Skocz do zawartości

Wyzwanie CMF #1: Armia Zaciężna


Gabe

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy karier innych graczy za mocno nie śledziłem, bo tak naprawdę mnie to nie bawiło. Natomiast pamiętam projekt (chyba Melera), który polegał z grubsza na tym, żeby jak najwięcej radochy wyciągnąć z gry, którą znało się z każdej strony na pamięć. ;) I to już śledziłem dość regularnie, choć pamiętam lekko przez mgłę.

 

Była to zabawa grupowa, w której udział mógł wziąć każdy chętny. Autor tematu stawiał przed graczami wyzwanie, które albo miało jakiś końcowy cel (czasem nie, ale też mogło być zabawnie) oraz szereg warunków, które należało spełnić po drodze do tego celu. Najlepiej wyjaśni to wyzwanie pilotażowe:

 

Wyzwanie pierwsze

Armia Zaciężna

 

Wszyscy widzimy, jakich nędznych kopaczy ma nasza kadra - na każdą pozycję dobrych graczy jak na lekarstwo, a szkolenie juniorów kuleje. PZPN betonem stoi, więc nie zanosi się, żeby to się zmieniło. Trzeba więc wziąć sprawy w swoje ręce! Smuda nam pokazuje, że Polanskich i Perquisów (a nawet Arboledów) jest sporo, i to na wyciągnięcie ręki, wystarczy się tylko po nich schylić. W nich więc upatrzmy naszą przyszłość.

 

Założenie główne: Jak najwięcej naturalizowanych piłkarzy w pierwszej jedenastce reprezentacji

 

Szczegóły:

Obejmujemy oczywiście reprezentację Polski. Wersja gry nieważna (ważne żeby była możliwość zdobywania przez obcokrajowców drugiego obywatelstwa, a to jest chyba już od CMa), po prostu różne będą początki rozgrywek, ale to nie wpływa na realizację celu głównego. Wyniki reprezentacji są celem drugorzędnym, ale muszą być przyzwoite, żeby utrzymać się na stołku, więc czasem można poświęcić powołanie kolejnego najemnika kosztem patrioty, który może nam uratować skórę (ale nie zapominajmy o założeniu głównym). Oczywiście nie używamy edytora, bierzemy tylko tych, których dała nam gra. Jeśli ktoś chce, może starać się też o posadę w jakimś klubie (można go wykorzystać jako laboratorium naturalizacyjne ;)), jeśli nie, może być tylko reprezentacja.

 

Jako że ma to być głównie zabawa, czekam na wasze sugestie, które mogły by jeszcze bardziej uatrakcyjnić rozgrywkę :]

 

Acha - w tym temacie chwalimy się w postępach w grze - opisami, screenami, opowiadaniami - jak kto chce.

 

 

Odnośnik do komentarza

No to mój szybki rekonesans na szybko:

 

FM10.03, tylko polskie ligi (trzy poziomy), baza danych medium przede mną końcówka eliminacji na MŚ2010.

 

Mam już trzech rzeczywistych stranierich: Olisadebe (Henan), Rogera (AEK) oraz Obraniaka (Lille).

 

Stworzyłem sobie dwa filtry wyszukiwania, pierwszy bardzo prosty, pozwalający mi wyszukać obcokrajowców uprawnionych do gry (czyli wszyscy uprawnieni do gry w reprezentacji, sortowani po obywatelstwie), drugi do śledzenia nadawanych obywatelstw (based: Poland, nationality is not Polish, brak występów w reprezentacji seniorów), którym dałem gwiazdeczki - liczę na to, że w newsach będą mi przychodzić newsy o nadaniu obywatelstwa :]

 

Z szukania pierwszego wyszło skromnie, do powołania gotowi są póki co:

  • Asmane Gnegne - Burkina Faso, ST 23 lata, obecnie bez klubu, grał w Unii Janikowo i Olimpii Grudziądz, może zaliczy powołanie tylko po to, by przyklepać obywatelstwo, ale jest cieniutki (w sam raz na drugą ligę)
  • Fernando Maia Batista - Brazylia, Gryf 95 Słupsk, D/M L, 30 lat - on chyba szansy nie dostanie, jedynie fizyczne powyżej 10, flair 16, a reszta w granicach 5 :/
  • Ferdynand Chi Fon - Kamerun, AM/F C, 32 lata, Flota - najlepsze lata ma za sobą, no ale jak się nie ma co się lubi...
  • Mathieu Czupryna - Francja, DM/AM C, 19 lat, Polonia W - nadzieja na przyszłość, na razie sprawdzimy w młodzikach
  • Loïc Lo Bello - Francja, D/DM/M C, 21 lat, Polonia W. - on już w U21 gra
  • Rafał Wodniok - Niemcy, AM RC, 27 lat, Start Dobrodzień - jakby był młodszy... poziom reprezentacji to nie jest, co niestety dobrze mojej posadzie nie wróży ;) Poza tym co to za stranieri, jak to zwykły Ślązak ;)
  • Sebastian Boenisch - Niemcy, D/WB RL, 22 lata, Werder - cóż, tu trzeba jak najszybciej pójść w ślady Smudy i powołać, zanim zrobią to Niemcy :D

