Skocz do zawartości

Wyzwanie CMF #1: Armia Zaciężna


Gabe

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś autorem wyzwania więc niech będzie tak jak mówisz :poland2:http://imageshack.us...15/jozwiak.jpg/ Wojtek :missu:

 

Bez przesady - zasada główna jest: gramy Farbowanymi Lisami, druga zasada podstawowa: ma to sprawiać przyjemność.

Ja przyjąłem sobie tak, inny może powoływać Solomona i też będzie dobrze (ja np grałem na bramce Dudkiem i Onyszką, bo gdybym wystawił Farbowanego Lisa, to bym przegrał pewnie dwucyfrowo). Bierz edytor, daj mu drugie obywatelstwo* (może w FM08 nie dawało regenom podwójnego?) i graj.

 

*(to tak jak robienie eventów historycznych w grach Paradoxu ;))

Odnośnik do komentarza

nie, żadnych edytorów. fm 08 przyznaje dpodwójne obywatelstwa, mam tam pare regenów SWE/POL i NOR/POL. Gramy dalej, przekonała mnie Twoja argumentacja sprawy Krychowiaka czy Trznadela i rzeczywiście takich regenów trzeba traktować tak samo :]

 

Rok 2011 rozpoczynaliśmy domowym meczem z Danią. Kadra ta sama co na mecze w listopadzie poprzedniego roku. Jedenastka na Duńczyków :

Alex - Larentowicz, Perquis, Hernani, Boenisch - Obraniak, Khazu - Willian, Roger - Smolarek, Jutkiewicz.

 

Ten mecz chyba nauczył mnie, że z rywalami mocnymi u siebie też trzeba grać troche bardziej zachowawczo. Co z tego, ze mecz był wyrównany skoro to Duńczycy strzelali gole? Na trzy trafienia gości my odpowiedzieliśmy golem niezawodnego Smolarka. Gra dobra, ale wynik już nie. Ofensywne 4-2-2-2 trzeba zostawić na rywali wyraźnie słabszych.

 

9.2.2011

Polska - Dania 1-3 (Smolarek 31' / Zimling 10', Bendtner 49', Jacobsen kar 56')

Alex - Larentowicz (67' Fabinho), Perquis, Hernani, Boenisch - Obraniak, Khazu (45' Polanski) - Willian, Roger (67' Bogunović) - Smolarek (45' Luan), Jutkiewicz (67' Pedro Ivo)

Odnośnik do komentarza

Mój skład na Kanadę:

 

Bramkarze:

Grzegorz Kasprzik, Martin Kompala, Damian Onyszko

 

Obrońcy:

Filipe, Kamil Glik, Hernani, Loic Lo Bello, Veljko Nikitovic, Lukas Szukala, David Topolski, Ivan Udarevic

 

Pomocnicy:

David Blacha, Mathieu Czupryna, Michael Gardawski, Adam Matuszczyk, Ludovic Obraniak, Marcus Piossek, Fernando Ismael Rodriguez Morales, Roger, Alan Stulin, Sebastian Tyrala

 

Napastnicy:

Pawel Abbott, Edi Andradina, Emmanuel Olisadebe, Patryk Podrygała, Ebi Smolarek

 

Debiutanci kursywą, raczej wszyscy bez szans na regularną grę (chyba że młody Onyszko, który jest ze składem od zawsze, ale jeszcze nie zadebiutował). Skład się powoli klaruje, ale zmienników brak :/

Odnośnik do komentarza

Na tour (mecz z Mongolią i Kenią) który ma być pożegnaniem Piotrka Leciejewskiego z kadrą powołałem:

 

Bramkarze: Kasprzik, Leciejewski, Gaglewski

 

Obrońcy: Krysiński, Siebert, Tadrowski, Bekas, Glik, Woźniak, Beto, Bruno Pinheiro, Babiarz, Kolodzieczak, Stulin

 

Pomocnicy: Piossek, Matuschyk, Tyrała, Blacha, Jankowski, Gardawski, Kittel

 

Napastnicy: Szwed, Sikorski, Talles Cunha, Fieden, Kmiecik

 

Podobnie jak Gabe zaznaczyłem debiutantów kursywą. Obydwaj dostaną szansę z Mongolią.

