Skocz do zawartości

Делије


Arczi

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę:

Poz 	Inf 	Zespół 	 	M 	Z 	R 	P 	ZdG 	StG 	R.B. 	Pkt
1. 		RPA 		7 	4 	2 	1 	16 	10 	+6 	14
2. 		Tunezja 	7 	3 	3 	1 	13 	9 	+4 	12
3. 		Nigeria 	7 	3 	2 	2 	13 	9 	+4 	11
4. 		Egipt 		7 	3 	0 	4 	9 	14 	-5 	9
5. 		Senegal 	7 	2 	1 	4 	9 	15 	-6 	7
6. 		Maroko 		7 	2 	0 	5 	8 	11 	-3 	6

 

 

Nie miałem okazji specjalnie świętować wygranej z Egiptem, gdyż następnego dnia czekała mnie potyczka w Omsku ze Spartakiem. I kolejny ból głowy, gdyż kontuzję leczy Tagizade a przeziębiony jest Mielnikow. W tej sytuacji na pozycji ofensywnego pomocnika postawiłem na młodego i nieopierzonego Lukina.

I oglądając pierwszy kwadrans tej potyczki ciężko było się domyślić, że naszą grę prowadzi taki żółtodziób. Lukin zanotował kilka ważnych przechwytów, ale też przede wszystkim popisał się dwoma znakomitymi podaniami, które powinny przynieść nam bramkę. Niestety Chovanec i Simunić nie potrafili pokonać Chomicza. Kłopoty na boisku zaczęły się w 32 minucie, gdy Semenow po walce o górną piłkę upadł na murawę łamiąc rękę. Goście jednak kontynuowali swoją akcję, która przerwał taktycznym faulem Trynitacki. Arbiter nie zastanawiał się ani chwili i wyrzucił Aleksieja z boiska. Nie oznaczało to wcale, że składamy broń, gdyż już chwilę później ładną akcją popisała się dwójka Węgrów. Simon podał do Takacsa, ale Laszlo uderzył zbyt lekko, by pokonać Chomicza. Tak więc do przerwy był bezbramkowy remis.

 

Na drugą połowę wyszliśmy z zamiarem bronienia tego remisu, gdyż otwarta gra w naszej sytuacji byłaby samobójstwem. I przez dwa kwadranse w defensywnie spisywaliśmy się wzorowo, nie dopuszczając do groźnych sytuacji pod bramką Awetysjana. Jednak w 76 minucie goście z Moskwy piękną kombinacyjną akcją wyprowadzili na czystą pozycję Quincyego, a ten nie miał kłopotów ze zdobyciem gola. Teraz już postawiłem wszystko na jedną kartę, do gry desygnowałem zawodników ze świeżym zapasem sił, licząc na to, że może uda się przycisnąć podmęcznych rywali. I efektem tych zmian była bramka wyrównująca w 83 minucie. Z rogu dośrodkował Takacs a efektownym szczupakiem popisał się Simanić. Pozostałe do końca meczu kilka minut poświęciliśmy głównie na obronie i wszyscy spodziewali się, że mecz skończy się remisem. Tak jednak nie myślał Sawin, który urwał się prawym skrzydłem, wpadł w pole karne i wystawił piłkę wbiegającemu Micevskiemu. Darko huknął jak z armaty, Chomicz tylko instynktownie odbił piłkę przed siebie. Dopadł do niej ponownie mój napastnik i tym razem mierzonym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Spartaka. Chwilę później arbiter zakończył mecz, a my mogliśmy świętować drugą z rzędu wygraną odniesioną w dramatycznych okolicznościach.

09.06.2013

Krasnaja Zwiezda, Omsk, widzów: 10 272

[REK 11/30] Irtysz (6) - (11) Spartak 2:1 (0:0)

Simanić 83, Micevski 90+2 - Quincy 76

Cz.K.- Trynitacki (Irt) 32'

MoM: Mirauskas (8)

Skład: Awetysjan, Simon, Abramow (77' Micevski), Maksymienko, Gorjaczkin, Trynitacki, Semenow (33' Sawin), Chovanec (77' Kostyń), Lukin, Simanić, Takacs

Semenow przez złamaną rękę będzie odpoczywać od futbolu przez blisko dwa miesiące.

 

A fani Lecha wpadli chyba z deszczu pod rynnę. Po zwolnieniu Jerzego Engela i nieudanych próbach namówienia mnie, na Bułgarską trafił Stefan Majewski.

