Skocz do zawartości

Patch 9.3.0


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego nowy patch likwiduje to co było wcześniej bardzo użyteczne?

Chodzi mi o możliwość udostępnienia zawodników pierwszego składu do gry w rezerwach przez skorzystanie z funkcji w profilu zawodnika "udostępnij do gry w rezerwach."

Ten manewr można było stosować do każdego zawodnika z osobna, co było bardzo praktyczne, raz zaznaczona opcja działa do momentu odhaczenia.

A od czasu nowego patcha można udostępnić przed meczem rezerw zawodników rezerwowych 1 zespołu a co w przypadku jak nie chcę oddać wszystkich, tylko np. 3 ? A przerzutka między 1 zespołem a rezerwami jest uciążliwa.

Dodam, że gram w Serie A, gdzie rezerwom trzeba samemu organizować sparingi, które były świetnym miejscem ogrywania się zawodników pierwszej drużyny, którzy nie mieścili się w 18 meczowej lub powracali po kontuzji.

Ale SI chciało coś polepszyć a wyszło jak zwykle!

 

u mnie opcja działa i jest widoczna. wersja pudełkowa.

Odnośnik do komentarza
Z tego co czytałem na forum SI to nie zapowiada się na wydanie nowego patcha do 2009... a szkoda bo w engine meczowym jak dla mnie są 2 rzeczy do poprawy :

 

- Pressing

- Skuteczność napastników

 

 

A co jest nie tak z skutecznością napastników ? Z moich obserwacji wynika, że z napastnikami jest znacznie lepiej niż na 9.2.0.

Odnośnik do komentarza
Nie grałem na wcześniejszym patchu, więc nie wiem jak to wtedy było, według mnie typowe rozwiązanie napastnika to strzał prosto w bramkarza/Panu Bogu w okno, zdarza się to nawet u bardzo dobrych napastników (Adebayor)

 

Owszem, zdarza się, ale czy w "prawdziwej" piłce takie coś się nie zdarza?

 

Skąd u was te problemy? na 9.0.2 grało się średnio, teraz, na 9.0.3 gra się na prawdę miło, przynajmniej dla mnie :) stosuje pressing u pomocników, i gdy mam przewagę w środku pola ( czyt moich 2 PŚ + DP na 2 zawodników rywala ) to dominacja jest całkowita, a gdy próbuje stosować pressing grając 2 zawodnikami w środku, przeciwko trójce rywala skutki są opłakane - proste.. napastnicy są nieskuteczni? Bzdura imho. Stosuje dosyć dużą rotację, czasem gram jednym, czasem dwoma atakującymi i tak wyglądają ich statystyki:

17 meczy 15 goli 5 asyst

14 meczy 6 goli 4 asysty

10 meczy 4 gole

3 mecze 2 gole

dodając do tego skutecznych pomocników, którzy w sumie strzelili kolejnych 15 bramek problemu nie widzę. Ponadto chcę zaznaczyć, że w taktyce na jednego napadziora gra opiera się na kontrach i zwykle nie jest ich zbyt dużo, a procent wykorzystania dogodnych sytuacji jest satysfakcjonujący i imho realistyczny.

Odnośnik do komentarza

miałem dobrą taktykę pod 9.0.2 teraz po wgraniu patcha taktyke se moge wsadzić w (Y) na wyjeździe drużyna przeciwna kontroluje mecz i non stop atakuje moją bramkę ;/ i w dodatku ta skuteczność woła o pomste do nieba na patchu 9.0.2 statysktyka wynosila zawsze 12(8) czasem 10(6) więc ponad 60-70% strzałow celnych a tutaj w jednym meczu 11-1 aż żal dupe ściska ;/

Odnośnik do komentarza
Dlaczego nowy patch likwiduje to co było wcześniej bardzo użyteczne?

Chodzi mi o możliwość udostępnienia zawodników pierwszego składu do gry w rezerwach przez skorzystanie z funkcji w profilu zawodnika "udostępnij do gry w rezerwach."

Ten manewr można było stosować do każdego zawodnika z osobna, co było bardzo praktyczne, raz zaznaczona opcja działa do momentu odhaczenia.

A od czasu nowego patcha można udostępnić przed meczem rezerw zawodników rezerwowych 1 zespołu a co w przypadku jak nie chcę oddać wszystkich, tylko np. 3 ? A przerzutka między 1 zespołem a rezerwami jest uciążliwa.

Dodam, że gram w Serie A, gdzie rezerwom trzeba samemu organizować sparingi, które były świetnym miejscem ogrywania się zawodników pierwszej drużyny, którzy nie mieścili się w 18 meczowej lub powracali po kontuzji.

