Skocz do zawartości

Wyzwanie CMF #1: Armia Zaciężna


Gabe

Rekomendowane odpowiedzi

W drugim meczu w mistrzostwach graliśmy z Szwecją, która potencjalnie miała być najsłabszym z naszych grupowych rywali. Jedenastka na mecz z ekipą Trzech Koron :

Alex - Fabinho, Perquis, Hernani, Boenisch - Polanski, Kalinski - Willian, Roger - Smolarek, Jutkiewicz.

 

Wyjście na ten mecz ofensywną taktyką nie było błędem, bo Szwedzi rzeczywiście nie prezentowali futbolu na nieosiągalnym dla nas poziomie. Niestety nie wystarczyło to na osiągnięcie dobrego wyniku. W 12 minucie po golu Polanskiego wyszliśmy na prowadzenie, ale niestety dwie późniejsze straty w środku pola zaowocowały dwoma golami Elmandera. W pierwszej połowie byliśmy minimalnie lepsi, ale przegrywaliśmy. W drugiej połowie rozegrał się Ibrahimović i od razu rozegrała się cała ekipa szwecka. W 50 minucie Zlatan strzelił na 1-3. Na otarcie łez w 64 minucie gola honorowego zdobył Jutkiewicz.

 

16.6.2012

Polska (91) - Szwecja (15) 2-3 (Polanski 12', Jutkiewicz 64' / Elmander 19' 26', Ibrahimović 50')

Alex - Fabinho, Perquis, Hernani, Boenisch - Polanski, Kalinski (65' Zakrzewski) - Willian (45' Bogunović), Roger - Smolarek, Jutkiewicz

Odnośnik do komentarza

W ostatnim pożegnalnym meczu graliśmy z jednym z faworytów turnieju Portugalią. Skład na ten mecz :

Alex - Larentowicz, Perquis, Hernani, Boenisch - Polanski, Kalinski - Melikson - Smolarek, Roger - Jutkiewicz.

 

Byliśmy o klasę gorsi, a w dodatku rozbici psychicznie. Naszym katem okazał się już drugi raz Hugo Almeida, który ponownie strzelił nam trzy gole zapewniając swojemu zespołowi bezstresowe zwycięstwo.

 

19.6.2012

Portugalia (6) - Polska (91) 3-0 (Hugo Almeida 18' 21' 50')

Alex - Larentowicz, Perquis, Hernani, Boenisch - Polanski, Kalinski (65' Fabinho) - Melikson (45' Grabinski) - Smolarek, Roger - Jutkiewicz (75' Bogunović)

Odnośnik do komentarza

04.06.2011, Chorzów, Polska - Palestyna 1:0 (1:0)

 

Siebert 6'

 

Sławuta - Boenisch, Siebert (MoM), Arboleda (k), Stulin - Matić (64' Zięba), Matuszczyk (46' Surgota), Roger (64' Warzycha), Bemben (64' Tyrała) - Smolarek, Olisadebe (46' Zieliński)

 

Zgodnie z przewidywaniami w kolejnym towarzyskim starciu z piłkarskim outsiderem byliśmy stroną przeważającą, ale niewiele z tego wynikało. Kilka dni przed spotkaniem dowiedziałem się, że trener Śląska nie życzy sobie, by na dwumecz towarzyski przeciwko Palestyńczykom i Francuzom udał się Vuk Sotirović. Podobnie zachował się szkoleniowiec Lille i w składzie zabrakło Ludo Obraniaka. W nieco przetrzebionym składzie, ale za to z nowym bramkarzem, Michałem Sławutą, przystąpiliśmy do starcia z Palestyną. Jak już wspomniałem, przeważaliśmy, ale raziliśmy nieskutecznością i próbami "zadryblingowania się" na śmierć. Skończyło się tylko na trafieniu Sieberta, dla którego to był gol numer 1 w kadrze. Środkowy defensor rezerw Metzu będzie częściej gościł w kadrze, ale na razie jest w moim rankingu o krok za Perquisem oraz o pół stopy za duetem Hernani - Arboleda. Wydarzeniem był debiut 19-letniego lewoskrzydłowego warszawskiej Legii, Marko Maticia. Występ poprawny, ale nic ponadto. Kadra to jeszcze za wysokie progi dla niego. Hm, szkoda, że dla połowy tych grajków również.... Zieliński, kolejny debiutant Zięba z K'lautern, Warzycha, itd....

