Skocz do zawartości

Wyzwanie CMF #1: Armia Zaciężna


Gabe

Rekomendowane odpowiedzi

(21-11-2018), stadion Qemal Stafa, Tirana

 

Albania - Polska 1-1 (0-0)

 

'48 Olsi Gocaj

'86 Bruno Pinheiro

 

Gaglewski - Prusaczyk, Beto, Glik, Stulin ('83 Kolodzieczak) - Matuschyk, Piossek ('83 Tyrała), Obraniak ('83 Bruno Pinheiro) - Kmiecik ('83 Gardawski) Talles Cunha, Sikorski

 

Byliśmy stroną dominującą, lecz to nasi rywale strzelili pierwszą bramkę. Po celnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Olsi Gocaj umieścił piłkę w bramce. Ozdobą meczu był strzał Bruno Pinheiro z około 25 metrów.

Odnośnik do komentarza

Prasa mnie wyśmiała za powołania, a dwóch zawodników Beskidu Andrychów zrezygnowało z dalszych występów w reprezentacji z powodu braku biletu dla nich :hahaha:

 

A kadra wygląda tak:

 

Bramkarze:

Grzegorz Kasprzik (jeden z dwóch bramkarzy w bazie, posiadających inne obywatelstwo oprócz polskiego - Niemieckie), Damian Onyszko (16 lat, to ten drugi, Duńczyk z Fyn), jako trzeciego musiałem dobrać Czystego Polaka, więc wziąłem Krysiaka z młodzieżówki.

 

Obrońcy/Pomocnicy:

Ben Starosta (Anglia), David Topolski (USA), Łukasz Szukała, Kamil Wałdoch, Bartosz Broniszewski, Kamil Glik, Adam Matuszczyk, Marcus Piossek, Sebastian Tyrala (Niemcy), Mathieu Czupryna, Loïc Lo Bello, Ludovic Obraniak (Francja), Roger (Brazylia),

 

Napastnicy:

Ferdynand Chi Fon (Kamerun), Patryk Podrygała (Niemcy), Ebi Smolarek (Holandia), Paweł Abbott (Anglia), Emmanuel Olisadebe (Nigeria).

 

Do tego doszło dwóch bocznych obrońców Czystej Krwi, bo tam tragedia i nie wiem, kiedy będzie lepiej: Wawrzyniak i Golański.

 

Na powołanie czekał Sotirovic, bo dostał paszport, ale się kontuzjował i musi poczekać. A czekam jeszcze na Hernaniego m.in.

Odnośnik do komentarza

I po debiucie:

 

05-09-2009 Stadion Śląski

Eliminacje MŚ2010 Grupa 3:

 

Polska 0:2 Irlandia Północna

Szukała czk 81' - Hughes 66', Lafferty 92'

 

Polska: Kasprzik - Starosta, Topolski, Glik, Szukala - Tyrala, Obraniak, Matuszczyk, Roger - Smolarek, Olisadebe

 

Smolarek i Oli mieli po setce, Matuszczyk i Roger jeden strzał z daleka i tyle. Nie było boków obrony (zgodnie z przewidywaniami), nie wiem, co z nimi zrobię, chyba wezmę Czystą Krew, albo z boków zrezygnuję całkiem i przejdę na 3-5-2 :-k Dopóki grał Obraniak, to coś tam skrzydłami szło, Tyrała i Chi Fon już nie dawali rady. Irlandia zasadniczo wiele nie grała, ale strzeliła bramkę najpierw w zamieszaniu po rogu, a w końcówce rozklepała nas po prawej flance (Starosta).

