Skocz do zawartości

Wyzwanie CMF #1: Armia Zaciężna


Gabe

Rekomendowane odpowiedzi

(niestety się złamałem i postanowiłem użycia FM Scouta do wyszukiwania zawodników, ale dzięki temu na pozycję bramkarza mam już trzech Farbowanych lisów!)

 

Czemu niestety - ja korzystam ze skauta praktycznie od początku, jak się zorientowałem, że ekran Player Search pomija takie tuzy jak Imeh :keke:

 

Oczywiście usunąłem z widoku kolumny CA/PA, za to ładnie sortuje po obu obywatelstwach i można łatwiej polować na nasze Lisy :]

Też schowałem CA/PA, ale jednak to jest naginanie zasad. Mechanika gry działa tak, że pokazuje tych najbardziej znanych w okienku wyszukiwania, tak jak w rzeczywistości. A wyszukiwanie Scoutem to tak jakby się miało dostęp do akt wszystkich piłkarzy. Chociaż teraz, w erze powszechnego dostępu do internetu, to znowu nie byłoby wcale naginaniem rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza

I ja też się pobawie ;)

 

Powołuje graczy z podwójnym obywatelstwwem, z czasem będę się starał brać tylko tych co polskie mają jako drugie.

 

Sztab:

U21- Kasperczak

u19- Smuda

Asystent- Georges Bereta

Trener - Rudi Wojtowicz

trener- Waldemar Krajczyk

Fizjoterapeuta- Gregor Zielaznik

 

Wszyscy mają podwójne obywatelstwo, sam też mam drugie niemieckie.

 

 

Kapitanem został Perquis a Polański jego zastępcą.

 

 

11.8.2010

Polska 0-4 Kamerun

Kasprzik- Boenisch, Perquis, Hernani, Stulin- Polanski- Tyrala, Obraniak( Starosta ), Roger( Matuszczyk )- Smolarek(Abbott )- Sikorski

 

2 bramki po stałych fragmentach(wg. mnie zbugowanych jak... w fm2011)

Odnośnik do komentarza

4.9.2011

Polska - Aruba

D.Onyszko(Gensch)- Starosta(Piontek), Perquis, Hernani, Ostrzołek- Piossek- Blacha, Obraniak(Polanski), Roger(Tyrała)- Gruszczynski(Gross), Sikorski(Latowski)

 

1-0 Obraniak (karny)

2-0 Sikorski

3-0 Sikorski

 

7.9.2011

Polska 0-2 Australia

Kasprzik- Starosta(Piontek), Perquis(77min. czerw.), Hernani, Ostrzolek- Matuszczyk(Piossek)- Blacha(Tyrała),Obraniak, Roger(Gross)- Smolarek(Gruszczynski), Sikorski(Glik)

 

Co ciekawe, sytuacji stuprocentowych mieliśmy więcej (2-1) ale Ebi zawiódł.

Odnośnik do komentarza

Kadra powołana na sparing z Wyspami Owczymi:

 

bramkarze:

-Milos Budakovic; GK; 32 l., b/w (SRB, Slaven Belupo)

-Evandro; GK; 25l., b/w (BRA, Botafogo)

-Grzegorz Janus; GK; 20l., b/w (FRA, GF 38)

 

obrońcy:

-Lukasz Bialek; D RC; 27l., 10A/0 (GER, Eintracht Frankfurt)

-Tomasz Juszczak; D LC; 25l., b/w (GER, Sandefjord)

-Milos Kosanovic; DC; 33l., b/w (SRB, FC Istres)

-Piotr Kryszak; D RC; 23l., b/w (FRA, Karpaty Lwów)

-Janusz Kucharski; D C; 25l., b/w (GER, SC Olhanense)

-Mateusz Kuzmicki; D/DM/M C; 31l., b/w (BEL, KV Kortrijk)

-Mateusz Siebert; D C; 35l., 9A/0 (FRA, Peterborough)

-Alan Stulin; D/WB/M/AM L; 34l., 22A/1 (GER, Karlsruhe)

-Andy Surgota; D/DM/M C; 34l., b/w (GER, Jagiellonia)

-Julien Tadrowski; D RC, WB R; 31l., 61A/0 (FRA, LOSC Lille)

 

pomocnicy:

-Arton Ademi; DM/M C; 34l., b/w (NOR, Wisła Kraków)