No i to wszystko póki co. Może mi po prostu player search nie pokazuje wszystkich, ale pewnie to po prostu za mała baza. Może jeszcze sprawdzę skautem jakimś, ale pewnie zostanie mi czekać na naturalizacje. Tak czy inaczej może być ciekawie.

 

Drugi filtr podsumuję później, jak przejrzę wyniki ;)

Odnośnik do komentarza

Spróbuję... FM 11, 11.3 + apdejt zimowy Gietza.

 

Ligi: Anglia, Czechy, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Portugalia, Rosja, Szkocja, Turcja, Włochy (po 1 lidze) i Polska (dwie ligi)

 

Jako selekcjoner dodałem sobie też drugie obywatelstwo, co by pasowało do fabuły. Jestem Polakiem i Niemcem :D

 

Przede mną mecze towarzyskie i Euro 2012. Na razie grać będziemy z Kamerunem, Australią, Ekwadorem i WKS-em.

Odnośnik do komentarza

Ligi:argentyńska, francuska, niemiecka, brazylijska, polska + dodatek FuryG African Mega Database + wszyscy pierwszoligowcy z Afryki (a co! Murzynów będziemy powoływać!)

 

Nowy sztab:

Asystent - Alexandre Czerniatyński

Trener bramkarzy - Francois Zmyślony (niestety Ladislao Mazurkiewicz nie chciał nas wspomóc...)

Trener U-21: Eric Sikora

Trener U-19: Lucjan Wojtanowicz

Trener: Rob Jachym

Trener: Juri Szatałow

Trener: Cesar Sanjuan Szklarz

Fizjoterapeuta: Gregor Zeleznik (jedyny który został po Smudzie)

 

 

Powołania na mecz z Kamerunem:

 

Bramkarze:

Haim Suesskind (20, Hapoel Herzliya, 0/0)

Wojciech Zarzycki (28, bez klubu, 0/0)

Benjamin Gaglewski (18, Monaco, 0/0)

 

Obrońcy:

Hernani (26, Korona Kielce, 0/0)

Amadeus Piontek (17, Borussia Dortmund, 0/0)

Damien Perquis (26, Sochaux, 0/0)

Sebastien Kryzostoniak (30, CS Avion, 0/0)

Alexis Zywiecki (26, Dijon, 0/0)

Sebastian Boenisch (23, Weder Brema, 0/0)

Philipp Stiller (20, Ahlen, 0/0)

Matthias Ostrzolek (20, Bochum, 0/0)

Michael Bemben (34, Górnik Zabrze, 0/0)

 

Pomocnicy:

Adam Matuszczyk (21, 1.FC Koln, 3/0)

Batata (31, Kotwica Kołobrzeg, 0/0)

Ludovic Obraniak (25, Lille, 8/2)

Paul Grischok (24, Widzew, 0/0)

Adam Sarota (21, Utrecht, 0/0)

Sebastian Wróblewski (31, Ruch Radzionków, 0/0)

Johnny Szłykowicz (29, Delemont, 0/0)

 

Napastnicy:

Wahan Gevorgyan (28, Górnik Polkowice, 1/0)

Emmanuel Olisadebe (31, bez klubu, 25/11)

Daniel Sikorski (22, Górnik Zabrze, 0/0)

Jarosław Lindner (22, Kiel, 0/0)

Sebastian Latowski (20, Eintracht Brunszwik, 0/0)

Timo Wasilkowski (21, Lokomotive Lipsk, 0/0)

Sebasitan Tyrała (22, 1.FC Osnabruck, 1/0)

Odnośnik do komentarza

11.08.2010 :: Floriana Krygiera, Szczecin :: Towarzyski

 

Polska - Kamerun 1:1 (1:0)

1:0 Ludovic Obraniak 2'