Odnośnik do komentarza

Do kadry na mecz z Senegalem powrócili pauzujący poprzednio za kartki Nhlapo oraz Mazibuko. Niestety zabrakło kontuzjowanych Pattisona i Vilakaziego, wobec czego powołanie otrzymał Leremi. Więcej zmian już nie było i cała lista powołanych piłkarzy prezentuje się następująco:

Nazwisko 		Pozycja 	Klub 		Rep 	Gole 	Wiek 	Wartość
Davide Valderrama 	BR 		Orlando Pirates 11 	- 	25 	€120tys.
Muneeb Voterson 	BR 		Ajax CT 	18 	- 	26 	€90tys.
Nasief Morris 		LB, O PŚ 	Reims 		46 	- 	32 	€725tys.
Brent Mngomeni 		O P 		Orlando Pirates 8 	- 	19 	€14tys.
Jeffrey Ntuka 		O P, DBP/OP PL 	Celtic 		30 	- 	28 	€2.1M
Sam Mazibuko 		O L 		Ajax CT 	4 	- 	21 	€50tys.
Innocent Mdledle 	O L 		Orlando Pirates 6 	- 	27 	-
Edward Malinga 		O Ś 		Wolfsburg 	15 	- 	30 	€1.5M
Bongumusa Mthethwa 	O Ś 		Alicante 	9 	- 	24 	€1.1M
Aaron Mokoena 		O Ś, DP 	Blackburn 	88 	1 	32 	€2M
Albert Phakathi 	O Ś, DP 	Orlando Pirates 4 	- 	19 	€26tys.
Welcome Nhlapo 		DP 		Ajax CT 	5 	- 	21 	€275tys.
Cavaan Sibeko 		DP 		Orlando Pirates 20 	1 	31 	€75tys.
Granwald Scott 		P PŚ 		Basel 		9 	1 	25 	€4M
Steven Pienaar 		OP PŚ 		Dortmund 	43 	6 	31 	€3.2M
Mkhanyiseli Siwahla 	OP P 		Villarreal 	21 	- 	24 	€18.5M
Lance Davids 		OP PLŚ, N Ś 	Monterrey 	14 	4 	28 	€1.7M
Lebohang Mokoena 	OP PŚ, N Ś 	Lens 		32 	10 	26 	€925tys.
Ashley Ndlovu 		OP PŚ, N Ś 	Orlando Pirates 4 	4 	20 	€90tys.
Franklyn Cale 		OP LŚ 		Ajax 		13 	1 	30 	€350tys.
Gift Leremi 		OP LŚ 		B. Jerozolima 	14 	- 	28 	-
Mfundo Shumana 		OP LŚ, N Ś 	Morelia 	5 	3 	27 	€1.6M
Steve Isaacs 		OP/N Ś 		Ajax CT 	8 	9 	25 	€230tys.
Dale Mokhele 		OP/N Ś 		Sundowns 	5 	2 	18 	€30tys.

Odnośnik do komentarza

Z juniorami jest podobnie jak u Ciebie w Rosji.

---

 

Do meczu z Senegalem przystępowałem z wiarą w zwycięstwo. Jednak już od samego początku meczu wyraźny był brak w naszych szeregach Vilakaziego. Zastępujący go Pienaar nie radził sobie zbyt dobrze grając tuż za plecami napastników, nie potrafił przetrzymać piłki na połowie rywali czy dograć jakąś sensowną piłkę do napastników. Toteż od początku gospodarze robili z nami co chcieli, ale dobrze w bramce spisywał się Voterson. Tyle, że nawet on nie był w stanie naprawić w 39 minucie katastrofalnego błędu Ntuki, który zagrał na naszej połowie wszerz boiska. Niedokładne podanie przejął Gomis i będąc oko w oko z moim bramkarzem zdobył gola.

 

Winowajca utraty bramki już nie wyszedł na boisko po przerwie, w jego miejsce wpuściłem Issacsa, który miał zwiększyć siłę rażenia. Niestety zmiana ta niewiele zmieniła w obrazie naszej gry. Wciąż nie radziliśmy sobie z wysokim pressingiem gospodarzy, którzy zmuszali nas do gry długą piłką. A w powietrznych pojedynkach z obrońcami byliśmy bezradni. A szanse na korzystny wynik rozwiał wprowadzony w drugiej połowie stary wyjadacz El-Hadji Diouf. Najpierw w 66 minucie idealnym podaniem otworzył drogę do bramki Gueye. A na kilka minut przed końcem popisał się fantastycznym strzałem w okienko z 20 metrów, czym przypieczętował wygraną Senegalu.