 

 

09.06.2011, Gdańsk, Polska - Francja 0:7 (0:5)

 

Hoarau 4', 6', Benzema 23', 38', Remy 43', Diaby 81', Trezeguet 89'

 

Sławuta (46' Kasprzik) - Boenisch, Perquis (k), Siebert, Stulin (46' Olbrich) - Matuszczyk, Surgota - Bemben (46' Gardawski), Roger, Tyrała - Smolarek

 

Nie warto o tym meczu pisać. Katastrofalny występ Sławuty, porównywalnie kiepsko prezentował się też Siebert, któremu chciałem dać szansę pogrania u boku Perquisa. Mocno zachowawcza gra na dwóch DM na nic się zdała, większość bramek straciliśmy po stałych fragmentach gry. Nie takiego otwarcia stadionu w Gdańsku życzyli sobie fani w Polsce. Jeszcze do linczu daleko, ale atmosfera mocno się zagęściła. A Francuzi? Francuzi świetnie się bawili od pierwszej do ostatniej minuty. Chociaż oni....

 

 

10.08.2011, Chorzów, Polska - Macedonia 3:1 (2:1)

 

Obraniak 21', Pacovski (sam.) 35', Roger 77' - Djurovski 42'

 

Kasprzik - Boenisch, Perquis, Arboleda (62' Glik), Stulin (62' Olbrich) - Piossek (62' Sikorski) - Roger, Matuszczyk (87' Surgota), Obraniak (87' Warzycha) - Abbott, Gruszczyński (62' Chi Fon)

 

Znów musiałem obejść się bez Sotirovicia, którego ponownie nie puścił na kadrę Orest Lenczyk. Podobnie uczynił Theo Bos i na zgrupowanie nie dotarł Ebi Smolarek. W ich miejsce pojawili się dwaj debiutanci - Chi Fon oraz Abbott. Ten drugi może jeszcze dostać kolejne szanse, dla Chi Fona to był ostatni występ w kadrze. Trochę tak dla zasady go powołałem i dlatego też dostał szansę debiutu. Nic nie pokazał, nic też więcej nie pokaże. Nieźle w środku pomocy radził sobie Matuszczyk, zawiódł natomiast Piossek, który miał zastąpić gracza Kolonii na pozycji defensywnego pomocnika. Chyba częściej grać będę parą Surgota - Matuszczyk. Cały czas nie mogę się zdecydować, kto powinien mieć miejsce u boku Perquisa na środku obrony. Hernani gra nieźle, podobnie Arboleda. Także Glik zaprezentował się z dobrej strony. Szkoda, że na innych pozycjach takiego "bogactwa" brak. A sam mecz? No cóż, wynik pierwszej połowy znacznie lepszy od gry. Goście mieli kilka doskonałych sytuacji, ale nie potrafili pokonać Kasprzika bądź na przeszkodzie stała im poprzeczka polskiej bramki. Mieli za to klopsa w bramce w osobie Pacovskiego, który po niesamowicie anemicznej akcji Gruszczyńskiego sam wpakował sobie piłkę do bramki. W drugiej połowie Polacy grali już znacznie pewniej, a ekipą dowodził na murawie Ludo Obraniak (jak na kapitana przystało). Bez niego i bez Rogera druga linia reprezentacji traci większą część swojej siły. Pytanie pozostaje też, kiedy wreszczie zdołam na mecz ściągnąć wszystkich potencjalnych kadrowiczów...

