Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

A w mojej Toyotce Avensis z 2000 roku D4D w dieslu padł w czwartek pasek rozrządu, więc chyba muszę jej powiedzieć R.I.P. :( 420 000 przejechanych kilometrów zrobiło swoje, spodziewałem się że padnie niedługo, no i się wydarzyło... Zaczynam poszukiwania, tylko muszę kasę skądś wytrzasnąć...

 

Nie znam się za bardzo, ale celuję najchętniej w kombi ok. 10-letnie, myślałem o kolejnej Avensis czy Corolli, ewentualnie zaufanie jeszcze we mnie wzbudza Skoda Superb. Budżetowo celuję tak gdzieś 10-15k, jeszcze nie wiem ile dokładnie uda mi się kasy ogarnąć. Więc jeśli coś Wam wpadnie w oko godnego polecenia, to podrzucajcie :)

Odnośnik do komentarza

Panowie, tak się rozglądam póki co, niestety moja wiedza o samochodach ogranicza się do tego, że mają cztery kółka. Nie wiem jakie marki powinienem omijać, a jakim można zaufać. Tak pierwszy rzut oka, gdzie trochę podwyższyłem wiek na rzecz mniejszego przebiegu i próbuję się zmieścić w 10k i research mi taki wyszedł. Coś polecicie/odrzucicie? A może macie jakieś fajne oferty, w podobnych kryteriach?

 

Odnośnik do komentarza

Skończyłem ten temat dosłownie kilka dni temu, więc może coś z tego co napiszę będzie Ci pasować :).

 

Audi A6 C4 2.5 TDI (koniecznie z tym silnikiem) - pancerne, ale do 10 tysięcy ciężko będzie znaleźć coś z niskim przebiegiem.

Subaru Legacy Outback - samochody naprawdę nie do zdarcia, bardzo często w automacie (dla jednych plus, dla innych minus)

Skoda Octavia - mój ojciec bardzo forsował ten samochód i muszę przyznać, że mają fajne wyposażenie, nieźle wyglądają i są podobno mocno wytrzymałe.

 

I jeżeli nie razi Cię rocznik, to - zawsze będę sugerować - Mercedes W124. Przerobiliśmy ich już w rodzinie kilka i są to auta dosłownie niezniszczalne. Bardzo wygodne, bardzo pakowane. Zajebiste.

 

Toyoty nie polecam, bo miałeś :P.

 

Na tych podanych przez Ciebie się nie znam. Chrzestny jeździ Stilo i bardzo sobie chwali.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Siema Mądrale, męczę się strasznie z wyborem samochodu, obecnie moje myśli zaczęły krążyć najbardziej wokół Mazdy 6 w benzynie. Proszę o argumenty za i przeciw, ewentualnie jakieś kontrpropozycje czego szukać.

 

Jeden kumpel mi zdecydowanie odradza kupowanie aut z komisów czy w ogóle sprowadzanych zza granicy (argument: zobacz ile kosztują zagranicą i pomyśl dlaczego w Polsce są tańsze o podobnych parametrach?). Z drugiej strony te oferty wyglądają naprawdę ciekawie, a w teorii większość tych kilometrów z przebiegu była robiona na autostradach.

 

Kilka ofert, które wybrałem na ten moment:

http://allegro.pl/show_item.php?item=4982848200

http://otomoto.pl/mazda-6-i-bardzo-ladna-116-tys-C34849635.html

http://otomoto.pl/mazda-6-i-niski-przebieg-112-tys-ksiazka-serw-C35176205.html

http://otomoto.pl/mazda-6-i-1-8-16v-klima-alu-serwis-C34365552.html

Odnośnik do komentarza

Czy to normalne, że ta pierwsza Mazda ma tylny zderzak w innym kolorze?

 

Edit: Chuj, może się czepiam :-k


Ta druga jak na 116k przebiegu ma nieźle umęczoną gałkę zmiany biegów.


Czwórka jest z Kutna, które przy okazji kupna mojego samochodu okazało się być zagłębiem magików skręcających liczniki. No ale nie znaczy to jeszcze, że wszyscy tam w tym grzebią ;).


Ooo, trójka jest z komisu Dudki Kutno, właśnie o tym mówiłem :D.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...