15.06.2013

Stade Leopold Sedar Senghor, Dakar, widzów: 57 032

[El.MŚ gr.5 8/10] Senegal (5) - (1) RPA 3:0 (1:0)

Gomis 39, Gueye 66, Diouf 87

MoM: Gueye (8)

Skład: Voterson, Ntuka (46' Issacs), Mazibuko, A.Mokoena, Mthethwa, Nhlapo, Siwahla, Leremi (68' Ndlovu), Pienaar, L.Mokoena, Davids

Wyniki pozostałych meczów w naszej grupie:

Tunezja - Egipt 0:0, Maroko - Nigeria przełożony

 

Tabela:

Poz 	Inf 	Zespół 	 	M 	Z 	R 	P 	ZdG 	StG 	R.B. 	Pkt
1. 		RPA 		8 	4 	2 	2 	16 	13 	+3 	14
2. 		Tunezja 	8 	3 	4 	1 	13 	9 	+4 	13
3. 		Nigeria 	7 	3 	2 	2 	13 	9 	+4 	11
4. 		Senegal 	8 	3 	1 	4 	12 	15 	-3 	10
5. 		Egipt 		8 	3 	1 	4 	9 	14 	-5 	10
6. 		Maroko 		7 	2 	0 	5 	8 	11 	-3 	6

Odnośnik do komentarza

Tjaaa... my jedziemy do Nigerii, oni z kolei grają na wyjeździe z Tunezją.

---

 

Dzień później mój Irtysz grał na wyjeździe z Rostowem. To jedyna drużyna, która za mojej kadencji ograła nas w każdym spotkaniu. Ale po ostatnich wygranych wierzyłem w mój zespół i w mediach zapowiadałem, że interesuje mnie tylko wygrana.

I w zasadzie przez całe 90 minut kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Obrońcy skutecznie wyłączyli z gry Hlohovskiego i Winogradowa, naszych katów z poprzednich spotkań. A pomocnicy i napastnicy skutecznie wykonywali swoją robotę i już po kwadransie gry prowadzenie dał nam Mielnikow, który dobił uderzenie Takacsa. Gospodarze zerwali się do odrabiania strat i okres dobrej gry zakończyli celnym trafieniem Diniejewa po dośrodkowaniu Lazarevskiego. Ale to było wszystko, na co im pozwoliliśmy tego dnia. Jeszcze przed przerwą kolejną w tym sezonie asystą popisał się Takacs, który swoim podaniem wypracował bramkę Simaniciowi. Węgier w drugiej części zanotował jeszcze jedno kluczowe podanie, po którym w 64 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Mielnikow, czym zupełnie odebrał chęci do gry graczom z Rostowa. I szkoda, że radość z efektownej wygranej nieco zmącił Sawin, który w końcówce zarobił dwie żółte kartki i wyleciał z boiska.

16.06.2013

Stadion Olimp-2, Rostow nad Donem, widzów: 10 533

[REK 12/30] Rostow (13) - (4) Irtysz 1:3 (1:2)

Diniejew 30 - Mielnikow 15,64 , Simanić 37

MoM: Mielnikow (8)

Skład: Awetysjan, Simon, Abramow, Maksymienko, Gorjaczkin, Kuźniecow, Sawin, Chovanec, Mielnikow, Simanić, Takacs

Po meczu zatwierdziłem dwa transfery, na mocy których z Omskiem pożegnają się F.Namazow (Azerbejdżan, OŚ/DP, 20 lat), który za 45.000€ przeniósł się do Uralu, oraz W.Kirsanow (Rosja, GK, 21 lat), który za 2.000€ przejdzie do Orła.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie miesiąca - czerwiec 2013

Zysk: -465 tyś

Stan konta: 4,30 mln

 

Bilans (Irtysz): 2-0-0, bramki 5:2

REK: 3 miejsce, 22 pkt

PR: ---

 

Bilans (RPA): 0-0-1, bramki 0:3

El.MŚ: 1 miejsce, 14 pkt

 

Rozgrywki ligowe:

Chile: ---

Chorwacja: ---

Czechy: ---

Francja: ---

Hiszpania: ---

Peru: ---

Polska: ---

Rosja: CSKA (+1)

Serbia: OFK (+4) M

Słowacja: ---

Słowenia: ---

 

