Skocz do zawartości

Делије


Arczi

Rekomendowane odpowiedzi

Druga połowa grudnia nie była ciekawym okresem. Na rynku transferowym ciężko było wypatrzyć graczy, którzy stanowiliby wzmocnienie i jednocześnie byliby skłonni przyjść do Omska. Nie było również widać chętnych na piłkarzy, których wystawiłem na listę transferową.

 

I dopiero 27 grudnia spotkałem się z Zarządem oraz przedstawicielami kibiców. Obydwie grupy bardzo pozytywnie oceniły moją pracę, gdyż postawa zespołu w minionym sezonie przeszła ich najśmielsze oczekiwania. Oczywiście, prócz klepania po plecach, zostały mi postawione jasne cele na rok 2014. I oczekiwania Zarządu są zbieżne z moimi- mamy zakwalifikować się do europejskich pucharów. Nieco śmielsze marzenia mają fani, którzy oczekują, że zdobędziemy kolejny tytuł mistrzowski.

Kibice również ogłosili, że w ich oczach piłkarzem roku został Laszlo Takacs, który pamiątkową statuetkę otrzyma jak tylko zawodnicy wrócą z urlopów.

 

Na odchodne spotkałem się jeszcze z moim sztabem szkoleniowym, gdyż tego samego dnia odbywał się nabór do zespołu U-18. Spośród kilkudziesięciu chętnych nastolatków moi trenerzy wybrali następująca grupę: Oleg Owsiannikow (Rosja, LB/O Ś, 15 lat), Ilja Fedoriw (Rosja, PŚ, 15 lat), Iwan Dawidow (Rosja, O/DBP P, 15 lat), Mirza Trojan (Rosja, OP PŚ/N, 16 lat), Konstantin Zangiew (Rosja, OP LŚ, 15 lat), Aleksiej Sermakow (Rosja, GK, 15 lat), Dariusz Marciniak (Polska, GK, 16 lat), Walery Sokołow (Rosja, P LŚ, 15 lat), Wadim Gryszyn (Rosja, PŚ, 15 lat) oraz Jurij Kirsanow (Rosja, PŚ, 15 lat). Niestety poziom tych chłopaków jest delikatnie mówiąc co najwyżej ogórkowy, i jeśli któryś z nich przebije się do szerokiej kadry pierwszego zespołu, to będzie to cud.

 

Natomiast niewątpliwie najlepszy z możliwych prezentów na Święta sprawili swoim fanom działacze poznańskiego Lecha, którzy poszli po rozum do głowy i z wielkim hukiem wyrzucili z posady Stefana Majewskiego. Popularny Doktor z 5 drużyny ubiegłego sezonu zrobił jesienią czerwoną latarnię polskiej Ekstraklasy, więc ta decyzja była tylko kwestią czasu. Tym razem nie proponowano mi objęcia posady w Lechu, a ciężar utrzymania Kolejorza wziął na swoje barki Marek Wleciałowski.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie miesiąca - grudzień 2013

Zysk: - 1,12 mln

Stan konta: 6,7 mln

 

Bilans (Irtysz): ---

REK: ---

PR: ---

 

Bilans (RPA): ---

 

Rozgrywki ligowe:

Chile: ---

Chorwacja: Hajduk (+1)

Czechy: Slovan (+7)

Francja: Nantes (+3)

Hiszpania: Sevilla (+3)

Peru: Universitario (+6) M

Polska: Legia (+1)

Rosja: ---

Serbia: Crvena (+4)

Słowacja: Artmedia (+1)

Słowenia: Publikum (+1)

 

Transfery - świat:

1. Siergiej Sawinow Zenit --> Lokomotiw 2,4 mln

2. Aleksiej Karamjan FC Moskwa --> Lokomotiw 3,8 mln

3. Christian Maidana Lanus --> San Lorenzo 1,5 mln

 

Transfery - Rosja:

1. Siergiej Sawinow Zenit --> Lokomotiw 2,4 mln

2. Aleksiej Karamjan FC Moskwa --> Lokomotiw 3,8 mln

3. Iwan Czerenczikow Dynamo Moskwa --> Amkar 1,4 mln

 

Ranking FIFA:

