - Wesołowski 6.8 (69' Podrygała 6.7), Setti 6.7, Sarota 6.8 (69' Warzycha 6.7) - Zieliński 6.0 (45' Zięba 6.1), Gruszczyński (k) 6.5 (45' Waligóra 5.8), Gross 6.8

 

:lol: :lol: :lol: Pozostawmy to bez komentarza :lol: :lol: :lol:

 

Mirosław Waligóra debiutu nie będzie wspominał dobrze :D

 

Zawodnicy Beskidu Andrychów są całkowicie nieprofesjonalni :D

 

Co ciekawe, Waligóra strzelił w tym meczu gola, ale durny sędzia dopatrzył się faulu.

Odnośnik do komentarza

(...)

Bartosz Salomon (ITA, 23, Brescia)

(...)

 

Z Salamona to taki średni Farbowany Lis, chyba że dla Włochów :kekeke:

 

Ja przyjąłem zasadę, że osoby z podwójnym obywatelstwem, w tym z polskim od zawsze, są powoływani kiedy mają drugie obywatelstwa "od urodzenia" (czyli np Smolarek, czy młodzicy urodzeni w RFN, czy synowie piłkarzy grających za granicą).

 

Polak naturalizowany za granicą (np Zdebel) powoływani nie są, bo to dla mnie Czysta Krew :]

Odnośnik do komentarza

Mecz z Mołdawią to przygrywka do pierwszego meczu eliminacyjnego: wyjazdowego meczu z Izrealem. Oczywiście z tego powodu połamało mi się pół kadry, która jeszcze 2 tygodnie temu wyglądała co najmniej solidnie:

 

Wypadli:

Perdijić / - / Matuszczyk, Morawski / Olszar

 

Kadrę uzupełnili:

bramkarz Marian Kelemen (SVK, 34, Śląsk) - dostał właśnie paszport!

pomocnik Sebastian Tyrała (GER, 26, Osnabrueck)

pomocnik James Wesolowski (AUS, 27, Legia)

napastnik Vuk Sotirović (SRB, 32, Wołyń)

 

Mecz towarzyski:

6.09.14, Stadion Republikański, Kiszyniów

 

Mołdawia - Polska 2:2 (2:2)

 

1:0 5' Bugaev

1:1 26' Perquis

2:1 35' Kovalchuk

2:2 40' Tyrała

 

Almadon 6,7 (55' Kelemen 7,1) - Starosta 6,7 Perquis 7,3 (71' Wallece 6,8) Astiz 6,8 (71' Glik 6,7) Boenisch 6,6 (55' Dudu Paraiba 6,7)- Piossek 6,7 - Jirsak 6,5 (71' Wesołowski 6,7) Tyrała 7,4 - Obraniak 6,8 Blacha 7,8 - Szymanek 6,8 (67' Sotirović 6,7)

 

Wyrównany mecz, niestety słaby. Kolejny raz zawodzi Boenisch. Kelemen dostał trochę minut i wypadł dobrze, będę miał zagwozdkę kogo wystawić w eliminacjach. Astiz dał strasznego ciała przy pierwszej bramce: zawalił linię spalonego, później to jakoś nadrabiał. Sotirović dobrze, niestety nie miał tyle sił, by grać cały mecz. Z Izrealem powinien zagrać już na szpicy od początku.

Odnośnik do komentarza

(...)

Bartosz Salomon (ITA, 23, Brescia)

(...)

 

Z Salamona to taki średni Farbowany Lis, chyba że dla Włochów :kekeke:

 

Ja przyjąłem zasadę, że osoby z podwójnym obywatelstwem, w tym z polskim od zawsze, są powoływani kiedy mają drugie obywatelstwa "od urodzenia" (czyli np Smolarek, czy młodzicy urodzeni w RFN, czy synowie piłkarzy grających za granicą).

 

Polak naturalizowany za granicą (np Zdebel) powoływani nie są, bo to dla mnie Czysta Krew :]

 

będę formalistą :> zresztą jak mam traktować regenów Niemców, przecież cześć z nich może mieć obywatelstwo od urodzenia, część mogła je dopiero nabyć, nieprawdaż? a patrząc na listę krajową to właśnie Niemcy będą podstawą kadry w przyszłości (widziałem też kilku Amerykanów, ale raczej za słabi na kadrę)

 

btw a jmk gra Gevoryanem, który ma tylko polskie obywatelstwo :profesor:

 

;)

Odnośnik do komentarza

Skład na mecz z Czarnogórą nie różnił się zasadniczo od ekipy z dwóch poprzednich meczów. Największym moim zmartwieniem jest kontuzja Beto, którego zastąpił 20-letni Mateusz Babiarz z Schalke. Nowym nabytkiem kadry 26-letni Słowak Marko Lukać, który reprezentuje barwy chorzowskiego Ruchu. Cieszy mnie też iż Piotr Leciejewski grający od paru lat w saudyjskim Al-Nassr dostał drugie obywatelstwo. Wreszcie mam drugiego bramkarza.