-David Blacha; M/AM RL; 33l., b/w (GER, Cracovia)

-Lukasz Boguslawski; M/AM C; 31l., b/w (BLR, Dniapro Mohylew)

-Michael Gardawski; M/AM R, ST; 33l., b/w (GER/AUT, RC Lens)

-Jakub Krysinski; M/AM L; 26l., b/w (GER, Leganes)

-Mateusz Osinski; M/AM R; 21l., b/w (AUT, LASK Linz)

-Marcus Piossek; DM, M RC, AM R; 34l., b/w (GER, Greuther Furth)

-Recio; DM/M C; 33l., b/w (ESP, Lech Poznań)

 

napastnicy:

-Erik Kiss; AM C, ST; 28l., b/w (SVK, Piast Gliwice)

-Marko Lukac; ST; 31l., b/w (SVK, Lech Poznań)

-Marcelo; ST; 22l., b/w (BRA, Lechia Gdańsk)

-Paulo Cesar; ST; 24l., b/w (BRA, Wisła Kraków)

-Rafal Stefanski; ST; 27l., b/w (GER, Lechia Gdańsk)

 

Poza bezdenną dziurą ziejącą w środku pola najgorszym problemem jest wiek większości kadrowiczów. Aż 5 przebąkuje o możłiwości zakończenia kariery, a ich następcy są o co najmniej 4 klasy gorsi. Nie widzę innego wyjścia jak grać skrzydłami i liczyć na paszport dla jakiegoś choćby przeciętnego DM/M :/ Tymczasem pora na pierwsze starcie...

 

Towarzyski:

08.06.2024, Chorzów

Polska - Wyspy Owcze 3:0 (1:0)

32' Davidson - czerwona kartka

44' 1:0 Marcelo

56' 2:0 Recio

70' 3:0 Bialek

 

Evandro © 6,9 - Tadrowski 7,6; Bialek 7,9; Kryszak 7,0 ('66 Siebert 6,7); Juszczak 7,5 - Ademi 7,3; Recio 8,1 ('66 Boguslawski 6,7); Osinski 6,8 (66' Piossek 6,9); Krysinski 6,9 - Stefanski 7,0; Marcelo 7,3 (66' Kiss 6,7)

 

Pierwsze koty za płoty. Dosyć pewne zwycięstwo, bezbłędna obrona, środek pomocy zawalił tylko 3 razy :keke: Aż strach pomyśleć jak Włosi będą jeździli tą strefą boiska. Zawiedli mnie skrzydłowi - Krysinski zmarnował 3 stuprocentowe sytuacje a Osinski był kompletnie niewidoczny. O wiele lepiej pokazał się Piossek, no ale on z kolei chce za miesiąc skończyć karierę.

Odnośnik do komentarza

I zaczęło się :D Kariery zakończyli: Milos Kosanovic, Mateusz Kuzmicki, Alan Stulin, Michael Gardawski, Marcus Piossek. Co gorsza, kontuzje wyeliminowały Kryszaka i Krysinskiego. W tej sytuacji awaryjnie musiałem sięgnąć po rezerwowych rezerw niemieckich klubów: pomocników Smudę i Dankowskiego. Do kadry dołączył także świeżo upieczony posiadacz polskiego paszportu Slavko Petkovic, podstawowy GK Jagi. Najważniejsze jednak, że udało się przekonać do gry Grzegorza Kedzierskiego, który powinien dzielić i rządzić w ataku.

 

Kadra na mecze z Armenią i Cyprem wygląda następująco:

 

bramkarze:

-Milos Budakovic; GK; 32 l., b/w (SRB, Slaven Belupo)

-Evandro; GK; 25l., 1A/0 (BRA, Botafogo)

-Slavko Petkovic; GK; 26l., b/w (CRO, Jagiellonia)

 

 

obrońcy:

-Lukasz Bialek; D RC; 27l., 11A/1 (GER, Eintracht Frankfurt)

-Tomasz Juszczak; D LC; 25l., 1A/0 (GER, Sandefjord)

-Janusz Kucharski; D C; 25l., b/w (GER, Club Brugge)

-Mateusz Siebert; D C; 35l., 10A/0 (FRA, Peterborough)

-Andy Surgota; D/DM/M C; 34l., b/w (GER, Jagiellonia)