1. Hiszpania 1985 (-)

2. Portugalia 1772 (-)

3. Brazylia 1770 (-)

38. Polska 767 (-2)

39. RPA 765 (+3)

Odnośnik do komentarza

Już na początku stycznia musiałem rozsyłać powołania na finałowy turniej Pucharu Narodów Afryki. Będzie to dla nas próba generalna przed Mistrzostwami Świata, więc nie zamierzałem eksperymentować ze sprawdzaniem nowych piłkarzy. Z ważniejszych graczy wypadł niestety z powodu kontuzji Shumana, wciąż się leczy Vilakazi i jego szansę na grę w Hiszpanii są niemal bliskie zeru. W kadrze zabrakło również Mokoeny, który od kilku miesięcy pozostaje bez klubu i powoływanie go nie miało najmniejszego sensu. Ostatecznie wybrałem następujących 23 piłkarzy:

Nazwisko 		Pozycja 	Klub 		Rep 	Gole 	Wiek 	Wartość
Lee Langeveldt 		BR 		FC Kopenhaga 	11 	- 	27 	€210tys.
Davide Valderrama 	BR 		Orlando Pirates 15 	- 	26 	€70tys.
Muneeb Voterson 	BR 		Ajax CT 	20 	- 	26 	€95tys.
Nasief Morris 		LB, O PŚ 	Reims 		48 	1 	32 	€1.2M
Roger Mogale 		LB, O PŚ, DBP P Ajax CT 	1 	- 	25 	€30tys.
Thapelo Jansen 		O PL 		Toulouse 	6 	- 	20 	€1.2M
Jeffrey Ntuka 		O P, DBP/OP PL 	Celtic 		32 	- 	28 	€1.9M
Sam Mazibuko 		O L 		Ajax CT 	8 	- 	22 	€24tys.
Innocent Mdledle 	O L 		Orlando Pirates 6 	- 	28 	€30tys.
Edward Malinga 		O Ś 		Wolfsburg 	17 	- 	31 	€1.2M
Bongumusa Mthethwa 	O Ś 		Alicante 	11 	- 	25 	€1.1M
Mxolisi Ngobeni 	O Ś, DP 	Irtysz 		3 	- 	22 	€60tys.
Welcome Nhlapo 		DP 		Le Mans 	8 	- 	22 	€325tys.
Granwald Scott 		P PŚ 		Basel 		12 	2 	26 	€3.2M
Drew Surman 		P LŚ 		Palermo 	16 	2 	27 	€7.25M
George Naidoo 		OP PŚ 		Ajax CT 	3 	- 	19 	€75tys.
Steven Pienaar 		OP PŚ 		Dortmund 	45 	6 	31 	€3.5M
Mkhanyiseli Siwahla 	OP P 		Villarreal 	23 	2 	25 	€18.25M
Lance Davids 		OP PLŚ, N Ś 	Monterrey 	18 	5 	28 	€1.6M
Ashley Ndlovu 		OP PŚ, N Ś 	Orlando Pirates 6 	4 	20 	€28tys.
Matty Pattison 		OP L 		Celtic 		21 	1 	27 	€1.3M
Steve Isaacs 		OP/N Ś 		Ajax CT 	9 	9 	26 	€120tys.
Donald Mngomeni 	N Ś 		Kaizer Chiefs 	4 	4 	19 	€35tys.

Odnośnik do komentarza

Fazę grupową PNA inaugurowaliśmy pojedynkiem z Mali, które, podobnie jak i my, jest finalistą MŚ. Spodziewałem się więc ciężkiej przeprawy. Jednak początek spotkania bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, gdyż szybko uzyskaliśmy przewagę. I co najważniejsze potwierdziliśmy ją bramką w 11 minucie. Z autu grę wznowił Mazibuko, następnie Pattison zagrał do środka, gdzie Issacs idealnym podaniem obsłużył wchodzącego z prawego skrzydła Siwahlę i mój pomocnik strzałem w długi róg dał nam prowadzenie. W kolejnych minutach nie zwalnialiśmy tempa i stwarzaliśmy kolejne sytuacje, jednak na drodze do podwyższenia prowadzenia stawał nam Diakite. Rywale przebudzili się po 30 minutach gry, gdy Diallo łatwo ograł Mthethwę i z 16 metrów uderzył minimalnie nad bramką. Jednak zapał Malijczyków do ataków szybko ostudziliśmy w kolejnej akcji, gdy Pattison uderzył kąśliwie ze skraju pola karnego, ale trafił tylko w boczną siatkę.

