Skocz do zawartości

Делије


Arczi

Rekomendowane odpowiedzi

17 listopada mógł się na trwałe zapisać w historii Irtyszu. Wystarczyło bowiem wygrać z FK Moskwa, by bez oglądania się na wynik CSKA zdobyć tytuł mistrzowski. Wszyscy dobrze zdawali sobie sprawę, przed jaką szansą stoimy. Ja w zasadzie nie musiałem mobilizować moich zawodników, zrobił to przed meczem na łamach prasy kapitan zespoły W.Maksymienko.

 

Jednak presja i tak zrobiła swoje, gdyż do przerwy sprawialiśmy bardzo słabe wrażenie, zwłaszcza jeśli chodzi o ofensywę. Lepiej radziliśmy sobie w destrukcji, ale i tak nie ustrzegliśmy się błędu, który zakończył się stratą bramki. Niepotrzebnie w drybling wdał się Tagizade, któremu piłkę odebrał Grendel i zagrał w pole karne do Bandarenki. Napastnik gospodarzy był niepilnowany i nie miał problemów z pokonaniem Awetysjana i na przerwę schodziliśmy minimalnie przegrywając.

 

Ale nie byliśmy w aż tak złych nastrojach, bowiem wielkie dla nas rzeczy działy się w Samarze. Grające o pietruszkę Krylia do przerwy prowadziły z CSKA 4:1, co oznaczało, że mistrzostwo jest w Omsku.

 

Jednak nie chcąc kusić losu zamierzałem powalczyć w tym meczu o zwycięstwo. I od razu ruszyliśmy do ataków, szybko doprowadzając do wyrównania za sprawą niezawodnego duetu Takacs- Simanić. A że remis mnie nie zadowalał, to nadal trwała nasza ofensywa. Znakomite sytuacje marnował jednak Chovanec, szczęścia z rzutów wolnych nie miał Maksymienko. Ale w końcu w 70 minucie objęliśmy prowadzenie po tym, jak Zajcew wyciął w polu karnym Simanicia a z 11 metrów pewnie do bramki trafił Takacs. A wynik w Samarze nie zmieniał się, więc byliśmy pewni, że mistrzostwa już nic nam nie odbierze. Świętowanie rozpoczęliśmy już na ławce i nawet wyrównująca bramka Adamowa w ostatniej minucie przeszła niemal niezauważona w naszym obozie. W końcu Irtysz Omsk po raz pierwszy w historii został mistrzem Rosji!

17.11.2013

Stadion im. E.Striełcowa, Moskwa, widzów: 9 126

[REK 30/30] FK Moskwa (11) - (1) Irtysz 2:2 (1:0)

Bondarenko 34, Adamow 90 - Takacs 48, 70k

MoM: Takacs (8)

Skład: Awetysjan, Krjuczykin, Simon, Larin, Maksymienko, Kuźniecow, Semenow, Chovanec, Tagizade, Simanić, Takacs

Po powrocie do Omska radości nie było końca. Aleksander Iwczenko, jedna z legend klubu, z trudem ukrywała łzy radości nie mogąc uwierzyć w to, co się stało tego dnia. Podobnie jak i kibice, którzy na lotnisku długo nie pozwalali nam wsiąść do klubowego autokaru. Dodatkowo wpadli na pomysł, aby klub kibica nazwać moim imieniem. Również prezes Szyszkin był wniebowzięty i wyraził nadzieję, że na dłużej zagościmy w ścisłej czołówce Ekstraklasy.

 

A oto ci, którzy osiągnęli ten sukces:

Bramkarze: A.Awetysjan,R.Ignatienko,

Obrońcy: A.Simon, S.Krjuczykin, W.Seriogin, N.Abramow, R.Gorjaczkin, N.Larin, W.Maksymienko,

Pomocnicy: T.Lebiediew, I.Ignatjew, A.Trynitacki, S.Kuźniecow, S.Kombarow, K.Semenow, A.Tlisow, E.Sawin, W.Abramow, J.Chovanec, M.Kostyń, K.Lukin, S.Mielnikow, G.Tagizade,

Napastnicy: E.Makarow, D.Micevski, A.Simanić, L.Takacs.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję wszystkim za gratulacje.