Transfery - świat:

1. Para Flamengo --> Basel 6 mln

2. Junior Internacinal --> Palmeiras 3,5 mln

3. Mauricio Isla Universidad Catolica --> AZ Alkmaar 2,4 mln

 

Ranking FIFA:

1. Argentyna 1950 (-)

2. Hiszpania 1904 (-)

3. Włochy 1903 (-)

36. Polska 826 (-)

39. RPA 799 (-)

Odnośnik do komentarza

Po blisko miesięcznej przerwie powróciliśmy do rozgrywek ligowych. Kolejnym rywalem był Lokomotiw Moskwa, który niespodziewanie zajmuje dopiero miejsce w środku stawki. Jednak renoma rywala, oraz nasze dobre występy w ostatnich meczach znalazły odzwierciedlenie w liczbie widzów. Bowiem na Krasnają Zwiezdę wybrało się tego dnia rekordowe 17 314 kibiców.

Takich tłumów nie mogliśmy zawieść i od pierwszych sekund zaczęliśmy ostry pressing. Efekty szybkiego doskoczenia do rywala przeszły jednak moje najśmielsze oczekiwania. Boiskowy zegar nie wskazywał nawet upływu pierwszej minuty, gdy Takacs nacisnął Radovanovicia, który ratował się podaniem do bramkarza. Zagranie było minimalnie za lekkie, Pelizzoliego uprzedził Simanić i sytuacyjnym strzałem z czuba dał nam prowadzenie. Bramka ta dodała nam skrzydeł i z łatwością przedostawaliśmy się pod pole karne gości. Z kilku stworzonych sytuacji udało się nam w 20 minucie powiększyć prowadzenie. Dośrodkowanie Abramowa na bramkę zamienił Simanić. Teraz to jednak Lokomotiw zabrał się do pracy. A my niestety sami im podarowaliśmy po kilku minutach kontaktową bramkę. Trynitacki fatalnie wyprowadzał piłkę z naszego pola karnego, na jego zwody nie zareagował Izmaiłow, który łatwo odebrał mu piłkę i plasowanym strzałem z 12 metrów nie dał szans Awetysjanowi. Jednak w kolejnych minutach graliśmy już uważniej i nie dopuściliśmy do groźnych sytuacji pod naszą bramką.

 

Drugą połowę zaczęliśmy ponownie od wysokiego pressingu, z którym goście znów sobie nie radzili. Ale w defensywnie spisywali się już znacznie lepiej i nie popełniali prostych i głupich błędów. I poza strzałem Maksymienki z rzutu wolnego Pelizzoli był w zasadzie bezrobotny. A im bliżej było końca meczu, tym groźniej robiło się pod naszą bramką. Ale kolejny raz w tym sezonie sprzyjało nam szczęście, ponieważ Awetysjan bronił strzały Izmaiłowa, Traore i Gusjewa. Z kolei potężna bomba Vagnera z rzutu wolnego tylko prześlizgnęła się po poprzeczce i skończyło się na strachu. Oraz oczywiście kolejnych trzech punktach, po których awansowaliśmy na pozycję wicelidera.

10.07.2013

Krasnaja Zwiezda, Omsk, widzów: 17 314

[REK 13/30] Irtysz (3) - (8) Lokomotiw 2:1 (2:1)

Simanić 1,20 - Izmaiłow 25

MoM: Simanić (8)

Skład: Awetysjan, Krjuczykin, Abramow, Maksymienko, Gorjaczkin, Trynitacki (46' Kuźniecow), Tlisow, Chovanec, Mielnikow, Simanić (74' Micevski), Takacs

 

Puchar UEFA 1 runda kwal.

Sheriff - Wisła P. 1:1 (Dżiknić)

Wisła K. - FC Andorra 2:0 (Misztal, Chiacu)

Sliema - Legia 0:2 (Sacha, Leszczyński)

Odnośnik do komentarza

W 14 serii spotkań jechaliśmy do Permu. Amkar w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze, zajmując 6 lokatę z niewielką stratą punktową do nas. Rewelacyjnie zwłaszcza gra w destrukcji, o czym nie omieszkał mi przypomnieć jeden ze skautów odpowiedzialny za obserwację naszych najbliższych rywali. My do tego spotkania przystąpiliśmy osłabieni brakiem Simanicia, który pauzował za kartki i w jego miejsce pojawił się od początku Micevski.