 

Ciekawe kiedy mnie zlinczują ;)

Odnośnik do komentarza

Wojciech Zarzycki, Kanadyjczyk, ex-Miedź Legnica

 

17.11.2010 :: Bułgarska, Poznań :: Towarzyski

 

Polska - Wybrzeże Kości Słoniowej 1:8 (0:5)

0:1 Seydou Doumbia 5'

0:2 Seydou Doumbia 14'

0:3 Gervinho 28'

0:4 Didier Drogba 32'

0:5 Seydou Doumbia 45'

1:5 Emmanuel Olisadebe 47'

1:6 Didier Drogba 50'

1:7 Seydou Doumbia 60'

1:8 Constant Djakpa 78'

 

Zarzycki 4.5 - Bemben 4.3, Hernani 3.8, Arboleda 6.2, Boenisch 5.3 - Obraniak 4.7, Matuszczyk (k) 4.8, Roger 6.4 - Olisadebe 6.7, Wasilkowski 5.0, Latowski 5.0

 

Pozytyw: mieliśmy więcej posiadania piłki :rotfl:

Odnośnik do komentarza

Niemogący znaleźć sobie klubu Emmanuel Olisadebe zakończył karierę. Polska spadła już na 81. miejsce w Rankingu FIFA. Aby odbudować morale umówiłem sparingi z Zanzibarem i Tuvalu. Przeciwnicy na poziomie moich orłów.

 

9.2.2011 :: Stadion Śląski, Chorzów :: Towarzyski

 

Polska - Zanzibar 5:0 (4:0)

 

1:0 Ludovic Obraniak 15'

2:0 Ludovic Obraniak 29'

3:0 Manuel Arboleda 32'

4:0 Jarosłąw Lindner 43'

5:0 Vuk Sotirović 74'

 

Kasprzik 6.9 - Starosta 7.7 (75' Tadrowski 6.7), Arboleda 8.6, Perquis 8.2, Ostrzołek 7.8 - Obraniak (k) 9.5, Kuźnicki 7.3 (75' Lo Bello 6.7), Roger 8.0 - Sotirović 8.1, Smolarek 9.1 (75' Abbott.7), Lindner 8.2

 

Mimo naszego okazałego zwycięstwa, to... rywale mieli częściej piłkę w posiadaniu. Hańba!

Odnośnik do komentarza

26.03.2011 ::Stadion Śląski, Chorzów :: Towarzyski

 

Polska - Tuvalu 3:0 (2:0)

 

1:0 Vuk Sotirović 7'

2:0 Euzebiusz Smolarek 12'

3:0 Kamil Glik 52'

 

Gaglewski 6.8 (45' Zarzycki 6.8) - Bemben 7.4, Arboleda 7.8, Perquis 6.9 (45' Glik 7.3), Boenisch 7.4 - Szłykowicz 6.9 *45' Piossek 6.6), Matuszczyk (k) 7.5, Roger 7.3 (45' Grischok 6.5) - Sotirović 7.3 (45' Olszar 6,5), Smolarek 7.7, Lindner 6.9 (45' Gruszczyński)

 

Skromne zwycięstwo z outsiderami, jednak tym razem zdominowaliśmy każdy fragment boiska. Tak powinni grać zawsze.

Odnośnik do komentarza

Przed meczem z Estonią rozchorowali się Adam Matuschyk i Sonny Kittel. W ich miejsce zostali powołani Tomasz Cywka (Polska/Australia, 30l, Sydney FC) i David Blacha (Polska/Niemcy 28l, Racing Santander B)

 

13-2-2019, Stadion A. Le Coq Arena, Towarzyski

 

Estonia - Polska

 

1:0 Sander Puri 14'

1:1 Ants Luts (sam.) 83'

1:2 Beto 88'

 

Gaglewski 7.0 - Socha 6.9, Beto (Roberto Pawlak) 7.6, Glik 7.0, Kolodzieczak 7.1 - Bruno Pinheiro 7.1, Obraniak 7.1 (62' Cywka 6.9), Piossek 6.6 (62' Prusaczyk 6.9) - Sikorski 5.9 (45' Gardawski 6.9), Kmiecik 6.8, Tales Cunha 6.5

 