Odnośnik do komentarza

Rewanż się nie udał

 

05-06-2010 - Toronto - Towarzyski

Kanada 2- 0 Polska

Topolski sam 30', Jackson 47'

 

Kasprzik - Topolski, Lo Bello, Szukala (Glik), Hernani (Rodriguez Morales) - Gardawski, Obraniak (Blacha), Matuszczyk (Czupryna), Roger - Smolarek (Tyrala), Olisadebe (Abbott)

 

Pierwsza połowa wyglądała całkiem ładnie, i gdyby nie rykoszet po strzale z daleka, wrócilibyśmy z czystym kontem. Akcje nawet się kleiły, funkcjonował odbiór i obrona - nawet było na co popatrzeć.

Niestety druga połowa, kiedy musiałem wprowadzić większość zmienników (kluby nakazały grać 45 minut, a na stratę takiego Matuszczyka nie mogę sobie pozwolić), wyglądała zgoła inaczej - jak dzieci we mgle. Dodatkowo doszły kontuzje moich dwóch, i tak kiepskich, bocznych obrońców i Kanadzie wchodziło wszystko jak nóż w masło. Tylko mecz życia Kasprzika spowodował, że puścił jeszcze tylko jedną bramkę.

 

Bez Matuszczyka, Szukały, Rogera i od biedy Obraniaka nie gramy nic :/

 

No i nastąpiło moje zwolnienie :pa:

 

Na szczęście istnieje możliwość dodania nowego menedżera - Chodkiewicz załamany kończy karierę menedżera, a kadrę obejmuje Ruadhan O'Murhadh ;)

Odnośnik do komentarza

Po porażce z Danią spadliśmy w rankingu z 89 na 91 miejsce. W składzie na wyjazdowy mecz z Serbią zaszła jedna zmiana. w miejsce Haima Suesskinda powołałem utalentowanego Mikolaja Najewskiego (Norwegia, 19, Br) ze Stabaek. Mikołaj i i Haim w przyszłości powinni walczyć o bluzę z numerem 1. W przyszłości na tej pozycji liczę też na Benjamina Gaglewskiego z Monaco, ale ten na razie odrzuca myśl o graniu dla Polski. Jedenastka na mecz z Serbią :

Alex - Larentowicz, Perquis, Hernani, Boenisch - Polanski, Khazu - Obraniak - Willian, Roger - Jutkiewicz.

 

Mecz zaczął się dla nas fatalnie. Serbowie rzucili się na nas jak wygłodniałe wilki na sarnę. Po pół godzinie gry przegrywaliśmy 3-0. Pokazaliśmy jednak w tym meczu wielką determinację i ...umiejętności! Tuż przed przerwą pierwszego gola na otuchę strzelił Willian. Tuż po wznowieniu gry po rzucie rożnym gola kontaktowego zdobył wprowadzony w przerwie Bogunović. Wynik meczu na 3-3 efektownym strzałem z narożnika pola karnego ustalił inny rezerwowy Luan!

 

30.3.2011

Serbia (36) - Polska (91) 3-3 (Zigić 11', Krasić 18', Janković 28' / Willian 45', Bogunović 48', Luan 80')

Alex (74' Najewski) - Larentowicz, Perquis, Hernani, Boenisch (64' Koscielny) - Polanski, Khazu (64' Wondolowski) - Obraniak - Willian (45' Fabinho), Roger (45' Bogunović) - Jutkiewicz (64' Luan)

Odnośnik do komentarza

FM 2011

Baza: duża

Ligi: amerykańska, argentyńskie, brazylijskie, niemieckie, polskie

Start wyzwania: 15.07.2020 (puszczony holiday)

Założenia: powołuje zawodników tylko z podwójnym obywatelstwem, urodzonych poza granicami naszego kraju (czyli np. taki Matuszczyk się nie łapie)

 

 

SZTAB:

 

Mike Zdziarson (Menedżer, 31, USA/Polska)

Sascha Lewandowski (Menedżer U-21, 48, Niemcy/Polska)

Michael Delura (Menedżer U-20, 35, Niemcy/Polska)

Thomas Cichon (Menedżer U-19, 44, Niemcy/Polska)

Hernâni (Asystent, 36, Brazylia/Polska)

Lukas Sinkiewicz (Trener, 34, Niemcy/Polska)

Boris Leschinski (Trener, 36, Niemcy/Polska)

David Czyszczon (Trener, 38, Niemcy/Polska)

Cesar Sanjuan (Trener, 37, Meksyk/Polska)

Marius Sowislo (Trener bramkarzy, 37, Niemcy/Polska)

 

 

 

Ranking FIFA (Polska na 48. miejscu)

Zwycięzcy MŚ

Zwycięzcy ME

 

Grupa eliminacyjna do MŚ 2022

Odnośnik do komentarza

Powołani na wrześniowe mecze z Portugalią (towarzyski) i Albanią (el. MŚ):

 

 

Bramkarze

 

Lucas (GK, 29, debiutant, Bełchatów)

Jonathan Wolf (GK, 23, debiutant, Zagłębie Lubin)

Piotr Czarnecki (GK, 17, debiutant, Unterhaching)

 

 

Obrońcy

 

Julien Tadrowski (DRC/WBR, 27, 3/0, Ajaccio)

Robert Kantor (DL, 24, debiutant, Werder)

Inaki Astiz (DC, 36, 9/0, Legia)

Karol Markowski (DC, 27, debiutant, Odense)

Bruno Pinheiro (DC/DM, 33, debiutant, Wisła Kraków)

Dawid Zarembski (DC/DM, 23, debiutant, Ingolstadt)

Élton (D/WBR/DM, 33, debiutant, Polonia Warszawa)

Matthias Ostrzolek (D/WBL, 30, 6/1, Chievo)

 

 

Pomocnicy

 

Amauri (D/ML, 24, debiutant, Polonia Warszawa)

Marcin Piotrowicz (WB/AMR, 24, debiutant, Duisburg)

Marcus Piossek (DM/MRC, 31, debiutant, Southampton)

Jakub Wojtczak (MRC, 26, debiutant, Erzgebirge Aue)

Mauro Cejas (AMRC/FC, 35, debiutant, Legia)

David Blacha (AMRL, 29, debiutant, Augsburg)

Michał Marzec (AMR, 19, debiutant, Bayer Leverkusen)

Michael Gardawski (AMR/ST, 29, debiutant, Wisła Kraków)

 

 

Napastnicy

 

Paweł Skowroński (AMR/ST, 23, debiutant, Hertha)

Daniel Sikorski (ST, 32, debiutant, Stade Lavallois)

Itacaré (ST, 33, debiutant, Wisła Kraków)

Artur Janicki (ST, 24, debiutant, VfR Aalen)

Odnośnik do komentarza

W 2011 roku mistrzostwo Polski odzyskała Wisła Kraków. Z 1 Ligi spadły Polonia Bytom, Arka i Zagłębie Sosnowiec, a awansowały do niej Polonia Warszawa, Ruch Chorzów i GKS Jastrzębie.

 

We wrześniu podejmowaliśmy w towarzyskich grach Austrię i Finlandię. Pierwszą ofiarą stawiania na młodszych zawodników w kontekście Euro 2012 był Gruszcynski, a teraz przyszła kolej na następnych dwóch. Trzydziestoczteroletni Edson wciąż ma miejsce w składzie włoskiego drugoligowca Messiny, ale nie prezentuje już takich umiejętności jak choćby pół roku temu. Za niego do kadry wskoczył Kolodziecziak. W optymalnym ustawieniu na lewą flankę wróci Boenisch, a na prawej grać będzie Larentowicz albo Fabinho. Drugim odstawionym zawodnikiem jest Johnny Szlykowicz, który od czerwca pozostaje bez klubu. W jego miejsce powołałem Martina Zakrzewskiego (Niemcy, 21, OP S) z Borussii Dortmund. Ponadto za Marlona powołałem Enzo Kalinskiego, który zrobił duże postępy po transferze do Ruchu Chorzów. Za kontuzjowanego Rogera wezwałem Ivo Pekalskiego.