-Julien Tadrowski; D RC, WB R; 31l., 62A/0 (FRA, LOSC Lille)

 

pomocnicy:

-Arton Ademi; DM/M C; 34l., 1A/0 (NOR, Wisła Kraków)

-David Blacha; M/AM RL; 33l., b/w (GER, Lech Poznań)

-Lukasz Boguslawski; M/AM C; 31l., 1A/0 (BLR, Dniapro Mohylew)

-Mateusz Osinski; M/AM R; 21l., 1A/0 (AUT, LASK Linz)

-Recio; DM/M C; 33l., 1A/1 (ESP, Lech Poznań)

-Wieslaw Dankowski; M C; 20l., b/w (GER, HSV)

-Adrian Smuda; M/AM RC; 19l., b/w (GER, FC St. Pauli)

 

napastnicy:

-Erik Kiss; AM C, ST; 28l., 1A/0 (SVK, Legia Warszawa)

-Marko Lukac; ST; 31l., b/w (SVK, Lech Poznań)

-Marcelo; ST; 22l., 1A/1 (BRA, Lechia Gdańsk)

-Paulo Cesar; ST; 24l., b/w (BRA, Lechia Gdańsk)

-Rafal Stefanski; ST; 27l., 1A/0 (GER, Lechia Gdańsk)

-Grzegorz Kedzierski; AM RC, ST; 24l., b/w (FRA, Genoa)

 

Towarzyski:

07.09.2024, Chorzów

Polska - Armenia 3:1 (3:0)

16' 1:0 Blacha

25' 2:0 Marcelo

41' 3:0 Siebert

70' 3:1 Ghazaryan

 

Evandro © 6,8 (70' Petkovic 7,0) - Bialek 6,8; Siebert 8,2; Surgota 6,9; Juszczak 6,7 - Ardemi 6,9; Recio 6,8 (70' Dankowski 6,7); Osinski 6,9 (45' Smuda 6,7); Blacha 7,4 - Stefanski 7,7 (45' Paulo Cesar 6,6); Marcelo 7,5 (45' Kedzierski 6,7)

 

Dno. Ormianie mieli ogromną przewagę i gdyby nie fatalna postawa ich napastników roznieśliby nas doszczętnie. Zawiódł Kedzierski, ale za to zaskakująco dobrej strony pokazał się Petkovic ratując nam dupę w ostatnich minutach. Bez Krysinskiego lewe skrzydło nie istniało, niby Blacha strzelił bramkę, ale był to chyba jego jedyny kontakt z piłką w meczu.

Z kadry z kontuzją wypadł Paulo Cesar, ale nie powołuję nikogo na jego miejsce, bo niezbyt jest kogo :D

Z taką dyspozycją dostaniemy srogie baty z Cyprem.

 

 

El. MŚ Grupa 1:

11.09.2024, Chorzów

Polska - Cypr 1:1 (1:0)

35' 1:0 Recio

71' 1:1 Frangeskos

 

Evandro © 6,8 - Bialek 6,7; Kucharski 6,7; Siebert 6,8; Juszczak 7,0 - Ademi 6,8 (56' inj Dankowski 6,6); Recio 7,4; Osinski 6,6; Blacha 6,9 (45' Kedzierski 6,8) - Stefanski 6,7; Marcelo 6,7 (69' Kiss 6,7)

 

Udało się :D Przez całe 90 minut byliśmy dla Cypryjczyków równorzędnym rywalem, ani razu nie pozwoliliśmy im wyjść sam na sam z Evandro i gdyby nie SFG to nawet udałoby się zgarnąć 3 punkty. Recio wyrasta na gwiazdę pomocy (co nie jest wielkim osiągnięciem :keke:), szkoda jedynie, że jest taki stary i po 70 minutach nie nadaje się do niczego.

W październiku dwa wyjazdy do grupowych rywali - Albanii i Serbii, a w listopadzie domowy sparing z Białorusią. Bardzo przydałby się powrót Krysinskiego.

Odnośnik do komentarza

Na spotkania z Albanią i Serbią wrócił zarówno Kryszak jak i Krysinski, wykurował się także Paulo Cesar. Niestety, urazy wyeliminowały Boguslawskiego oraz naszą gwiazdę - Recio. To oznaczało, że w środku pola miał rządzić Dankowski.