 

W drugiej połowie spodziewaliśmy się bardziej odważnych ataków rywali, więc przyczailiśmy się do gry z kontrataku. Pomysł ten sprawdzał się znakomicie, bo poza kilkoma minutami zaraz po przerwie Voterson był w zasadzie bezrobotny. Długo jednak nie potrafiliśmy dobić przeciwników. Issacs uderzał wprost w bramkarza, natomiast Davids za cel postawił sobie przetrącenie jupiterów na stadionie, ewentualnie upolowanie któregoś z kibiców siedzących za bramką Diakite. I dopiero na kilka minut przed końcem rozstrzygnęliśmy losy tego spotkania. Diavids przedłużył dośrodkowanie Siwahly i stojący przed pustą bramką Issacs przypieczętował naszą wygraną.

20.01.2014

Cairo International Stadium, Kair, widzów: 74 054

[PNA gr.C 1/3] RPA - Mali 2:0 (1:0)

Siwahla 11, Isaacs 86

MoM: Davids (8)

Skład: Voterson, Jansen, Mazibuko, Mthethwa, Morris, Nhlapo, Siwahla, Pattison, Scott, Davids, Issacs

W drugim meczu naszej grupy Tunezja łatwo pokonała 3:0 Sierra Leone.

 

Wyniki meczów w pozostałych grupach:

Grupa A

Libia - Kamerun 0:3, Egipt - Benin 4:0

 

Grupa B

WKS - DR Kongo 1:0, Burkina Faso - Kongo 0:0

 

Grupa D

Ghana - Gwinea 3:3, Nigeria - Zimbabwe 3:0

Odnośnik do komentarza

Dziękować.

---

 

W drugim grupowym spotkaniu graliśmy z Sierra Leone. Rywal potencjalnie słabszy niż Mali, ale po klęsce w poprzednim meczu nie mógł już sobie pozwolić na stratę punktów i od początku postawił nam bardzo trudne warunki. I chociaż mieliśmy przewagę optyczną, ładnie graliśmy piłką, to nie potrafiliśmy tego przełożyć na sytuacje strzeleckie, o bramkach nie wspominając. Dodatkowo rywalom niesamowicie sprzyjało szczęście, bo w 38 minucie Wobay uderzył z blisko 30 metrów. Niby niegroźne uderzenie odbiło się od jednego z obrońców, co zupełnie zmyliło Valderramę, i piłka wylądowała w siatce.

 

Jednak po przerwie zabraliśmy się do roboty i w 56 minucie doprowadziliśmy do wyrównania. Bramka ta była niemal kopią tej z poprzedniego meczu, gdyż ponownie Siwahla zakręcił obrońcami rywali na prawym skrzydle i dośrodkował w pole karne. I chociaż lotu piłki nie przedłużył tym razem Davids, ta i tak spadła pod nogi Isaacsa, który z bliska pokonał Bangurę. Od tego momentu niemal nie schodziliśmy z połowy rywali, a jeśli już piłka docierała do zdecydowanie najlepszego w ich szeregach Keistera, to natychmiast odbierał mu ją Morris. Jednak pomimo upływu kolejnych minut wynik nie ulegał zmianie. I dopiero w 87 minucie udało się nam rozklepać defensywę przeciwników, po której sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zmarnował wprowadzony na boisko w drugiej połowie Mngomeni. Tym samym mogliśmy dopisać sobie kolejny trzy punkty, bowiem załamani rywale nawet nie podjęli walki w ostatnich minutach meczu.

25.01.2014

Cairo International Stadium, Kair, widzów: 74 062

[PNA gr.C 2/3] Sierra Leone - RPA 1:2 (1:0)

Wobay 38 - Isaacs 56, Mngomeni 87

MoM: Morris (8)

Skład: Voterson (25' Valderrama), Jansen, Mazibuko, Morris, Mthethwa, Nhlapo, Siwahla, Pattison (77' Mngomeni), Scott, Davids, Isaacs

Swój udział w turnieju zakończył Voterson, który skręcił kostkę i najbliższy miesiąc poświęci rehabilitacji.

W drugim meczu naszej grupy niespodziewanie Mali pokonało 3:0 Tunezję.

