Skocz do zawartości

Делије


Arczi

Rekomendowane odpowiedzi

A czy mistrz Rosji to słaby klub :> Ofert żadnych nie mam, poza tym nawet bym ich nie rozpatrywał.

---

 

Przed meczem z CSKA rozchorowali się Mielnikow i Miljković, przez co na ławkę z konieczności musiałem zabrać młodego Awrama Iwanowa.

Do meczu przystępowaliśmy pełni wiary we własne umiejętności i z nadzieją na sprawienie sensacji, jaką niewątpliwie byłby pokonanie CSKA. Spotkanie zaczęliśmy bardzo ostrożnie, by nie stracić już na początku bramki. Piłkarze znakomicie realizowali moje założenia taktyczne i gospodarze mogli co najwyżej próbować strzelać z dystansu. Ale dobrze dysponowany był Ignatienko, więc krzywda żadna się nam nie stała. A w 30 minucie w końcu doczekaliśmy się swojej szansy. Maksymienko uderzył z rzutu wolnego z 22 metrów i piłka wylądowała w samym okienku bramki CSKA. Niestety dopiero wtedy gospodarze włączyli piąty bieg i jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. Najpierw Stanimirović wykończył dośrodkowanie Kostyszyna, a kilka minut później w zamieszaniu podbramkowym piłkę do naszej bramki wepchnął z kilku metrów Krasić.

Ta bramka do szatni nieco rozkleiła mój zespół. W przerwie starałem się jeszcze zmobilizować chłopaków do podjęcia walki. Ale tego dnia CSKA było bardzo dobrze dysponowane i nawet nie dało nam szans na stworzenie groźnej sytuacji. Tak więc kolejny już raz nie potrafiliśmy wygrać na boisku któregoś z wielkich rywali.

26.04.2014

Stadion Dynamo, Moskwa, widzów: 31 571 TV

[REK 10/30] CSKA (3) - (1) Irtysz 2:1 (2:1)

Stanimirović 40, Krasić 45+1 - Maksymienko 30

MoM: Brezgunow (8)

Skład: Ignatienko, Iwanow, Simon (81' Micevski), Brezgunow, Maksymienko, Larin, Gadijew, Chovanec (63' Kombarow), Tagizade, Simanić, Takacs

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie miesiąca - kwiecień 2014

Zysk: 108 tyś

Stan konta: 7,77 mln

 

Bilans (Irtysz): 3-0-2, br. 8:4

REK: 4 miejsce, 19 pkt

PR: ---

SP: ---

 

Bilans (RPA): ---

 

 

Rozgrywki ligowe:

Chile: Universidad Catolica (+6)

Chorwacja: Dinamo (+4)

Czechy: Slovan (+5)

Francja: Nantes (+2)

Hiszpania: Barcelona (+6)

Peru: Universitario (+2)

Polska: Legia (+3)

Rosja: Spartak (+2)

Serbia: Crvena (+7)

Słowacja: Artmedia (+7)

Słowenia: Livar (+2)

 

 

Ranking FIFA:

1. Hiszpania 1966 (-)

2. Brazylia 1859 (+1)

3. Portugalia 1782 (-1)

24. RPA 990 (+1)

48. Polska 684 (-10)

Odnośnik do komentarza

Że w czym na plusie?

---

 

W kolejnej serii spotkań do Omska przyjechał przedostatni w tabeli Rubin. Wszyscy przed meczem przypisywali nam łatwy komplet punktów, ja też spodziewałem się, że wygramy to spotkanie. Ale tradycyjnie już musieliśmy się sporo namęczyć, żeby sforsować obronę gości. Nasza przewaga z każdą minutą rosła i tylko kwestią czasu było to, kiedy pokonamy dobrze broniącego Nikolajewa. Po kilku dogodnych niewykorzystanych sytuacjach w końcu udało się to Takacsowi, który tuż przed przerwą wykorzystał złe przyjęcie piłki w polu karnym przez Stojanovicia i z kilku metrów trafił do siatki.

Po przerwie obraz gry ani trochę się nie zmienił i długimi momentami zamykaliśmy gości na ich połowie. Efektem miażdżącej przewagi było drugie tego dnia trafienie Takacsa, który ładnie wyszedł na wolne pole i nie zmarnował podania Tagizade. Rywale odważniej zaczęli grać dopiero w samej końcówce meczu, gdy my już odpuściliśmy. Zdobyli nawet honorową bramkę, której autorem był Jarkin. Ale to było wszystko, na co im tego popołudnia pozwoliliśmy.