Odnośnik do komentarza

Po Euro dwa pocieszenia :

1) nie zwolnili mnie

2) 0 punktów zgromadzili również Niemcy :)

 

Tytuł obronili Hiszpanie, którzy w finale wygrali 4-0 z Holandią. Nasz eliminacyjny rywal wygrał trzeci wielki turniej z rzędu.

 

We wrześniu 2012 rozpoczynaliśmy zmagania o Mundial, na pierwszy ogień najlepsi na świecie Hiszpanie. Zanim mieliśmy grać z nimi czekał nas towarzyski pojedynek z Azerbejdżanem. W szerokiej kadrze nastąpiły kolejne zmiany. Ze względu na wiek zrezygnowałem już z Cristiana Grabinskiego. Jak na razie w odstawkę trafili też Melikson, Khazu i Wondolowski. Ich miejsce w drużynie zajęli Michael Gardawski (Niemcy, 21, OP S) z Koln, Jarosław Wawrzyniak (Norwegia, 20, P S) ze Stromsgodest oraz Ivo Pekalski. Za Grabinskiego docelowo powoływany będzie najprawdopodobniej Mateusz Siebert, ale na to zgrupowanie przyjechał Viktor Jacobsson (Szwecja, 22, O PS) z Djurgarden. Chcę go dla nas zaklepać podobnie jak Andrzeja Janika (Norwegia, 19, O L) ze Stromsgodest i Charlesa Nwaogu (Nigeria, 22, N) ze Znicza Pruszków.

 

W meczu z Azerami spisaliśmy się dobrze i jak na faworyta przystało bez kłopotów wygraliśmy. WW każdej połowie strzeliliśmy po golu, ale mogliśmy więcej (zwłaszcza w drugiej połowie). Bardzo dobry debiut zanotował Gardawski, podobał mi się też strzelec gola Pekalski.

 

8.9.2012

Azerbejdżan (149) - Polska (101) 0-2 (Jutkiewicz 14', Pekalski 65')

Alex - Boenisch, Perquis (79' Jacobsson), Hernani, Koscielny (45' Janik) - Polanski, Kalinski - Zakrzewski (45' Gardawski) - Smolarek (61' Pekalski), Obraniak (45' Roger) - Jutkiewicz (61' Nwaogu)

Odnośnik do komentarza

03.09.2011, Kalkuta, Indie - Polska 0:1 (0:0)

 

Sotirović 87'

 

Kasprzik - Boenisch (46' Tadrowski), Arboleda, Glik (63' Szukała), Olbrich - Piossek (46' Le Bello) - Roger (46' Tyrała), Matuszczyk, Obraniak (k) (63' Sikorski) - Sotirović (MoM), Smolarek (63' Abbott)

 

Wszystko wyglądało ładnie, dopóki piłka była rozgrywana z dala od pola karnego Indii. Im bliżej, tym bardziej kuriozalnie to wyglądało. Kilkanaście prób uderzeń z dystansu, które bramkę gospodarzy mijały o metry. Kilka akcji w polu karnym (kiedy już wreszcie Smolarek lub Sotirović przypadkiem się tam znaleźli) i żenująca skuteczność. Przypadkowa bramka Sotirovicia dająca zwycięstwo nic nie zmienia. Może tylko tyle, że to jego pierwsze trafienie w reprezentacji. Kolejny słabiutki mecz kadry przeciwko słabiutkiemu rywalowi. Jeśli jeszcze ktoś się dziwi, dlaczego gramy w większości przeciwko teoretycznie słabszym rywalom, musi w końcu przejrzeć na oczy. Z nikim lepszym nie wygramy raczej.