 

W meczu z Austrią nie mógł zagrać też Perquis, który przyjechał na zgrupowanie w złej kondycji. Za niego do wyjściowego składu wskoczył Grabinski. Jedenastka na Austrię :

Alex - Fabinho, Grabinski, Hernani, Boenisch - Obraniak, Polanski - Willian, Bogunović - Smolarek, Jutkiewicz.

 

Pierwsza połowa tego meczu stała na bardzo niskim poziomie. Obie drużyny grały jakby spętane, ale potrafiły strzelić po jednym golu. W 24 minucie wynik meczu po dośrodkowaniu z prawej strony otworzył Weimann. Wyrównaliśmy w doliczonym czasie gry. Eugen Polanski na raty wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Prodla na Jutkiewiczu. W drugiej połowie goście dalej grali słabo, a my zmieniliśmy naszą postawę o 180 stopni. Graliśmy efektownie i z polotem co rusz zagrażając bramce rywali. Macho bronił świetnie, a do tego miał sprzymierzeńca w postaci poprzeczki. W 80 minucie jednak udało nam się strzelić gola. Pedro Ivo otrzymał świetne podanie od Zakrzewskiego, minął dwóch rywali i potężnym strzałem pokonał Macho. W kolejnych minutach dalej atakowaliśmy, ale bez skutku. Goście za zaatakowali raz i oczywiście strzelili wyrównującego gola. W ostatniej doliczonej minucie wynik meczu na 2-2 ustalił Hoffmann. Austriacy oddali w tym meczu dwa celne strzały...

 

10.9.2011

Polska (96) - Austria (65) 2-2 (Polanski 45', Pedro Ivo 80', Polanski n/k 45' / Weimann 24', Hoffmann 90')

Alex - Fabinho (45' Kolodziecziak), Grabinski, Hernani, Boenisch - Obraniak (74' Zakrzewski), Polanski (74' Kalinski) - Willian (60' Pekalski), Bogunović (45' Luan) - Smolarek, Jutkiewicz (60' Pedro Ivo)

Odnośnik do komentarza

09.02.2011, Pago Pago, Samoa Amerykańskie - Polska 0:3 (0:0)

 

Perquis 53', 68', Hernani 63'

 

Wyjazd do dość osobliwego rywala miał służyć poprawie morale kadry i atmosfery wokół niej. Wstępne plany zakładały rywalizację z jednym z europejskich słabeuszy, ale wszyscy mieli już plany na ten dzień, więc skończyło się na pojedynku z Samoa Amerykańskim. Zgodnie z przewidywaniami od początku do końca na boisku dominowali Polacy, ale razili ogromną nieskutecznością. Napastnicy nie błyszczeli, musieli ich wyręczyć dwaj środkowi obrońcy. Wynikiem nie zaszaleliśmy, ale po serii trzech porażek udało się wreszcie wygrać. Nieważne, że rywal był klasy grupy naprędce zwołanych uczestników kursu odchudzającego 120+. Wysoko oceniono grę stoperów i grającego tego dnia na lewym skrzydle Rogera. Nadal zawodzą napastnicy.

 

Leciejewski - Tadrowski (65' Tadrowski), Hernani (żk), Perquis (MoM), Stulin - Matuszczyk (46' Surgota), Obraniak (k), Roger (70' Tyrała), Warzycha (46' Sikorski) - Smolarek (46' Gruszczyński), Sotirović (65' Olisadebe)

 

 

25.03.2011, Kowno, Litwa - Polska 0:0

 

Rywalizację Karcemarskasa z reprezentacją Polski wygrał ten pierwszy. Litewski bramkarz bronił wszystko, a my (o dziwo) graliśmy naprawdę nieźle. Zabrakło skuteczności, ale był pomysł na grę. W kadrze zadebiutował od pierwszej minuty Grzegorz Kasprzik (po wyleczeniu kilkumiesięcznego urazu), sadzając na ławce Leciejewskiego (nadal czeka na norweski paszport). Bramkarz Lecha bronił przyzwoicie i w najbliższych miesiącach o miano pierwszego rywalizować będzie z Michałem Sławutą, siedzącym gdzieś w Finlandii, o czym przypomniałem sobie dopiero teraz. Drugim z debiutantów był David Blacha, ale on na razie nie będzie zbyt często brany pod uwagę przy powołaniach.

