Skocz do zawartości

Patch 9.3.0


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Prof generalnie nie mialem na mysli skutecznisci napastnikow(bo sam na nia nie narzekam) ale na Twoje (moim zdaniem) slepe bronienie SI i nazywanie wszystkiego realizmem. Kontuzje nawet dla mnie sa spoko, ale nie wiem dlaczego nie gra mi sie na nim przyjemnie(a to chyba najwazniejsze).I mysle ze nie jestem sam w takiej opinii..

Chcialem sobie zaczac od nowa na patchu(bo taki mam zwyczaj zeby go przetestowac) i zaczalem chyba z 10<sic!> sezonow (wiekszosc dobrych lig+Polska) i w kazdym wytrzymalem pol sezonu.. Nie wiem dlaczego ale przestal mnie wciagac. A we wczesniejszych FMach mialem nie jedną zajebistą i długą kariere(lacznie z patchem 9.0.2)

Odnośnik do komentarza
Jedynym bugiem według mnie jest ilość kontuzji.

Reszta (bram celności graczy) jest już zupełnie zależne od czego innego.

temat wałkowany prawie na każdej stronie i ja się będę upierał, ze nie ma problemu kontuzji:

a) za ciężki masz trening

b) kiepsko przygotowujesz zawodników do sezonu

c) wystawiasz do meczu zawodników o niskiej kondycji

d) kontuzję odnoszą zawodnicy, u których prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest wysokie

 

jakby nie patrzeć, problemu z kontuzjami przy wyeliminowaniu powyższych punktów po prostu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Jedynym bugiem według mnie jest ilość kontuzji.

Reszta (bram celności graczy) jest już zupełnie zależne od czego innego.

temat wałkowany prawie na każdej stronie i ja się będę upierał, ze nie ma problemu kontuzji:

a) za ciężki masz trening

b) kiepsko przygotowujesz zawodników do sezonu

c) wystawiasz do meczu zawodników o niskiej kondycji

d) kontuzję odnoszą zawodnicy, u których prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest wysokie

 

jakby nie patrzeć, problemu z kontuzjami przy wyeliminowaniu powyższych punktów po prostu nie ma.

 

 

No trudno, żeby to się działo za każdym razem gdy obejmuje obojętnie jaki klub.

W porównaniu do 9.0.2 jest przesadzona może nie ilość, ale częstość występowania. Jednak jest to moje zdanie, i domyślam się, że nie podołam przekonaniu Cię, jednak ja wygłaszam tylko swoją opinię, i piszę jak to wygląda u mnie, i jak to odczuwam.

 

EDIT: i gdybyś mógł rozwinąć swój podpunkt b, którego nie do końca rozumiem.

Odnośnik do komentarza

Średnia liczba kontuzji w lidze powinna oscylować w okolicy 4. Przy pladze kontuzji proponuję sprawdzić Injury Table czy jak to w polskiej wersji się nazywa, i zliczyć średnią. Jeśli będzie powyżej 5, spakować save'a i wrzucić na serwer FTP SI Games, a potem ich o tym powiadomić, bo tak być nie powinno. Ale jak na razie na SI Forum nikt takowy się nie znalazł. A w pojedynczym klubie spokojnie może być kilkanaście kontuzji, tak jak choćby w Newcastle w poprzednim sezonie.

 

W tym zresztą też różnie bywa:

 

http://www.physioroom.com/news/english_pre...njury_table.php

 

A gdzie Ty kamil! widzisz ślepą obronę SI, to ja nie wiem. Ja swoje opinie podpieram faktami i weryfikowalnymi danymi, to od Ciebie na razie słyszę same ogólniki.

Odnośnik do komentarza

z kontuzjami to już od wersji beta się ciągnię - ja nadal uważam, że przyczyna musi leżeć w treningu, atrybutach zawodników (w końcu te inj. proneness się po coś ustawia), niedostatecznym przygotowaniu w sparingach. zawsze w okresie przygotowawczym gram co 2-3 dni, zdejmuję zawodników gdy kondycja dochodzi do 75-80% (często są to po prostu 2 jedenastki) i mam zespół, a nie oddział rehabilitacyjny. długie kontuzje to raczej rzadkość (choć się zdarzają), a drobne urazy (1-2 tygodnie max) to norma w piłkarskim świecie.