Rywal miał jeden celny strzał, lecz mimo to strzelił gola Obydwa gole padły po stałych fragmentach gry. Musze znaleźć lepszego napastnik niż Sikorski. Remedium może być pewien 18-latek z Schalke, lub 17-latek z Singapurskiego Hougang United

Odnośnik do komentarza

świetny pomysł! :) oczywiście piszę się, genialna okazja do odkurzenia FM-a

 

wziąłem jakiegoś starego sejwa z Nielbą (z której wywali mnie po zajęciu ostatniego miejsca w I lidze w 2014 :kekeke:) i po pobieżnym przejrzeniu bazy będzie kim grać :)

 

HINT: w nowszych wersjach FM-a można z poziomu gry dowolnie ustalać widok składu/ekranu wyszukiwania - można też dodać kolumnę z drugą narodowością, co bardzo ułatwia wyszukiwanie "farbowanych lisów" ;)

Odnośnik do komentarza

Koniec sezonu w Polsce. Mistrzem Polski Legia przed... Górnikiem i Widzewem. Wisła 8. i w efekcie Maaskanta zastępuje... Smuda :D Spadają Cracovia i Bełchatów, puchar dla Korony. Awans Polkowic i Piasta, a poza ligę spadają Radzionków, Flota, Warta i Odra Wodzisław.

 

Z nadziei na obywatelstwa, Polonia kupiła 27-letniego Denisa (D/WB R) z Brazylii, a Legia 24-letniego napastnika Michela z Penafiel. Trzeba będzie im się przyglądać.

 

Sezon kończyliśmy w Gdańsku, gdzie otwarto Arenę Bałtycką, a rywalem naszych Orłów byli Francuzi.

 

9.6.2011 :: Arena Bałtycka, Gdańsk :: Towarzyski

 

Polska - Francja 0:2 (0:1)

0:1 Djibril Cisse 37'

0:2 David N'Gog 67'

 

Kasprzik 6.8 - Bemben 5.8 (45' Ostrzołek 5.9), Arboleda 6.6, Perquis 6.7, Boenisch 6.7 - Obraniak 6.8, Matuszczyk (k) 6.5 (45' Kuźnicki 6.6), Roger 6.2 (45' Gardawski 6.2) - Sotirović 6.1 (45' Lindner 6.1), Smolarek 6.6, Tyrała 6.6

 

Jeden celny strzał, 9 niecelnych, końcówka wyglądała nieźle, gdy troszkę udefensywniliśmy grę.

Odnośnik do komentarza

ok, u mnie to wygląda tak:

 

gra: FM 11.3

ligi: tylko 3 klasy rozgrywkowe z Polski

dodatkowe pliki: własne pliki dodające wszystkich piłkarzy z 5 najlepszych klubów z każdego kraju

 

Posadę selekcjonera obejmuję w czerwcu 2014, "tuż" przed eliminacjami do EURO2016 we Francji. Kadrę objąłem po Stefanie Majewskim, który to dograł nieudane eliminacje do Mundialu - Smuda został zwolniony w ich trakcie. Reprezentacja grała fatalnie i Franc utrzymał się tak długo pewnie tylko ze względu na udane EURO2012: wyjście z grupy dzięki zwycięstwu 3:0 nad Niemcami, w ćwierćfinale porażka z Chorwacją. Doktor Laptop zdążył jeszcze rozegrać jeden mecz po eliminacjach: przegrał z Danią 1:2, po tym meczu zająłem stanowisko (tylko dlatego, że skład już był wybrany, pozwoliłem Stefanowi się pożegnać). Sztabu szkoleniowego pozostał bez zmian w imię polskiej myśli szkoleniowej.

Polska, mimo niezłego startu na EURO, do potęg nie należy. W rankingu FIFA zajmujemy 73. miejsce - oczywiście za Gabonem. W ostatnim eliminacjach udało się nam wyprzedzić jedynie Czarnogórę i Wyspy Owcze (pamiętne 1:1 w Thorshavn!).

