Skocz do zawartości

Wyzwanie CMF #1: Armia Zaciężna


Gabe

Rekomendowane odpowiedzi

W listopadzie zaplanowane mieliśmy towarzyskie mecze z Bułgarią u siebie i z Jamajką na wyjeździe. Ze składu wypadł kontuzjowany Khazu. W jego miejsce powołałem kolejnego nowego zawodnika przymierzanego do środka pola Enzo Kalinskiego (Argentyna, 21) z Quilmes. Enzo miał zagrać w meczu z Jamajką. Skład na Bułgarię :

Alex - Boenisch, Perquis, Hernani, Edson - Szlykowicz, Marlon - Willian, Roger - Smolarek, Gruszcynski.

 

W pierwszej połowie moje liski grały wręcz fantastycznie. Wgniataliśmy Bułgarów w ziemię. W całej pierwszej połowie goście oddali jeden strzał na naszą bramkę, strzał zakończony oczywiście golem. W 21 minucie wynik otworzył Berbatow. W dodatku nasi rywale skorzystali z faktu, że w polu karnym leżał kontuzjowany Hernani. Dzięki temu Dimitar uniknął spalonego... My w pierwszej połowie oddaliśmy 13 strzałó, ale tylko 2 w światło bramki! Na szczęście ten drugi autorstwa Gruszcynskiego zakończył się golem wyrównującym. Do przerwy 1-1. W drugiej połowie gra się wyrównała, ale to my dalej byliśmy nieskuteczni, W przeciwieństwie do gości. Jankow z karnego i w samej końcówce ponownie Berbatow z wielką pomocą naszej defensywy. Przegraliśmy 1-3. Nie rozumiem....

 

Polska - Bułgaria 1-3 (Gruszcynski 43' / Berbatow 21' 90', Jankow kar 70')

 

Alex (45' Willian) - Boenisch, Perquis, Hernani, Edson - Szlykowicz (45' Melikson), Marlon (45' Polanski) - Willian (76' Sotirović), Roger - Smolarek (60' Wondolowski), Gruszcynski (60' Pedro Ivo)

Odnośnik do komentarza

@peżet - ja też nie rozumiem, FM08 to był jedne z przyjemniejszych efemów. Ale i tak masz lepsze wyniki od nas :P

 

A tymczasem przyszedł wreszcie ten czas, że zobaczyliśmy bramki naszej kadry. Autorem historycznego pierwszego trafienia został... ale nie uprzedzajmy faktów. :P

 

Zaczęło się jak zawsze - tym razem to Hernani poszedł na podwojenie i zgubił krycie napastnika, który bez problemu otworzył wynik już w 11 minucie. Byłem załamany, bo prasa po porażce nie zostawiła by na mnie suchej nitki (i tak uznali mecz z Puerto Rico za stratę czasu i oficjalnego terminu FIFA). Na szczęście już w następnej akcji Gardawski dostał piłkę od Sieberta na prawe skrzydło, przedryblował obrońcę, wrzucił piłkę na długi słupek, a tam dopadł do niej Tyrała - i główkował wprost w bramkę! Jednak nagle moja kadra nie doznała przemiany - Puerto Rico ruszyło do ataków i było bliskie zdobycia bramki, ale Kasprzik stał na posterunku. W 21 minucie obrońca przeciwnika naciskany przez Sotirovica nieudolnie wybił piłkę na nasze prawe skrzydło, gdzie stał samotny Gardawski. Nasz skrzydłowy zszedł do skraju pola karnego i wbił piłkę na piąty metr, gdzie Kalu musiał tylko dostawić głowę. 2:1. Przeciwnik jednak nie zasypiał - co najmniej dwie akcje w pierwszej połowie mogły się skończyć bramką, gdyby nie zabrakło umiejętności i zimnej krwi. Znowu z naszej strony też było blisko - Gardawski kilkakrotnie dośrodkowywał, ale zabrakło wykończenia, a strzał Obraniaka bramkarz cudem wypiąstkował. Sotirovic za to znów zmarnował setkę, po samotnym rajdzie przez połowę boiska (w swoim stylu wprost w bramkarza).