Ale SI chciało coś polepszyć a wyszło jak zwykle!

 

u mnie opcja działa i jest widoczna. wersja pudełkowa.

 

 

Mam oryginał, jak działa to rzuć proszę screenem. Zapewne nie zrozumiałeś tego co napisałem, chodzi o opcję w profilu zawodnika a nie zgłoszenie zawodników przed meczem rezerw.

Odnośnik do komentarza
miałem dobrą taktykę pod 9.0.2 teraz po wgraniu patcha taktyke se moge wsadzić w (Y) na wyjeździe drużyna przeciwna kontroluje mecz i non stop atakuje moją bramkę ;/ i w dodatku ta skuteczność woła o pomste do nieba na patchu 9.0.2 statysktyka wynosila zawsze 12(8) czasem 10(6) więc ponad 60-70% strzałow celnych a tutaj w jednym meczu 11-1 aż żal dupe ściska ;/

 

Zmienił się silnik meczowy, a Ty się dziwisz, że taktyka przestała być tak skuteczna, jak na poprzedniej wersji :-k?

Odnośnik do komentarza

No dobra, zainstalowałem patch 9.0.3. Ogólne wrażenie pozytywne (gram Nottm Forest). Na razie rozegrałem 6 meczów towarzyskich, z czego 5 wygrałem i 1 zremisowałem. W tym czasie miałem 2 kontuzje (2 tyg i 2-3 miesiące), czyli chyba nie tak najgorzej. Stosuje jakiś nowy trening ściągniety z neta.

Jeśli chodzi o pressing to nie wygląda to tak źle jakby wynikało z niekórych postów powyżej. Instrukcjami wobec przeciwnika mozna wiele zdziałać.

Słupków i poprzeczek jest mniej (co nie znaczy, że jest ich mało), za to więcej spalonych.

Do gry napastników nie mam wiakszych zastrzerzeń, choć dziwne, że w sytuacjach sama na sam rzadko wygrywają z bramkarzem, natomiast potrafia oddać fenomenalny strzał z bardzo trudnej pozycji, który znajduje drogę do bramki. Nie miałem jeszcze hattricka, ale w każdym meczy przynajmniej jedną bramkę strzelał napastnik.

Wyniki mam normalne od 1:1 do 4:0 bez jakiś przekrętów w jedną bądź druga stronę. Nie miałem jeszcze meczu, gdzie jedna druzyna by "cisła", a druga strzelała bramki. Na razie wygrywają te druzyny, które dominuja w meczu.

Jest znowy chyba jakis bug związany z rzutami rożnymi, bo w tych 6 meczach strzeliłem w ten sposób 3 bramki.

Mecze sa przedłużane góra 3 minuty, więc tu nastąpiła poprawa w stosunku do poprzedniej łatki.

O pełniejszą analize pokusze się za parę dni, gdy skończe przynajmniej jednen pełny sezon. Na razie jestem pełen optymizmu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Dlaczego nowy patch likwiduje to co było wcześniej bardzo użyteczne?

Chodzi mi o możliwość udostępnienia zawodników pierwszego składu do gry w rezerwach przez skorzystanie z funkcji w profilu zawodnika "udostępnij do gry w rezerwach."

Ten manewr można było stosować do każdego zawodnika z osobna, co było bardzo praktyczne, raz zaznaczona opcja działa do momentu odhaczenia.

A od czasu nowego patcha można udostępnić przed meczem rezerw zawodników rezerwowych 1 zespołu a co w przypadku jak nie chcę oddać wszystkich, tylko np. 3 ? A przerzutka między 1 zespołem a rezerwami jest uciążliwa.

Dodam, że gram w Serie A, gdzie rezerwom trzeba samemu organizować sparingi, które były świetnym miejscem ogrywania się zawodników pierwszej drużyny, którzy nie mieścili się w 18 meczowej lub powracali po kontuzji.

Ale SI chciało coś polepszyć a wyszło jak zwykle!

 

u mnie opcja działa i jest widoczna. wersja pudełkowa.

 

 

Mam oryginał, jak działa to rzuć proszę screenem. Zapewne nie zrozumiałeś tego co napisałem, chodzi o opcję w profilu zawodnika a nie zgłoszenie zawodników przed meczem rezerw.

 

proszę bardzo

 

tak samo jest opcja dostępna przez prawoklik w składzie ogólnym np.

 

chyba że naprawdę nie zrozumiałem i chodzi o coś całkiem innego.

 

edyta: nie zaczynałem gry od nowa, gram na starych sejwach. ale nie sądzę żeby to miało jakieś znaczenie.