Pierwszym moim (oraz Farbowanych Lisów) sprawdzianem będzie mecz z Korę Południową na Śląskim 13 sierpnia. 6 września jedziemy za to na Mołdawię.

Po tych dwóch sparingach czekają mnie mecze eliminacyjne. Mimo słabej pozycji w rankingu wylosowaliśmy bardzo dobrą grupę: Chorwacja, Izrael, Słowacja, Wyspy Owcze. Szanse na EURO są spore. Przynajmniej tak uważa PZPN wyznaczając mi za cel awans.

Odnośnik do komentarza

Nowy sezon rozpoczął się tragicznie. Pojechaliśmy wzorem naszego Franza do egzotycznych krajów i skończyło się to bardzo źle...

 

 

10.08.2011 :: Park Niepodległości, Kingston :: Towarzyski

 

Jamajka - Polska 3:1 (1:1)

0:1 Vuk Sotirović 6'

1:1 Ricardo Cousins 19'

2:1 Rodolph Austin 47'

3:1 Sylvan Ebanks-Blake 60'

 

Kasprzik 6.3 - Bemben 6.7 (45' Stiller 6.4, 64' Siebert 6.8), Arboleda 6.0 (45' Glik 6.4), Boenisch 6.7 , Perquis 5.6 - Obraniak 7.2, Matuszczyk (k) 6.7 (45' Kuźmicki 6.6), Roger 6.3 (64' Szłykowicz 6.7) - Sotirović 7.2, Tyrała 6.5 (45' Olszar 5.9), Sikorski 6.1

Odnośnik do komentarza

Historia stała się faktem. Polska spadła na 105. miejsce w Rankingu FIFA. Wyprzedzają nas takie potęgi jak Burundi. Botswana i Czad. No to daliśmy przysłowiowego czadu :| Tymczasem przyszła okazja do rewanżu za zeszłoroczne 1:8....

 

3.9.2011 :: Stadion Śląski, Chorzów :: Towarzyski

 

Polska - Wybrzeże Kości Słoniowej 2:2 (0:2)

0:1 Seydou Doumbia 15'

0:2 Romaric 23'

1:2 Vuk Sotirović 50'

2:2 Vuk Sotirović 68'

 

Gaglewski 6.7 - Bemben 5.9 (45' Siebert 6.9), Arboleda 6.7, Perquis 6.6 (45' Glik 6.9), Boenisch 6.9 - Obraniak 6.5 (45' Szłykowicz 6.9), Matuszczyk (k) 6.1 (45' Kuźnicki 6.9), Roger 6.5 (45' Wróblewski 6.8) - Sotirović 8.8, Smolarek 6.8, Tyrałą 5.8 (45' Abbott 6.8)

 

No i się udało! Vuk stał się superstrzelcem naszej kadry. W pierwszej połowie broniliśmy się, a w drugich 45 minutach zaskoczyliśmy rywali i rzuciliśmy się do ataku. Wartościowy remis.

 

Dwa dni po meczu ze "Słoniami" przyszedł czas na ŚWIĘTĄ WOJNĘ! Niemiecki najeźdźca, krwawy oprawca, przyjechał do Polski na RZEŹ!

 

5.9.2011 :: Stadion Narodowy, Warszawa :: Towarzyski

 

Polska - Niemcy 1:1 (0:0)

0:1 Miroslav Klose 67'

1:1 Vuk Sotirović 86'

 

Gaglewski 7.0 - Bemben 6.9 (45' Tadrowski 6.0), Arboleda 7.6, Perquis 7.3, Boenisch 7.1 - Obraniak 6.1 (45' Piossek 6.0), Matuszczyk 6.8 (45' Lo Bello 6.8), Roger 6.8 (45' Tyrała 6.9) - Lindner 6.2 (45' Sikorski 6.9), Smolarek 6.6 (76' Abbott 6.9), Sotirović 7.2

 

Znów genialny Sotirović i moja myśl taktyczna. Pierwsza połowa - zmylenie Niemców i obrona 0:0, po przerwie atak i utrata bramki, nastepnie jeszcze mocniejsze ruszenie do ataku w ostatnim kwadransie i wyrównanie Vuka. Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz!