 

przy patchu 9.3 rzuciło mi się w oczy, że jeszcze większe znaczenie odgrywa zgranie zespołu. na jesieni jeszcze często się męczą (remis często, ale wepchnąć jedną bramkę więcej to już problemy), piłka odbija się od pleców, ale na wiosnę (raczej późniejszą) gdy zespół tworzy zgrany kolektyw, to czasami nie wierzę jak te ogórki potrafią tak składnie podania wymieniać.

 

na obijanie słupków/poprzeczek czy skuteczność też raczej nie ma co narzekać. na prawdę było znacznie gorzej w tych względach, a obecnie uważam, że jest nieźle.

 

owszem irytują niewyeliminowane błędy zgłaszane już w listopadzie, polskie aspekty czy skopane zespoły B, ale i tak FM09 z ostatnim patchem potrafi zapewnić godziny dobrej rozrywki. jak przypomnę sobie pierwsze bety, to teraz człowiek jakby w zupełnie co innego grał - różnica jak przy przejściu z warcab na szachy.

Odnośnik do komentarza
A gdzie Ty kamil! widzisz ślepą obronę SI, to ja nie wiem. Ja swoje opinie podpieram faktami i weryfikowalnymi danymi, to od Ciebie na razie słyszę same ogólniki.

No wiesz.. Fakty to są, ale prawda jest taka że takie same fakty można znaleźć któe obalają Twoją teorię.

np. podany przez Ciebie link z tabelą kontuzji z Anglii.. 13 klubów ma 3 lub mniej kontuzji-w normie(czyli prawie 65%-blisko 3/4).ALe jak już pisałem mnie akurat kontuzje nie drażnią.. Tylko to że FM zrobił się nie wiem dlaczego nudny. Robię ostatnie podejście-próbuje Stttgartem-fajny klub,fajny skład-idealny do obalenia FCB.. Jak znowu po pół roku bede miec dosc to zrobie sobie dluzsza przerwe z FMem

Odnośnik do komentarza
A gdzie Ty kamil! widzisz ślepą obronę SI, to ja nie wiem. Ja swoje opinie podpieram faktami i weryfikowalnymi danymi, to od Ciebie na razie słyszę same ogólniki.

No wiesz.. Fakty to są, ale prawda jest taka że takie same fakty można znaleźć któe obalają Twoją teorię.

np. podany przez Ciebie link z tabelą kontuzji z Anglii.. 13 klubów ma 3 lub mniej kontuzji-w normie(czyli prawie 65%-blisko 3/4).

 

Fakty są takie, że prawie nikt nie patrzy na tabelę kontuzji, gdy ma w składzie 2-3 kontuzjowanych zawodników. Tak więc nie wiesz, ile klubów prowadzonych przez komputer ma wtedy po 8-9 kontuzji. To się nazywa po angielsku "cognitive bias" - łatwiej dostrzegamy te fakty, które potwierdzają nasze przekonania, a inne dostrzega się nam ze znacznie większym trudem.

Odnośnik do komentarza

U mnie akurat buga z nadmierną skutecznością przy cornerach nie zauważyłem. Może nie trafiłem jeszcze na ustawienie cheat.

Rzekomy bug z nadmierną ilością kontuzji to bzdura. Nie miałem więcej niż 2 kontuzjowanych grajków jednocześnie. Najczęściej moi zawodnicy łapią urazów w trakcie meczu i raczej są one krótkie (do 2 tygodni). Moim zdaniem kluczem tutaj jest odpowiedni trening, który nie przeciąża zawodników w trakcie sezonu i odpowiednie przygotowanie zawodników w okresie przedsezonowym.

A dziwne jest, że nie zauważyli buga w Primera z wyrejestrowywaniem losowym zawodników w przypadku przeniesienia zawodnika z rezerw na dosłownie jeden mecz. Tak też jest z zawodnikami, którzy nie ukończyli 18 czy 19 roku życia. W rzeczywistości jest tak, że taki zawodnik zarejestrowany w dowolnym zespole rezerwowym/młodzieżowym jest uprawniony do gry w pierwszej ekipie bez konieczności przypisywania numerku. I oni nie mają zamiaru tego naprawić. Ciekawe czy jakby zrobili taki kwiatek w Anglii też by ten problem olali :-k

Ogólnie rzecz biorą w Hiszpanii jest sporo do poprawienia, ale po co, przecież wszyscy grają w Anglii, albo ciemna masa się nie zna i błędu nie zauważy.

W przyszłości chyba trzeba się będzie przesiąść na CM-a, bo zapowiada się interesująco.