 

Kadra:

 

bramkarze:

-Milos Budakovic; GK; 32 l., b/w (SRB, Slaven Belupo)

-Evandro; GK; 25l., 3A/0 (BRA, Botafogo)

-Slavko Petkovic; GK; 26l., 1A/0 (CRO, Jagiellonia)

 

 

obrońcy:

-Lukasz Bialek; D RC; 27l., 13A/1 (GER, Eintracht Frankfurt)

-Tomasz Juszczak; D LC; 25l., 3A/0 (GER, Sandefjord)

-Janusz Kucharski; D C; 25l., 1A/0/w (GER, Club Brugge)

-Mateusz Siebert; D C; 35l., 12A/1 (FRA, Peterborough)

-Andy Surgota; D/DM/M C; 34l., 1A/0 (GER, Jagiellonia)

-Julien Tadrowski; D RC, WB R; 31l., 62A/0 (FRA, LOSC Lille)

-Piotr Kryszak; D RC; 23l., 1A/0 (FRA, Karpaty Lwów)

 

pomocnicy:

-Arton Ademi; DM/M C; 34l., 3A/0 (NOR, Wisła Kraków)

-David Blacha; M/AM RL; 33l., 2A/1 (GER, Lech Poznań)

-Mateusz Osinski; M/AM R; 21l., 3A/0 (AUT, LASK Linz)

-Wieslaw Dankowski; M C; 20l., 2A/0 (GER, HSV)

-Adrian Smuda; M/AM RC; 19l., 1A/0 (GER, FC St. Pauli)

-Jakub Krysinski; M/AM L; 26l., 1A/0 (GER, Leganes)

 

napastnicy:

-Erik Kiss; AM C, ST; 28l., 2A/0 (SVK, Legia Warszawa)

-Marko Lukac; ST; 31l., b/w (SVK, Lech Poznań)

-Marcelo; ST; 22l., 3A/2 (BRA, Lechia Gdańsk)

-Rafal Stefanski; ST; 27l., 3A/0 (GER, Lechia Gdańsk)

-Grzegorz Kedzierski; AM RC, ST; 24l., 2A/0 (FRA, Genoa)

-Paulo Cesar; ST; 24l., 1A/0 (BRA, Lechia Gdańsk)

 

 

El. MŚ Grupa 1:

12.10.2024, Tirana

Albania - Polska 2:1 (1:0)

14' 1:0 Zmijani

83' 2:0 Zmijani

88' 2:1 Kedzierski

 

Evandro © 6,9 - Bialek 6,3; Kryszak 7,2; Siebert 6,2; Juszczak 6,9 - Ademi 6,6; Dankowski 6,6; Osinski 6,5 (64' Smuda 6,9); Krysinski 6,7 - Stefanski 6,8 (74' Kiss 6,7); Marcelo 6,3 (32' Kedzierski 7,5)

 

Mieliśmy 5 stuprocentowych sytuacji przy 2 przeciwnika, a i tak dostaliśmy po dupie. Ba, pierwszy kwadrans to nasza absolutna dominacja, zakończona oczywiście bramką dla przeciwnika :D Kolega Marcelo przegiął pałę już po 30 minutach i prędko na boisko nie wyjdzie. Mógł w pojedynkę wygrać nam mecz, ale nieee, lepiej napierdzielać po trybunach.

Odnośnik do komentarza

El. MŚ Grupa 1:

16.10.2024, Belgrad

Serbia - Polska 2:1 (0:1)

11' 0:1 Tadrowski

59' 1:1 Radovanovic

65' 2:1 Ciric

 

Evandro © 6,9 - Kryszak 6,7; Kucharski 6,5; Tadrowski 7,6; Juszczak 6,6 - Ademi 6,9 (64' Surgota 6,5); Dankowski 6.8 (64' Blacha 6,5); Smuda 6,2; Krysinski 6,9 - Stefanski 6,8 (64' Paulo Cesar inj 81')

 

Tuż przed meczem z Serbią wypadli Osinski i Bialek, wobec czego w pierwszym składzie musiał wybiec Smuda. Początek meczu to absolutna dominacja Serbów, zakończona... kapitalnym wolejem z 30m Tadrowskiego :D Po bramce wszystko wraca do normy a oblężenie klatki Evandro (17 strzałów w samej pierwszej połowie, 3 setki) w końcu przynosi efekt w postaci gola Radovanovicia, a 6 minut później Ciric wyprowadza gospodarzy na prowadzenie. Co "ciekawe" obie bramki padają po tym jak ja mam rzut rożny a komp idzie z kontrą. Nie trzeba chyba dodawać, że były to moje jedyne rzuty rożne w tym meczu?