 

Druga połowa tradycyjnie zaczęła się źle - gospodarze zdobyli bramkę, ale na szczęście nieuznaną. Chwilę potem błyskiem geniuszu Rogerpodał prostopadle do Smolarka wbiegającego na pole karne, a ten bez problemu strzelił swoją 20 bramkę w karierze :) Po tej bramce tempo zdecydowanie zwolniło i do końca wynik się nie zmienił.

 

Pozytywów było kilka - wreszcie odbieraliśmy piłkę, a nie tylko spacerowaliśmy obok przeciwnika, wreszcie ładnie grały skrzydła (Gardawski był po prostu fenomenalny) - wreszcie strzelaliśmy bramki, wreszcie wygraliśmy.

 

Negatywnych aspektów jest jednak o wiele więcej - Puerto Rico to jak by nie było kelnerzy, i powinniśmy przeważać, a niestety oddawaliśmy inicjatywę i zagrażaliśmy kontrami. No i jak na takiej klasy przeciwnika za wiele groźnych sytuacji było, gdyby był to ktoś lepszy, to byśmy przegrali i to zdecydowanie...

 

03.03.2010 - San Juan - Towarzyski

Puerto Rico 1 - 3 Polska

Mendez 11' - Tyrała 13', Kalu 22', Smolarek 53'

 

Kasprzik 6.9 (Kompala 6.7) - Siebert 7.1, Lo Bello 6.9, Hernani 6.8 (Glik 6.8), Lacic 6.8 (Szukala 6.9) - Gardawski 8.8, Tyrala 7.7, Matuszczyk 7.2, Obraniak 6.9 (Roger 6.9) - Kalu 7.5 (Edi 6.5), Sotirovic 6.9 (Smolarek 6.9)

Odnośnik do komentarza

Gabe : Czy lepsze? Nie wiem, w naszej grupie eliminacyjnej wyraźnie ustępujemy Liechtensteinowi :D

 

Skład na Jamajkę :

Alex - Larentowicz, Grabinski, Szukala, Boenisch - Polanski, Marlon - Willian, Roger - Smolarek, Pedro Ivo.

Szansę dostali rezerwowi stoperzy.

 

Ciężko ocenić mi ten mecz. Niby cały czas przeważaliśmy, ale cieżko było ze stwarzaniem okazji. Tych było jak na lekarstwo. W 84 minucie jednak udało się wyjść na prowadzenie. Fantastyczne podanie debiutanta Kalinskiego na gola zamienił Wondolowski. Niestety nie dane nam było dowieźć tego wyniku. Trzy minuty później po rzucie rożnym wyrównał Hutchinson... Na osiem meczów w 2008 roku cztery zremisowaliśmy i cztery przegraliśmy :(

 

Jamajka - Polska 1-1 (Hutchinson 87' / Wondolowski 84')

Alex - Larentowicz (45' Lisa), Grabinski, Szukala, Boenisch - Polanski (45' Obraniak), Marlon (45' Kalinski) - Willian (67' Wondolowski), Roger - Smolarek, Pedro Ivo (67' Gruszcynski)

Odnośnik do komentarza

Rok 2009 otwieraliśmy towarzyskim meczem z Gabonem. Na to spotkanie powołałem dwóch zawodników, którzy do tej pory występowali w reprezentacji Szwecji u19. Chciałem ich po prostu zaklepać dla nas. Są to Ivo Pekalski (Szwecja, 18, OP P) z Landskrony i Wojciech Piwowarczyk (Szwecja, 19, N) z Trelleborgu. Powołałem ich w miejsce Mauricinho i Sotirovicia. Skład na Gabon :

Alex - Boenisch, Perquis, Hernani, Edson - Obraniak, Polanski - Willian, Roger - Wondolowski, Pedro Ivo.

Smolarek na ławce, bo chciałem go w drugiej połowie sprawdzić w roli wysuniętego napastnika. Poza tym pierwszy skład w celu wygrania w końcu jakiegoś meczu.