Odnośnik do komentarza

Przed meczem z Marianami Północnymi reprezentację Polski zdecydował się wzmocnić opierający się dotychczas Australijczyk James Wesołowski. Poza "Jakubem" powołałem głębokie rezerwy, by sprawdzić to, co mam w odwodzie. Jako uhonorowanie całej kariery, powołałem pierwszy raz do kadry medalistę z Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie - 41-letniego Mirosława Waligórę, by mógł zakończyć karierę mając występ w reprezentacji na koncie.

 

8.10.2011 :: Stadion Śląski, Chorzów :: Towarzyski

 

Polska - Mariany Północne 0:1 (0:0)

0:1 Peter Otsuka 90'

 

Trochanowski 6.8 - Piontek 6.7 (69' Olbrich 5.8), Hernani 6.8, Szukała 7.0, Stulin 6.7 (45' Kisiel 6.0) - Wesołowski 6.8 (69' Podrygała 6.7), Setti 6.7, Sarota 6.8 (69' Warzycha 6.7) - Zieliński 6.0 (45' Zięba 6.1), Gruszczyński (k) 6.5 (45' Waligóra 5.8), Gross 6.8

 

:lol: :lol: :lol: Pozostawmy to bez komentarza :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza

07.09.2010 :: Henryka Reymana, Kraków :: Towarzyski

 

Polska - Australia 1:3

 

- Bresciano 5'

- Chipperfield 12'

- McDonald 45'

- Sotirović 55'

 

 

Gensch - Piontek, Lo Bello, Zywiecki, Ostrzołek - Obraniak, Roger, Kandziora - Lindner, S. Jeleń, Tyrała

 

Słabiutkie pierwsze 45 minut, ale grali zmiennicy, głównie ci, których po prostu dokooptowałem do kadry. Tyrała znowu doznał kontuzji, zmienił go Vuk i od razu było widać efekt w grze ofensywnej. Piłkarz Korony strzelił pierwszą bramkę za mojej kadencji. Zagrali też w tym meczu Latowski, Boenisch, Perquis i Tietz. Mam już zaklepanych wszystkich, poza bramkarzem Szpilczyńskim,ale to z czasem.

Teraz mogę już spokojnie grać najmocniejszymi.

Odnośnik do komentarza

Przed meczem z Marianami Północnymi reprezentację Polski zdecydował się wzmocnić opierający się dotychczas Australijczyk James Wesołowski. Poza "Jakubem" powołałem głębokie rezerwy, by sprawdzić to, co mam w odwodzie. Jako uhonorowanie całej kariery, powołałem pierwszy raz do kadry medalistę z Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie - 41-letniego Mirosława Waligórę, by mógł zakończyć karierę mając występ w reprezentacji na koncie.

 

8.10.2011 :: Stadion Śląski, Chorzów :: Towarzyski

 

Polska - Mariany Północne 0:1 (0:0)

0:1 Peter Otsuka 90'

 

Trochanowski 6.8 - Piontek 6.7 (69' Olbrich 5.8), Hernani 6.8, Szukała 7.0, Stulin 6.7 (45' Kisiel 6.0) - Wesołowski 6.8 (69' Podrygała 6.7), Setti 6.7, Sarota 6.8 (69' Warzycha 6.7) - Zieliński 6.0 (45' Zięba 6.1), Gruszczyński (k) 6.5 (45' Waligóra 5.8), Gross 6.8

 

:lol: :lol: :lol: Pozostawmy to bez komentarza :lol: :lol: :lol:

 

Mirosław Waligóra debiutu nie będzie wspominał dobrze :D

 

Zawodnicy Beskidu Andrychów są całkowicie nieprofesjonalni :D

Odnośnik do komentarza

12.10.2010 :: BMO Field, Toronto :: Towarzyski

 

Ekwador - Polska 1:0

 

- Benitez 3'

 

Gaglewski - Boenisch, Perquis, Hernani, Ostrzołek - Matuszczyk, Roger, Tietz - Smolarek, Sotirović, Sikorski

 

 

 

Dobra, gra, niesprawiedliwy wynik. Powinno być przynajmniej 2:2, bo było wiele akcji i strzałów. Szkoda, że w ataku bryluje jedynie Sotirović, dla którego drybling nie jest probleme, ma braki natomiast w skuteczności i precyzji.