 

 

06.09.2011, Warszawa, Polska - Niemcy 0:4 (0:2)

 

Kunze 7', Heidrich 25', Bormann 50', 77'

 

Kapsrzik - Boenisch żk, Glik (46' Szukała), Arboleda, Olbrich żk - Piossek (46' Smolarek), Matuszczyk (70' Lo Bello) - Roger, Obraniak (k), Tyrała (70' Warzycha) - Sotirović żk (46' Abbott)

 

Tylko cztery? Wyraźnie im się nie chciało, bo to co wyprawiali środkowi obrońcy, spokojnie wystarczyłoby na 10 straconych goli. Niemal każda prostopadła piłka przechodziła środkiem defensywy. Do tego po raz kolejny okazało się, że granie dwoma defensywnymi pomocnikami nic nie daje. Rywale i tak robili sobie, co chcieli w każdym sektorze boiska. Przy biernej postawie niemal całego polskiego zespołu. EURO rysuje się jako wielka klęska.

 

 

08.10.2011, Chorzów, Polska - Bryt. Wyspy Dziewicze 2:0 (1:0)

 

Oliver sam. 10', Gruszczyński 62'

 

Kasprzik - Boenisch (46' Starosta), Perquis żk (46' Szukała), Hernani, Stulin - Roger (75' Sikorski), Matuszczyk (MoM), Obraniak (k) (75' Piossek), Tyrała (46' Gardawski) - Abbott (46' Gruszczyński), Sotirović

 

Liczyłem na wysoką wygraną i... znów okazało się, że dysponuję kiepskimi armatami. Okazji było co niemiara, skuteczność jak zwykle zawiodła. Goście nie grali nic (zgodnie z przewidywaniami), my niewiele (zgodnie z tradycją ostatnich miesięcy). No może z tym "niewiele" trochę przesadzam, ale ile sytuacji potrzeba, żeby strzelić więcej niż dwie bramki słabiakom z dalekich stron? Okazuje się, że dwadzieścia to zdecydowanie za mało.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio zaniedbałem uczestnictwo w projekcie (brak czasu na FM-a), dziś nadrabiam

 

Mecz towarzyski

16.11.2019, National Stadion Ułan Bator

Mongolia - Polska

 

Leciejewski 7.2 - Tadrowski 6.9 ('63 Siebert 6.8), Beto 8.1, Glik 7.0, Stulin 7.3 ('63 Gardawski 6.7) - Matuschyk 6.9 ('63 Krysiński 6.8), Piossek 7.5 ('63 Tyrała 6.7), Bruno Pinheiro 6.9 - Talles Cunha 6.5 ('63 Kittel 6.5), Sikorski 5.6, Fieden 7.9

 

1-0 Beto '42

2-0 Feiden '54

 

MoM: Beto

 

Mieliśmy wygrać wysoko, lecz niestety nie wyszło. Dobrze zagrała defensywa, Marcus Piossek oraz debiutant Fieden. Chyba będę musiał pomyśleć o wywaleniu z kadry Sikorskiego. Kolejny słaby mecz w jego wykonaniu.

 

 

 

Mecz towarzyski

20.11.2019, Stadion Śląski, Chorzów

Polska - Kenia 2-0

 

Leciejewski 6.8 - Tadrowski 6.9 ('69 Siebert 6.8), Beto 7.5, Astiz 8.2, Bekas 7.2 - Matuschyk 6.9, Piossek 6.8 ('55 Fieden 6.7), Bruno Pinheiro 6.9 ('55 Krysiński 6.6), Jankowski 6.8 - Talles Cunha 7.6 ('69 Gardawski 6.5), Kmiecik 6.8

 

1-0 Talles Cunha '36

2-0 Astiz '54

 

MoM: Astiz

 

Kenia to kraj który chyba najbardziej rozwinął się piłkarsko na moim sejwie. Dlatego też obawiałem się tego spotkania. McDonald Mariga czy błyszczący w Azjatyckiej Lidze Mistrzów Mohammed Omondi, to z pewnością gracze dobrzy. A graczem wybitnym jest inny Omondi, George reprezentujący Żyrondystów z Bordeaux. Jednak znowu zagraliśmy dobrze w obronie. Był to ostatni mecz Piotrka Leciejewskiego w kadrze.