Ligę Mistrzów zapewne zaczniemy od ostatniej rundy kwalifikacji. Czy będziemy rozstawieni ciężko mi powiedzieć, średnio jestem ogarnięty w niuansach, czy w pierwszej kolejności liczy się współczynnik tylko kraju czy klubu.

Póki co żaden z czołowych zawodników nie jest w sferze zainteresowań innych klubów. Kluczowi zawodnicy mają jeszcze kilkuletnie kontrakty bez klauzuli odstępnego.

Natomiast co do frekwencji nie jest aż tak źle. Średnia ligowa wynosi niespełna 14.000, ale w rundzie jesiennej w zasadzie nie schodziła poniżej 15-16.000. Więc nie ma co narzekać. A wolę inwestować w bazę treningową i obiekty młodzieżowe.

---

 

Tabela na zakończenie sezonu 2013:

Poz 	Inf 	Zespół			M 	Z 	R 	P 	ZdG 	StG 	R.B. 	Pkt
1. 	M 	Irtysz 			30 	18 	6 	6 	54 	38 	+16 	60
2. 		CSKA Moskwa 		30 	17 	6 	7 	59 	32 	+27 	57
3. 		Dynamo Moskwa 		30 	15 	6 	9 	54 	33 	+21 	51
4. 		Lokomotiw Moskwa 	30 	14 	7 	9 	40 	27 	+13 	49
5. 		Zenit Sankt Petersburg 	30 	12 	10 	8 	42 	39 	+3 	46
6. 		Spartak Moskwa 		30 	13 	6 	11 	37 	33 	+4 	45
7. 		Saturn 			30 	12 	6 	12 	37 	35 	+2 	42
8. 		Chimki 			30 	11 	8 	11 	32 	36 	-4 	41
9. 		Krylia Sowietow 	30 	10 	10 	10 	28 	28 	0 	40
10. 		Amkar 			30 	10 	10 	10 	33 	34 	-1 	40
11. 		Rubin 			30 	9 	11 	10 	32 	38 	-6 	38
12. 		FC Moskwa 		30 	10 	7 	13 	30 	34 	-4 	37
13. 		Kubań 			30 	9 	8 	13 	24 	35 	-11 	35
14. 		Rostow 			30 	7 	9 	14 	33 	46 	-13 	30
15. 	S 	Torpedo Moskwa 		30 	8 	5 	17 	23 	36 	-13 	29
16. 	S 	KamAZ 			30 	4 	7 	19 	20 	54 	-34 	19

Za wygraną w lidze na klubowe konto wpłynęło 450.000€.

Odnośnik do komentarza

W tym roku do rozegrania został nam jeszcze dwumecz z Kubaniem w 7 rundzie krajowego Pucharu. W pierwszym, wyjazdowym, spotkaniu dałem odpocząć podstawowym zawodnikom i do boju posłałem rezerwowych. Nie miało to wielkiego wpływu na naszą grę, gdyż od początku byliśmy zespołem wyraźnie lepszym. Jednak kapitalnie dysponowany Borowik w pojedynkę zatrzymywał nasze ataki, czym do furii doprowadzał zwłaszcza Mielnikowa i Micevskiego, którzy najczęściej próbowali go pokonać. To jednak im się nie udało, a w samej końcówce meczu dostaliśmy jeszcze bramkę. Krjuczykin nie upilnował Gogniewa i ten z kilku metrów strzałem głową pokonał Mironowa.

20.11.2013

Stadion Kubań, Krasnodar, widzów: 6 207

[PR 7r. 1/2] Kubań - Irtysz 1:0 (0:0)

Gogniew 85

MoM: Mitrev (8)

Skład: Mironow, Krjuczykin, Abramow, Mitrev, Gorjaczkin, Trynitacki, Sawin, Kombarow, Mielnikow, Makarow, Micevski

 

Trzy dni później na własnym terenie mieliśmy do odrobienia jednobramkową stratę. Wystawiłem identyczny skład, gdyż nie miałem w poprzednim meczu zastrzeżeń co do gry. Mogłem narzekać na skuteczność i dokonać roszad w ataku, ale uznałem, że Takacs i Simanić w tym sezonie swoje już strzelili.