 

Wyniki meczów w pozostałych grupach:

Grupa A

Kamerun - Egipt 2:0, Benin - Libia 2:2

 

Grupa B

DR Kongo - Burkina Faso 2:0, Kong - WKS 0:0

 

Grupa D

Gwinea - Zaimbabwe 5:2, Ghana - Nigeria 2:3

Odnośnik do komentarza

Cała trójka powołanych bramkarzy prezentuje zbliżony poziom.

---

 

Rozgrywki grupowe kończyliśmy spotkaniem z Tunezją. Rywal dobrze mi znany z bojów o Mundial, więc wiedziałem, że nie będzie lekko. Do tego nadal nie mieliśmy pewnego awansu do ćwierćfinału, dlatego tym razem nie nastawiłem aż tak ofensywnie swojego zespołu. Podobnie uczynił trener Tunezyjczyków i fani, którzy mieli w pamięci nasze niedawne mecze z eliminacji do MŚ, gdzie nie brakowało bramek, sytuacji i emocji, mogli poczuć się wyraźnie rozczarowani.

 

Mecz poziomem z pewnością nie powalał, przypominał raczej taktyczne szachy, w której jedna strona próbuje przechytrzyć drugą. W tej sytuacji o końcowym wyniku mogła przesądzić jedna bramka. I tak rzeczywiście się stało, bo w 21 minucie do bramki rywali trafił Davids, który wykorzystał ładne podanie w uliczkę Scotta. Więcej bramek już nie padło, głównie dzięki naszej dobrej grze w środku pola, gdzie rządził i dzielił Nhlapo. Tak więc skromną wygraną przypieczętowaliśmy pierwsze miejsce w grupie, a przy okazji wyrzuciliśmy za burtę dzisiejszych rywali.

28.01.2014

Damanhour Stadium, Damanhour, widzów: 59 967

[PNA gr.C 3/3] RPA - Tunezja 1:0 (1:0)

Davids 21

MoM: Nhlapo (9)

Skład: Valderrama, Jansen, Mazibuko (80' Mdledle), Morris, Mthethwa, Nhlapo, Siwahla, Pattison (80' Mngomeni), Scott, Davids, Isaacs

W drugim meczu naszej grupy Sierra Leone pokonało Mali 3:2.

 

Kńcowa tabela naszej grupy:

Poz 	Inf 	Zespół		M 	Z 	R 	P 	ZdG 	StG 	R.B. 	Pkt
1. 	A 	RPA 		3 	3 	0 	0 	5 	1 	+4 	9
2. 	A 	Mali 		3 	1 	0 	2 	5 	5 	0 	3
3. 		Tunezja 	3 	1 	0 	2 	3 	4 	-1 	3
4. 		Sierra Leone 	3 	1 	0 	2 	4 	7 	-3 	3

 

Wyniki meczów w pozostałych grupach:

Grupa A

Kamerun - Benin 5:0, Libia - Egipt 2:1

awans: Kamerun, Benin

 

Grupa B

Kongo - DR Kongo 1:0, Burkina Faso - WKS 0:1

awans: WKS, Kongo

 

Grupa D

Nigeria - Gwinea 4:0, Zimbabwe - Ghana 1:1

awans: Nigeria, Gwinea

 

Pary 1/4 finału:

Kamerun - Kongo

Libia - WKS

Gwinea - RPA

Mali - Nigeria

Odnośnik do komentarza

Się okaże.

---

 

To, że z reprezentacją RPA bawiłem w Egipcie, nie oznaczało, że zaniedbywałem sprawy związane z Irtyszem. Drogą mailowo- faksową pilotowałem sprzedaż K.Galiewa (Mołdawia, OP Ś, 21 lat) za 400.000€ do Anżi Machaczkała.

 

Natomiast 27 stycznia w klubie pojawili się po urlopach piłkarze. Od razu zostali oni poddani wstępnym badaniom, i jak wynika z raportu mojego asystenta, nikt nie narzeka na urazy, co bardzo mnie ucieszyło.

 

Po kilku dniach treningów tradycyjnie rozegraliśmy mecz z naszymi rezerwami. Na tym spotkaniu dopisała frekwencje, gdyż ponad 12.000 kibiców absolutnie się nie spodziewałem. Sam mecz nie był jakimś wielkim widowiskiem, pierwszy zespół przez 20 minut zagrał na poważnie, aplikując 3 bramki i szybko odebrał ochotę do gry młodzieży z rezerw. Druga połowa była już bardziej wyrównana i skończyło się tylko na jednej bramce.

