Skocz do zawartości

Patch 9.3.0


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie skierować pytanie bezpośrednio do Profesora, ewentualnie do kogoś kto wie (a nie - myśli, ze wie) jak działa nowy system gwiazdek w 9.3.0.

 

Kto lepiej zajmie się moja defensywą: gość z treningiem defensywy 20 (4 gwiazdki :| ) czy ktoś na 6 gwiazdek (trening defensywy - 17)?

 

No żeby trener od defensywy miał więcej gwiazdek, to nie może mieć tylko wysokiego atrybutu trening defensywny, tylko jeszcze taktykę :>

Odnośnik do komentarza

Widze że co by się nie działo Profesor ZAWSZE bedzie bronic SI.. Dla Ciebie wszystko jest realistyczne,cacy i genialne!A to co jest nierealistyczne to wina graczy(bo ne naucza strzelac napastnikow,bo zla taktyka itd) Po dluzszym obcowaniu z tym patchem twierdze ze 9,2 jest lepszy. Na 9,3 moze i 3d wyglada lepiej ale sama przyjemnosc z gry,przynajmniej dla mnie jest dziwna..

Odnośnik do komentarza

Całkowicie grywalny :rotfl:

Może w Anglii tak, ale nie w Hiszpanii.

Przykład, przenosić grajka z rezerw na 1 mecz do pierwszego zespołu, po czym zabierany jest numerek zarejestrowanemu grajkowi i jest on nie uprawniony do gry. A zawodnicy, którzy nie ukończyli 19 lat mogą być przenoszeni beż konieczności rejestracji.

Pressing defensorów też zbyt realistycznie nie wygląda.

Dla mnie jako wielbiciela Ligi Hiszpańskiej łata jest gówniana i czym prędzej SI powinno wypuścić fix. Takimi kwiatkami na 3 łacie się tylko kompromitują. Ale fixa pewnie nie będzie, bo ciemna masa zaakceptuje każdego gniota ze strony twórców najlepszego (bo praktycznie jedynego) piłkarskiego managera na rynku.

Odnośnik do komentarza
Widze że co by się nie działo Profesor ZAWSZE bedzie bronic SI.. Dla Ciebie wszystko jest realistyczne,cacy i genialne!A to co jest nierealistyczne to wina graczy(bo ne naucza strzelac napastnikow,bo zla taktyka itd) Po dluzszym obcowaniu z tym patchem twierdze ze 9,2 jest lepszy. Na 9,3 moze i 3d wyglada lepiej ale sama przyjemnosc z gry,przynajmniej dla mnie jest dziwna..

 

W meczu pierwszym kolega ma DWA celne strzały, w drugim SIEDEM. owszem, w tym drugim przypadku bramkarz miał niewątpliwie dobry dzień, ale nie jest to nic nadzwyczajnego. W tym pierwszym - litości, zdobycie jednej bramki oznaczałoby skuteczność 50%, czyli bardzo dobrą. Taktyka, w której kilkanaście strzałów idzie w trybuny, nie jest dobrą taktyką, taktyka, w której celność strzałów wynosi 10% (Atalanta) czy nawet 19% (Lecce) to bardzo kiepski wynik.

 

Żeby daleko nie szukać, wczorajsze mecze LM

 

Bayern 12 celnych, 19 ogółem => 63%

Sporting 6 celnych 12 ogółem => 50%

Juventus 6 celnych 9 ogółem => 66%

Chelsea 6 celnych 10 ogółem => 60%

Panathinaikos 4 celne 9 ogółem => 44%

Villarreal 5 celnych 9 ogółem => 55%

Liverpool 12 celnych 15 ogółem => 80%

 

I tylko

 

Real Madryt 3 celne 15 ogółem => 20%

 

Zgadnijmy - który z tych ośmiu zespołów nie strzelił wczoraj ani jednego gola?

 

Nie ma to nic wspólnego ze ślepą obroną SI, a wszystko z realizmem.

Odnośnik do komentarza

To sobie pograj zanim ocenisz, że łata jest całkowicie grywalna.

Ilość słupków i poprzeczek na mecz (średnio jakieś 2-3 w meczu) zaliczanych przez oba zespoły jest przesadzona.