1:1 Albert Meyong 80'

 

Zarzycki 6.6 - Bemben 6.7, Perquis 5.1, Hernani 6.8 (75' Żywiecki 6.5), Boesnich 6.8 (75' Stiller 6.5) - Grischok 6.8 (75' Batata 6.6), Matuszczyk (k) 6.9, Obraniak 7.4 - Olisadebe 6.8 (63' Lindner 6.4), Tyrała 6.8 (75' Wasilkowski 6.5), Sikorski 6.1 (45' Geworgyan 5.9)

 

Dobry mecz, zwłaszcza w pierwszej połowie. Mogliśmy go wygrac, jednak fatalny błąd Perquisa, który bez walki oddał piłkę Meyongowi, spowodował, że zremisowaliśmy. Największa bieda jest w bramce i w ataku. Rozaważam powołanie Euzebiusz Smolarka ;) Przepiękny gol Obraniaka z dystansu.

Odnośnik do komentarza

Z towarzyskiego meczu z Afganistanem wypadli wycofani przez kluby Boenisch, Obraniak i Perquis oraz kontuzjowany Piontek. Powołania otrzymali Zeyn S-Latef, wracający po kontuzji Roger, Daniel Weclewicz i Loic Lo Bello. Polskie obywatelstwo otrzymał Vuk Sotirović i gdyby nie kontuzja, zadebiutowałby w kadrze. Może obecność Serba rozwiąże nasze problemy w ataku? W ostatniej chwili wypadł też Hernani, którego zastąpił Jack Sobczyk.

 

4.9.2010 :: Stadion Olimpijski Ghazi, Kabul :: Towarzyski

 

Afganistan - Polska 0:3 (0:1)

0:1 Emmanuel Olisadebe 21'

0:2 Timo Wasilkowski 47'

0:3 Jarosław Lindner 59'

 

Zarzycki 7.1 - Bemben 7.4 (72' Stiller 6.6), Żywiecki 7.4, Kryzostoniak 7.5, Ostrzołek 7.9 - Grischok 7.3 (72' Sarota 6.5), Matuszczyk (k) 7.7, Roger 6.8 (72' Szłykowicz 6.7) - Olisadebe 7.2 (45' Lindner 7.3), Tyrała 6.8 (45' Wasilkowski 7.3), Sikorski 6.7 (72' S-Latef 6.8)

 

Spokojne zwycięstwo, choć troszkę raziła nieskuteczność. Ładnie Boenischa zastąpił Ostrzołek.

Odnośnik do komentarza

Skompletowałem sztab szkoleniowy, nie chciałem już się tutaj bawić w podwójne obywatelstwa, więc przyjąłem po prostu przedstawicieli różnych narodowości. W ten oto sposób moim asystentem został Ally McCoist, trenerem U-21 Cor Adriaanse, U-19 poprowadzi Frank Rijkaard, trenerami będą Ulf Kirsten i Włodek Lubański, a za bramkarzy odpowiedzialny będzie Siergiej Szypowskij.

 

Największy problem jest z bramkarzami...

 

Powołania na mecz z Kamerunem:

 

Adam Szpilczyński - Airdrie Utd, Hiszpan, debiut, 25 lat, bramkarz

Benjamin Gaglewski - AS Monaco, Francuz, debiut, 18 lat, bramkarz

Kevin Gensch - Bochum II, Niemiec, debiut, 17 lat, bramkarz

 

Sebastian Boenisch - Werder, Niemiec, 13/0 j., 23 lata, obrońca lewy/prawy

Matthias Ostrzołek - Bochum, Niemiec, debiut, 20 lat, obrońca lewy

Amadeus Piontek - Borussia Dortmund, Niemiec, debiut, 17 lat, obrońca prawy

 

Hernani - Korona Kielce, Brazylijczyk, debiut, 26 lat, obrońca środkowy

Damien Perquis - Sochaux, Francuz, debiut, 26 lat, obrońca środkowy

Alexis Żywiecki - Dijon, Francuz, debiut, 26 lat, obrońca środkowy

Loic Lo Bello - bez klubu, debiut, 19 lat, obrońca środkowy/defensywny pomocnik

 