 

Mimo wystawienia prawie najsilniejszego składu zwycięstwo nie przyszło nam wcale łatwo. W ósmej minucie goście za sprawą Dupuy wyszli na prowadzenie. Strzałem z linii pola karnego w 21 minucie wyrównał Obraniak. Kwadrans później po składnej akcji prowadzenie zapewnił nam Willian. Niestety w samej końcówce po rzucie rożnym wyrównał N'Goua Mebele. Do przerwy 2-2. W drugiej połowie zagraliśmy zdecydowanie lepiej, ale zdołaliśmy strzelić tylko jednego gola. W 64 minucie drugie zwycięstwo pod moją wodzą zapewnił nam Smolarek. 3-2 z Gabonem to chyba nie jest powód do dumy. No, ale wygraliśmy!

 

Polska - Gabon 3-2 (Obraniak 21', Willian 36', Smolarek 64' / Dupuy 8', N'Goua Mebele 45')

Alex - Boenisch, Perquis, Hernani, Edson (45' Larentowicz) - Obraniak, Polanski (70' Marlon) - Willian (61' Szlykowicz), Roger (45' Pekalski) - Wondolowski (45' Piwowarczyk), Pedro Ivo (45' Smolarek)

Odnośnik do komentarza

Wersja gry: FM 2011 (11.0.3)

Baza danych: duża; wczytane ligi: amerykańska, australisjka, polskie, szwedzkie (11.0.0)

Data rozpoczęcia gry: luty 2010

Data rozpoczęcia wyzwania: 29.06.2021 (stuletnia rocznica powstania Klubu Sportowego Lublinianka)

 

Polska w rankingu FIFA znajduje się na 44. miejscu.

 

Nasz sztab szkoleniowy zasilili:

Jeremiah White (asystent, Stany Zjednoczone/Polska)

Mouhssine Moutouali (drużyna U21, Maroko/Polska)

Stefan Piorkowski (drużyna U19, Australia/Polska)

Ivans Lukjanovs (trener, Łotwa/Polska)

Artur Boruc (trener bramkarzy, Polska)

 

 

Jesteśmy w dosyć ciężkiej grupie eliminacyjnej z Hiszpanią, Austrią, Irlandią, Irlandią Północną i Andorą.

2qdqupz.jpg

Do tej pory dwa mecze zagraliśmy jedynie z Hiszpanią, więc pozostały nam jeszcze mecze z resztą grupy.

Odnośnik do komentarza

Powołania na mecz z Andorą:

 

Gaglewski, Gensch, Koczor

 

Boenisch, Piontek, Ostrzołek, Stulin

Arboleda, Perquis, Żywiecki, Glik, Hernani, Astiz

 

Injac, Kandziora, Matuszczyk, Roger, Tyrała, Wesołowski

 

Florek, Jutkiewicz, Nwaogu, Sikorski, Smolarek, Sotirović

 

Są nowe nazwiska w kadrze :jupi: Szkoda, że skorzystać z powołania nie mógł Wallace (DC, Jagiellonia), który po otrzymaniu obywatelstwa doznał poważnej kontuzji. Za to jest Astiz, na pewno wzmocni już i tak dobrze obsadzoną pozycję DC. W pomocy powrót po urazie Wesołowskiego oraz nowy nabytek - Injac. Mimo 32 lat myślę, że da jeszcze coś tej drużynie. W ataku 'pozyskaliśmy' świetnego napastnika z Floty Świnoujście - Nwaogu! To będzie nowy Olisadebe.

 

Zajmujemy 143 miejsce w rankingu FIFA... Mi pracę proponowała Australia, ale odrzuciłem.

Odnośnik do komentarza

W marcu mieliśmy do rozegrania jeden mecz, u siebie z Norwegią w ramach eliminacji MŚ. Za kontuzjowanego Lisę powołałem Fabinho, który zrobił w ostatnim czasie spore postępy i na razie chyba na stałe powróci do kadry. Powołania nie otrzymali dwaj młodzi Szwedzi, a w ich miejsce do kadry wrócili Andreasik i Sotirović. Skład na Norwegię :

Alex - Larentowicz, Perquis, Hernani, Edson - Obraniak, Marlon - Willian, Roger - Smolarek, Gruszcynski.