30.01.2014

Krasnaja Zwiezda, Omsk, widzów: 12 378

[Tow] Irtysz - Irtysz II 4:0 (3:0)

Simanić 7, Jemeljanow 14sam, Semenow 19, Woronow 62

Spotkanie to było jednocześnie pożegnaniem Awetysjana z Irtyszem. Ormiański golkiper, zgodnie ze swoimi wcześniejszymi zapowiedziami, nie przedłużył kontraktu i następnego dnia opuścił klub.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie miesiąca - styczeń 2014

Zysk: - 139 tyś

Stan konta: 6,58 mln

 

Bilans (Irtysz): ---

REK: ---

PR: ---

 

Bilans (RPA): 3-0-0, br. 5:1

PNA: faza grupowa 1 miejsce, 9 pkt

 

Rozgrywki ligowe:

Chile: O'Higgins (0)

Chorwacja: Hajduk (+1)

Czechy: Slovan (+7)

Francja: PSG (+1)

Hiszpania: Sevilla (+1)

Peru: ---

Polska: Legia (+1)

Rosja: ---

Serbia: Crvena (+4)

Słowacja: Artmedia (+1)

Słowenia: Publikum (+1)

 

Transfery - świat:

1. Petr Cech Sampdoria --> Arsenal 40,5 mln

2. Santos Sporting --> Valencia 29,5 mln

3. Victor Ortiz Lyon --> Real 25,5 mln

 

Transfery - Rosja:

1. Ljubos Juricić CSKA --> Anderlecht 8 mln

2. Nenad Samovolać Spartak --> AZ Alkmaar 3,3 mln

3. Erkin Cener CSKA --> Racing Santander 3,1 mln

 

Ranking FIFA:

1. Hiszpania 1985 (-)

2. Portugalia 1772 (-)

3. Brazylia 1770 (-)

39. RPA 769 (-)

40. Polska 767 (-2)

Odnośnik do komentarza

W ćwierćfinale PNA graliśmy z Gwineą. Wszyscy stawiali nas za murowanych faworytów tego pojedynku, ja również uważałem, że po udanej fazie grupowej, powinniśmy sobie poradzić z tym rywalem.

 

Spotkanie tradycyjnie rozpoczęliśmy od prób narzucenia przeciwnikowi swojego stylu gry. Szybko w ten sposób zepchnęliśmy Gwinejczyków do obrony, przy okazji sprawdzając umiejętności ich bramkarza. Najlepsze okazje mieli Siwahla i Davids, ale Camara wychodził zwycięsko z sytuacji sam na sam. Rozochoceni przewagą w środku pola zapomnieliśmy jednak o obronie i nastawieni na kontry rywale wykorzystali to bezlitośnie w 20 minucie. Po nieco rozpaczliwym wybiciu piłki na naszą połowę defensorom urwał się Camara. Jego uderzenie zdołał jeszcze odbić Valderrama, ale podążający za akcją Bongoura nie miał problemów ze skierowaniem piłki do pustej bramki. Po stracie gola przez kolejne kilkanaście minut byliśmy zupełnie bezradni i nie mogliśmy stworzyć sobie dogodnych sytuacji pod bramką rywali. Dopiero w ostatnich minutach przed przerwą mieliśmy okazję doprowadzić do wyrównania, ale ponownie Camara był lepszy od moich napastników.

 

Na drugą połowę wyszliśmy jeszcze bardziej ofensywnie usposobieni, ale niewiele z tego wynikało. Przeciwnicy zamurowali dostęp do własnej bramki i akcje środkiem boiska nie miały szans powodzenia. Niewiele lepiej szło nam skrzydłami, gdyż nawet jeśli Pattison czy Siwahla zdołali dośrodkować, to wszystkie piłki natychmiast były wybijane pod linię środkową. I dopiero w 83 minucie udało się nam sforsować obronę Gwinejczyków. Dalekie podanie Siwahli przyjął na klatkę Isaacs i będąc 18 metrów od bramki zdecydował się na uderzenie z półobrotu. Zasłonięty Camara nie miał szans na skuteczną interwencję i w ten sposób doprowadziliśmy do wyrównania, i jak się okazało dogrywki.