Odnośnik do komentarza

(niestety się złamałem i postanowiłem użycia FM Scouta do wyszukiwania zawodników, ale dzięki temu na pozycję bramkarza mam już trzech Farbowanych lisów!)

 

Czemu niestety - ja korzystam ze skauta praktycznie od początku, jak się zorientowałem, że ekran Player Search pomija takie tuzy jak Imeh :keke:

 

Oczywiście usunąłem z widoku kolumny CA/PA, za to ładnie sortuje po obu obywatelstwach i można łatwiej polować na nasze Lisy :]

Też schowałem CA/PA, ale jednak to jest naginanie zasad. Mechanika gry działa tak, że pokazuje tych najbardziej znanych w okienku wyszukiwania, tak jak w rzeczywistości. A wyszukiwanie Scoutem to tak jakby się miało dostęp do akt wszystkich piłkarzy. Chociaż teraz, w erze powszechnego dostępu do internetu, to znowu nie byłoby wcale naginaniem rzeczywistości.

 

Przy mojej bazie miałbym problemy ze skompletowaniem 26 zawodników wg moich parametrów. A ekranu wyszukiwania skauta używam tylko do przerzuceniu uprawnionych do national pool. Jeszcze 10 lat temu, to rzeczywiście było by przegięcie, ale przy dzisiejszej technologii globalnej wioski i społecznego dziennikarstwa (można założyć, że o nadaniu obywatelstwa piłkarzowi z Koziej Wólki można się dowiedzieć z maila od trenera tegoż ;)) to chyba nic dziwnego.

Odnośnik do komentarza

Rok 2010 rozpoczynaliśmy od wyjazdowego meczu z Chile. Powołania otrzymało dwóch nowych obrońców : Egon Wisniowski (Belgia, 24, O S) z Westerlo i Thimotee Kolodziecziak (Francja, 18, O L) z Lens. Ten drugi powołany w celu zaklepania. Do kadry powrócił po kontuzji Bogunović. Jedenastka na Chile :

Alex - Boenisch, Perquis, Wisniowski, Edson - Polanski, Khazu - Obraniak - Smolarek, Roger - Pedro Ivo.

 

Spotkanie toczyło się pod dyktando gospodarzy, którzy swoimi atakami siali rozpacz w naszych szeregach obronnych. Po 20 minutach prowadziliśmy już 3-0. Dziesięć minut później Orellana podwyższył na ...4-1 :P Chwilę wcześniej gola po rzucie wolnym i dośrodkowaniu Obraniaka zdobył Roger. Przed przerwą udało nam się strzelić jeszcze jedną bramkę. Świetną akcję Rogera wykończył Pedro Ivo. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, ale rywale zdołali strzelić już tylko jednego gola. Przegraliśmy wyraźnie, ale graliśmy na wyjeździe z bardzo mocnym rywalem. Potrafiliśmy strzelić dwie bramki oraz stworzyć jeszcze kilka dobrych okazji.

 

9.2.2010

Chile - Polska 5-2 (Nico Medina 1' 20', Sanchez 10', Orellana 30', Trello 88' / Roger 28', Pedro Ivo 39')

Alex - Boenisch (45' Larentowicz), Perquis, Wisniowski (45' Hernani), Edson (66' Kolodziecziak) - Polanski, Khazu - Obraniak - Smolarek (54' Willian), Roger (66' Bogunović) - Pedro Ivo (76' Luan)

Odnośnik do komentarza

Przy mojej bazie miałbym problemy ze skompletowaniem 26 zawodników wg moich parametrów. A ekranu wyszukiwania skauta używam tylko do przerzuceniu uprawnionych do national pool. Jeszcze 10 lat temu, to rzeczywiście było by przegięcie, ale przy dzisiejszej technologii globalnej wioski i społecznego dziennikarstwa (można założyć, że o nadaniu obywatelstwa piłkarzowi z Koziej Wólki można się dowiedzieć z maila od trenera tegoż ;)) to chyba nic dziwnego.

Nie no jasne. No i robię dokładnie tak samo. ;] Wcześniej w National Pool nie było chyba nawet trzydziestu piłkarzy, teraz na pewno jest trochę więcej.