 

Trzeba przyznać, że ten mecz nam wyszedł. Graliśmy z rywalem silniejszym i przede wszystkim zdecydowanie bardziej doświadczonym. Na boisku tych różnic nie było widać. Gra była bardzo wyrównana, ale niestety niezbyt porywająca. W 30 minucie goście wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Pa-Modou Kah. Jak widać nie tylko my posiłkujemy się naturalizowanymi graczami. Tuż po przerwie udało nam się wyrównać, pięknego gola plasowanym strzałem z szesnastu metrów zdobył Obraniak. Remis w tym meczu uznaję za sukces.

 

Polska - Norwegia 1-1 (Obraniak 47' / Kah 30')

Alex - Larentowicz, Perquis, Hernani, Edson - Obraniak (58' Melikson), Marlon (73' Polanski) - Willian, Roger - Smolarek, Gruszcynski (58' Pedro Ivo)

 

 

Kazachstan - Islandia 4-4

Niemcy - Liechtenstein 1-0

Odnośnik do komentarza

Są nowe nazwiska w kadrze :jupi: Szkoda, że skorzystać z powołania nie mógł Wallace (DC, Jagiellonia), który po otrzymaniu obywatelstwa doznał poważnej kontuzji. Za to jest Astiz, na pewno wzmocni już i tak dobrze obsadzoną pozycję DC. W pomocy powrót po urazie Wesołowskiego oraz nowy nabytek - Injac. Mimo 32 lat myślę, że da jeszcze coś tej drużynie. W ataku 'pozyskaliśmy' świetnego napastnika z Floty Świnoujście - Nwaogu! To będzie nowy Olisadebe.

 

No i co wyszło z tym Injacem? Mogłeś w końcu powołać?

 

Nwaogu u mnie był bliski powołania na mecz z Puerto Rico, ale... zaakceptował wcześniej powołanie do młodzieżówki Nigerii. Na szczęście nie wystąpił, a na Kanadę muszę go powołać po prostu szybciej :>

Odnośnik do komentarza

Eliminacje MŚ [1/10]

 

Andora - Polska 0:2 (Nwaogu, Sotirović)

 

Gaglewski - Boenisch, Sutlin, Astiz, Glik - Matuszczyk (Wesołowski), Injac - Roger, Sarota (Sikorski) - Nwaogu, Sotirović (Jutkiewicz)

 

Wyszedłem na mecz dwójką DMC, graliśmy tak jak na ME, tylko tym razem mieliśmy z przodu armaty, a nie pistolety na kapiszony. W debiucie bramkę zdobył Charles. Jutkiewicz wszedł na ostatnie 15 minut (miał kontuzję, wraca do siebie), ale nie pokazał nic specjalnego. W sumie drugą połowę przespaliśmy, bo już po 45 minutach prowadziliśmy 2:0. Dobry mecz. Zostaliśmy liderem grupy ;)

Odnośnik do komentarza

Mecz towarzyski:

12.08.15

Polska - Belgia 1:4 (0:3)

9' 0:1 Lukaku - karny

14' 0:2 Vossen

44' 0:3 Hazard

48' 0:4 Lukaku

52' 1:4 Glik

 

Machnowskyj 6,4 (45' Kasprzik 6,7) - Tadrowski 6,4 (56' Starosta 6,9) Perquis 5,5 (45' Hernani 5,8) Glik 7,0 Boenisch 6,0 - Matuszczyk 6,6 - Salamon 5,8 Piossek 6,3 (56' Tyrała 6,6) - Morawski 6,8 Obraniak 5,7 (74' Stulin 6,6) - Szymanek 5,7 (45' Sotirović 6,4)

 

Smutek i nostalgia. Nie gramy nic. W obronie katastrofa. Morale niskie lub bardzo niskie...

Odnośnik do komentarza

el ME:

Chorwacja - Polska 4:0 (2:0)

11' 1:0 Pamić

45' 2:0 Kranjcar

50' 3:0 Pamić

70' 4:0 Badejl

 

Antolović 6,2 - Tadrowski 6,7 (26' ktz, Dudu Paraiba 6,0) Glik 5,5 (71' Astiz 6,9) Perquis 6,0 Stulin 5,2 - Pinheiro 6,2 - Salamon 6,6 Wesolowski 6,0 (66' Tyrała 6,7) - Morawski 5,6 Obraniak 5,8 - Ubiparip 6,0

 

Nowi piłkarze bynajmniej nie zmienili obrazu gry. Chorwacja zdecydowanie najsilniejsza w grupie (a grupa była słaba...). Został nam mecz u siebie z Wyspami Owczymi i wyjazd na Słowację. Powątpiewam w więcej niż 1 punkt...