 

W dodatkowych 30 minutach jednak żadna ze stron nie odważyła się podjąć ryzyka, chociaż największy wpływ na taki obraz gry miało zmęczenie. I nawet gdy od 111 minuty graliśmy z przewagą jednego zawodnika, to nie potrafiliśmy stworzyć sobie sytuacji bramkowej. Tak więc o awansie miały zadecydować rzuty karne.

 

Te jednak wykonywaliśmy fatalnie. Co prawda w 1 serii Siwahla wyprowadził nas na prowadzenie, ale potem Ndlovu, Pienaar i Nhlapo uderzali niecelnie. Z kolei rywale wykorzystali pierwsze 3 jedenastki, dzięki czemu mogli świętować awans. A mi pozostało wrócić do Omska i przygotowywać Irtysz do kolejnego sezonu.

03.02.2014

Damanhour Stadium, Damanhour, widzów: 59 983

[PNA 1/4 finału] Gwinea - RPA 1:1 (1:1;1:1) k. 3:1

Bangura 20 - Isaacs 83

Cz.K.- M.Keita (Gwi) 111'

MoM: Issacs (8)

Skład: Valderrama, Jansen, Mazibuko, Morris, Mthethwa, Nhlapo, Siwahla, Pattison (74' Mngomeni), Scott (8' Pienaar), Issacs, Davids

 

Wyniki pozostałych meczów 1/4 finału:

Libia - WKS 0:1

Kamerun - Kongo 3:0

Mali - Nigeria 2:2 k. 5:3

Odnośnik do komentarza

Trzymam się planu, bo nie ma wartościowych bramkarzy na rynku, których mógłbym sprowadzić. Więc wybór padnie na młodzieżowych reprezentantów Rosji Mironowa i Ignatienkę, Rumuna Ene (reprezentant U-19, ociera się o kadrę seniorską) lub Georgieva (kadra Macedonii). Przy czym największe szanse ma Ignatienko.

---

 

Po powrocie z PNA zabrałem się za nadrabianie zaległości w Omsku. Jeszcze podczas mojej nieobecności zespół rozegrał jeden mecz sparingowy, zakończony bezbramkowym remisem. Nie wyniki były jednak dla mnie najważniejsze, chłopaki przede wszystkim mieli cieszyć się grą i w każdym spotkaniu będę wystawiać różne jedenastki w każdej połowie.

02.02.2014

Cino e Lilo Del Luca, Ascoli Piceno, widzów: 5 209

[Tow] Ascoli - Irtysz 0:0

W drugim meczu włoskiego zgrupowania zagraliśmy z Mantovą. Kapitalne było pierwsze pół godziny, później nagle przestaliśmy grać, to co wcześniej i spotkanie zakończyło się naszą porażką.

04.02.2014

Danilo Martelli, Mantua, widzów: 3 612

[Tow] Mantova - Irtysz 3:2 (1:2)

Grauso 35k, Antonini 59,69 - Takacs 2, Kombarow 31

 

Wyniki 1/2 finału PNA

Kamerun - Mali 4:2

WKS - Gwinea 4:1

 

Podrażnieni tą porażką w kolejnym spotkaniu nie daliśmy szans Messinie.

07.02.2014

San Filippo, Mesyna, widzów: 8 731

[Tow] Messina - Irtysz 0:3 (0:3)

Simanić 1,39 , Tagizade 7

 

Na zakończenie serii sparingów we Włoszech zagraliśmy z Catanią. To bardzo wyrównane spotkanie zakończyło się naszą porażką 0:1.

09.02.2014

Angelo Massimino, Cibali, Catania, widzów: 6 007

[Tow] Catania - Irtysz 1:0 (0:0)

Apolloni 87

Odnośnik do komentarza

W finale PNA spotkały się zdecydowanie najmocniejsze, moim zdaniem, zespoły Czarnego Lądu. Po przeciętnym meczu Kameruńczycy pokonali po rzutach karnych Wybrzeże Kości Słoniowej.

09.02.2014

Cairo International Stadium, Kair, widzów: 74 073

[PNA finał] Kamerun - WKS 0:0 k. 4:2

Południowoafrykański ZPN pozytywnie ocenił moją pracę, gdyż założony cel, czyli wyjście z grupy, udało się nam zrealizować. Osobiście jednak nie jestem zadowolony, bo co najmniej półfinał był w naszym zasięgu.