 

Kasprzik - Tadrowski (46' Bemben), Hernani, Perquis, Stulin (ż.k.) - Matuszczyk (46' Surgota), Roger (84' Tyrała), Gardawski (46' Blacha), Obraniak (k) - Sotirović, Olisadebe (46' Gruszczyński (84' Sikorski))

 

29.03.2011, Larissa, Grecja - Polska 2:1 (1:1)

 

Charisteas 45'+2, Fetfatzidis 70' - Smolarek 13'

 

Po dwóch meczach ze słabszymi rywalami przyszedł jednak czas, by nieco poważniej pokopać w piłkę. Ku mojemu zdziwieniu Polacy przez cały mecz nie tylko dotrzymywali kroku rywalom, ale długimi momentami prowadzili grę i stwarzali sobie sytuacje podbramkowe. Zawiódł Roger, błyszczał Smolarek. Niestety, wytrzymał na boisku tylko 45 minut. Gospodarze oba gole strzelili niesamowitej urody, uderzeniami zza pola karnego. Kasprzik był bez szans. Na prawej pomocy próbowałem Bembena, ale to chyba nie jest dobry pomysł. Dramatu może nie było, ale do zachwytów wiele brakowało. Choć mecz przegrany, to w dobrych nastrojach wracaliśmy z południa Europy. W czerwcu czas na Palestynę i Francję. I być może kilka nowych twarzy w kadrze. Jedną z nich na pewno będzie wspominany Sławuta.

 

Kasprzik - Boenisch, Hernani, Perquis, Stulin - Matuszczyk (46' Surgota), Bemben (65' Gardawski), Obraniak, Roger (46' Tyrała) - Sotirović (65' Olisadebe), Smolarek (MoM) (46' Gruszczyński)

 

Wiosnę 2011 powitaliśmy na 85 miejscu w rankingu światowym.

Odnośnik do komentarza

Towarzyski:

20.11.2024, Chorzów

Polska - Białoruś 2:1 (1:0)

12' 1:0 Kryszak (k)

68' 2:0 Kryszak (k)

83' 2:1 Yurchenko

 

Evandro © 7,2 - Bialek 6,9; Kryszak 9,2; Tadrowski 6,9; Juszczak 7,0 - Ademi 6,9; Boguslawski 6,9 (69' Dankowski 6,7); Osinski 6,9 (69' Blacha 6,6); Krysinski 7,6 - Stefanski 6,1 (45' Paulo Cesar); Kedzierski 6,8

 

Beznadziejny mecz na zakończeniu roku. Nie stworzyliśmy żadnego zagrożenia pod białoruską bramką i tylko pomocy sędziego zawdzięczamy zwycięstwo. Do kadry wrócił Boguslawski i pod nieobecność Recio dostał swoją szansę od pierwszej minuty. Niestety, poszukiwania środkowych pomocników trwają nadal :/

Odnośnik do komentarza

Jedenastka na mecz z Finlandią :

Alex - Fabinho, Perquis, Hernani, Boenisch - Obraniak, Kalinski - Pekalski, Bogunovic - Smolarek, Pedro Ivo.

