Skocz do zawartości

Patch 9.3.0


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z gwiazdkami trenerskimi jest w waszych głowach a nie w grze.

 

tia...

 

Można powiedzieć, że poprzedni system był mało klarowny - teraz dokładniej widać kto jest dobrym fachowcem a kto gwiazdą trenerską. (...) Teraz po prostu widać to tak jak to powinno wyglądać (czyli doprecyzowanie reprezentacji graficznej).

Chcesz mi powiedzieć, że Alex Ferguson nie jest gwiazdą? Bo żaden parametr jego treningu nie został oceniony na 7. Ja wiem, że to nie trener tylko manago, ale z drugiej strony popatrz na screeny które zapodałem wyżej - pojawiają się tam nazwiska zupełnie nieznane. Muricy Ramalho - mówi Ci to coś? Jesli nie to powiem Ci, że wg. FM-owych gwiazdek to trener tej samej klasy co Ferguson czy Lippi.

 

Ostatnio pracownicy SI na swoim forum wielokrotnie powtarzali, że te gwiazdki są tylko i wyłącznie graficzną reprezentacją tego co w grze - jak jakiś trener miał 7 gwiazdek na 9.2.0 a teraz ma mniej to nie znaczy, że jest gorszy - trenuje dokładnie tak samo jak poprzednio, nikogo nie trzeba wywalać.
gram np Barceloną czy Man Utd i chciałbym mieć najlepszych fachowców, a skoro twierdzisz, że gwiazdki są graficznym przedstawieniem tego co w grze to oznacza, że mam trenerów nie najlepszych, a najwyżej średnich i przeciętnych.

 

 

 

Przyglądam się dyskusji i tak sobie pomyślałem, że sprawdzę u siebie. Trening stzelecki.

Nie powiem, zdziwiłem się. Jako, że mam załadowanych prawie 50 lig + wszystkich piłkarzy z około 40 krajów to spodziewałem się zdecydowanie lepszych wyników :|

Co oznacza, że byc może gra jest tak zaprogramowana, ze wielu dobrych trenerów dopiero albo się pojawi, albo się rozwinie i skala jest właśnie na takie piękne czasy przygotowana. Niemniej - na starcie uważam, że jest przesadzona.

Odnośnik do komentarza

A może to jest tak, że SI zaimplementowało nowy algorytm ,do którego jeszcze nie dostosowali się reserczerzy. Do tej pory byc moze trochę po macoszemu traktowali cechy mentalne i stąd jest ich (tych trenerów) tak mało. Podejrzewam, że w kolejnej łatce to się wyrówna.

Odnośnik do komentarza

No właśnie do tego zmierzam od początku - ten pomysł w tym momencie jest porażką, jak już pisałem - powinni to wprowadzić przy okazji kolejnej wersji gry. Taka zmiana kodu bez dostosowania bazy i świadomości researcherów to porażka - na tym etapie.

Odnośnik do komentarza
Problem z gwiazdkami trenerskimi jest w waszych głowach a nie w grze. Ostatnio pracownicy SI na swoim forum wielokrotnie powtarzali, że te gwiazdki są tylko i wyłącznie graficzną reprezentacją tego co w grze - jak jakiś trener miał 7 gwiazdek na 9.2.0 a teraz ma mniej to nie znaczy, że jest gorszy - trenuje dokładnie tak samo jak poprzednio, nikogo nie trzeba wywalać. Można powiedzieć, że poprzedni system był mało klarowny - teraz dokładniej widać kto jest dobrym fachowcem a kto gwiazdą trenerską. Poprzednio dwóch trenerów mogło mieć po 7* a tymczasem algorytm gry jest tak zrobiony, że i tak jeden był lepszy od drugiego i miało to duży wpływ na trening. Teraz po prostu widać to tak jak to powinno wyglądać (czyli doprecyzowanie reprezentacji graficznej).

 

Zgadzam się z tą wypowiedzią. Zbyt dużą wagę przykładacie do "gwiazdek". Zatrudniając trenera, biorę najlepszych fachowców w danej dziedzinie, a jak chce mieć więcej "gwiazdek", to zatrudniam odpowiednią ilość fachowców i ich rozdzielam (nie zauważyłem, a gram we wszystkie części CM, FM od 00/01), żeby gwiazdki (wprowadzone bodajże w FM06) miały największy wpływ na rozwój moich piłkarzy. Chyba bardziej, zależy to od tego ile ma umiejętności w skali 1-20, reputacja itp. Dzisiaj zacząłem grę CFC Genoa, oczywiście wywaliłem cały sztab szkoleniowy (8 fizjoterapeutów :o), i po zatrudnieniu kilku kolesi mam w większości 4 gwiazdki, ale zdarzają się i po 5, i 6. Zobaczymy jak się będzie sprawdzać, ale spodziewam się, że nie będzie zmian w porównaniu do części i poprzednich patch'ów.