Odnośnik do komentarza

Zacząłem grać na tej łatce Śląskiem Wrocław i muszę powiedzieć, że jestem bardzo mile zaskoczony.

 

Widzę, zdecydowaną poprawę gry obrońców szczególnie bocznych. Teraz faktycznie odbierają piłkę a nie motają się koło przeciwnika. Kolejnym plusem jest to, że gra minimalnie szybciej chodzi (przynajmniej tak jest w moim przypadku). Nareszcie nie mam problemu ze skutecznością napastników. Zdarzają się im babole ale nie aż tak często jak kiedyś. Na razie nie zdarzył mi się mecz, gdzie to ja cisnąłem przeciwnika a on strzelał bramki. Jak już dominowałem na boisku to kończyło się w najgorszym wypadku na remisie. Największy + panowie z SI dostają za grę pressingiem. Widać szczególną poprawę szczególnie kiedy zagęszczam środek pola. Bardzo często moi pomocnicy przechwytują piłkę i zażegnują niebezpieczeństwo.

 

Napiszę coś więcej po sezonie gry ;)

Odnośnik do komentarza

Wie ktoś może jak na tym nowym patchu ustawić napastników ?? Bo mają takiego cela że o boże. Zawodnik z drużyny przeciwnej dostał czerwo chociaż wygrałem 2-0 to i tak statystyka razi po oczach 21 odanych 5 celnych i tak co mecz ;/ wygrywam po 2-0 ,2-1 ,1-0 i wiekszosc meczy to skutczność ponieżej 50 % ;/ i niewiem jak temu zaradzić. Pisaliście o kontuzjach na tym patchu jakoś mnie omijały ale teraz w ostatnim meczu aż 4 zawodników złapało kontuzję w tym samym meczu najdłuższa pauza to 5 miesiecy najmniejsza 12 dni ;/ co to za nie realizm.

Mało tego sprawdziłem ilość kontuzji w lidze w której gram Coca-Cola League 1 ,patch w grałem gdy miał 28 października w grze. Ogólna liczba kontuzji 81 . Liczba kontuzji które padły po 28 października to 63 .

Odnośnik do komentarza
Dlaczego nowy patch likwiduje to co było wcześniej bardzo użyteczne?

Chodzi mi o możliwość udostępnienia zawodników pierwszego składu do gry w rezerwach przez skorzystanie z funkcji w profilu zawodnika "udostępnij do gry w rezerwach."

Ten manewr można było stosować do każdego zawodnika z osobna, co było bardzo praktyczne, raz zaznaczona opcja działa do momentu odhaczenia.

A od czasu nowego patcha można udostępnić przed meczem rezerw zawodników rezerwowych 1 zespołu a co w przypadku jak nie chcę oddać wszystkich, tylko np. 3 ? A przerzutka między 1 zespołem a rezerwami jest uciążliwa.

Dodam, że gram w Serie A, gdzie rezerwom trzeba samemu organizować sparingi, które były świetnym miejscem ogrywania się zawodników pierwszej drużyny, którzy nie mieścili się w 18 meczowej lub powracali po kontuzji.

Ale SI chciało coś polepszyć a wyszło jak zwykle!

 

u mnie opcja działa i jest widoczna. wersja pudełkowa.

 

 

Mam oryginał, jak działa to rzuć proszę screenem. Zapewne nie zrozumiałeś tego co napisałem, chodzi o opcję w profilu zawodnika a nie zgłoszenie zawodników przed meczem rezerw.

 

proszę bardzo

 

tak samo jest opcja dostępna przez prawoklik w składzie ogólnym np.

 

chyba że naprawdę nie zrozumiałem i chodzi o coś całkiem innego.

 

edyta: nie zaczynałem gry od nowa, gram na starych sejwach. ale nie sądzę żeby to miało jakieś znaczenie.

 

Dobrze mnie zrozumiałeś, dzięki za screena. Nie wiem co się dzieje ale u mnie nie ma tej opcji, gram na standardowym skinie prawostronnym. Spróbuję z innym skinem ale to chyba nie ma znaczenia. Ma ktoś jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Z moich obserwacji wynika, że zwiększona liczba kontuzji występuje w okresie przygotowawczym, potem mamy do czynienia ze zmniejszeniem się ich liczby, jednak ciągle jest ich zdecydowanie za wiele...

Z moich obserwacji wynika, że grając Lechem 2 sezony w żadnym momencie nie miałem więcej niż 4 zawodników kontuzjowanych jednocześnie. To zdecydowanie nie za wiele. Mam szczęście? :>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...