Skocz do zawartości

Patch 9.3.0


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z tą wypowiedzią. Zbyt dużą wagę przykładacie do "gwiazdek". Zatrudniając trenera, biorę najlepszych fachowców w danej dziedzinie, a jak chce mieć więcej "gwiazdek", to zatrudniam odpowiednią ilość fachowców i ich rozdzielam (nie zauważyłem, a gram we wszystkie części CM, FM od 00/01), żeby gwiazdki (wprowadzone bodajże w FM06) miały największy wpływ na rozwój moich piłkarzy. Chyba bardziej, zależy to od tego ile ma umiejętności w skali 1-20, reputacja itp. Dzisiaj zacząłem grę CFC Genoa, oczywiście wywaliłem cały sztab szkoleniowy (8 fizjoterapeutów ), i po zatrudnieniu kilku kolesi mam w większości 4 gwiazdki, ale zdarzają się i po 5, i 6. Zobaczymy jak się będzie sprawdzać, ale spodziewam się, że nie będzie zmian w porównaniu do części i poprzednich patch'ów.

 

PS. A co do zdziwienia, że według tych "tabelek" najlepszy jest Bianchi i Ramalho, to gratuluj wiedzy:D Futbol nie kończy się na Europie. Najlepsi technicy, ku wielkiem zdziwieniu, chyba co niektórych pochodzą z Ameryki Płd.. Europa to przedewszystkim technika i motoryka. Pozdrawiam!

 

No tutaj się nie zgodzę. Co prawda gwiazdki same w sobie nie znaczą nic, są tylko(i aż) podsumowaniem umiejętności szkolenia w odpowiedniej dziedzinie. Takie ułatwienie żebyś nie musiał patrzeć czy Twój trener "strzelecki" ma po co najmniej 18 techniki i ofensywy, tylko patrzysz ile ma gwiazdek i masz odpowiedź. Więc wbrew temu co sugerujesz Ty i Prof, gwiazdki mają znaczenie(tak samo jak CA/PA+odpowiednie rozłożenie umiejętności).

 

Ilość umiejętności wywindowanych na wysoki poziom jest przydatna jeśli przydzielasz jednemu trenerowi kilka treningów, jeśli zajmuje się tylko jedną dziedziną to może mieć wszystkie atrybuty szkoleniowe na 1 prócz tych, które do danej są mu potrzebne(np. strzały->technika i ofensywa). Oczywiście jakiś wpływ mają jeszcze atrybuty psychiczne typu determinacji czy dyscypliny.

 

Reputacja nie ma znaczenia w efektywności treningu(mimo, że na wszystko inne ma i to nieco zawyżone).

 

co do "PS" to w pełni się z Tobą zgadzam(z małym pogrubionym wyjątkiem) :)

Również pozdrawiam. A FM 09 chyba sobie odpuszczę i wbrew planom nie kupię go po obniżce cen :)

Odnośnik do komentarza
Dobra zainstalowałem tego patcha, sprawdzam wersję gry i pisze 9.2.0 30301... nie powinno być 9.3.0? Uruchamiam nową grę i nie mam do wyboru bazy danych z patcha 9.3.0 tylko z dwóch poprzednich i wersji podstawowej, ale żeby było śmiesznie jak chcę zrobić update z patcha 9.2.0 to piszę że gra jest w nowszej wersji niż uruchamiany patch ;o to wkońcu się zainstalował czy nie?

 

Jeśli się zainstalował to faktycznie jest problem długich (najczęściej 2 miesięcznych) kontuzji... Hellas mi się rozsypało ;/

zly crack?

 

 

Nie obrażaj mnie krakersie ;o I owszem Profesorowi żeby Ci udowodnić że mam "oryginalny" crack podam nawet klucz licencyjny ;o i oczekuję przeprosin potem ;o

Odnośnik do komentarza
http://img21.imageshack.us/img21/4866/kontuzje.jpg

 

To tak odnośnie tych częstych kontuzji u mnie...

no i...? wczoraj Onet grzmiał, ze już 3 zawodnik Chelsea ma kontuzję do końca sezonu (czyli długoterminową), a wiadomo, że pomniejsze poobijania i naciągnięcia sie zdarzają... IMO nothing special. Też grając City miałem 13 kontuzji, w tym miejscami 5-6 z pierwszego składu, ale to jest jak najbardziej normalne.