 

PS. A co do zdziwienia, że według tych "tabelek" najlepszy jest Bianchi i Ramalho, to gratuluj wiedzy:D Futbol nie kończy się na Europie. Najlepsi technicy, ku wielkiem zdziwieniu, chyba co niektórych pochodzą z Ameryki Płd.. Europa to przedewszystkim technika i motoryka. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

panowie, nie jesteście nowi na tym forum i powinniście wiedzieć, ze nie macie prawa mieć innego zdania od Profesora. A nawet jeśli, to i tak on jest najmądrzejszy i wie lepiej... Także ta polemika jest z góry zdana na niepowodzenie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie mam pojęcia, jakim TRENEREM jest sir Alex - menedżerem jest świetnym, ale nie ma to zbyt wiele wspólnego z trenerką w rozumieniu FMa. Nie bardzo też rozumiem, dlaczego część przedmówców zakłada z góry, że researcherzy nie mają pojęcia o umiejętnościach trenerów swoich zespołów. Raz jeszcze powtórzę - gdyby IRL odpowiednicy trenerów 7* byli tak liczni, jak byście chcieli, byłoby to widać w grze ich zawodników, a tak po prostu nie jest, i najlepsze zespoły mają z tym olbrzymi problem. W Polsce najlepsze kluby nie dają rady ze znalezieniem klasowego na polskie warunki trenera bramkarzy, przygotowanie fizyczne również i w najlepszych klubach pozostawia wiele do życzenia. Na świecie wielki Liverpool nie ma klasowego trenera bramkarzy od iks lat, a ManU przebiera w kandydatach na następcę sir Alexa przynajmniej od lat dziesięciu i znaleźć takowego nie może. Poprzedni system rozpieścił graczy i dobrze, że teraz zostało to urealnione.

 

panowie, nie jesteście nowi na tym forum i powinniście wiedzieć, ze nie macie prawa mieć innego zdania od Profesora. A nawet jeśli, to i tak on jest najmądrzejszy i wie lepiej... Także ta polemika jest z góry zdana na niepowodzenie, pozdrawiam

 

Ojej, zastrzeliłem Ci ukochanego chomika albo co? Why so serious?

 

Co nie zmienia faktu, że SI nie wykorzystało w pełni skali, którą samo stworzyło.

 

Chłopaki z SI kiedyś jednoznacznie stwierdzili, że skala 1-200 i wszystkie ich pochodne to skale absolutne. Tak więc zawodnik z CA 200 to najlepszy piłkarz w historii futbolu, a trener z CA 200 to trener wszech czasów.

Odnośnik do komentarza
Nie mam pojęcia, jakim TRENEREM jest sir Alex - menedżerem jest świetnym, ale nie ma to zbyt wiele wspólnego z trenerką w rozumieniu FMa.

o to to ;) co do znajmości spoza ojropy - kto jest aktualnym mistrzem świata? - drużyna z Europy. Kto jest mistrzem Europy? Tez nie Brazylia :keke:;) A bardziej "so serious" to jednak prawdziwa piłka, najbardziej prestiżowe rozgrywki toczą się tutaj i tutaj zdecydowanie jest centrum wszechświata. Ja tylko narzekam na to, że trenerów (coach) na siedem gwiazdek w grze na starcie jest trzech (słownie 3), więc uważam to po prostu za lekką przesadę, jak na bazę liczącą x- tysięcy nazwisk. W takim razie może skala powinna być do 10 albo 20 "gwiazdek" - w takim układzie rzeczywiście pełna zgoda dla najwyższej noty dla 3-5 osób. W takiej skali powinno imo być ich kilka razy więcej, bo przecież TRENERÓW w FM-ie zatrudniamy, a nie MENEDŻERÓW, bo to trenerzy mają wpływ na rozwój ;)

 

Chłopaki z SI kiedyś jednoznacznie stwierdzili, że skala 1-200 i wszystkie ich pochodne to skale absolutne. Tak więc zawodnik z CA 200 to najlepszy piłkarz w historii futbolu, a trener z CA 200 to trener wszech czasów.

 

 

 

Nie trzeba mieć PA 190, żeby być gwiazdą futbolu. Nie trzeba mieć 7*, żeby być świetnym trenerem. Magia cyferek przesłania Wam oczy, imo, co w przypadku fanów naszego ukochanego arkusza kalkulacyjnego jest nader częstą dolegliwością.