Odnośnik do komentarza

Kolejnym przeciwnikiem była Szkocja, w rankingu FIFA spadliśmy w marcu na 60 miejsce. W kadrze na ten mecz pojawił się kolejny młody zawodnik, którego chciałem przetestować W miejsce Wisniowskiego powołałem Mateusza Sieberta (Francja, 20, O S) z Metz. Do kadry wrócił ponadto Koscielny. Jedenastka na mecz ze Szkocją :

Alex - Larentowicz, Perquis, Hernani, Boenisch - Polanski, Khazu - Obraniak - Willian, Roger - Gruszcynski.

Już w drugiej minucie mogliśmy wyjść na prowadzenie, ale Gruszcynski nie potrafił wykorzystać fatalnego błędu bramkarza gospodarzy Gordona. Była to nasza jedyna okazja w pierwszej połowie zdominowanej przez rywali. W tym okresie gry byliśmy dla Szkotów tylko tłem. W 29 minucie naszą słabośc fatalnym samobójem po rzucie rożnym podsumował Khazu. W 45 minucie na 2-0 podwyższył Maloney. W drugiej połowie gra się troche wyrównała, ale obyło się bez goli. Przegraliśmy po słabym meczu.

 

24.3

Szkocja - Polska 2-0 (Khazu sam 29', Maloney 45')

Alex - Larentowicz (45' Fabinho), Perquis, Hernani (45' Siebert), Boenisch - Polanski (45' Kalinski), Khazu - Obraniak (45' Smolarek) - Willian (70' Szlykowicz), Roger (70' Luan) - Gruszcynski

Odnośnik do komentarza

Siebert i Gruszczyński to żadni obcokrajowcy, więc ciężko nazwać ich naturalizowanymi piłkarzami. Ale fajna inicjatywa. Zaraz odpalam FM w tym celu.

 

I jeden i drugi nieskażony jest polską myślą techniczną (zaczynali kariery za granicą, dodatkowo mają podwójne obywatelstwa), więc do koncepcji pasują :)

Odnośnik do komentarza

Idąc tą drogą to Smolarek również nie nadawałby się. Co więcej muszę napisać, że mam zamiar w ten sposób traktować zawodników którzy jeszcze teraz nie mają drugiego obywatelstwa. Motywuje mnie do tego sytuacja generowania świetnych juniorów w niemieckich klubach, niestety juniorzy Ci mają wyłącznie polskie obywatelstwo. Takich zawodników mam już około pięciu. Dzięki temu w kadrze być może zagrają takie talenty jak Trznadel, Cywka czy Krychowiak ;)

 

Poszedłem jak zwykle na urlop z zaznaczeniem powrotu na dzień wybierania skłądu i zonk. Anulowało mi kilka meczów i w 2010 zostały mi do rozegrania jeszcze tylko mecze listopadowe. Do kadry po kontuzji wrócił Melikson, wrócił też robiący piorunujące postępy Jutkiewicz. Z kadry wypadli Kalinski i Gruszcynski. Thomas to nasz najlepszy strzelec do tej pory, ale nie mogę kierować się sentymentami. Młodzi Jutkiewicz, Pedro Ivo i Luan są już lepsi, a ja przecież buduje zespół na Euro! Przez nierozegranie kilku meczów w rankingu FIFA spadliśmy na 92 miejsce. Na listopad 2010 zaplanowane mieliśmy mecze ze Szwajcarią (D) i Ukrainą (W). Jedenastka na Helwetów :

Alex - Fabinho, Perquis, Hernani, Edson - Melikson, Polanski - Willian, Roger - Smolarek, Pedro Ivo.

 

Mecz był bardzo wyrównany, ale dla nas pechowy. O wszystkim zadecydował słaby początek. W 18 minucie przegrywaliśmy już 0-2 po dwóch golach Alexa Geijo. W przerwie za słabo prezentującego się Pedro Ivo wszedł Jutkiewicz. Już w pierwszej minucie drugiej połowy Lukas strzelił gola, który był jego trzecim w trzecim występie w reprezentacji! Stworzyliśmy sobie jeszcze kilka okazji, ale ich nie wykorzystaliśmy.

