Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Może i bym zrozumiał, że nie podoba Ci się Panda, ale linijkę dalej piszesz, że Fabia jest spoko, więc ja tu czegoś nie rozumiem :D

Panda byłaby spoko pod tym względem, że raz że części tanie, a dwa że za stosunkowo niewielkie pieniądze można kupić całkiem młode auto.

Odnośnik do komentarza

Niektórym podoba się Skoda, niektórym Fiat. To nie jest jakaś fizyka jądrowa, żeby tego nie rozumieć :)

 

Nie wiem jak z serwisem Fiata, ale serwis Skody ostatnio trochę podrożał - ja mam starszą generację Fabki, firmowo do lutego tego roku jeździłem Octavią i oprócz jakiś wymian eksploatacyjnych i dziwnie zachowujących się cewek, nie ma z nimi problemów, więc ma to znaczenie drugorzędne, ale dobrze mieć to na względzie.

Odnośnik do komentarza

Panowie, kiedy i czy powinienem się martwić, że mój 10-letni Ford Focus diesel dymi białym dymem przy przyspieszaniu?

 

W necie było kilka teorii, od jakichś wężyków, przez zmianę stacji paliw, aż po "diesel musi dymić, nie przejmuj się tym". Co jest prawdą, a co kłamstwem?

 

Dzieje się to praktycznie na każdym biegu i to na wysokości 2 tyś obrotów, więc bez żadnego wielkiego garowania, po prostu dynamiczna jazda. Filtr oleju wymieniany w czerwcu, olej dodatkowo jeszcze w lipcu.

Odnośnik do komentarza
Za białe zabarwienie dymu odpowiedzialny jest płyn chłodniczy, który dostaje się do komory spalania. Jednocześnie z białym dymem powinieneś zauważyć ubytki płynu w zbiorniku wyrównawczym. Biały dym łatwo jednak pomylić z parą wodną. Zanim więc naprawdę się wystraszysz, obejrzyj sobie dokładnie te spaliny. Biały dym jest bardziej gęsty, niż para. Jeżeli jednak problem pojawia się np. latem, szansa na to, że to tylko para, są znikome, gdyż jest ona dobrze widoczna tylko podczas mrozów. Biały dym może oznaczać pęknięcie głowicy, kadłuba silnika lub uszkodzenie uszczelki pod głowicą i to jest akurat najbardziej optymistyczna wersja.

 

Zobacz czy bierze Ci płyn, bo jeśli tak to mamy przyczynę :-k

samochód lubi szamać olej

 

Przy szamaniu oleju pojawia się niebieski/szary dym.

Odnośnik do komentarza

Kurde, szczerze powiem, że jak się tak zastanawiam to biały dym mi się zawsze wydawało, że może oznaczać pękniętą uszczelkę pod głowicą. Objawem będzie ubywanie płynu chłodniczego, sprawdź i daj plusika, bo jak widzę jeszcze tego nikt nie napisał.

Odnośnik do komentarza

Panowie, auto dla mojej matuli potrzebne, do pracy 2 kilometry, po pracy na zakupy, w weekend dłuższa trasa, czyli 15 kilometrów. Autko musi być małe, bo mama nie lubi dużych gabarytów ( ;)). Z uwagi na użytkowanie skupiam się tylko na benzynie. Chcę, żeby było dla niej sprawne, tanie w eksploatacji i generalnie, żeby możliwie mało musiała się nim zajmować. Budżet 15 tysięcy. Rozglądałem się nad Citroenem C3, jakieś doświadczenia? Sprawa pilna, bo autko trzeba kupić maksymalnie do końca września

panowie, a Suzuki Swift? jakieś przykre doświadczenia?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o Swifta, to jeździłem 1.3 benzyną z 2007 roku. Skurwiel strasznie dużo pali, wszak wyciągnęli 92 KM z tego 1.3. Fajnie zbiera się spod świateł, ale później już nie jest kolorowo. Auto wrażliwe na jakość lanego paliwa. Jak tylko tankowałem na kiepskiej stacji to mi waliło check-enginem po twarzy, a podłączenie pod komputer pokazywało problem z sondą lambdą. Ja jeszcze miałem zjebaną skrzynię biegów (później doczytałem w Auto Świecie, czy innym tego typu czasopiśmie, że trafiają się egzemplarze z wadliwą skrzynią), co skończyło się jej wymianą. Bagażnik iluzoryczny. Słabo wybierał nierówności drogowe, ale to też może przez to, że auto jednak krótkie. Cholera oprócz tej skrzyni nie miałem z tym autem żadnych problemów, ale chyba bym nie polecił jednak.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...