03.05.2014

Krasnaja Zwiezda, Omsk, widzów: 17 291 TV

[REK 11/30] Irtysz (4) - (15) Rubin 2:1 (1:0)

Takacs 44,64 - Jarkow 89

MoM: Takacs (8)

Skład: Ignatienko, Iwanow, Abramow, Brezgunow, Maksymienko, Larin, Gadijew, Kombarow, Tagizade, Simanić, Takacs

Sielankowe nastroje po wygranej popsuł A.Simanić. Czarnogórzec stwierdził, że w Omsku już więcej nie osiągnie i chce przejść do większego klubu. Moje spokojne tłumaczenia, że walczymy o kolejny tytuł mistrzowski, zadebiutujemy w europejskich pucharach na niewiele się zdały. Amir zażądał wystawienia na listę transferową. A nikogo na siłę nie będę zatrzymywać i spełniłem jego prośbę.

 

Powołania dla piłkarzy Irtyszu:

U-21: D.Micevski, D.Mitrev (Macedonia), A.Simanić, N.Miljković (Czarnogóra).

Odnośnik do komentarza

Co niektórzy zawodnicy mieli do mnie pretensje, że doprowadziłem do takiej a nie innej decyzji Simanicia. Więc nastroje przed wyjazdowym meczem z Szynnikiem były co najwyżej średnie. I nawet to, że graliśmy z czerwoną latarnią ligi, nie oznaczało łatwej przeprawy.

Nasza sytuacja dodatkowo skomplikowała się już w 9 minucie gdy Nigeryjczyk Yideonowor nie dał szans mojemu bramkarzowi strzałem z rzutu wolnego. Ale ta bramka podziałała na nas mobilizująco i w kolejnych 15 minutach sytuację opanował Takacs. Najpierw po podaniu Woronwa pięknym strzałem z półobrotu doprowadził do wyrównania. Natomiast kilka minut później nie dał się dognić obrońcom i z zimną krwią zamienił na bramkę podanie Iwanowa.

Jeśli rywale w drugiej połowie myśleli podjęciu z nami walki, to szybko ich sprowadziliśmy na ziemię. Tuż po przerwie Woronow piekielnie mocnym strzałem z 10 metrów zdobył trzeciego gola. 5 minut później hattricka skompletował Takacs, tym razem wykorzystując dośrodkowanie Kombarowa. Wtedy stało się jasne, że ten mecz wygramy. A załamanych gospodarzy w końcówce meczu pogrążył Larin, który z bliska dobił strzał Maksymienki.

07.05.2014

Stadion Szynnik, Jarosław, widzów: 8 244

[REK 12] Szynnik (16) - (4) Irtysz 1:5 (1:2)

Yideonowor 9 - Takacs 17,23,52 , Woronow 47, Larin 85

MoM: Takacs (9)

Skład: Ignatienko, Iwanow, Abramow, Brezgunow, Maksymienko, Larin, Gadijew, Kombarow (68' Chovanec), Tagizade (76' Mielnikow), Takacs (68' Makarow), Woronow

 

Występy piłkarzy Irtyszu w meczach reprezentacji:

Mołdawia - Czarnogóra 0:3	Kazachstan - Macedonia 0:1
A.Simanić 90' (8) 1 gol		D.Mitrev 90' (8)
N.Miljković 90' (7)		D.Micevski 90' (6)

Odnośnik do komentarza

Na ligowych średniaków rzeczywiście robi się samograj. Ale co pojedziemy do CSKA czy Zenitu, to w łeb.

---

 

W ostatnim ligowym spotkaniu przed przerwą na Mundial podejmowaliśmy znajdujące się w dolnej części tabeli Krylia. Do zespołu powrócili już młodzieżowi reprezentanci- Simanić oraz Micevski. Do meczowego protokołu wpisałem jednak tylko pierwszego z nich. Darko wrócił mocno przemęczony i nie byłby przydatny w tym spotkaniu nawet jako wchodzący z ławki.

Sam mecz nie był zbyt emocjonującym widowiskiem. Szybko narzuciliśmy rywalom swój styl gry, odcięliśmy od podań Raziulisa i to wystarczyło by nie drżeć o wynik. Losy meczu rozstrzygnęły się między 20 a 33 minutą. W tym okresie aż trzykrotnie pokonywaliśmy bramkarza gości. Najpierw Simanić wykończył dośrodkowanie Kombarowa, później Maksymienko precyzyjnie przymierzył z rzutu wolnego a po kilkudziesięciu sekundach Łągiewka zgubił krycie i Takacs bez problemów wykorzystał prostopadłe podanie Iwanowa. W drugiej połowie nieco zwolniliśmy tempo, ale i tak byliśmy o klasę lepsi od rywali. Zwłaszcza, że od 50 minuty mieliśmy ułatwione zadanie, bo z boiska wyleciał Boljević. I grające w osłabieniu Krylia dobił w 73 minucie Takacs.