 

Nowi:

bramkarz Marijan Antolović (CRO, 26, Legia)

pomocnik Bruno Pinheiro (POR, 28, Polonia)

Vojo Ubiparip (SRB, 27, Lech)

 

Paszport dostał również Bunoza, ale akurat przebywał na zgrupowaniu kadry Bośni i Hercegowiny. Na razie nie ma żadnego występu, będę monitorował.

Odnośnik do komentarza

el ME:

9.9.15, Kielce

Polska - Wyspy Owcze 3:1 (2:0)

22' 1:0 Astiz

27' 2:0 Morawski

86' 2:1 Samuelson

88' 3:1 Blacha

 

Antolović 6,8 - Starosta 6,9 Astiz 8,1 (75' ktz, Perquis 6,6) Arboleda 7,0 Dudu Paraiba 7,0 (67' Stulin 6,2) - Matuszczyk 7,3 - Tyrała 6,9 Salamon 6,9 - Morawski 7,6 Obraniak 7,1 (67' Blacha 7,3) - Ubiparip 6,7

 

Przerwaliśmy porażkę 6 porażek z rzędu. Rywal mało wymagający, a i tak strzelił nam gola. My strzeliliśmy dwie pierwsze bramki po wyraźnych błędach w obranie Farerów, ostatnia to szybka kontra i ładny strzał Blachy. Na jakim jesteśmy poziomie dowiemy się na Słowacji. Wcześniej jedziemy LucasTourem do Australii.

Odnośnik do komentarza

I znowu kontuzje...Zawadzki, Florek, Kandziora, Injac, Wallace, Obraniak i Tyrała - z tylu nie mogłem skorzystać.

 

 

Eliminacje MŚ [2/10]

 

Polska - Belgia 1:2 (Sotirović)

 

Ekhm, straszny mecz. A to dlatego, że była szansa. Prowadziliśmy już w 5 minucie 1:0, ale Belgowie ledwie po dwóch minutach już wyrównali. Jeszcze przed przerwą między palcami strzał z dystansu przepuścił Gaglewski i było 1:2. Chciałem coś pozmieniać, wykorzystałem limit zmian... Bez skutku, cisnęli nas, a w 72 minucie czerwoną (dwie żółte) dostał Boenisch. Kończyłem mecz Wesołowskim na DC i Smolarkiem na DR... Porażka minimalna, szkoda, że nie ma remisu.

 

 

Gaglewski - Boenisch, Astiz, Glik, Stulin - Matuszczyk - Wesołowski - Roger, Smolarek - Nwaogu, Sotirović

 

Miałem mały pad, mecz muszę grać od nowa, edytuje to potem jak zagram :)

 

Przegraliśmy 0:1, w podobnym stylu...

Odnośnik do komentarza

Powołania na sparing z Macedonią, który ustawił jeszcze mój poprzednik:

 

Bramkarze:

Pawel Leszczynski; Gk, 25l., 19/0@U21 Anglii (Anglia, Tottenham)

Jaroslaw Grabowski; Gk, 19l., n/a (Szwecja, Arameiska-Syrianska)

Wojciech Szczesny; Gk, 31l., 1/0 (Polska, RC Lens)

Obrońcy:

Frederic Bong; DC, 34l., n/a (Kamerun, Wisła)

Hieronim Gawecki; DC, 17l., n/a (Szwecja, Utskiten)

Kamil Glik; DC, 33l., 55/1 (Niemcy, Bolton)

Mateusz Jaroszewski; DC, 24l., n/a (Szwecja, GIF Sundsvall)

Hieronim Kobylanski; D/WB/ML; 25l., 13/1@U21 Niemiec (Niemcy, RC Strassbourg)

Milos Kosanovic; DC, 30l., 21/2@U21 Serbii (Serbia, Portsmouth)