Goście jednak przyjechali do nas z nastawieniem zamurowania bramki. Długo utrzymywali korzystny wynik, ale pękli w 62 minucie, gdy Sawin wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Makarowa. Więcej bramek nie padło i zgodnie z regulaminem arbiter zarządził wykonywanie rzutów karnych. O ich wyniku rozstrzygnęła już pierwsza seria, gdy Mironow obronił strzał Kabanowa. Później już goście strzelali bezbłędnie, my również i ostatecznie okazaliśmy się lepsi o tą jedną bramkę.

24.11.2013

Krasnaja Zwiezda, Omsk, widzów: 4 554

[PR 7 r. 2/2] Irtysz - Kubań 1:0 (0:0) k. 5:4

Sawin 62

MoM: Mitrev (8)

Skład: Mironow, Krjuczykin, Abramow, Mitrev, Gorjaczkin, Trynitacki, Sawin, Kombarow (46' Lebiediew), Mielnikow (39' Tagizade), Makarow (90' Tlisow), Micevski

Naszym rywalem w 1/4 finału będzie Dynamo Moskwa.

 

Zimą Irtysz wzmocni Paweł Brezgunow (Rosja, FK Moskwa, O Ś, 25 lat), za którego zapłacimy 525.000€.

 

LM faza grupowa 5/6

Lechia - Inter 1:2 (Nowak)

 

PU faza grupowa 3/5

Legia - Betis 1:3 (Sacha)

Odnośnik do komentarza

Kilka dni po ostatnim meczu wraz z moim sztabem szkoleniowym dokonaliśmy podsumowania sezonu.

O tegorocznych wynikach nie ma co dużo mówić. Osiągnęliśmy niespodziewany sukces, wywalczyliśmy pierwsze w historii klubu mistrzostwo kraju i za kilka miesięcy zadebiutujemy w europejskich pucharach. Dlatego trzeba będzie wyjątkowo rzetelnie ocenić poszczególnych piłkarzy i wzmocnić zespół, by nie przynieść wstydu w Europie.

 

Bramkarze:

Nazwisko		Narodowość	Wiek	Mecze	Br.Wp	MoM	Śr.O.	Wartość
Akop Awetysjan		Armenia		23	32	37	7	6.97	€525 tyś
Roman Ignatienko	Rosja		20	2(1)	7	-	6.33	€60 tyś
Roman Mironow		Rosja		19	2	1	-	6.00	€35 tyś

Komentarz: wszystko jasne. Kapitalny sezon Awetysjana, który zapomniał o poprzednim nieudanym roku i wrócił do wysokiej formy, stając się jednym z najlepszych bramkarzy w lidze. Niestety w styczniu kończy mu się kontrakt i na razie nie zamierza go przedłużyć. Ignatienko i Mironow nie mieli okazji zaliczyć zbyt wielu występów, ale przyzwoicie spisywali się w rezerwach i w przypadku odejścia Akopa powalczą o miejsce w bramce z młodym Rumunem Ene.

 

Prawi obrońcy:

Nazwisko		Narodowość	Wiek	Mecze	Br.	As.	MoM	Śr.O.	Wartość
Siergiej Krjuczykin	Rosja		29	13(2)	-	-	-	6.73	€230 tyś
Walentin Seriogin	Rosja		22	3(1)	-	-	-	6.50	€22 tyś
Atilla Simon		Węgry		22	26	-	-	-	6.73	€1.5 mln

Komentarz: bardzo udany, pomimo kilku drobnych wpadek, sezon Simona, którego talent wciąż się rozwija. Poniżej swojego poziomu nie zszedł też Krjuczykin, który jest bardzo solidnym zmiennikiem. Jedynym ich mankamentem jest zbyt mały udział w akcjach ofensywnych. Natomiast Seriogin pojawiał się na boisku tylko z konieczności i jego dni w klubie są już policzone.