10.05.2014

Krasnaja Zwiezda, Omsk, widzów: 17 465 (rekord)

[REK 13/30] Irtysz (4) - (12) Krylia 4:0 (3:0)

Simanić 20, Maksymienko 31, Takacs 33,73

Cz.K.- Boljević (Kry) 50'

MoM: Gadijew (10)

Skład: Ignatienko, Iwanow, Abramow, Brezgunow, Maksymienko, Larin, Gadijew, Kombarow (82' Chovanec), Tagizade, Takacs, Simanić (53' Woronow)

Odnośnik do komentarza

W finale Pucharu UEFA Saragossa bez większych problemów pokonała Szachtar 1:0.

14.05.2014

OAKA Spyros Louis, Ateny, widzów: 66 111

[PU finał] Szachtar - Saragssa 0:1 (0:1)

Soldado 40

 

Dwa miesiące przerwy od rozgrywek ligowych nie oznaczały, że moi piłkarze będą się lenić. Tak długi okres wypełniłem ich trzema zgrupowaniami i na każdym z nich zagramy po 4 mecze towarzyskie. Najpierw jednak musiałem uciąć pogawędkę z D.Micevskim, któremu również przestaje się podobać w Omsku, bo przecież Irtysz to za małe progi na jego skromne nogi. Jednak on, w przeciwieństwie do Simanicia, uznał moją argumentację za sensowną i zrezygnował z pomysłu zmiany klubu. Przynajmniej na jakiś czas...

 

Ale wracając do wojaży. Na pierwszy ogień poszła Grecja i mecz z Apollonem Kalamaria. Spotkanie to było bez historii i zakończyło się naszym gładkim zwycięstwem.

16.05.2014

Apollon Stadium, Kalamaria, widzów: 593

[Tow] Apollon - Irtysz 0:3 (0:2)

Takacs 13,45+1 , Woronow 77

Więcej emocji było w drugim spotkaniu. Zespół Ergotelis szybko wyszedł na prowadzenie, my wyrównaliśmy tuż przed przerwą. W drugiej połowie sporo się działo, ale najlepszymi na boisku byli bramkarze obu zespołów i więcej bramek nie padło.

19.05.2014

Pankritio, Iraklon, widzów: 1 288

[Tow] Ergotelis - Irtysz 1:1 (1:1)

Pantazis 7 - Gadijew 45+2

 

Powołania dla piłkarzy Irtyszu:

U-21: D.Micevski, D.Mitrev (Macedonia), A.Simanić, N.Miljković (Czarnogóra).

U-19: A.Bondarczuk (Ukraina), J.Szabo (Węgry), N.Pancik (Słowacja), A.Jemeljanow, Aleksiej Iwanow, R.Mironow, I.Lazarew, Aram Iwanow, T.Lebiediew, S.Kuźniecow, O.Degtjarew, D.Selezow, A.Rakowski, S.Kombarow (Rosja).

Odnośnik do komentarza

W finale Ligi Mistrzów spotkały się zespoły Valencii oraz Chelsea. Pomimo ogromnej przewagi przez całe spotkanie Hiszpanie nie potrafili trafić do bramki rywali, a ci odpłacili się zabójczą kontrą na kilka minut przed końcem. I trofeum pojechało na Stamford Bridge.

21.05.2014

De Kuip, Rotterdam, widzów: 51 157

[LM finał] Valencia - Chelsea 0:1 (0:0)

Essien 84

 

A my nadal kontynuowaliśmy towarzyskie granie w Grecji. Kolejnym rywalem była Giannena. Po słabej pierwszej połowie, w drugiej zagraliśmy już zdecydowanie lepiej i mecz zakończył się naszym bezdyskusyjnym zwycięstwem.

22.05.2014

Zosimades, Giannena, widzów: 7 087

[Tow] Giannena - Irtysz 0:3 (0:1)

Takacs 30, Woronow 61, Micevski 68

 

W finale krajowego Pucharu doszło do pojedynku derbowego. CSKA, pomimo długiego grania w osłabieniu, nie dało najmniejszych szans bezbarwnemu Spartakowi.