 

Prof może wypowiedz na temat moich zarzutów :>

 

Prof jak posługujesz się statystyką to weź pod uwagę większą ilość spotkań (reprezentatywną), a nie jeden w którym zespół nie istniał na boisku.

Odnośnik do komentarza

Masz nie jeden mecz, tylko cztery, zespoły na wysokim poziomie podobnie jak Roma. Chcesz większej próbki, to sobie sprawdzaj, to zarzuty trzeba udowadniać, nie niewinność.

 

A liga hiszpańska i ogólnie ligi z zespołami B są spieprzone w kosmos. Ale co z tego - jaki to ma związek ze źle skonstruowaną taktyką?

Odnośnik do komentarza

Prof wskaż gdzie mówiłem o taktyce. Ja wprost stwierdziłem, że ten pacz to gówno i powinni wypuścić fix, bo jak zostawią takie babole to :qwa:

Dałeś dane o skuteczności Realu w 1 meczu, dam sobie rękę uciąć, że gdybyś statystykę robił dla 20 meczów % byłby większy.

Odnośnik do komentarza

Ale niech stracę - osiem pierwszych meczów tej fazy LM:

 

Atletico => 44%

Porto => 63%

Lyon => 40%

Barcelona => 50%

Arsenal => 30%

Roma => 20% (0 goli)

Inter => 33% (0 goli)

Man Utd => 41% (0 goli)

Real => 38% (0 goli)

Liverpool => 57%

Chelsea => 33%

Juventus => 33% (0 goli)

Villarreal => 47%

Panathinaikos => 80%

Sporting => 11% (0 goli)

Bayern => 53%

 

Chyba teraz już jest jasne, że od dobrych zespołów celność 40%+ jest po prostu wymagana, jedynie zespoły całkowicie zdeklasowane przez rywala (Sporting w tamtym meczu, Real wczoraj) osiągały %10%-20% (co ciekawe Roma też - i gola nie strzeliła, jak u kolegi).

 

I pamiętaj o jednym - wysoka celność nie musi przekładać się na bramki, bo wystarczy Casillas na bramce, by to wypaczyć. Ale niska celność pokazuje jednoznacznie, że zespół nie dochodzi do dobrych sytuacji strzeleckich i musi strzelać z trudnych pozycji. A to jest wina głównie taktyki, potem zawodników, a nie rzeczywistości (czy silnika gry)

 

Dałeś dane o skuteczności Realu w 1 meczu, dam sobie rękę uciąć, że gdybyś statystykę robił dla 20 meczów % byłby większy.

 

No i bramki też by były. Nie rozumiem, o co Ci tutaj chodzi, przecież to właśnie mówię?

 

Prof wskaż gdzie mówiłem o taktyce. Ja wprost stwierdziłem, że ten pacz to gówno i powinni wypuścić fix, bo jak zostawią takie babole to :qwa:

 

Najpierw Ty mi wskaż, gdzie ja mówiłem o paczu jako takim :>. Kolega narzekał na brak bramek, to spróbowałem mu wytłumaczyć, że to wina taktyki.

Odnośnik do komentarza
Mniejsza z tą skutecznością, ja na nią nie narzekam.

 

Ja chciałem wiedzieć jak Ty oceniasz tą łatę, bo poniekąd jesteś tu wyrocznią. A odpowiedź dostałem.

 

Edyta mówi, że o łacie mówiłem do kolegi Hawkeye, który ją zachwala.

 

Jakom murwa wyroczniom?

W 09 nie gram, ale buga od złudzenia odróżnić potrafię. 9.3.0 nie powinien być ostatnią łatką, ale zapewne będzie. Najgorsze jest to, że ze względu na te bugi zapewne znów poza czwartą ligą indonezyjską żadnej nowej się nie doczekamy. A ponoć CM 09 ma mieć trzy poziomy w Polsce i co najmniej jeden szczebel poniżej Blue Square North/South. Podejrzewam, że pierwszy raz od dawna ściągnę sobie demo.

Odnośnik do komentarza
W 09 nie gram, ale buga od złudzenia odróżnić potrafię. 9.3.0 nie powinien być ostatnią łatką, ale zapewne będzie.

Takie podejście do klienta/gracza ze strony SI potrafi mocno wurwić.

 

A wyrocznią w tym sensie, że masz "dużą moc opiniotwórczą", szczególnie wśród użytkowników młodszych stażem.

EOT z mojej strony.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...