 

Lewi obrońcy:

Nikolaj Abramow		Rosja		29	27	-	5	-	7.00	€95 tyś

Komentarz: teoretycznie na tej pozycji miałem tylko Abramowa, który zanotował bardzo dobry sezon. Może w ostatnich meczach wypadł słabiej ale nie ma się w zasadzie za bardzo do czego przyczepić. Jak zawsze solidność w defensywie uzupełnił kilkoma asystami. Jednak przydałby mu się konkurent, bo Simon, choć również może grać na lewej stronie, lepiej sobie radził po przeciwnym boku defensywy.

Środkowi obrońcy:

Dejan Mitrev		Macedonia	20	3	1	-	2	8.00	€700 tyś
Andriej Jemeljanow	Rosja		17	1	-	-	-	5.00	€425 tyś
Nikolaj Larin		Ukraina		20	28	1	-	1	7.00	€1,5 mln
Władymir Maksymienko	Białoruś	21	32	1	1	4	7.22	€3,2 mln
Rustam Gorjaczkin	Ukraina		22	11	-	-	-	7.00	€525 tyś

Komentarz: podstawowy duet stoperów tworzyli Maksymienko oraz Larin. Obaj młodzi, ale piekielnie zdolni, znakomicie się uzupełniali i ich pozycja była niepodważalna. Po piętach jednak im depcze Mitrev, który z dobrej strony pokazał się w tych kilku meczach, które zagrał. Stały, równy poziom prezentował również Gorjaczkin, ale w kolejnym sezonie będzie mu się ciężko przebić do składu. Jemeljanow ma papiery na wielką karierę, ale póki co lepiej dla niego będzie, jeśli pogra kolejny rok, dwa w juniorach i rezerwach.

Odnośnik do komentarza

Dzięki bardzo.

---

 

Jedziemy dalej z oceną grajków

 

Defensywni pomocnicy:

Nazwisko		Narodowość	Wiek	Mecze	Br.	As.	MoM	Śr.O.	Wartość
Aleksiej Trynitacki	Rosja		28	16	2	1	-	6.69	€160 tyś
Siergiej Kuźniecow	Rosja		19	15(1)	2	2	2	7.25	€100 tyś

Komentarz: niespodziewanie formą błysnął młody Kuźniecow, na którego postawiłem początkowo z konieczności. Ale jak się okazało grał bardzo dobrze i jeśli utrzyma swoją dyspozycję w kolejnym sezonie, to będę mieć z niego sporą pociechę. Trynitacki za to bez szczególnych fajerwerków, ot solidny ligowy wyrobnik.

 

Prawi pomocnicy:

Nazwisko		Narodowość	Wiek	Mecze	Br.	As.	MoM	Śr.O.	Wartość
Siergiej Kombarow	Rosja		18	3(3)	-	-	-	6.17	€20 tyś
Kirył Semenow		Rosja		21	23(1)	3	5	-	6.96	€1,1 mln
Artur Tlisow		Rosja		31	4(7)	-	1	-	6.45	€26 tyś
Eugeny Sawin		Rosja		29	8(10)	1	4	1	6.83	€65 tyś

Komentarz: bardzo dobrze wprowadził się do zespołu Semenow, który był wart wydanych na niego pieniędzy. Od początku miał niepodważalne miejsce w składzie i raczej w kolejnym sezonie nie ulegnie to zmianie. O miano pierwszego wchodzącego konkurowali Tlisow i Sawin. Obaj już ograni, z jakimś tam doświadczeniem. Sawin został ściągnięty w ostatnim momencie przed rozpoczęciem rozgrywek i spisywał się przyzwoicie. Tlisow niestety niczym specjalnym się nie wyróżnił, swoje lata już ma i prawdopodobnie zostanie wystawiony na listę transferową. O Kombarowie trudno coś więcej powiedzieć. Grał z przymusu, a jeśli od początku to w Lipiecku, gdzie dostosował się poziomem do reszty kolegów. Następny rok spędzi w rezerwach.