 

Pełna kadra na mecz z Czarnogórą

 

 

29yqx36.png

 

Odnośnik do komentarza

Ja ci tylko piszę, jaką zasadę przyjąłem: Polak, który naturalizowany był za granicą w trakcie swojej kariery, dla mnie nadal jest Polakiem Czystej Krwi. Niby ma obce obywatelstwo, ale mi nie pasuje do koncepcji.

 

Co do regenów - wygenerowany (urodzony) z dwoma obywatelstwami dla mnie jest Farbowany (jak Ngamayama - gdyby miał obce drugie), choć tu się powinno dodać dla przyzwoitości nie urodzony w Polsce. Ale na bezrybiu ;)

Odnośnik do komentarza

Tak spytam - wszyscy odpuscili temat U21? Ja wlasnie wywalilem wszystkich powolanych i bede tez kierowal mlodziezowka na podobnych zasadach co normalna kadra :>

 

ze względu na bazę u mnie każdy sensowny junior od razu trafia do A :P

 

no i kiedyś prowadziłem u21 - mało który Niemiec będzie chciał zmienić reprezentację... a do A to jakoś chętniej się garnęli

Odnośnik do komentarza

No ja odpuściłem U21 :> Skoro młodzi i tak nie godzą się grać w seniorach Polski, to tym bardziej w U21.

 

12.11.2011 :: Stadion Śląski, Chorzów :: Towarzyski

 

Polska - Mołdawia 2:0 (2:0)

1:0 Vuk Sotirović 10'

2:0 Vuk Sotirović 31'

 

Trochanowski 6.8 - Starosta 7.1, Glik 7.4, Arboleda 7.1, Stulin 7.0 - Obraniak 6.9, Matuszczyk (k) 6.9, Wesołowski 6.9 - Sotirović 8.8, Gross 6.8, Smolarek 7.2

 

Bez zmian, osłabieni brakiem bramkarza i Boenischa jakoś sobie poradzilismy. Ciekawostka: po wypadnięciu jednego zawodnika... nie mogłem powołać nikogo w zamian, bo... Robert Lewandowski został dodany do kadry automatycznie o_O. Oczywiście nie zagrał.

Odnośnik do komentarza

Gabe - ja tam powołuję tych naturalizowanych za granicą, zwłaszcza jak posucha na danej pozycji.

 

stadion pod Goricom 30-3-2019

UEFA kwalifikacje do ME gr. D

 

Czarnogóra - Polska 1-1 (0-1)

0-1 Obraniak '21(kar)

1-1 Jovetić '84

 

Pierwsza połowa pod kontrolą, a karny po faulu Mikicia na szarżującym Piossku wykorzystał weteran kadry - Ludo Obraniak

Około 60 minuty Czarnogórcy zaczęli oblegać bramkę strzeżoną przez Leciejewskiego. Skapitulowaliśmy w 84. minucie, wówczas strzełem z 10 metrów gwiazda Fiorentiny pokonała bezradnego Piotrka

 

Leciejewski 6.8 - Prusaczyk 7.1, Glik 7.1, Bruno Pinheiro 6.6, Stulin 6.7 - Matuschyk (k) 6.9, Obraniak 7.0 ('57 Cywka 6.9), Piossek ('67 Stawowy) - Lukac 6.1 ('45 Kmiecik), Talles Cunha 6.9, Sikorski 6.5

 

MoM: Jovetić (7.9)

Odnośnik do komentarza

Grupa Euro 2012: Polska, Anglia, Szwecja, Słowacja

 

Jedenastka sezonu: Gaglewski - Starosta, Arboleda, Glik, Boenisch - Obraniak, Roger, Kuźnicki - Smolarek, Abbott, Lindner

 

Przed finałami gramy tylko z Ukrainą.

 

Za Vahana się kajam, myślałem, że on jest Ormianinem i nawet nie sprawdzałem :D

 

on się zrzekł obywatelstwa i nawet przez pewien czas był bezpaństwowcem :)

 

Nie zrzekł się, bo go nigdy nie miał. Trafił do Polski zanim Armenia powstała. Był bezpaństwowcem, bo po rozpadzie ZSRR nigdy nie przyjał obywatelstwa Armenii. Zrzekł to się Batata, bo mu nie pozwolił rząd (nie wiem czy polski czy brazylijski) mieć dwóch.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...