 

20.11.2010

Polska - Szwajcaria 1-2 (Jutkiewicz 46' / Alex Geijo 9' 18')

Alex - Fabinho, Perquis, Hernani (45' Koscielny), Edson - Melikson (45' Szlykowicz), Polanski (74' Khazu) - Willian (60' Luan), Roger (70' Bogunovic) - Smolarek, Pedro Ivo (45' Jutkiewicz)

Odnośnik do komentarza

No to myślę, że tych wygenerowanych powinieneś brać do U-21 i czekać aż dostaną II obywatelstwo... Poza tym, ja będę grał tylko tymi, którzy mają PL obywatelstwo jako DRUGIE. Bo czym się różni taki wygenerowany Polak w Niemczech? Wałdocha Kamila byś powołał? Polak z krwi i kości, ale 'wygenerowany' w Niemczech :P

Odnośnik do komentarza

Towarzyski, 03.09.2022

Farbowane lisy - Zmajevi 0:2

 

 

24qiio9.jpg

 

 

Na mecz z Bośnią wystawiłem rezerwy i wynik to odzwierciedla. Dodatkowo my atakowaliśmy, a Bośniacy kąsali nas kontrami podczas gdy powinno być na odwrót. Myślę, że w meczu eliminacyjnym z Serbami będzie już lepiej.

 

Eliminacje do Mistrzostw Europy, 07.09.2022

Farbowane lisy - Beli Orlovi

 

 

v45xdd.png

 

 

Prawie cały mecz to polowanie Serbów na nogi naszych graczy czego efektem była czerwona kartka. Niestety jednak sędzia był bardzo pobłażliwy, bo kartoników o takim kolorze drużyna z Bałkanów powinna obejrzeć jeszcze kilka. Efektem takiej gry był drobny uraz Quinonesa, którego w przerwie zastąpił nie w pełni przygotowany do gry Lukac. Lekko obici byli też Salamon oraz Nikao. Tym samym Serbowie wykluczyli z gry naszych trzech najlepszych zawodników i wywieźli szczęśliwy remis.

Odnośnik do komentarza

No to myślę, że tych wygenerowanych powinieneś brać do U-21 i czekać aż dostaną II obywatelstwo... Poza tym, ja będę grał tylko tymi, którzy mają PL obywatelstwo jako DRUGIE. Bo czym się różni taki wygenerowany Polak w Niemczech? Wałdocha Kamila byś powołał? Polak z krwi i kości, ale 'wygenerowany' w Niemczech :P

 

To by było najlepsze wyjście, i nie ukrywam, że też takich preferuję. Nie bolą mnie też zawodnicy, którzy są Polakami (imię i nazwisko) urodzonymi za granicą (Smolarek, cały zaciąg niemiecki), ale przegrywają miejsca na swoich pozycjach z naturalizowanymi, o ile tamci nie są zdecydowanie gorsi,

W skrócie, moje kryteria:

+ naturalizowani w Polsce obcokrajowcy

+ zawodnicy z polskim i obcym obywatelstwem, urodzeni za granicą - dla nie-regenów, dla regenów, urodzeni w Polsce z niepolskim nazwiskiem też się łapią (jak ów Sudańczyk)

+ zawodnicy z polskim i obcym obywatelstwem, urodzeni w Polsce, ale nie zaczynający kariery w polskim klubie, ukształtowani za granicą - to dla nie-regenów

+ ostatecznie Polacy z drugim obywatelstwem, urodzeni w Polsce, zaczynający karierę w Polsce (Kasprzik, Olszar), ale inni mają przed nimi pierwszeństwo

 

- Polacy, którzy w trakcie kariery nabyli obce obywatelstwo.

Odnośnik do komentarza

No to myślę, że tych wygenerowanych powinieneś brać do U-21 i czekać aż dostaną II obywatelstwo... Poza tym, ja będę grał tylko tymi, którzy mają PL obywatelstwo jako DRUGIE. Bo czym się różni taki wygenerowany Polak w Niemczech? Wałdocha Kamila byś powołał? Polak z krwi i kości, ale 'wygenerowany' w Niemczech :P

 

To by było najlepsze wyjście, i nie ukrywam, że też takich preferuję. Nie bolą mnie też zawodnicy, którzy są Polakami (imię i nazwisko) urodzonymi za granicą (Smolarek, cały zaciąg niemiecki), ale przegrywają miejsca na swoich pozycjach z naturalizowanymi, o ile tamci nie są zdecydowanie gorsi,