 

Lewi pomocnicy:

Iwan Ignatjew		Rosja		19	2(1)	-	1	-	7.33	€55 tyś
Jan Chovanec		Słowacja	29	20	1	5	1	7.05	€180 tyś
Władymir Abramow	Rosja		19	1(2)	-	-	-	6.67	€100 tyś
Michaił Kostyń		Rosja		28	4(3)	-	1	-	6.71	€60 tyś
Timur Lebiediew		Rosja		17	5(1)	-	1	1	7.50	€120 tyś

Komentarz: w ubiegłym roku błyszczał na tej pozycji młody Ignatjew. Teraz jednak przegrał walkę o miejsce w składzie i grał w rezerwach, ale wobec kontuzji Chovanca i Tlisowa zagrał 3 mecze w pierwszym zespole, w których pokazał się z dobrej strony. Kolejny rok będzie dla niego decydujący czy pozostanie w Omsku. Podobnie sytuacja wygląda z młodym Abramowem. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Lebiediew, o którego już dopytuje Spartak czy Zenit. Ale raczej kolejny rok spędzi w rezerwach. Kostyń miał w tym roku niesamowitego pecha. Dobrze prezentował się w sparingach i na początku rozgrywek. Ale potem przyplątały mu się dwie kontuzje i grał bardzo mało. A to już drugi z rzędu taki sezon i prawdopodobnie Michaił będzie musiał opuścić Omsk. Błyszczał za to Chovanec, do którego postawy nie mogę mieć zastrzeżeń. A gdyby nie kontuzja w środku sezonu, to jego dorobek wyglądałby zapewne jeszcze okazalej.

Odnośnik do komentarza

Ofensywni pomocnicy:

Nazwisko		Narodowość	Wiek	Mecze	Br.	As.	MoM	Śr.O.	Wartość
Gurban Tagizade		Azerbejdżan	24	27(1)	6	8	1	7.11	€2,1 mln
Konstantin Lukin	Rosja		20	2	-	-	-	5.50	€28 tyś
Nikola Miljković	Czarnogóra	19	1	-	-	-	8.00	€1,1 mln
Aram Iwanow		Rosja		18	1	-	-	-	5.00	€300 tyś
Semion Mielnikow	Rosja		28	8(13)	2	2	1	6.71	€120 tyś

Komentarz: niepodważalną pozycję w zespole miał Tagizade, z resztą liczby mówią same za siebie. Jednak w kolejnym sezonie po piętach może mu zacząć deptać Miljković, który robi niesamowite postępy, a jest kilka lat młodszy. W rozwoju niestety zatrzymał się Lukin i ma ostatni rok, by przekonać mnie do siebie. Iwanow zagrał tylko raz, wyleciał z boiska w 7 minucie i to tyle, co można o nim powiedzieć. Na pewno ma spory potencjał, ale przez kolejny rok nie wychyli raczej nosa poza rezerwy. Mielnikow bez przebłysków geniuszu, ale idealnie wywiązywał się z roli zmiennika dla Tagizade i póki co nie musi się martwić o swoją pozycję w zespole.

 

Napastnicy:

Nazwisko		Narodowość	Wiek	Mecze	Br.	As.	MoM	Śr.O.	Wartość
Eugeny Makarow		Rosja		19	4(6)	1	2	-	6.30	€350 tyś
Darko Micevski		Macedonia	21	7(10)	6	2	-	6.53	€1,9 mln
Aslan Rakowski		Rosja		17	0(1)	-	-	-	6.00	€130 tyś
Amir Simanić		Czarnogóra	18	28(3)	19	7	4	7.06	€2,4 mln
Laszlo Takacs		Węgry		21	32	14	10	2	7.16	€4,2 mln

Komentarz: postawy Simanicia i Takacsa nie ma co komentować. Bez ich bramek i asyst nie byłoby mistrzostwa. Jeszcze większy potencjał tkwi moim zdaniem w Micevskim, ale sporo czasu stracił na leczeniu kontuzji. Makarow ma spory potencjał, ale nie miał szans się przebić do pierwszego składu, grał głównie w meczach pucharowych, w lidze tylko ogony. Lepiej dla niego będzie, jeśli kolejny sezon spędzi w rezerwach. Podobny los czeka Rakowskiego.

Co dalej?