Adam Matuszczyk - Koln, Niemiec, 3/0, 21 lat, defensywny pomocnik

Matthias Tietz - Duisburg, Niemiec, debiut, 20 lat, defensywny pomocnik

Sebastian Tyrała - Osnabruck, Niemiec, 1/0, 22 lata, środkowy pomocnik

Marcel Kandziora - Dortmund, Niemiec, debiut, 20 lat, środkowy pomocnik

Wahan Gevorgyan - KSZO Ostrowiec, Ormianin, 1/0, 28lat, skrzydłowy

Ludovic Obraniak - Lille, Francuz, 8/2, 25 lat, ofensywny pomocnik

Roger - AEK Ateny, Brazylijczyk, 17/4, 28 lat, ofensywny pomocnik

Adam Sarota - Utrecht, Australijczyk, debiut, 21 lat, ofensywny pomocnik

Johny Szłykowicz - Delemont, Francuz, debiut, 29 lat, ofensywny pomocnik

 

Emmanuel Olisadebe - Zagłębie Lubin, Nigeryjczyk, 25/11, 31 lat, napastnik

Euzebiusz Smolarek - Polonia Warszawa, Holender, 43/19, 29 lat, napastnik

Vuk Sotirović - Jagiellonia, Serb, debiut, 28 lat, napastnik

Daniel Sikorski - Górnik Zabrze, Austryjak, debiut, 22 lata, napastnik

Simon Jeleń - bez klubu, Francuz, debiut, 18 lat, napastnik

Sebastian Latowski - Eintracht Braunschweig, Niemiec, 20 lat, debiut, napastnik

 

Z powodu kontuzji wypadł Tyrała, więc do kadry dołączył Jaroslaw Lindner - Kiel, Niemiec, 22 lata, debiut, napastnik.

Odnośnik do komentarza

Dobra to i ja skorzystam z małego oszustwa, ażeby wziąc udział w projekci. Dodaje drugiego menago w mojej dotychczasowej rozgrywce (mam rok 2019), pierwszy skorzysta z opcji jaką jest emerytura.

 

Parametry bazy: średnia + dodanie reprezentanci wszystkich krajów

ligi: Polska (2), Singapur (1), Luksemburg (1), Albania (2), Angola (1), Finlandia (1), Chiny (1), Hiszpania (2), Kolumbia (2), Meksyk (2), Niemcy (2), Ukraina (1), Włochy (1).

 

W grupie eliminacyjnej do ME gramy z Rosją, Luksemburgiem (który jest mocniejszy niż w rzeczywistości), Szkocją i Czarnogórą. Na razie po 3 meczach za Michniewicza (poprzedni selekcjoner) tabela wygląda następująco:

 

 | Poz | Inf | Zespół | | M | Z | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 1. | | Rosja | | 2 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | +3 | 6 |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 2. | | Polska | | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 4 | +2 | 6 |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 3. | | Szkocja | | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 2 | +1 | 3 |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 4. | | Luksemburg | | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 7 | -3 | 3 |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 5. | | Czarnogóra | | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 4 | -3 | 0 |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------|

Moim pierwszym meczem będzie towarzyski mecz z Albanią.

Odnośnik do komentarza

7.9.2010 :: Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków :: Towarzyski

 

Polska - Australia 0:1 (0:0)

0:1 Scott McDonald 3'

 

Zarzycki 6.7 - Bemben 6.2 (45' Stiller 5.9), Lo Bello 7.0 (68' Kamiński 6.7), Kryzostoniak 7.2, Ostrzołek 6.5 - Grischok 6.2 (45' Sarota 6.1), Matuszczyk (k) 6.6 (68' Batata 6.6), Roger 6.5 (68' Szłykowicz 6.5) - Olisadebe 5.9 (45' S-Laef 6.1), Tyrała 6.5, Sikorski 6.7

 

Najniższy wymiar kary. Australia była o dwie klasy lepsza i powinniśmy przegrać dużo wyżej, jednak ratowała nas nieskuteczność kangurskich napastników. Kontuzji doznali Ostrzołek i Matuszczyk, którzy dołączyli do szpitala w kadrze. Wcześniej na treningu wypadł Żywiecki.

Odnośnik do komentarza

Widzę co człowiek to inne podejście - no i fajnie :]

 

Ja mam nieco inne założenia - ekipę będę uzupełniał sukcesywnie o stranierich, też dlatego że w mojej bazie nie ma materiału na całą jedenastkę. Pójdę bardziej jak Smuda ;)

 

No i u mnie zacznie się fajnie dopiero po 5-7 sezonach, kiedy obywatelstwa będą nabywać nabytki komputerowych menedżerów :keke:

Odnośnik do komentarza

Gabe powiem ci że nie ma lekko. Zwłaszcza z bramkarzami musiałem się nagimnastykować aby takowych znaleźć po 10 latach gry.

