Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MitnickMike

waga to 1370kg.

 

Bebok a co byś konkretnie polecił w takim razie na 195/50 R17?

 

Tak na offtopie zupełnie to znafcuf na forum z mazdaspeed nie pytam bo to głównie januszki. Dobry był tam jeden temat jak gość pisał, że kupił Mazdę bodaj I, 3l 180km (chyba tak, nie chcę przekręcić czegoś, duży silnik w każdym bądź razie), benzyna, i tutaj cytuję "no korciło mnie żeby wcisnąć mocniej pedał gazu jednak się bałem, następnego dnia kiedy jechałem do pracy się odważyłem i usłyszałem stukot pod maską, mechanik powiedział że urwał się korbowód" :keke: albo inne wywody w stylu "mazda 6 w dizlu wciska w fotel", chyba u mechanika kuźwa :kekeke:

Odnośnik do komentarza

Odebrałem auto od mechanika wymieniłem te rzeczy:

 

http://i.imgur.com/ZPApyLy.jpg

 

Samochód od razu poszedł na testy i pojechałem nim na mecz do Bełchatowa, około 550km w jedną stronę. Wszystko działa, sprawne itd itp, ale mam dwa pytanie - po pierwsze co oznacza włączenie się kontrolki (ABS) przy prędkości powyżej 180 kmh? Po zwolnieniu czy ponownym ruszaniu ona znika. Oznacza to, że przy tej prędkości ABS nie działa?

 

Druga sprawa to przy hamowaniu odczuwam lekkie drgania samochodu, co to może być? Mechanik oglądał też hamulce i klocki i mówił, że wszystko okej.

Odnośnik do komentarza

Odebrałem auto od mechanika wymieniłem te rzeczy:

 

http://i.imgur.com/ZPApyLy.jpg

 

Samochód od razu poszedł na testy i pojechałem nim na mecz do Bełchatowa, około 550km w jedną stronę. Wszystko działa, sprawne itd itp, ale mam dwa pytanie - po pierwsze co oznacza włączenie się kontrolki (ABS) przy prędkości powyżej 180 kmh? Po zwolnieniu czy ponownym ruszaniu ona znika. Oznacza to, że przy tej prędkości ABS nie działa?

 

Druga sprawa to przy hamowaniu odczuwam lekkie drgania samochodu, co to może być? Mechanik oglądał też hamulce i klocki i mówił, że wszystko okej.

160zl za ten gowniany olej z Orlenu? :|

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

panowie,

 

moja skodzina dostała buziaka i orzeczono szkodę całkowitą, auto jest jeszcze "sprawne", ale to na pewno jej ostatnia zima, no a jakakolwiek naprawa jest nierentowna. ja mam chwilę, żeby uzbierać grosza, ale już zacząłem się rozglądać za nowszym modelem, co powiecie na to: http://otomoto.pl/seat-leon-ii-dobry-towar-C33737974.html

 

generalnie szukam czegoś w budżecie jak na załączonym obrazku, 5-drzwiowy hatchback, bardzo chciałbym diesla, ale przełknę bezołowiową, gaz nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza

 

albo dziwnie wypolerowany, albo tylne, prawe drzwi malowane. urwany schowek pasazera (wtf?). myty silnik. ale ogolnie wyglada zdrowo.

 

tak zasugerowałem ogólnie Leona II z tych roczników, jaki silnik byście polecali? dieslowy to oczywiście 1,9, ale jeżeli trafiła by się jakaś benzyna, to któregoś unikać? mam możliwość sprowadzenia samochodu do warsztatu celem sprawdzenia przez naprawdę zaufanego znajomego.

 

kolejna rzecz, czy przy takim budżecie jest sens sprowadzania auta z Niemiec? jeżeli zrobiłaby to osoba prywatna, konkretnie mój niedoszły teść? zastanawiam się czy jest to po prostu ekonomicznie racjonalne, biorąc pod uwagę wszelkie opłaty?

 

 

 

wydając 25 tysięcy na auto, nie chcę, żeby to był OPEL. być może są solidne, ale mam trochę zboczeń na punkcie auta dla mnie.

 

 

 

gaz nie wchodzi w grę

a dlaczego? jesli mozna wiedziec :)

 

bo tak, serio, to mój jedyny argument. możesz mi przedstawić milion naukowych tekstów, że instalacja lpg nie ma wpływu na działanie auta, ja i tak w to nie uwierzę. jestem staromodny pod tym względem. chyba, że byłby to fabryczny gaz, no ale pandy mnie nie interesują :P

 

Odnośnik do komentarza

Mojej sagi kupowania auta nadszedł kres. Zdecydowałem się na nową, salonową Dacię Sandero Stepway w kolorze czarna perła, 0,9 benzyna, 90 KM. Fotki poniżej. Mam nadzieję, że będzie mi dobrze służyła. Póki co przejechałem się 50 kilometrów dla sprawdzenia i jeździ się fajnie.

 

http://imgur.com/a/MxHx5

Odnośnik do komentarza

Scorpio, w okolicy znalazłem jeszcze to: http://otomoto.pl/seat-leon-ii-alu-C34980469.html

 

bardziej mi się podoba od tamtego modelu ze Szczecina, jednak te wgniecenie i zarysowanie, jak to wyglądałoby pod względem finansowym? wygląda na bardziej zadbane w środku to autko


Mojej sagi kupowania auta nadszedł kres. Zdecydowałem się na nową, salonową Dacię Sandero Stepway w kolorze czarna perła, 0,9 benzyna, 90 KM. Fotki poniżej. Mam nadzieję, że będzie mi dobrze służyła. Póki co przejechałem się 50 kilometrów dla sprawdzenia i jeździ się fajnie.

 

http://imgur.com/a/MxHx5

Gratulacje! :)

Odnośnik do komentarza

@jmk: Nie jest spora. Ona jest bazowana na Clio poprzedniej generacji, więc na długość mniej więcej tak samo. Wg fabrycznych założeń 6,7 w mieście, ale nie chce mi się w to wierzyć. Może na funkcji ECO tak, ale przy normalnej jeździe myślę że 8 spali, a do tego pewnie jeszcze klimatyzacja zeżre z litr.

 

Dzięki Fasol :)

Odnośnik do komentarza

@jmk: Nie jest spora. Ona jest bazowana na Clio poprzedniej generacji, więc na długość mniej więcej tak samo. Wg fabrycznych założeń 6,7 w mieście, ale nie chce mi się w to wierzyć. Może na funkcji ECO tak, ale przy normalnej jeździe myślę że 8 spali, a do tego pewnie jeszcze klimatyzacja zeżre z litr.

 

Dzięki Fasol :)

 

Nie za mała moc? To autko całkiem niemałe, ale te 0,9 litra to z tego co pamiętam niespecjalnie ma inklinacje do przyśpieszania ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...