Odnośnik do komentarza
A dziwne jest, że nie zauważyli buga w Primera z wyrejestrowywaniem losowym zawodników w przypadku przeniesienia zawodnika z rezerw na dosłownie jeden mecz. Tak też jest z zawodnikami, którzy nie ukończyli 18 czy 19 roku życia. W rzeczywistości jest tak, że taki zawodnik zarejestrowany w dowolnym zespole rezerwowym/młodzieżowym jest uprawniony do gry w pierwszej ekipie bez konieczności przypisywania numerku. I oni nie mają zamiaru tego naprawić. Ciekawe czy jakby zrobili taki kwiatek w Anglii też by ten problem olali

O błędzie wiedzą bo był zgłaszany na forum betatesterów. Oczywiście olali.

 

Ogólnie rzecz biorą w Hiszpanii jest sporo do poprawienia, ale po co, przecież wszyscy grają w Anglii, albo ciemna masa się nie zna i błędu nie zauważy.

W przyszłości chyba trzeba się będzie przesiąść na CM-a, bo zapowiada się interesująco.

No, bardzo chciałbym zobaczyć jak twórcy CM-a robią grę, która będzie bezbłędnie symulowała zasady w różnych ligach. Moim zdaniem bez ogromnego doświadczenia przy tworzeniu tego typu gier i dwukrotnie większej załogi przy tworzeniu gry niż w SI jest to nirealne.

Odnośnik do komentarza

Taka lekka dygresja na temat kontuzji. Gram sobie już 2 sezon na 9.0.3 - a dokładniej mam samą końcówkę. Po raz pierwszy mam w zespole pięciu graczy kontuzjowanych równocześnie - z czego 2 urazy są długotrwałe, złapane podczas okresu przygotowawczego, a trzej moi zawodnicy zostali poturbowani w ciągu ostatnich dwóch spotkań. IMHO problem zbyt dużej ilości kontuzji po prostu nie istnieje i tyle.. taka ilość urazów jest jak najbardziej realistyczna i możliwa.

Odnośnik do komentarza

Wszystko tak naprawdę zależy od trenera, tak jak napisano wyżej, zespół trzeba dobrze przygotować do sezonu, by problem kontuzji wyeliminować. Uważam, że są one jak najbardziej realistycznie odwzorowane, tylko rozpuszczonym graczom nie chce się przyłożyć do przygotowań. :]

Odnośnik do komentarza

Dla mnie patch 9.0.3 jest bardzo dobry a co do kontuzji? wystarczy przeczytać wywiad z Janotą na futbolnet.pl

 

- Co jest główną przyczyną tego, że Feyenoord zamiast walczyć o mistrzostwo, znajduje się jedynie w środku tabeli?

 

- Przede wszystkim plaga kontuzji przed rozpoczęciem sezonu. Z kadry wypadło chyba trzynastu zawodników, z czego spora część grała w pierwszym składzie. To było największym problemem. Później zaczęliśmy przegrywać, media trochę się na nas uwzięły i nie było już tak dobrej atmosfery.

 

Jak widać taka masa kontuzji zdarza się wszędzie lub zobaczcie tak samo na Inter Mediolan gdzie nie grało 5 podstawowych zawodników....

 

CO do skuteczności obejżcie mecz Man Utd - Inter jak można być nie skutecznym a później się wypowiadajcie bo nie macie wcale pojęcia o czym mówicie a tylko narzekacie!

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie: Na samym początku gry można wybrać doświadczenie menadżerskie (amator, reprezentant kraju, albo po prostu automatycznie) Czy w czasie gry poziom doświadczenia się zmienia i z amatora można przeskoczyć na wyższy poziom? Mi osobiście nigdy się to nie udało. Teraz wybrałem w opcjach "automatycznie", ale zastanawiam się co to dokładnie znaczy.

Odnośnik do komentarza
Oczywiscie, ze sie zmienia :) Twoja reputacja rosnie wraz z sukcesami.

 

 

Ok, ale dlaczego wybierajać w menu "automatycznie" mam również taką w profilu trenerskim?

 

Oczywiscie, ze sie zmienia :) Twoja reputacja rosnie wraz z sukcesami.

 

 

Ok, ale dlaczego wybierajać w menu "automatycznie" mam również taką w profilu trenerskim?

 

 

Aha, nie mam na myśli reputacji, bo to wiem, ale doświadczenie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...