Niespodziewane mistrzostwo na pewno nie przewróciło mi w głowie. W kolejnym sezonie nie będzie łatwo powtórzyć to osiągnięcie. Nikt już nie będzie traktować nas jako chłopców do bicia, skoro potrafiliśmy utrzeć nosa wielkim klubom rosyjskim. Na pewno nie obejdzie się bez drobnych roszad w składzie. Prawdopodobnie odejdzie Awetysjan, któremu w styczniu kończy się kontrakt i póki co odrzuca on wszelkie propozycje przedłużenia go. O następców się jednak nie martwię, mam w klubie 3-4 solidnych bramkarzy, którzy moim zdaniem podołają gry w Ekstraklasie. Na pewno przyda się boczny obrońca, najlepiej na lewą stronę defensywy. Jednak wyróżniający się Rosjanie są poza naszym zasięgiem. Na pewno dołączy do nas bardzo przyzwoicie wyglądający się środkowy obrońca, dzięki czemu Larin lub Maksymienko będzie mógł zagrać jako defensywny pomocnik. Zakontraktowany jest już również solidny lewy pomocnik, który moim zdaniem pokusi się o wygryzienie ze składu Chovanca. W końcu przydałby się też 4 napastnik, bo młodego Makarowa wolę ogrywać w rezerwach. I generalnie w poszukiwaniu wzmocnień skupię się na Rosjanach, bowiem zagranicznych piłkarzy mam w kadrze aż nadto.

 

Myślę, że jeśli uda się znaleźć wartościowych graczy na te pozycje, to pogodzimy walkę na dwóch frontach. Bo w lidze zamierzamy zająć miejsce dające puchary w kolejnym roku. Natomiast cel na najbliższą edycję europejskich pucharów to faza grupowa któregoś z nich.

 

Oczywiście kluczem do sukcesów będzie utrzymanie obecnego składu. Póki co na szczęście czołowi gracze nie są na celowniku innych klubów. Chociaż nie wiem, co będzie gdy ktoś zaproponuje kwtoę, przy której do akcji wkroczy prezes i bez mojej zgody przyklepie transfer.

Odnośnik do komentarza

Kwiti- w tym roku już nic nie gramy. Awetysjanowi kończy się kontrakt przed rozpoczęciem sparingów.

Sławoj- dzięki. Też się zastanawiam, ale z doświadczenia wiem, że jeśli nie zawalimy początku sezonu, to powinno być dobrze. A czy tak dobrze, jak w tym roku, to już nie wiem.

---

 

Podsumowanie miesiąca - listopad 2013

Zysk: 306 tyś

Stan konta: 7,75 mln

 

Bilans (Irtysz): 3-2-1, bramki 12:7

REK: 1 miejsce, 60 pkt

PR: 7 runda vs Kubań 0:1; 1:0 k.5:4

 

Bilans (RPA): 1-0-1, bramki 2:2

 

Rozgrywki ligowe:

Chile: faza zamknięcie 1/4 finału

Chorwacja: Hajduk (+1)

Czechy: Slovan (+7)

Francja: Nantes (+5)

Hiszpania: Sevilla (+4)

Peru: Universitario (+1)

Polska: Wisła Płock (+1)

Rosja: Irtysz (+3) M

Serbia: Crvena (+4)

Słowacja: Senec (+1)

Słowenia: Publikum (+1)

 

Ranking FIFA:

1. Hiszpania 2087 (-)

2. Portugalia 1889 (-)

3. Brazylia 1824 (+2)

36. Polska 825 (-)

42. RPA 752 (-1)

Odnośnik do komentarza

Pierwsze dni grudnia poświęciłem na sprzedaż piłkarzy, którzy w ostatnim roku nie poczynili postępów i mieli problem, żeby występować nawet w meczach sparingowych rezerw. Irtysz opuścili P.Semenow (Rosja, OŚ, 22 lata), który za 18.000€ odszedł do Tereka, D.Ślesariew (Rosja, OP PŚ, 19 lat), który za 30.000€ przeszedł do Kubania, W.Seriogin (Rosja, O P, 22 lata) sprzedany za 22.000€ do Dynama Machaczkała, I.Woronkow (Rosja, O LŚ/DBP L. 20 lat) za 12.000€ do Sodowiku, K.Lukin (Rosja, OP Ś, 20 lat) za 28.000€ do Amkaru oraz A.Grigorjew (Rosja, O/DBP L, 19 lat), za którego 20.000€ zapłacił Czernomoriec Noworosyjsk.