 

Mecz zaczął się dla nas katastrofalnie, bowiem już w czwartej minucie goście wyszli na prowadzenie po golu młodej gwiazdy Twente Kuokkonena. Szybko stracony gol mocno nami wstrząsnął przez co w pierwszej nie potrafiliśmy się pozbierać i powalczyć o odrobienie strat. W drugiej połowie graliśmy już swoją piłkę, atakowaliśmy z dużym rozmachem, ale do samego końca trzymaliśmy kibiców (o ile ta reprezentacja takich ma) w niepewności. Dopiero w ostatnich minutach dwa gole Lukasa Jutkiewicza zapewniły nam wygraną. W drugiej połowie zagraliśmy naprawdę niezłe zawody.

 

14.9.2011

Polska (96) - Finlandia (39) 2-1 (Jutkiewicz 87' 90' / Kuokkonen 4')

Alex - Fabinho (71' Kolodziecziak), Perquis (77' Koscielny), Hernani, Boenisch - Obraniak (71' Zakrzewski), Kalinski - Pekalski (45' Wondolowski), Bogunovic - Smolarek (56' Luan), Pedro Ivo (56' Jutkiewicz)

Odnośnik do komentarza

W moim debiucie kadra mierzyła się z bardzo mocnym przeciwnikiem - Portugalią. Spotkanie to miało też na pewno szczególny charakter dla naszego stopera - urodzonego w Portugalii Bruno Pinheiro.

Przed meczem wiedziałem, że może się on skończyć porządnym laniem. Niestety, nie pomyliłem się. Gospodarze wręcz nas rozjechali, a prym w tej demolce wiódł Miguel , który ustrzelił hattricka. Z początku moi gracze wyglądali jak dzieci we mgle, rozkręcili się nieco dopiero przy wyniku 0:3. Wtedy to mieliśmy najlepszą okazję do strzelenia choćby gola, lecz Skowroński trafił w słupek. Portugalczycy za to grali skutecznie. Nie widowiskowo, nie efektownie, ale właśnie do bólu skutecznie. Trafienia dołożyli Ronaldo, Moreira i Maicon, a ja niestety nie doczekałem się nawet gola honorowego. Niczego by on nie zmienił, ale o ile lepiej czułbym się schodząc do szatni...

 

 

Sobota, 5. września 2020, Estádio Nacional, Lizbona

TOW Portugalia [9.] - Polska [48.] 6:0 (3:0)

 

9' M. Sá 1:0

20' M. Sá 2:0

22' C. Ronaldo 3:0

46' J. Moreira 4:0

75' Maicon 5:0

84' M. Sá 6:0

 

 

Widzów: 37 699

MoM: Miguel (ST, Portugalia) - 9.7

 

Polska: Lucas (71' J. Wolf) - J. Tadrowski, I. Astiz ©, B. Pinheiro (46' K. Markowski), R. Kantor (46' M. Ostrzolek) - M. Piossek, Élton (71' J. Wojtczak) - D. Blacha, Amauri (46' M. Cejas) - P. Skowroński, D. Sikorski (46' Itacaré)

Odnośnik do komentarza

W listopadzie zaplanowane mieliśmy trudne mecze z Anglią i Rumunią. Skład oczywiście bez zmian, czas na eksperymentu skończył się już jakiś czas temu. Jest jednak jeden piłkarz, którego chętnie bym włączył do tej ekipy. Rozgrywający Legii Marvin Martin cały czas jednak waha się czy przyjąć polskie obywatelstwo. Niestety martwi mnie to, że w tym momencie ważniejsze dla niego wydaje się opuszczenie stołecznego zespołu.

 

Jedenastka na Anglię :

Alex - Larentowicz, Perquis, Hernani, Boenisch - Polanski, Khazu - Obraniak - Smolarek, Roger - Jutkiewicz.

 

Z Anglikami udało nam się powalczyć tylko w pierwszej połowie, w której na niewiele im pozwoliliśmy. W zasadzie w pierwszej części meczu goście nie stworzyli żadnej klarownej okazji. W drugiej połowie jednak już nie daliśmy rady dotrzymać im kroku. Dwa gole Ronney'a plus na raty wykorzystany karny przez Lamparda i mecz zakończył się nasza klęską 0-3.