Odnośnik do komentarza

a ja mam kolejny błąd w patchu 9.3.0.... camacho gra u mnie we wszystkich meczach (23 mecze) we wszystkich w pierwszym a co chwile asysten wysyła mi wiadomość że może być źródłem kłopotów "Phelan uważa że ten środkowy pomocnik może zniechęcić się do gry w zespole z Old Trafford jeżeli nie będzie występować w pierwszym składzie"

 

a Camacho w pomniejszych problemach ma 2 wiadomości

- uwaza że powinien występować w pierwszym składzie

-uważa że menedżer nie docenia jago wkładu w grę zespołu

Odnośnik do komentarza
Co do drugiego narzekania Camacho, próbowałeś może jakoś go pochwalić w mediach, za jego grę ?

 

na poczatku nie chciałem tego robić bo cały czas noty od 6.5 do 7.2 max ale mimo to wkońcu kilka razy go pochwaliłem i za każdym razem reagował ze zdziwieniem bo nie uważa żeby jego forma była jakaś szczególna...

 

już nie wiem co mam z nim zrobić pozostaje chyba tylko lista transferowa....

Odnośnik do komentarza
Zaczynam sezon Widzewem, gram sparingi, zgrywam zespół, wszystko ładnie i pięknie. Drużyna gra przyzwoicie, z Lechem w podstawowym składzie tylko 2-1 przegrywam. No i zaczynam ligę, najpierw Korona. Skład sprawdzony w sparingach, taktyka lekko przystosowana, gramy. Po 15 minutach już 0-3 w plecy. Zmiany taktyki nic nie dają, zawodników też, kończy się 0-5 (kondycji im nie zabrakło). No cóż, pierwsze koty za płoty, różnie to wychodzi. Następny mecz w Gorzowie. Jestem faworytem. Drużynę ustawiam trochę bardziej ofensywnie. I co? Kończy się 0-3 w plecy (co prawda, 2 gole strzeliłem, po spalonym i po faulu...). Rozumiem że można przegrać. Rozumiem, że nawet dwa mecze z rzędu. Ale żeby teoretycznie jeden z najsilniejszych zespołów w lidze stracił w dwóch meczach 8 bramek (przy pełnym przygotowaniu kondycyjnym i z dobrym morale) to coś mi tu nie gra... Muszę poszukać przyczyny klęsk ;)

 

U mnie bardzo podobna sytuacja. Tylko zdarzyło się to na początku rundy wiosennej. Miałem 3 miejsce, z małą stratą do lidera (2pkt). Spokojnie przygotowywałem zespół do drugiej rundy. Sparingi były znakomite, przegrana minimalna 2:1 z Legią, wygrana 3:1 z Club Brugge (uczestnik Ligi Mistrzów) itd. Aż w końcu przyszła nowa runda, w pierwszych 5 meczach zdobyłem... 1 pkt! A grałem z samymi ogórkami! Miałem ok. 10 pkt. straty do 3 miejsca, już się prawie załamałem, ale zmieniłem taktykę z 4-2-3-1, na 4-2-2-2. Do końca rundy same zwycięstwa, tylko chyba po 1 porażce i remisie. Udało mi się zdobyć 3 miejsce (w ostatniej kolejce) no i w barażach z Odrą Wodzisław wygrałem 3:2, drugi mecz 2:2 (do 75 min. 2:0 w plecy :) ). Teraz znowu będę musiał dopracować taktykę na ekstraklasę. Wniosek jest taki, że sparingi i liga to całkiem odmienna rzecz.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
a ja mam kolejny błąd w patchu 9.3.0.... camacho gra u mnie we wszystkich meczach (23 mecze) we wszystkich w pierwszym a co chwile asysten wysyła mi wiadomość że może być źródłem kłopotów "Phelan uważa że ten środkowy pomocnik może zniechęcić się do gry w zespole z Old Trafford jeżeli nie będzie występować w pierwszym składzie"

 

a Camacho w pomniejszych problemach ma 2 wiadomości

- uwaza że powinien występować w pierwszym składzie

-uważa że menedżer nie docenia jago wkładu w grę zespołu

 

A jaki ma ustawiony status w zespole?