 

Nie trzeba dawać trenerówi CA 200, wystarczy tak rozłożyć punkty, żeby dało się stworzyć ekipę trenerską która mi piłkarzy rozwinie. Bo mając teraz 5 gwiazdek to ja nie wiem, czy jest za słaby w swojej dziedzinie, czy ma za małą mentalność czy dyscyplinę :| bo nie wiem ile punktów dyscypliny musi mieć, zeby nie zaniżać treningu - takie info powinno być w instrukcji a go nie ma, bo zmiana wsadzona w 3 łatkę - to mnie wpiernicza i tyle. Pomysł może dobry, ale wykonanie "jak zwykle"... Nie każdy ma czas i ochotę śledzić forum SI żeby wypowiedzi i tłumaczenia twórców wyszukiwać, osoby które grę kupiły a steam im sam łatki instaluje są poszkodowane, bo nie czytając forum czy forum SI za chiny się nie połapią o co kaman.

Odnośnik do komentarza

A teraz poruszasz zupełnie odmienny problem i w nim zgadzam się z Tobą w całej rozwiązłości :> - SI wychodzi z założenia, że gracz musi samodzielnie domyśleć się właściwie całej mechaniki gry, co jest przegięciem.

 

Ale liczba trenerów 7* jest moim zdaniem w sam raz; popatrz na czołówkę klubów Europy - jeśli chodzi o menedżerów to jest zamknięte towarzystwo - Ramos Sevilla => Tottenham => Real, Mórinio Porto => Chelsea => Inter, etc. To są właśnie Twoi menedżerowie 6*/7* i jest ich naprawdę niewielu.

Odnośnik do komentarza

I wracamy do punktu wyjścia: trener a menedżer. Gdyby tak sprawa stała z asystentami to bym się nie odezwał słowem, ale tu chodzi o trenerów. A tymczasem te 6/7 gwiazdek mają manago, których zatrudniać się nie da. W obecnej sytuacji rownie dobrze mogli siódmą gwiazdę zlikwidowac, mniejszego stresa bym miał ;)

Odnośnik do komentarza
Olać gwiazdki! :P

 

Mnie kontuzje dobijają. Praktycznie co mecz to kontuzja... jestem załamany...

 

U mnie kontuzji w zasadzie nie ma, ale się troszku zdziwiłem dziś... Zaczynam sezon Widzewem, gram sparingi, zgrywam zespół, wszystko ładnie i pięknie. Drużyna gra przyzwoicie, z Lechem w podstawowym składzie tylko 2-1 przegrywam. No i zaczynam ligę, najpierw Korona. Skład sprawdzony w sparingach, taktyka lekko przystosowana, gramy. Po 15 minutach już 0-3 w plecy. Zmiany taktyki nic nie dają, zawodników też, kończy się 0-5 (kondycji im nie zabrakło). No cóż, pierwsze koty za płoty, różnie to wychodzi. Następny mecz w Gorzowie. Jestem faworytem. Drużynę ustawiam trochę bardziej ofensywnie. I co? Kończy się 0-3 w plecy (co prawda, 2 gole strzeliłem, po spalonym i po faulu...). Rozumiem że można przegrać. Rozumiem, że nawet dwa mecze z rzędu. Ale żeby teoretycznie jeden z najsilniejszych zespołów w lidze stracił w dwóch meczach 8 bramek (przy pełnym przygotowaniu kondycyjnym i z dobrym morale) to coś mi tu nie gra... Muszę poszukać przyczyny klęsk ;)

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś się orientuje jak jest z ogromną bazą pod najnowszy patch ? bo widzę że panel w 3.0 ma 500 kb a zamiennik 1600 kb, na poprzednich wersjach chyba byl rozmiar ten sam, wiec nie wiem czy jak zamienie to czegos nie zepsuje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

z tego co zauwazylem to udostepnianie zawodnikow do rezerw ( poprzez prawy klik na widoku skladu ) zalezy od ligi w jakiej grasz :-k ( w Bundeslidze mialem taka opcje w "Srekstraklasie" nie mam ;) )

 