23.05.2014

Stadion Dynamo, Moskwa, widzów: 36 506

[PR finał] CSKA - Spartak 2:0 (1:0)

Ramon 6,73

Cz.K. Pintarić (CSKA) 39'

 

My w ostatnim meczu rozgrywanym w Grecji męczyliśmy się niemiłosiernie z Kerkyrą, ale ostatecznie udało się zdobyć dwie bramki i wygrać. Jednak drobnej kontuzji nabawił się Simanić i przez nieco ponad tydzień będzie odpoczywać od futbolu.

25.05.2014

National Athletic Center of Kerkyra, Kerkyra, widzów: 443

[Tow] Kerkyra - Irtysz 0:2 (0:1)

Takacs 23, Sawin 85

Występy piłkarzy Irtyszu w meczach reprezentacji:

U-21
Macedonia - Kazachstan 5:0		Czarnogóra - Mołdawia 2:0
D.Micevski 90' (9) 1 gol, MoM		A.Simanić 90' (8) 1 gol
D.Mitrev 90' (6)			N.Miljković 90' (6)

U-19
Ukraina - Dania 1:2			Rosja - Anglia 0:2
A.Bondarczuk 90' (7) 1 gol		O.Degtjarew 90' (7)
				R.Mironow 90' (8) MoM
				A.Jemeljanow 90' (7)
				S.Kombarow 90' (6)
				T.Lebiediew do 53' (6)
				Al.Iwanow 55-70' (6)

Odnośnik do komentarza

Po zgrupowaniu w Grecji przenieśliśmy się w Alpy, gdzie najpierw zagramy 4 mecze z zespołami szwajcarskimi, a następnie taką samą ilość z Austriakami.

Tradycyjnie na każdą z połówek wystawiłem dwie różne jedenastki. I w pierwszym meczu bez problemów pokonaliśmy zespół Baden.

29.05.2014

Stadion ESP, Baden, widzów: 8 647

[Tow] Baden - Irtysz 0:5 (0:3)

Gadijew 22, Takacs 34,44, Mielnikow 65, Makarow 70

 

Występy piłkarzy Irtyszu w meczach reprezentacji:

U-21
Anglia - Słowacja 3:0 		Francja - Ukraina 3:0		Macedonia - Ukraina 2:1
N.Pancik 90' (6)		A.Bondarczuk 90' (6)		A.Bondarczuk 90' (8) MoM

Belgia - Rosja 2:0		Rosja - Słowacja 1:0
O.Degtjarew 90' (8)		S.Jerohin 90' (8)
R.Mironow 90' (7)		T.Lebiediew 90' (6)
A.Jemeljanow 90' (6)		S.Kombarow 90' (6)
T.Lebiediew 90' (6)		A.Jusupow do 85' (6)
S.Kuźniecow 90' (7)		S.Kuźniecow od 85' (5)
Aram Iwanow do 24' (6) ktz	Aleksiej Iwanow od 78' (6)
A.Rakowski od 24' (6)

Odnośnik do komentarza

31 maja musiałem podać nazwiska piłkarzy, którzy dostąpią zaszczytu gry na Mistrzostwach Świata. Miałem spory ból głowy odnośnie tego, kogo powołać. Nie wynikało to jednak z kłopotu bogactwa. O ile z obsadą roli 3 bramkarza uporałem się łatwo, to źle wyglądała sytuacja z obrońcami. Morrisa czekała jeszcze miesięczna przerwa w treningach z powodu skręconej kostki. Z kolei Evans i Ntuka dopiero co zaleczyli kilkutygodniowe urazy, ale brakowało im ogrania i przygotowania fizycznego.

Mniej kłopotów było w formacji pomocy. Świadomie odstawiłem Sibeko, który swoje lata już ma i fizycznie wyraźnie odstaje od młodszych rywali. Nie powołałem również Vilakaziego, kluczową postać naszej reprezentacji. Jednak po ponad półrocznej przerwie był cieniem samego siebie z początku eliminacji, więc nie było najmniejszego sensu zabierać go, by siedział na ławce. Najmniej wątpliwości miałem w ataku i Mundial w telewizji obejrzy Mngomeni.