Gilberto Krakowiak "Nikao"; D/WB/ML, 24l., 3/0 (Brazylia, Genoa)

David Peters; DC, 27l., 4/0@U21 Nigerii (Nigeria, Widzew)

Marcin Rogalski; DC, 25l., n/a (Australia, Macarthur Rams)

Alan Stulin; D/WB/M/AML, 31l., 26/0 (Niemcy, Bristol City)

Pomocnicy:

Piotr Cieslewicz; D/DM/MC, 18l., n/a (Szwecja, Soderkoping)

David Blacha; M/AMRL, 30l., 19/1@U21 Niemiec (Niemcy, Ahlen)

Michal Janota; M/AMLC, 31l., 20/4@U21 Holandii (Holandia, FH)

Maximiliano Kasprzak; M/AMC, 19l., n/a (Argentyna, -)

Adam Matuszczyk; D/DM/MC, 32l., 38/0 (Niemcy, Koln)

Bartosz Salamon; M/AMC, 30l., 33/3 (Włochy, Brescia)

Napastnicy:

Yacouba Diarra; SC, 32l., 1/0@U21 Mali (Mali, Lech)

Cristian Diaz; SC, 34l., n/a (Argentyna, Jagiellonia)

Anzoumana Kouakou; SC, 27l., 34/31@U21 Wybrzeża Kości Słoniowej (Wybrzeże Kości Słoniowej, Legia)

Mateusz Kuklis; SC, 17l., n/a (Francja, PSG)

Marko Lukac; SC, 28l., 34/8@U21 Słowacji (Słowacja, Lech)

Charles Nwaogu; SC, 31l., n/a (Nigeria, Flota)

 

Jak widać w składzie jest kilku graczy, którzy reprezentowali młodzieżówki innych krajów. Na szczegółną uwagę zasługuje Kouakou, który w 34 meczach strzelił 31 i jest podstawowym napastnikiem Legii. Największa dziura jest na bramce. Tylko dwóch graczy z podwójnym obywatelstwem z czego jedynie Leszczynski prezentuje jako taki poziom. Niestety powołania odmówiło kilku bardzo dobrych zawodników, a byli to:

Diego Pater "Garrinchinha", M/AM/FC, 19l., n/a (Brazylia, Ceara)

Alessandro Krol "Sandro", SC, 21l., 1/0@U21 Brazylii (Brazylia, Nacional)

Grzegorz Kowalczyk, DC, 20l., n/a (Niemcy, Bayern)

Poza tym Ronaldo Szczesny "Gaucho", DLC, 19l., 1/0@U21 Brazylii (Brazylia, Jagiellonia) pojechał na młodzieżową kadrę Brazylii i nie mogłem go powołać.

 

Towarzyski, 11.08.2021

Macedonia - Farbowane Lisy 0:0

 

flx0gg.jpg

 

 

Zagraliśmy ustawieniem 5-2-3, bo nie miałem za bardzo innych możliwości i pomysłu na tę kadrę. Generalnie było spokojnie w obronie i biednie w ataku. Chyba pogrzebię jeszcze w ustawieniach i zobaczę czy da się coś tutaj pozmieniać.

Odnośnik do komentarza

@jmk, jeśli pytasz się mnie to już to wyjaśniałem

 

Mecz towarzyski:

10.10.15, Docklands

Australia - Polska 2:0 (1:0)

24' 1:0 Djite

78' 2:0 Djite

 

Machnowskyj 6,8 - Starosta 5,8 (45' Boenisch 6,6) Perquis 6,1 (45' Glik 5,4) Asitz 6,6 (76' Kuźmicki) Kolodzieczak 5,8 (76' Dudu Paraiba) - Matuszczyk 6,7 - Salamon 6,8 Piossek 6,4 - Morawski 6,7 Obraniak 6,6 (61' Stulin 6,1) - Ubiparip 6,4

 

Nie wyglądało to tak źle jak zwykle. Obrona tylko słabo. Akcje jakoś składaliśmy, strzały bardzo słabo niestety. Może się jakoś rozegrają jeszcze... albo mnie zwolnią.

