Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Problem francuskich aut jest taki, że są cholernie skomplikowane, a momentami przekombinowane. Za przykład można postawić głupią zmianę żarówek, gdzie niekiedy trzeba demontować zderzak albo całe bebechy. Nie twierdzę oczywiście, że tylko Peugeot tak ma, bo moje Stilo 1,9JTD 115km też potrafi człowieka wkurwić. U francuzów dość często może się pojawiać problem z elektroniką ze względu na fakt, iż sporo motoryzacyjnych unowocześnień wprowadzali właśnie oni eksperymentując na swoich autach. Mimo wszystko sam planuje w bliskim czasie przerzucić się na C4 1,6i 115km.

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam. Nie bez przyczyny krazy opinia, ze auto francuskie jest tak dlugo dobre, dopoki nie zacznie sie w nim psuc elektronika. Jak juz cos sie zacznie z elektronika pieprzyc, to z kazda kolejna naprawa zwykle wychodza kolejne usterki.

 

Zeby nie bylo - sam jezdze Laguna :P

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Panowie proszę was o radę. Przymierzam się do kupna pierwszego samochodu, przeglądam różne aukcje ale sam nie wiem na jakie modele się zdecydować bo zbyt dobrze się na tym nie znam. Poszukuję auta do 10 000 zł, diesel, 4-drzwiowy, rocznik 2002+, hatchback, ważne żeby mało palił i był w miarę tani w utrzymaniu. Możecie doradzić jakieś konkretne modele?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...

Coś mi zaczęło hmm trzeszczeć albo trochę trzeć w tylnym lewym kole, gadałem ze znajomym mówi, że to nic wielkiego, musi być jakiś luz, może w klockach. Dźwięku nie ma cały czas, raz na jakiś czas, przy skręcaniu kierownicą w lewo, gdy wyprostuję albo skręcam w prawo to nic nie słychać. W sobotę jadę do mechanika na przegląd (miałem już wykupiony taki gratis z grupouna), wiecie może na jaki wydatek się nastawiać i co to może być?

Odnośnik do komentarza

Hmm myślę jednak, że to nie przeguby. Przeguby bardziej wydawały by dźwięk takiej trajkotki niż ocierania. A Może masz klocki do wymiany? Zużyły się i słychać tarcie? Tak czy siak bez kogoś kto Ci to dokładnie sprawdzi się nie obejdzie :)

Odnośnik do komentarza

Wróciłem właśnie od mechanika, robiłem taki ogólny przegląd. Załamka trochę. Wyszło, że mam do wymiany klocki i tarcze (tył na już, przód jeszcze może poczekać), regenerację zacisku, wymianę gum stabilizatora, wymianę tulei wahaczy, geometrię i konserwację podwozia ...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...