 

A tak prezentuje się lista 23 powołanych piłkarzy:

Nazwisko		Pozycja		Klub		Rep	Gole	Wiek	Wartość
Quinton Matebane	BR		Sundowns	1	-	21	€2tys.
Davide Valderrama	BR		Orlando Pirates	18	-	26	€70tys.
Muneeb Voterson		BR		Ajax CT		22	-	27	€85tys.
Roger Mogale		LB, O PŚ, DBP P	Ajax CT		1	-	25	€26tys.
Thapelo Jansen		O PL		Toulouse	10	-	21	€1.8M
Brent Mngomeni		O P		Orlando Pirates	8	-	20	€4tys.
Sam Mazibuko		O L		Ajax CT		12	-	22	€22tys.
Innocent Mdledle	O L		Orlando Pirates	7	-	28	€50tys.
Edward Malinga		O Ś		Wolfsburg	17	-	31	€1.2M
Bongumusa Mthethwa	O Ś		Alicante	15	-	25	€1.1M
Mxolisi Ngobeni		O Ś, DP		Irtysz		3	-	22	€85tys.
Albert Phakathi		O Ś, DP		Orlando Pirates	5	-	20	€8tys.
Welcome Nhlapo		DP		Le Mans		12	-	22	€825tys.
Granwald Scott		P PŚ		Basel		16	2	26	€1.1M
Drew Surman		P LŚ		Palermo		16	2	27	€7.25M
Steven Pienaar		OP PŚ		Dortmund	46	6	32	€2.5M
Mkhanyiseli Siwahla	OP P		Villarreal	27	3	25	€16.75M
Lance Davids		OP PLŚ, N Ś	Monterrey	22	6	29	€1.6M
Ashley Ndlovu		OP PŚ, N Ś	Orlando Pirates	7	4	21	€22tys.
Matty Pattison		OP L		Reading		25	1	27	€3.5M
Mfundo Shumana		OP LŚ, N Ś	Morelia		12	4	28	€2M
Steve Isaacs		OP/N Ś		Ajax CT		13	12	26	€70tys.
Dale Mokhele		OP/N Ś		Ajax CT		8	3	19	€20tys.

Powołanie do reprezentacji Rosji otrzymał mój środkowy obrońca P.Brezgunow.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie miesiąca - maj 2014

Zysk: 89,51 tyś

Stan konta: 7,73 mln

 

Bilans (Irtysz): 3-0-0, br. 11:2

REK: 3 miejsce, 28 pkt

 

Rozgrywki ligowe:

Chile: Universidad Catolica (0)

Chorwacja: Dinamo (+3) M

Czechy: Bystrc (+1)

Francja: PSG (+1) M

Hiszpania: Barcelona (0) M

Peru: Universitario (+4)

Polska: Legia (+4) M

Rosja: CSKA (0)

Serbia: Crvena Zvezda (+11) M

Słowacja: Artmedia (+6) M

Słowenia: Livar (+5) M

 

Ranking FIFA:

1. Hiszpania 1966 (-)

2. Brazylia 1859 (-)

3. Portugalia 1782 (-)

23. RPA 990 (+1)

48. Polska 684 (-)

Odnośnik do komentarza

W pierwszych dniach czerwca mój Irtysz miał jeszcze zaplanowane 3 mecze towarzyskie w Szwajcarii.

W pierwszym spotkaniu łatwo ograliśmy amatorski zespół Delemont. Na poważnie zagraliśmy w tym meczu raptem 20 minut, później wyraźnie spasowaliśmy. Niestety słabo przygotowane boisko odbiło się skręconą kostką Mielnikow, który przez niespełna miesiąc będzie pauzować.

01.06.2014

La Blancherie, widzów: 5 914

[Tow] Delemont - Irtysz 0:3 (0:3)

Takacs 5, Gadijew 19, Micevski 20

 

W kolejnym spotkaniu liczyłem, że w końcu zostaniemy zmuszeni do większego wysiłku, wszak Grasshopper, przynajmniej z nazwy, nie jest jakimś ogórkowym zespołem. Srogo się jednak zawiodłem na rywalach, którzy nie stawiali nawet najmniejszego oporu.

04.06.2014

Hardturm, Zurych, widzów: 3 421

[Tow] Grasshopper - Irtysz 0:5 (0:4)

Tagizade 2,15 , Takacs 5,42k, Makarow 75

 

W ostatnim meczu graliśmy z Basel. W pamięci miałem trudny dwumecz z tym przeciwnikiem, gdy jeszcze byłem w Crvenej. Jednak kolejne pokolenia zespołu z Bazylei są wyraźnie słabsze i załapały się na jeszcze większe baty niż Grasshopper.