 

Zarząd poinformował mnie również, że rozpoczęto rozbudowę bazy treningowej oraz obiektów młodzieżowych i już niedługo będzie mogli trenować w lepszych warunkach.

 

Przedstawiono mi także kilka opcji dotyczących budżetu, którym będę dysponować w kolejnym sezonie. Sytuacja finansowa klubu wygląda całkiem nieźle, więc nie miałem co narzekać na proponowane kwoty. I uważam, że 5 mln € oraz 170.000€ na tygodniówki zdecydowanie wystarczą na przyszły rok.

 

15 grudnia tradycyjnie otwarto okienko transferowe. Piłkarzy, którzy pożegnali się z Irtyszem już wymieniłem powyżej, pora więc pokazać nowych zawodników. O miejsce w pierwszym składzie powalczą P.Brezgunow, D.Kombarow, A.Iwanow, z którymi umowy podpisałem już wcześniej, oraz S.Woronow, którego za 100.000€ kupiłem z Torpeda Moskwa. Natmiast S.Afonin, W.Szachnazarow, D.Salezow, I.Lazarew, S.Karpienko będą terminować w zespole juniorskim.

 

W finale Klubowych Mistrzostw Świata kolejny już raz Europa była górą w pojedynku z zespołem z Ameryki Południowej.

15.12.2013

Yokohama Stadium, Yokohama, widzów: 72 358

[KMŚ finał] River Plate - Milan 0:2 (0:0)

Guerci 64, Pato 67

 

LM faza grupowa 6/6

Espanyol - Lechia 0:0

Lechiści zajęli ostatnie miejsce w grupie.

 

PU faza grupowa

PSG - Legia 2:0

Legia - Hertha 2:0 (Gudewicz, Kowalczyk)

Legia zajęła 4 miejsce w grupie i odpadła z rozgrywek.

Odnośnik do komentarza

W grudniu przyszło mi również dwukrotnie przeżywać emocje związane z losowanie grupowych rywali RPA.

Najpierw w Madrycie losowano grupy Mundialu i los nie był dla nas zbyt łaskawy, bowiem trafiliśmy na bardzo solidnych Duńczyków, nieobliczalnych Rosjan oraz świetnych technicznie Kolumbijczyków. I wszystkie te drużyny są zdecydowanie wyżej w rankingu FIFA.

Podział na grupy finałów MŚ:

Grupa A		Grupa B		Grupa C		Grupa D
Belgia (35)	Ekwador (53)	Arabia S. (31)	Bahrajn (41)
Chile (35)	Holandia (13)	DR Kongo (27)	Czechy (18)
Gwinea (49)	Portugalia (2)	Francja (6)	Mali (39)
Hiszpania (1)	USA (23)	Irlandia (16)	Niemcy (7)

Grupa E		Grupa F		Grupa G		Grupa H
Anglia (12)	Australia (26)	Dania (8)	Argentyna (5)
Brazylia (3)	Chorwacja (14)	Kolumbia (15)	Japonia (21)
Korea Płd (22)	Kamerun (17)	RPA (42)	Kostaryka (60)
Meksyk (11)	Włochy (4)	Rosja (20)	Szwecja (9)

 

Natomiast kilka dni później w Kairze rozlosowane grupy Pucharu Narodów Afryki. Tutaj już było ciężko liczyć na słabeuszy, ale mimo wszystko trafiliśmy zdecydowanie lepiej niż w eliminacjach do MŚ, bowiem naszymi rywalami będą Mali, Sierra Leone oraz Tunezja.

Grupa A		Grupa B		Grupa C		Grupa D
Benin		Burkina Faso	Mali		Ghana
Egipt		DR Kongo	RPA		Gwinea
Kamerun		Kongo		Sierra Leone	Nigeria
Libia		WKS		Tunezja		Zimbabwe

 

Kongo :D Dzięki za wychwycenie literówki ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...