W skrócie, moje kryteria:

+ naturalizowani w Polsce obcokrajowcy

+ zawodnicy z polskim i obcym obywatelstwem, urodzeni za granicą - dla nie-regenów, dla regenów, urodzeni w Polsce z niepolskim nazwiskiem też się łapią (jak ów Sudańczyk)

+ zawodnicy z polskim i obcym obywatelstwem, urodzeni w Polsce, ale nie zaczynający kariery w polskim klubie, ukształtowani za granicą - to dla nie-regenów

+ ostatecznie Polacy z drugim obywatelstwem, urodzeni w Polsce, zaczynający karierę w Polsce (Kasprzik, Olszar), ale inni mają przed nimi pierwszeństwo

 

- Polacy, którzy w trakcie kariery nabyli obce obywatelstwo.

 

Czemu punkt 3 tylko dla nie-regenów? Czym różni się Smolarek lub Szukała od wygenerowanego w HSV Wojciecha Jozwiaka (przykład z mojej gry)? Wg mnie niczym więc wydaje mi się, że gdy dostanie drugie obywatelstwo będę mógł z niego skorzystać. To samo więc powinno tyczyć się Krychowiaka (pierwszy klub Bordeaux) czy Trznadela (pierwszy klub Parma) :>

Odnośnik do komentarza

Bo tak sobie przyjąłem - dla rzeczywistych zawodników można to łatwo sprawdzić: wychodzi na to że Siebert wyjechał z kraju maksymalnie jako kilkulatek, bo w 90 roku jego ojciec zaczął grać we Francji, Krychowiak grał w polskich juniorach, m.in. Arki, Trznadel - Górnika. Wg moich kryteriów ten pierwszy łapie się do selekcji, następni dwaj nie, tym bardziej, że nie posiadają obcego obywatelstwa. Dla regenów można sobie pisać bajki - ale ja tego nie chcę.

 

Moja zasada podstawowa jest taka - nie powołuję zawodników, którzy na starcie nie posiadają obcego obywatelstwa.

Odnośnik do komentarza

Jesteś autorem wyzwania więc niech będzie tak jak mówisz :poland2:http://imageshack.us/f/215/jozwiak.jpg/ Wojtek :missu:

 

Ostatnim meczem w 2010 była wyjazdowa konfrontacja z współgospodarzem naszego Euro Ukrainą. Grać mógł już Obraniak, który na to zgrupowanie dotarł z lekkim urazem. Jedenastka na Ukrainę :

Alex - Larentowicz, Perquis, Szukala, Koscielny - Polanski, Khazu - Obraniak - Smolarek, Roger - Jutkiewicz.

 

W pierwszej połowy przecierałem oczy ze zdumienia patrząc na grę moich chłopaków. Już w 17 minucie wyszliśmy na prowadzenie po bramce Smolarka. Cały czas świetnie neutralizowaliśmy ofensywne zapędy rywali i groźnie kontrowaliśmy. W 45 minucie udało nam się strzelić drugiego gola. Dośrodkowanie Rogera na gola zamienił Jutkiewicz*. W drugiej połowie zdecydowanie lepiej zaprezentowali się gospodarze, którym ostatecznie udało się doprowadzić do remisu dzięki dwóm golom Tymoszczuka. Nie musiało tak być, bo Anatolij pierwszego gola strzelił uderzenim z dystansu, a drugiego w doliczonym czasie gry z rzutu karnego...

 

24.11.2010

Ukraina - Polska 2-2 (Tymoszczuk 66' kar 90' / Smolarek 17', Jutkiewicz 45')

Alex - Larentowicz, Perquis, Szukala, Koscielny (45' Boenisch) - Polanski (45' Marlon), Khazu - Obraniak (72' Melikson) - Smolarek (72' Luan), Roger (45' Luan) - Jutkiewicz (63' Pedro Ivo)

 

*Jutkiewicz dopiero z Ukrainą strzelił 3 gola, w meczu z Szwajcarią strzelił drugiego gola w drugim meczu w reprezentacji.

 

W 2010 roku zagraliśmy tylko cztery mecze i żadnego z nich nie wygraliśmy, bilans : 0-1-3. W naszej grze można było jednak dopatrzyć się pozytywów, zwłaszcza w dwóch ostatnich meczach.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...