 

E: UPS, zwolnili mnie po Australii :lol: nawet mi nie pozwolili dograć eliminacji (jeden mecz ze Słowacją)

Odnośnik do komentarza

W sezonie 2008/2009 Legia zdołała obronić mistrzostwo Polski. Z Ekstraklasy spadły Polonia Warszawa i ŁKS Łódź, a awansowały do niej Arka i Śląsk.

 

Na przełomie maja i czerwca zaplanowane mieliśmy domowe mecze z najsłabszymi (teoretycznie) rywalami czyli Kazachstanem i Liechtensteinem. W składzie znalazło się miejsce dla dwóch nowych twarzy. W ataku sprawdzimy Lukasa Jutkiewicza (Anglia, 20) z Evertonu i Luana Jose Nidzielskiego (Brazylia, 18) z Figueirense. Skład na mecz z Kazachami :

Alex - Boenisch, Perquis, Hernani, Edson - Obraniak, Polanski - Luan, Roger - Smolarek, Gruszcynski

Dużym zaskoczeniem było wystawienie w pierwszym składzie młodego debiutanta Luana.

 

Od początku do końca niepodzielnie rządziliśmy na boisku, rywale nic nie mogli zrobić. Już w piątej minucie Gruszcynski otworzył wynik spotkania strzałem z rzutu wolnego. W 19 minucie na 2-0 po świetnym podaniu Obraniaka podwyższył własnie ten młody debiutant Luan. Będą z niego ludzie. Pomiędzy tymi dwoma trafieniami przypadkowego gola po stałym fragmencie zdobył Finonczenko. Byliśmy trochę nieskuteczni więc do przerwy utrzymał się wynik 2-1. W drugiej połowie gra wyglądała tak samo. Podobnie jak w pierwszej połowie w drugiej też strzeliliśmy dwa gole, oba autorstwa Ebiego Smolarka. Dobry mecz, ale ze słabym przeciwnikiem.

 

30.5.2009

Polska - Kazachstan 4-1 (Gruszcynski 5', Luan 19', Smolarek 59' 65' / Finonczenko 13' cz/k 79')

Alex - Boenisch, Perquis, Hernani, Edson - Obraniak (59' Melikson), Polanski - Luan, Roger - Smolarek, Gruszcynski (59' Pedro Ivo)

Odnośnik do komentarza

Na początek ciekawostka, nasz mecz z Macedonią obserwował selekcjoner WKS, który chciał zobaczyć postępy jakie poczynił Kouakou i jego przydatność do gry w kadrze. :D

 

23ht5xl.jpg

 

 

Na mecze z Irlandią i Irlandią Północną powołałem niemalże taki sam skład, ale zamiast kontuzjowanego Alana Stulina w kadrze znaleźli się Adam Jasinski; M/AMR, 21l., n/a (Kanada, -) i Krzysztof Sliwa; M/AMR, 19l., n/a (Szwecja, Mjallby).

 

Eliminacje do MŚ 2022, 04.09.2021

Chłopaki w zieleni - Farbowane lisy 2:0

 

 

xomi49.png

 

 

 

Po przeglądzie kadry i pierwszej ligi gdzie nie znalazłem nikogo kogo mógłbym powołać zdecydowałem, że na Irlandię wyjdziemy takim samym ustawieniem. Zmieniłem jedynie polecenia Salomonowi i Matuszczykowi gdzie ten pierwszy miał zająć się rozgrywaniem, a drugi odzyskiwaniem piłki (w sparingu obaj mieli 'mieszane' funkcje). Gra wyglądała nawet nieźle do czasu kiedy Matuszczyk dostał czerwoną kartkę, a nawet później. Nie trzymaliśmy piłki, ale groźnie kontrowaliśmy i mieliśmy swoje okazje do strzelenia bramki jak choćby poprzeczka Diaza. Niestety Irlandczycy strzelili nam bramkę po rzucie rożnym i gra się posypała.

 

Eliminacje do MŚ 2022, 08.09.2021

Farbowane lisy - Zielono-biała armia 0:1

 

 

156fx8i.png

 

 

Kolejna porażka. Bez Matuszczyka nasza pomoc nie istniała. Obawiałem się, że naszym największym problemem będzie bramka i prawa obrona, ale to jednak na środku boiska jest największa dziura.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...