Krótko po finale L.Mokoena, do niedawna podstawowy zawodnik Bafana-Bafana poinformował, że skoro od kilku miesięcy nie potrafi znaleźć klubu, to kończy swoją przygodę z piłką.

 

Natomiast ja w dalszym ciągu przygotowywałem zespół Irtyszu do sezonu. W kolejnych 4 spotkaniach zawodnicy grali już po 90 minut, a osiągnięte wyniki bardzo pozytywnie wpłynęły na nastroje w zespole.

Najpierw zremisowaliśmy z Dynamem Kijów, gdzie, poza pierwszym kwadransem, mieliśmy zdecydowaną przewagę, której niestety nie potrafiliśmy przełożyć na kolejne bramki.

13.02.2014

Krasnaja Zwiezda, Omsk, widzów: 13 052

[Tow] Irtysz - Dynamo 1:1 (1:1)

Tagizade 38 - Ninković 3

Po tym spotkaniu szybko zaklepałem transfer Machacza Gadijewa (Rosja, OP P/N, 26 lat), który w poprzednim sezonie był wyróżniającym się piłkarzem Lokomotiwu, ale niespodziewanie stołeczny klub nie przedłużył z nim kontraktu, z czego nie omieszkałem skorzystać.

 

Machacz zadebiutował już w meczu z Lewskim Sofia i był wyróżniającą się postacią na boisku, zaliczając na swoim koncie bramkę i asystę.

16.02.2014

Krasnaja Zwiezda, Omsk, widzów: 6 234

[Tow] Irtysz - Lewski 2:2 (1:1)

Woronow 29, Gadijew 70 - Pavlov 7, Varga 90+1

 

W dwóch ostatnich meczach zmierzyliśmy się z amatorskimi zespołami niższych lig rosyjskich, stąd wyniki były akurat łatwe do przewidzenia. Jednak chciałem, aby zawodnicy nieco postrzelali, gdyż to skuteczność była chyba naszym największym mankamentem w okresie przygotowawczym.

21.02.2014

Krasnaja Zwiezda, Omsk, widzów: 6 157

[Tow] Irtysz - Apatit 10:0 (7:0)

Simanić 1,4,24,41,45,45+3,90+2 , Maksymienko 16, Takacs 66,77

Niestety spotkanie to zakończyło się groźną kontuzją Semenowa, który skręcił kostkę i wypadł ze składu na miesiąc.

 

23.02.2014

Krasnaja Zwiezda, Omsk, widzów: 6 182

[Tow] Irtysz - Berkut 8:0 (4:0)

Micevski 1,24,30,39,60,87 , Mielnikow 47, Woronow 85

 

Jeszcze na koniec miesiąca infekcji wirusowej nabawił się Tagizade, wobec czego wysłałem go na kilkanaście dni do domu, by nie zaraził mi reszty zespołu.

Odnośnik do komentarza

так

---

 

Podsumowanie miesiąca - luty 2014

Zysk: - 324 tyś

Stan konta: 6,26 mln

 

Bilans (Irtysz): ---

REK: ---

PR: ---

 

Bilans (RPA): 0-1-0, br. 1:1

PNA: 1/4 finału vs Gwinea 1:1 k. 1:3

 

Rozgrywki ligowe:

Chile: Rangers (+2)

Chorwacja: Hajduk (+1)

Czechy: Slovan (+7)

Francja: Nantes (+1)

Hiszpania: Barcelona (+4)

Peru: ---

Polska: Legia (+1)

Rosja: ---

Serbia: Crvena (+4)

Słowacja: Artmedia (+4)

Słowenia: Publikum (+1)

 

Transfery - świat:

1. Bruno Rodrigues Mallorca --> Boca 2 mln

2. Marcin Antczak Slovan Liberec --> Lech 1,5 mln

3. Zbigniew Fornalik Cracovia --> Wisła Płock 1,5 mln

 

Transfery - Rosja:

1. Milos Cvetković Rad --> Amkar 1,2 mln

2. Kirył Orłow Krylia --> Torpedo Moskwa 190 tyś

3. Aleksiej Robko Torpedo Moskwa --> Szynnik 170 tyś

 

Ranking FIFA:

1. Hiszpania 1985 (-)

2. Portugalia 1772 (-)

3. Brazylia 1770 (-)

25. RPA 968 (+14)

38. Polska 767 (+2)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...