 

 

 

----

 

Kadra na ostatni mecz w roku, z WKS-em, jest to już najsilniejszy skład, wzmocniony w obornie Glikiem i Arboledą, można teraz śmiało mówić, że pozycja DC jest naszą najlepszą. Cały czas mamy problem z atakiem.

 

Adam Szpilczyński

Benjamin Gaglewski

Kevin Gensch

 

Sebastian Boenisch

Matthias Ostrzołek

Amadeus Piontek

 

Hernani

Damien Perquis

Alexis Żywiecki

Loic Lo Bello

 

+ Kamil Glik, Bari, Niemiec, debuit, obrońca środkowy

+ Manuel Arboleda, Lech, Kolumbijczyk, debiut, środkowy oborńca

 

Adam Matuszczyk

Matthias Tietz

 

Ludovic Obraniak

Roger

Adam Sarota

Johny Szłykowicz

 

 

Emmanuel Olisadebe

Euzebiusz Smolarek

Vuk Sotirović

Daniel Sikorski

Simon Jeleń

Sebastian Latowski

Odnośnik do komentarza

Kadra na mecze z Koreą i Mołdawią:

 

Bramkarze:

Matko Perdijić (CRO, 32, Ruch)

Tom Almadon (USA/ISR, 29, M. Petach-Tikwa)

Kostia Machnowskyj (UKR, 25, Sewastopol)

 

Obrońcy:

Ben Starosta (ENG, 27, Wellington Phoenix)

Damien Perquis (FRA, 30, Sochaux)

Manuel Arboleda (COL, 35, Lech)

Wallace (BRA, 29, Rapid Wiedeń)

Inaki Astiz (ESP, 30, NEC)

Kamil Glik (GER, 26, APOEL)

Mateusz Siebiert (FRA, 25, Metz)

Mateusz Kuźmicki (BEL, 21, Ascoli)

Sebastian Boenisch (GER, 27, Werder)

Dudu Paraiba (BRA, 29, Polonia Warszawa)

Alan Stulin (GER, 24, Kaiserslautern)

 

Pomocnicy:

Marcus Piossek (GER, 25, Pescara)

Gabor Straka (SVK/HUN, 32, Cracovia)

Adam Matuszczyk (GER, 25, Koeln)

Ludovic Obraniak (FRA, 29, Lille)

David Blacha (GER, 23, Ahlen)

Mikołaj Morawski (GER, 20, Stuttgart)

Michael Gardawski (GER, 23, Lech)

Tomas Jirsak (CZE, 30, Wisła)

Bartosz Salomon (ITA, 23, Brescia)

 

Napastnicy:

Sebastian Olszar (GER, 32, Ruch)

Daniel Sikorski (AUT, 26, Górnik)

Batłomiej Szymanek (GER, 21, Lech)

 

Największa bieda w ataku. Sotirović niestety kontuzjowany, pewnie byłby pewniakiem, jak to jest u kolegów. Na szczęście gram tylko jednym napastnikiem. Pomoc całkiem solidna, będę musiał dobrać ustawienie aby jak najlepiej ją wykorzystać. W obronie mam bardzo doświadczonych zawodników. Z jednej strony to plus, ale następców raczej nie widać. Z bramkarzy jestem zadowolony. Ciekawy może być ten amerykański Izrealczyk.

Rywale są różni: jeden mocny, drugi słaby. Dopiero okaże się, czy to plus czy jednak nie do końca...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...