 

Skompletowałem sztab szkoleniowy (każdy z trenerów ma polskie i obce obywatelstwo):

 

Dietmar Brehmer (u-21)

Sylvain Legvinski (u-20)

Torsten Mattuschka (u-19)

David Czyscon (asystent), niestety Miro Klose, ani Arboleda nie chcieli

Clemence Matawu (trener)

Tomasz Zdebel (trener)

Damien Perquis (trener)

Gregor Zeleznik (fizjoterapeuta)

Odnośnik do komentarza

9.10.2010 :: Stadion Śląski, Chorzów :: Towarzyski

 

Polska - Namibia 1:1 (1:1)

0:1 Brian Gurirab 24'

1:1 Adam Matuszczyk 45'

 

Zarzycki 6.7 - Bemben 6.8, Hernani 7.3, Perquis 6.7 (60' Żywiecki 6.7), Ostrzołek 6.6 (45' Stiller 6.7) - Grischok 6.5 (60' Sarota 6.6), Matuszczyk (k) 7.3, Obraniak 6.8 - Olisadebe 5.9 (45' Wasilkowski 6.1), Tyrała 6.7, Sotirović 6.8

 

Po rzucie wolnym, który był jedynym celnym strzałem Namibii, przegrywaliśmy i przez swoją nieskuteczność nie potrafiliśmy przechylić szali zwycięstwa. Fatalny mecz, przegraliśmy też w posiadaniu piłki (dramatyczne 44%!). Banda patałachów. Kolejny fatalny mecz Olisadebe i średni debiut Sotirovicia.

Odnośnik do komentarza

12.10.2010 :: BMO Field, Toronto :: Towarzyski

 

Ekwador - Polska 5:3 (4:2)

0:1 Sebastian Tyrała 6'

1:1 Christian Benitez 8'

2:1 Antonio Valencia 12'

2:2 Adam Matuszczyk 19'

3:2 David Quiroz 28'

4:2 Christian Benitez 41'

5:2 Christian Benitez 55'

5:3 Jarosław Lindner 81'

 

Zarzycki 6.0 (58' Gaglewski 6.8) - Bemben 5.8, Hernani 5.7, Żywiecki 4.6 (45' Kryzostoniak 6.1), Ostrzołek 5.5 (45' Stiller 6.0) - Grischok 5.6 (58' Kandziora 6.8), Matuszczyk (k) 8.3, Obraniak 6.8 - Olisadebe 5.7 (45' Lindner 7.2), Tyrała 7.1, Sotirović 5.7 (58' Sikorski 6.3)

 

Bez komentarza... Dziwny mecz...

Odnośnik do komentarza

11.08.2010 :: Floriana Krygiera, Szczecin :: Towarzyski

 

Polska - Kamerun 0:1

 

- Eto'o 86'

 

Gaglewski - Ostrzołek, Perquis, Hernani, Boenisch - Matuszczyk, Roger, Obraniak - Smolarek, Sotirović, Olisadebe

 

Zagraliśmy dobry mecz, jak równy z równym z Kamerunem, ale zawodziła skuteczność, po zmianie stron na boisku pojawili się Szłykowicz i Sikorski, a przed 70 minutą też Sarota, Żywiecki, Tietz i Latowski. Bramkę straciliśmy po kontrze, prostopadła piłka z głębi pola na dobieg do Eto'o, goniący go Hernani się przewrócił i kameruński napastnik znalazł się sam na sam z naszym golkiperem i było po sprawie.

Odnośnik do komentarza

11.08.2010 :: Floriana Krygiera, Szczecin :: Towarzyski

 

Polska - Kamerun 1:0

 

- Eto'o 86'

 

Gaglewski - Ostrzołek, Perquis, Hernani, Boenisch - Matuszczyk, Roger, Obraniak - Smolarek, Sotirović, Olisadebe

 

Zagraliśmy dobry mecz, jak równy z równym z Kamerunem, ale zawodziła skuteczność, po zmianie stron na boisku pojawili się Szłykowicz i Sikorski, a przed 70 minutą też Sarota, Żywiecki, Tietz i Latowski. Bramkę straciliśmy po kontrze, prostopadła piłka z głębi pola na dobieg do Eto'o, goniący go Hernani się przewrócił i kameruński napastnik znalazł się sam na sam z naszym golkiperem i było po sprawie.

 

Odkąd Eto`o jest Polakiem :-k ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...