07.06.2014

St.Jakobspark, Bazylea, widzów: 11 701

[Tow] Basel - Irtysz 0:6 (0:3)

Kombarow 6, Takacs 22k,38 , Miljković 48, Makarow 68, Woronow 72

Odnośnik do komentarza

Niestety tak. Przez kilka miesięcy nie mógł znaleźć klubu, więc zawiesił buty na kołku.

---

 

10 czerwca debiutowałem na Mistrzostwach Świata, a pierwszym rywalem RPA była reprezentacja Rosji. Teoretycznie więc powinienem bardzo dobrze znać rywali. Ale w praktyce większość Rosjan grała w klubach zagranicznych, więc nie mogłem wykorzystać swojej wiedzy.

Nasze założenia na ten mecz były bardzo proste- nie przegrać. Dlatego zamierzaliśmy postawić na ofensywną grę, by oddalić zagrożenie od własnej bramki. Ale z podobnego założenia wyszli rywale, d tego czynili to o wiele skuteczniej i szybko zepchnęli nas do obrony. Skutecznie broniliśmy się przez blisko dwa kwadranse, głównie za sprawą dobrej dyspozycji Votersona, który bronił uderzenia Mamajewa oraz Kriwczenki. Niestety w 28 minucie tego drugiego w polu karnym bezpardonowo wyciął Mthethwa i arbiter wskazał na rzut karny. Piłkę ustawił Saenko i pewnym strzałem dał prowadzenie Sbornej. Po zdobytej bramce przeciwnicy wciąż nie zwalniali tempa i nieustannie gościli na naszej połowie. Ale dzięki fenomenalnej postawie bramkarza wciąż pozostawaliśmy w grze. A tuż przed przerwą wykorzystaliśmy swoją jedyną w tej części gry sytuację i po rzucie wolnym Scotta i błędzie Akinfiejewa do bramki trafił Isaacs.

 

Druga połowa meczu rozpoczęła się od naszych ataków, ale tym razem rosyjski bramkarz nie popełnił błędu i kilkakrotnie zdołał się zrehabilitować za wyrównującą bramkę. Natomiast jego koledzy z pola zabrali się do pracy na 25 minut przed końcem meczu. Z minuty na minutę osiągali coraz większą przewagę, do tego pomógł im sędzie, który podyktował drugą tego popołudnia jedenastkę. Był to karny z kapelusza, bowiem nikt nie wiedział, jakie przewinienie popełnił Scott. W każdym razie ponownie do piłki podszedł Saenko i tym razem uderzył mocno, w środek bramki. Ale znakomitą interwencją popisał się Voterson, który zdołał obronić to uderzenie. W odpowiedzi to my powinniśmy wyjść na prowadzenie kilka minut później. Jednak Akinfiejew udowodnił, że nie na darmo gra w Barcelonie i w pięknym stylu sparował strzał Mthethwy. My już nie mieliśmy tyle szczęścia i w 84 minucie Rosjanie skarcili nas za nieskuteczność. Bierezucki zagrał między parą moich stoperów i Kriwczenko nie dał szans Votersonowi. A że do końca meczu pozostało tylko kilka minut, to nie byliśmy już w stanie odmienić losów meczu i na starcie zanotowaliśmy porażkę.

10.06.2014

Santiago Bernabeu, Madryt, widzów: 75 296

[MŚ gr G 1/3] Rosja - RPA 2:1 (1:1)

Saenko 28k, Kriwczenko 84 - Issacs 43

MoM: Voterson (8)

Skład: Voterson, Mogale, Jansen, Malinga (62' Ngobeni), Mthethwa, Nhlapo, Siwahla, Pattison (62' Shumana), Scott (79' Pienaar), Davids, Isaacs

W drugim meczu naszej grupy Kolumbia zremisowała 1:1 z Danią.

 

Wyniki meczów w pozostałych grupach:

Grupa A Belgia - Gwinea 3:0, Chile - Hiszpania 0:1

Grupa B Portugalia - Ekwador 2:1, USA - Holandia 1:1

Grupa C Irlandia - Arabia S. 2:0, Francja - DR Kongo 2:0

Grupa D Bahrajn - Niemcy 2:3, Mali - Czechy 1:2

Grupa E Anglia - Korea Płd 0:1, Brazylia - Meksyk 1:1

Grupa F Chorwacja - Australia 3:0, Kamerun - Włochy 2:3

Grupa H Kostaryka - Argentyna 0:2, Japonia - Szwecja 2:0

Odnośnik do komentarza

Po porażce w pierwszym meczu spotkanie z Kolumbią urastało do rangi być albo nie być na Mistrzostwach. Remis w zasadzie był niewiele lepszy od porażki, dlatego interesowało mnie tylko i wyłącznie zwycięstwo. Takie same myśli wpajałem również moim podopiecznym i przez cała pierwszą połowę graliśmy nieźle. A przynajmniej o klasę lepiej niż kilka dni wcześniej z Rosjanami. Ale podobnie jak w pierwszym meczu, tak i teraz zabrakło dokładności i zimnej krwi w decydujących momentach pod bramką Arenasa. Natomiast gracze z Ameryki Południowej zaatakowali tuż przed przerwą i wyszli na prowadzenie. Araujo okrutnie zakręcił na lewym skrzydle Mogale i jego dośrodkowanie na bramkę zamienił niepilnowany Guarin. Chwilę później powinniśmy stracić jeszcze jedną bramkę, ale wysoką formę potwierdził Voterson, który w niemal beznadziejnej sytuacji obronił strzał Falcao.

 

W drugiej połowie nie mieliśmy już innego wyjścia niż postawić na atak. I niby prowadziliśmy grę, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, ale Kolumbijczycy bez większych kłopotów potrafili oddalać zagrożenie od własnej bramki. A w 65 minucie przeprowadzili zabójczą kontrę, którą ku zaskoczeniu wszystkich strzałem z 25 metrów wykończył stoper Ortiz. Nam na pocieszenie pozostała jedynie bramka w doliczonym czasie gry, którą zdobył po rzucie rożnym Mthethwa. Ale było to wszystko, na co było nas stać. I Mundial dla nas skończy się już niestety na fazie grupowej.

16.06.2014

Manuel Ruiz de Lopera, Sewilla, widzów: 52 469

[MŚ gr. G 2/3] RPA - Kolumbia 1:2 (0:1)

Mthethwa 90+1 - Guarin 44, Ortiz 65

MoM: Mthethwa (9)

Skład: Voterson, Mgale, Jansen, Mthethwa, Malinga (81' Mokhele), Nhlapo, Siwahla, Shumana, Scott (64' Pienaar), Isaacs (71' Surman), Davids

W drugim meczu naszej grupy Dania pokonała 3:0 Rosję.

 

Wyniki meczów w pozostałych grupach:

Grupa A Hiszpania - Gwinea 3:0, Chile - Belgia 0:2

Grupa B USA - Portugalia 2:2, Holandia - Ekwador 0:0

Grupa C DR Kong - Irlandia 2:2, Arabia S. - Francja 0:1

Grupa D Niemcy - Mali 3:0, Czechy - Bahrajn 1:1

Grupa E Meksyk - Anglia 1:2, Korea - Brazylia 0:2

Grupa F Włochy - Chorwacja 2:0, Australia - Kamerun 1:2

Grupa H Argentyna - Japonia 2:0, Szwecja - Kostaryka 3:0

Odnośnik do komentarza

W pożegnalnym spotkaniu z Danią nie przeprowadziłem wielkiej rewolucji kadrowej i jedynie za podmęczonych Scotta i Malingę wystawiłem odpowiednio Mokhele i Ngobeniego. Niestety młody obrońca z mojego Irtyszu bardzo źle rozpoczął mecz, gdyż już w drugiej minucie sfaulował w polu karnym Bendtnera i arbiter podyktował jedenastkę. A tę pewnym uderzeniem na bramkę zamienił Jacobsen. Bramka ta całkowicie ustawiła mecz. Swobodnie grający Duńczycy robili z nami w zasadzie co tylko chcieli. My byliśmy zupełnie bezradni i tylko przyglądaliśmy się, jak przeciwnicy raz za razem przedostają się pod naszą bramkę. I zapewne mecz ten skończyłby się naszym pogromem, gdyby nie totalna indolencja strzelecka napastników rywali. Bo spośród kilkunastu oddanych strzałów na bramkę Votersona do siatki trafił jeszcze tylko jeden. W 87 minucie wynik meczu ustalił Petersen.

20.06.2014

Camp Nou, Barcelona, widzów: 97 972

[MŚ gr. G 3/3] Dania - RPA 2:0 (1:0)

Jacobsen 2k, Petersen 87

MoM: Agger (8)

Skład: Voterson, Mogale, Jansen, Ngobeni (61' Phakathi), Mthethwa, Nhlapo, Siwahla, Pattison (61' Shumana), Davids, Isaacs (76' Surman), Mokhele

Mecz ten był ostatnim występem w reprezentacyjnych barwach Stevena Pienaara, który postanowił zakończyć reprezentacyjną karierę. Jego dorobek zatrzymał się na 48 meczach i 6 zdobytych bramkach.