 

20.11.2011

Polska (94) - Anglia (10) 0-3 (Rooney 55' 75', Lampard 67' n/k 67')

Alex - Larentowicz, Perquis (55' Koscielny), Hernani, Boenisch - Polanski, Khazu - Obraniak (75' Bogunović) - Smolarek, Roger (3' Willian) - Jutkiewicz (55' Luan)

 

Graliśmy bez chorego Smolarka, a w dodatku na samym początku meczu kontuzję doznał Roger.

Odnośnik do komentarza

Eliminacje do mundialu w Katarze zaczynaliśmy zaś w Chorzowie, podejmując Albanię.

Zaczęło się od kilku okazji dla gości, lecz moi podopieczni szybko się otrząsnęli i uzyskali przewagę. W 31. minucie z lewej strony piłkę dostał Itacaré, po czym błyskawicznie dośrodkował. W polu karnym największym sprytem wykazał się Skowroński, pewnie pokonując Berishę. Albańczycy jednak nie zamierzali rezygnować ze zdobyczy punktowej i tuż po starcie drugiej połowy odrobili straty. Jeden na jeden z Wolfem wyszedł Kadrii i spokojnie wygrał ten pojedynek, uderzając piłkę po długim rogu. Swoje prowadzenie odzyskaliśmy nieco ponad dziesięć minut później. Doskonałym podaniem Skowrońskiego obsłużył Amauri i Pawłowi pozostało jedynie umieścić piłkę w siatce. Po kilku minutach mogło być 3:1, lecz strzał Itacaré zatrzymał się na poprzeczce. Nasi rywale do samego końca próbowali wyrwać nam jakieś punkty, lecz graliśmy spokojnie i kontrolowaliśmy przebieg gry, ostatecznie dowożąc korzystny rezultat do końcowego gwizdka arbitra, zgarniając jednocześnie pierwsze trzy punkty w tych eliminacjach.

 

 

Środa, 9. września 2020, Stadion Śląski, Chorzów

El. MŚ Gr. 5 (1/10) Polska [48.] - Albania [99.] 2:1 (1:0)

 

31' P. Skowroński 1:0

45' D. Blacha (POL) ktz.

47' B. Kadrii 1:1

58' P. Skowroński 2:1

66' B. Kastrati (ALB) ktz.

 

 

Widzów: 48 419

MoM: Paweł Skowroński (ST, Polska) - 8.8

 

Polska: J. Wolf - J. Tadrowski, I. Astiz ©, K. Markowski, M. Ostrzolek (83' R. Kantor) - J. Wojtczak (46' Élton), M. Piossek - M. Marzec, D. Blacha (45' Amauri) - P. Skowroński, Itacaré

 

 

Pozostałe mecze naszej grupy kończyły się wynikami 3:0. Rosjanie w tym stosunku ograli Luksemburg (Stukałow 2, Kułagin), a Anglicy rozprawili się z Czarnogórą (Davison, Carroll 2).

 

 

Tabela grupy 5.:

 

1. Anglia 3:0 3 pkt.

1. Rosja 3:0 3

3. POLSKA 2:1 3

4. Albania 1:2 0

5. Czarnogóra 0:3 0

5. Luksemburg 0:3 0

Odnośnik do komentarza

Jedenastka na mecz z Rumunią :

Alex - Fabinho, Perquis, Hernani, Boenisch - Obraniak, Kalinski - Willian, Bogunović - Smolarek, Jutkiewicz.

 

W tym meczu liczyłem na dobrą grę mojego zespołu i pokonanie drużyny, która z kretesem przegrała eliminacje do ME. Niestety srodze się przeliczyłem. Rumuni byli od nas lepsi we wszystkim, a wynik 0-3 to najniższy wymiar kary. Na nieco ponad pół roku przed Euro morale w zespole sięgnęło dna.