NIe ma asyst bramkarzy co jest bardzo dobre :) Za to mam inny problem. Gram Polonia Warszawa i w pierwszym sezonie drugim i trzecim strzelcem mojego zespolu byli Jodlowiec i Strugarek ( obaj DC ), baa zaczynam drugi sezon i po 4 spotkaniach ( 1 punkt :keke: ) Jodlowiec jest liderem klasyfikacji strzelcow z 4 bramkami :D a za nim plasuje sie Mariusz Jop ( moj drugi DC ). Jeszcze byloby ok gdybym stosowal jakies cudowne rozgrywanie rzutow roznych ( ale Prof czy Motyka ;) ) ale ja ustawilem jedynie wrzute na krotki slupek i zadania dla DC ( jeden atakuje GK, drugi nabiega na krotki slupek, jeszcze wysoki napastnik stoi sobie na krotkim ) :-k To chyba ciut za latwo jest bo strzelam z roznych grubo ponad 50 % bramek :/

Odnośnik do komentarza
Przyglądam się dyskusji i tak sobie pomyślałem, że sprawdzę u siebie. Trening stzelecki.

Nie powiem, zdziwiłem się. Jako, że mam załadowanych prawie 50 lig + wszystkich piłkarzy z około 40 krajów to spodziewałem się zdecydowanie lepszych wyników :|

 

Imho określenie w scoucie 7 gwiazdek jest błędem. Wpisz po prostu 18-19 atrybut i zobacz ilu wtedy pokaże.

 

z tego co zauwazylem to udostepnianie zawodnikow do rezerw ( poprzez prawy klik na widoku skladu ) zalezy od ligi w jakiej grasz :-k ( w Bundeslidze mialem taka opcje w "Srekstraklasie" nie mam ;) )

 

NIe ma asyst bramkarzy co jest bardzo dobre :) Za to mam inny problem. Gram Polonia Warszawa i w pierwszym sezonie drugim i trzecim strzelcem mojego zespolu byli Jodlowiec i Strugarek ( obaj DC ), baa zaczynam drugi sezon i po 4 spotkaniach ( 1 punkt :keke: ) Jodlowiec jest liderem klasyfikacji strzelcow z 4 bramkami :D a za nim plasuje sie Mariusz Jop ( moj drugi DC ). Jeszcze byloby ok gdybym stosowal jakies cudowne rozgrywanie rzutow roznych ( ale Prof czy Motyka ;) ) ale ja ustawilem jedynie wrzute na krotki slupek i zadania dla DC ( jeden atakuje GK, drugi nabiega na krotki slupek, jeszcze wysoki napastnik stoi sobie na krotkim ) :-k To chyba ciut za latwo jest bo strzelam z roznych grubo ponad 50 % bramek :/

 

Potwierdzam. Zdobywam strasznie dużo goli ze stałych fragmentów gry. Niezależnie jak się ustawi gość z na dobrą grą głową i skocznością znajdzie się we właściwym miejscu ;)

 

Gra jest w jeszcze większym stopniu oparta na szybkości niż 08 a myślałem, że to już niemożliwe ;)

Odnośnik do komentarza
Potwierdzam. Zdobywam strasznie dużo goli ze stałych fragmentów gry. Niezależnie jak się ustawi gość z na dobrą grą głową i skocznością znajdzie się we właściwym miejscu ;)

 

 

No to robi się realistycznie - przecież 75% wszystkich goli to stałe fragmenty gry. A przynajmniej tak twierdzą Gmoch&Co. :>

Odnośnik do komentarza
Po zainstalowaniu tego patcha kazdy mecz zaczyna sie w trybie tv i nie da sie tego wylaczyc! Wiem ze u innych graczy tez wystepuje ten problem. Wie ktos moze co z tym zrobic? Moze jest juz jakiś fix?

 

Przesada. Zdarza się, ale to nie dzieje się non stop. Czy poza tym, aż tak to przeszkadza? Niedługo ktoś napiszę, żeby grać na nowym patchu trzeba włączyć komputer, siedzieć i klikać do tego myszką.

Odnośnik do komentarza

Ja się chyba za bardzo przyzwyczaiłem do 2007 bo jakoś nie mogę się przekonać do najnowszej wersji. Odbiór wygląda dla mnie tragicznie, przypomina mi bardziej jakiś taniec z gwiazdami, X odbierze Y piłkę, ta się potoczy trochę, na raz obaj ruszają do piłki, Y odbierze piłkę X, znowu się potoczy trochę i tak parę razy. Pograłem półsezonu i chyba sobie dam spokój póki co. Poza tym tak się zastanawiam jak piłkarze mają się przyzwyczaić do taktyki skoro co mecz trzeba im zmieniać polecenia? Nie wiem, może ja źle myślę :|

Odpaliłem '07 i się 'przeraziłem'. Po kilkunastu godzinach gry w '09 nie nadążam za akcjami, wszystko się dzieje szybko, a nie tak monotonnie jak w młodszym bracie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...