Odnośnik do komentarza
U mnie bardzo podobna sytuacja. Tylko zdarzyło się to na początku rundy wiosennej. Miałem 3 miejsce, z małą stratą do lidera (2pkt). Spokojnie przygotowywałem zespół do drugiej rundy. Sparingi były znakomite, przegrana minimalna 2:1 z Legią, wygrana 3:1 z Club Brugge (uczestnik Ligi Mistrzów) itd. Aż w końcu przyszła nowa runda, w pierwszych 5 meczach zdobyłem... 1 pkt! A grałem z samymi ogórkami! Miałem ok. 10 pkt. straty do 3 miejsca, już się prawie załamałem, ale zmieniłem taktykę z 4-2-3-1, na 4-2-2-2. Do końca rundy same zwycięstwa, tylko chyba po 1 porażce i remisie. Udało mi się zdobyć 3 miejsce (w ostatniej kolejce) no i w barażach z Odrą Wodzisław wygrałem 3:2, drugi mecz 2:2 (do 75 min. 2:0 w plecy :) ). Teraz znowu będę musiał dopracować taktykę na ekstraklasę. Wniosek jest taki, że sparingi i liga to całkiem odmienna rzecz.

 

Powodzenia

 

Ba... ale jeśli całkiem odmienna, to jak na podstawie sparingów wybrać taktykę i skład na ligę :>? Nawiasem mówiąc, po tych dwóch klęskach z kolei były wygrane po 3:0 z Kmitą chyba (żaden wielki sukces) i z Zagłębiem Lubin, co już mnie bardzo zdziwiło. Mecze jednostronne się skończyły po jakiejś 6 kolejce chyba. Zobaczymy, czy dam radę się z tego bagna wygrzebać ;)

Odnośnik do komentarza
http://img21.imageshack.us/img21/4866/kontuzje.jpg

 

To tak odnośnie tych częstych kontuzji u mnie...

no i...? wczoraj Onet grzmiał, ze już 3 zawodnik Chelsea ma kontuzję do końca sezonu (czyli długoterminową), a wiadomo, że pomniejsze poobijania i naciągnięcia sie zdarzają... IMO nothing special. Też grając City miałem 13 kontuzji, w tym miejscami 5-6 z pierwszego składu, ale to jest jak najbardziej normalne.

 

Zaryzykowałbym dwa stwierdzenia.

 

Pierwsze => zarzut o nadmiar kontuzji pierwszy raz widziałem na forum SI gdzieś w okolicach CM 4. Tak długo jak część graczy się nań uskarża, a część nie, interpretowałbym to jako efekt złego ustawienia treningu, słabych trenerów, słabych fizjoterapeutów albo kombinacji tych czynników.

 

Drugie => SI tradycyjnie mogłoby choć trochę objaśnić w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza

Hmm dziwny błąd w lidze Hiszpańskiej. Otóż do składu mogę zgłosić 22 zawodników. Gdy następuje okres w którym znów można zgłaszać zawodników, gra zaczyna świrować. 16 latek, którego nie muszę zgłaszać do składu ponieważ i tak będzie zgłoszony , po wystawieniu do składu otrzyma numer zawodnika, który w tym spotkaniu nie wystąpił (bo był kontuzjowany). Gra żongluje sobie numerami, dzięki czemu przeoczyłem 2 zawodników, którzy byli podstawowymi :roll:

Odnośnik do komentarza

Ja zauważyłem taki błąd, gram w 2. Bundeslidze i nie ma tam limitu na zgłaszanie co do

ilośći graczy zdolnych do rozgrywek, a większość (jestem po styczniowym okienku transferowym, w pierwszym sezonie)

zespołów, oczywiście po za moim, jest wielu piłkarzy, którzy są wyświetleni jako gracze pierwszego zespołu, a są

zaznaczeni jako niędostępni do rozgrywek, taki sam problem można zaobserbować w ligach , w których rezerwy grają

w oficjalnych ligach, tylko w tamtych przypadkach nie jestem pewny co do możliwości zgłaszania ilości piłkarzy do

rozgrywek w danym kraju.Myśle , że to jest dość duży bug i wpływa na to że gra jest nieralistyczna.

Odnośnik do komentarza

Witam. A ja trochę z innej beczki. Po zainstalowaniu patcha 9.0.3 mam pewien problem, a mianowicie gdy włączam mecz wskakuje mi okno TV, ja to wyłączam i daję widok ogólny (nazwy drużyn i strzelcy, na dole pasek komentarza). Zawsze gram bez żadnych powtórek, kluczowych momentów itp. - tylko komentarz. Problem polega na tym, że w każdym następnym meczu muszę powtarzać tę czynność co staje się bardzo irytujące po rozegraniu 10 kolejek. Na patchu *1 i *2 takiego problemu nie mialem. Zrobiłem to raz i miałem spokój na wiele sezonów.

Odnośnik do komentarza

to ja jeszcze inny problem xD hmm stracilem juz druga z rzedu bramke z dystansu... moze nic takiego ale gdy sprawdzam profil zawodnika to on w owych strzalach ma atrybut od 3 do 6... i wcale nie sa wyrozniajacymi sie zawodnikami... hmm ogolnie patch jest dobry ale te kontuzje... teraz wlasnie prowadze Kmite Zabierzow wypozyczylem z Wisly Mateusza Rajfura... 5 - 6 miesiecy kontuzja no masakra...

Odnośnik do komentarza

A mnie ciagle irytuje problem z wyswietlaniem trybu 2D.

Na poczatku meczu, wrzucam Graj, wszystko ladnie pieknie, jesli jest akcja (mam zaznaczone pokazywanie tylko tych kluczowych) wlacza sie tryb 2D, ale jesli ja podczas wyswietlania tego trybu przelacze na swoj sklad, statystyki badz cokolwiek innego i tryb 2D znika, bo akcja sie konczy, to wowczas, gdy jest kolejna akcja musze juz sam recznie klikac w tryb klasyczny, by pokazalo mi kolejna akcje..

 

Podobna sytuacja gdy po przejsciu na sklad, statystyki itp. wchodze w tryb klasyczny i akcja sie konczy, to zostaje mi w trybie 2D i czeka na kolejna akcje, nie powracajac do mojego poprzedniego ekranu, tj. np. statystyk, itp. Jest na to jakas rada? Bo zaden patch tego nie poprawil..

 

Chyba, ze poprawil i po rozpoczeciu nowej gry jest juz to widoczne, bo gram na zapisanej grze..

Odnośnik do komentarza

Musisz zaraz na początku meczu, gdy jeszcze nie ma żadnej akcji (w 2D, bądź 3D), ale po skończeniu akcji, wcisnąć tryb, który chcesz by Ci się wyświetlał, po końcu każdej akcji. Np. ja na samym początku meczu klikam w "widok łączony", i później po każdej akcji 3D, wraca mi do "widok łączony". Rzadko zdarza mi się problem o której mówisz, ale zdarza się. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Pozwolę sobie skierować pytanie bezpośrednio do Profesora, ewentualnie do kogoś kto wie (a nie - myśli, ze wie) jak działa nowy system gwiazdek w 9.3.0.

 

Kto lepiej zajmie się moja defensywą: gość z treningiem defensywy 20 (4 gwiazdki :|) czy ktoś na 6 gwiazdek (trening defensywy - 17)?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...