W drugim meczu naszej grupy Rosja przegrała 0:1 z Kolumbią.

 

Tabela:

Poz 	Inf 	Zespół		M 	Z 	R 	P 	ZdG 	StG 	R.B. 	Pkt
1. 	A 	Dania 		3 	2 	1 	0 	6 	1 	+5 	7
2. 	A 	Rosja 		3 	2 	0 	1 	3 	4 	-1 	6
3. 		Kolumbia 	3 	1 	1 	1 	3 	3 	0 	4
4. 		RPA 		3 	0 	0 	3 	2 	6 	-4 	0

 

Wyniki meczów w pozostałych grupach:

Grupa A Belgia- Hiszpania 0:1, Gwinea - Chile 2:1

awans: Hiszpania, Belgia

 

Grupa B Ekwador - USA 2:1, Portugalia - Holandia 2:0

awans: Portugalia, Ekwador

 

Grupa C Arabia S. - DR Kongo 1:2, Irlandia - Francja 2:2

awans: Francja, Irlandia

 

Grupa D Czechy - Niemcy 1:0, Mali - Bahrajn 3:0

awans: Czechy, Niemcy

 

Grupa E Brazylia - Anglia 0:2, Meksyk - Korea 4:0

awans: Anglia, Meksyk

 

Grupa F Kamerun - Chorwacja 3:0, Włochy - Australia 1:1

awans: Włochy, Kamerun

 

Grupa H Japonia - Kostaryka 1:1, Szwecja - Argentyna 2:3

awans: Argentyna, Japonia

Odnośnik do komentarza

Po odpadnięciu z Mundialu powróciłem do Omska by przygotowywać Irtysz do drugiej części sezonu. Udaliśmy się do Austrii, gdzie rozegraliśmy kolejne 4 mecze towarzyskie.

W pierwszych dwóch spotkaniach odnieśliśmy bardzo przekonujące zwycięstwa, strzelając w każdym z meczów po 6 bramek.

26.06.2014

Admira Wacker - Irtysz 1:6 (1:3)

Wolf 27 - Takacs 15,19,41 , Micevski 58,88k , Woronow 62

 

29.06.2014

LASK - Irtysz 0:6 (0:3)

Takacs 4k,11 , Kombarow 21, Semenow 47, Micevski 67,61

Z kolei UEFA ogłosiła coroczny ranking klubów europejskich. Na czele znalazła się Barcelona, wyprzedzając Real Madryt oraz Milan. Mój Irtysz po raz pierwszy został uwzględniony w tym rankingu, i przysługujące nam 9,250 pkt dało nam 227 pozycję.

 

Wyniki fazy pucharowej Mistrzostw Świata:

1/8 finału

Ekwador - Hiszpania 1:1 k.3:1

Belgia - Portugalia 1:3 d.

Niemcy - Francja 0:1

Irlandia - Czechy 1:0

Anglia - Kamerun 2:0

Włochy - Meksyk 0:0 k.3:2

Japonia - Dania 0:3

Rosja - Argentyna 1:0

 

1/4 finału

Portugalia - Francja 0:1

Ekwador - Irlandia 1:1 k.3:0

Włochy - Dania 3:0

Anglia - Rosja 1:0

Odnośnik do komentarza

I jedno i drugie. Pojechaliśmy na Mistrzostwa bez 3 podstawowych obrońców i rozgrywającego, a zmiennicy nie okazali się zbawieniem. Natomiast menedżer nazbyt optymistycznie podszedł do sprawy i uskuteczniał ofensywną taktykę, która sprawdzała się z równie radośnie grającymi zespołami afrykańskimi, europejskimi już niekoniecznie ;)

---

 

Podsumowanie miesiąca - czerwiec 2014

Zysk: -727 tyś

Stan konta: 7,14 mln

 

Bilans (Irtysz): ---

REK: 3 miejsce, 28 pkt

 

Bilans (RPA): 0-0-3, br 2:6

: faza grupowa 4 miejsce, 0 pkt

 

Rozgrywki ligowe:

Chile: ---

Chorwacja: ---

Czechy: Slovan (+4) M

Francja: ---

Hiszpania: ---

Peru: ---

Polska: ---

Rosja: CSKA (0)

Serbia: ---

Słowacja: ---

Słowenia:

 

Ranking FIFA:

1. Hiszpania 1966 (-)

2. Brazylia 1859 (-)

3. Portugalia 1782 (-)

23. RPA 990 (-)

48. Polska 684 (-)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...