Odnośnik do komentarza

Mistrzostwa okazały się fatalne. Zaczęliśmy od 1:4 z Niemcami, bramkę w tym meczu strzelił Siebert. Potem zagraliśmy fatalnie z Białorusią i skończyło się tylko na 0:1. Holandia natomiast urządziła sobie polowanie. Po pierwszych 45 minutach było już 0:4. W drugiej połowie zagraliśmy lepiej czego wynikiem było strzelenie bramek przez Gardawskiego i Tallesa Cunhę, oraz nie wpuszczenie bramki przez Gaglewskiego.

 

Komplet wyników na Euro

 

Polska - Niemcy 1-4

Białoruś - Polska 1-0

Holandia - Polska 4-2

Odnośnik do komentarza

Ja też chcę zobaczyć co mi uda się osiągnąć grając zawodnikami z podwójnym obywatelstwem. Grę zaczynam w FM 2011 z dodatkiem FM 2011 Revolution Update. Jedynym wyjątkiem w tej zabawie jest powoływanie do Reprezentacji Wojtka Szczęsnego, którego uważam za jednego z lepszych zawodników na tej pozycji i jestem jego fanem, dlatego chcę aby grał w podstawowym składzie.

 

N mecz z reprezentacją Kamerunu powołania otrzymali:

 

Wojciech Szczęsny - 20l.- 1A-0

Damian Onyszko 17l.- 0A-0

Benjamin Gaglewski - 18l- 0A-0

 

Hernani - 26l- 0A-0

Amadeus Piontek - 17l - 0A-0

Julien Tadrowski - 17l- 0A-0

Damien Perquis - 26l- 0A-0

Łukasz Szukała - 26l - 0A-0

Kamil Glik - 22l - 0A-0

Mateusz Kuźmicki - 17l - 0A-0

Loic Lo Bello - 19 - 0A-0

Sebastian Boenisch - 23l - 0A-0

Alan Stulin - 20 -0A-0

 

Marcus Piossek - 21l - 0A-0

Eugen Polanski - 24l - 1A-0

Adam Matuszczyk - 21l - 3A-0

Sebastian Tyrała - 22l -1A-0

Ludovic Obraniak - 25l - 8A-2

David Blacha - 19l - 0A-0

Michael Gardawski - 19l - 0A-0

Roger - 28l - 17A-4

Jerome Simon - 16l - 0A-0

 

Sebastian Olszar - 28l - 0A-0

Euzebiusz Smolarek - 29l - 43A-19

Daniel Sikorski - 22 l - 0A-0

Odnośnik do komentarza

Pierwszy mecz jaki rozegraliśmy zaczął się dla nas bardzo dobrze, gdyż już w drugiej minucie meczu po rzucie wolnym wykonywanym przez Obraniaka z lewej strony boiska bramkarza gości płaskim strzałem pokonał Glik. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i udało nam się osiągnąć niespodziewane zwycięstwo. Z dobrej strony pokazał siew tym meczu cały blok defensywny, który grał dziś bardzo pewnie. w kilku sytuacjach ratował nas Wojtek, szczególnie w ostatniej minucie pięknie obronił strzał z rzutu wolnego.

 

Polska - Kamerun 1:0

1:0 Glik 2 (as. Obraniak)

 

Polska: Szczęsny 7.6 - Boenisch 7.2, Glik 7.7 (75 Hernani 6.7), Perquis 6.8 (80 Szukała), Stulin 7.0 - Polanski 6.8, Tyrała 6.0(75 Le Bello 6.7), Roger 6.8 (75 Kuźmicki 6.6), Gardawski 6.8 (75 Blacha), Obraniak 7.6 - Smolarek 6.8 (Sikorski 6.6)

 

Gracz meczu: Kamil Glik

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...