 

24.11.2011

Polska (94) - Rumunia (38) 0-3 (Mutu 21', Torje 45', Chivu 86')

Alex - Fabinho, Perquis, Hernani, Boenisch - Obraniak, Kalinski (45' Khazu) - Willian, Bogunović - Smolarek (45' Wondolowski), Jutkiewicz (18' Luan)

Odnośnik do komentarza

Pod koniec roku 2011 odbyły się losowania grup Mistrzostw Europy 2012 i eliminacji Mistrzostw Świata 2014. Na EURO w grupie A zmierzymy się z Serbią, Portugalią i Szwecją. O wyjście z niej będzie bardzo ciężko. Łatwo nie będzie też w walce o Mundial. W eliminacjach zmierzymy się z mistrzami świata Hiszpanami oraz z Szkocją, Słowacją, Kazachstanem i Luksemburgiem.

 

Na pierwszą połowię 2012 zaplanowałem dwa łatwiejsze mecz z słabymi rywalami tj. z Burundi i Estonią. W obu tych meczach zaprezentowaliśmy się zatrważająco słabo! Z przybyszami z Afryki udało się wygrać 2-0, a z Estończykami zremisować 0-0. W obu meczach zagraliśmy wręcz beznadziejnie, co nie nastrajało optymistycznie przed mistrzostwami. Te dwa meczy były 34 i 35 w mojej karierze selekcjonera. Dopiero teraz udało się nam zagrać na zero z tyłu.

 

8.2.2012

Polska (97) - Burundi (118) 2-0 (Obraniak 12', Jutkiewicz 31')

Alex - Boenisch, Perquis, Grabinski, Kolodziecziak - Obraniak (73' Bogunović), Polanski (45' Kalinski) - Willian, Roger (45' Zakrzewski) - Smolarek (63' Luan), Jutkiewicz (45' Pedro Ivo)

 

28.3.2012

Polska (91) - Estonia (71) 0-0

Alex - Boenisch (45' Fabinho), Perquis, Hernani, Kolodziecziak - Obraniak (76' Melikson), Kalinski (45' Polanski) - Willian ( 85' Bogunović), Roger (61' Luan) - Smolarek, Jutkiewicz (61' Pedro Ivo)

Odnośnik do komentarza

Mistrzem Polski w 2012 roku została Lechia Gdańsk. Z ligi spadły Widzew i Groclin, a wróciły do niej Śląsk i ŁKS Łódź.

 

Kadra Polski na Euro 2012 :

 

Alex

Haim Suesskind

Willian

Hernani

Cristian Grabinski

Laurent Koscielny

Fabinho

Jeff Larentowicz

Damien Perquis

Lukasz Szukala

Sebastian Boenisch

Enzo Kalinski

Khazu

Maor Melikson

Eugen Polanski

Roger

Martin Zakrzewski

Sasa Bogunović

Willian

Ebi Smolarek

Pedro Ivo

Lukas Jutkiewicz

Luan

 

Niestety kontuzji zwichnięcia barku tuż przed imprezą doznał Ludo Obraniak, w jego miejsce w kadrze zostało miejsce dla Maora Meliksona. Oprócz Ludovica z szerokiej kadry zrezygnowałem z Thimotee Kolodziecziaka i Chrisa Wondolowskiego.

Odnośnik do komentarza

Pierwszym rywalem na Euro była Serbia. Zdecydowałem się na ustawienie 4-2-1-2-1, które stosowaliśmy w meczach, w których raczej powinniśmy się bronić. Miejsce Obraniaka w centrum zajął Willian, na pozycji DM zawieszonego Polanskiego zastąpił Khazu. Jedenastka na Serbów :

Alex - Larentowicz, Perquis, Hernani, Boenisch - Kalinski, Khazu - Willian - Smolarek, Roger - Jutkiewicz.

 

Nie byliśmy w stanie nic zrobić. Serbowie dominowali absolutnie będąc od nas o kilka klas lepszym zespołem. Tylko fatalnej skuteczności rywali zawdzięczamy niski rozmiar porażki.

 

11.6.2012

Serbia (28) - Polska (91) 1-0 (Smiljanić 13')

Alex - Larentowicz, Perquis, Hernani, Boenisch - Kalinski (68' Zakrzewski), Khazu - Willian (68' Luan) - Smolarek, Roger - Jutkiewicz (75' Pedro Ivo)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...