 

Jednak ta zmiana nie miała większego odbicia w naszej grze z prostego powodu. Do przerwy zupełnie oddaliśmy pole rywalom, którzy robili z nami co tylko chcieli. Już po kwadransie mogło być po meczu, ale kolejny raz w tym sezonie z opresji ratował nas Awetysjan, który obronił w nieprawdopodobny sposób uderzenia Czernowa, Małycha i Vukobratovicia. Jednak bramka dla gospodarzy wisiała w powietrzu i tylko kwestią czasu było, kiedy wykorzystają naszą nieporadność. W końcu w 40 minucie Małych precyzyjnym dośrodkowaniem ominął moją linię obronną i Eminović mocnym strzałem lewą nogą dał prowadzenie Amkarowi.

 

W przerwie wstrząsnąłem moimi zawodnikami, o trochę poprawiło naszą grę. A przynajmniej poprawa starczyła do zdobycia wyrównującej bramki. Z rzutu wolnego dośrodkował Maksymienko i wychodzącego z bramki Bazarowa uprzedził młody Kuźniecow. Jednak po zdobycia bramki znów daliśmy się zepchnąć do defensywy, w której najsłabiej radził sobie Kostyń. Lewy pomocnik mojego zespołu nie radził sobie z Czernowem i w ciągu kilku minut zarobił dwie żółte kartki. Przez to ostatnie 13 minut graliśmy w osłabieniu, ale na szczęście udało się nam dowieźć wynik remisowy.

13.07.2013

Stadion Zwiezda, Perm, widzów: 19 113

[REK 14/30] Amkar (6) - (2) Irtysz 1:1 (1:0)

Eminović 40 - Kuźniecow 61

Cz.K.- Kostyń (Irt) 77'

MoM: Eminović (8)

Skład: Awetysjan, Simon, Abramow, Maksymienko, Larin, Kuźniecow, Sawin (75' Tlisow), Chovanec (46' Kostyń), Tagizade, Micevski (83' Mielnikow), Takacs

Odnośnik do komentarza

Pierwszą rundę kończyliśmy domowym spotkaniem z FC Moskwa, zajmującym 10 miejsce w tabeli. Tym razem mogłem już wystawić najmocniejszy skład, gdyż nikt nie pauzował za kartki. Dlatego ponad 17 tysięcy fanów nie było zbytnio zaskoczonych, że do przerwy byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem i stworzyliśmy sobie więcej sytuacji od grających schematycznie i zachowawczo gości. Na pierwszą bramkę fani musieli czekać 25 minut, gdy Awetysjan popisał się bardzo dobrym uruchomieniem gry dalekim wykopem. Piłkę przegłówkował jeszcze Tagizade, dopadł do niej Takacs i w swoim stylu technicznym strzałem pokonał Filipovicia. Kolejna bramka dla nas padła tuż przed przerwą i była niemal kopią tej pierwszej. Tym razem jednak to golkiper gości wznawiał grę od bramki. Jego wykop przejął Maksymienko i długą piłką uruchomił Simanicia, a ten nie zmarnował dogodnej sytuacji.

 

Na drugą połowę wyszliśmy z zamiarem kontrolowania wydarzeń na boisku, tak by nie doprowadzić do jakiejś nerwówki w końcówce. Goście z kolei nie mieli już nic do stracenia, zaczęli grać bardziej otwarcie i spotkanie nabrało nieco rumieńców. Jednak bardzo dobrze byli dysponowani bramkarze, którzy długo utrzymywali czyste konto w tej części gry. Jednak w 78 minucie Awetysjan musiał skapitulować wobec perfekcyjnego uderzenie Bojki z rzutu wolnego. Tak więc zapowiadała się emocjonująca końcówka. Jednak strzelec kontaktowej bramki dla gości pozbawił swoich kolegów szans na chociaż jeden punkt, gdyż w 85 minucie zarobił drugą żółtą kartkę. I grający w osłabieniu rywale ani razu nie przebili się przez szczelną defensywę dowodzoną przez Maksymienkę.

18.07.2013

Krasnaja Zwiezda, Omsk, widzów: 17 189

[REK 15/30] Irtysz (2) - (10) FC Moskwa 2:1 (2:0)

Takacs 25, Simanić 43 - Bojko 78

Cz.K.- Bojko (FCM) 85'

MoM: Awetysjan (8)

Skład: Awetysjan, Simon, N.Abramow, Larin, Maksymienko, Kuźniecow, Sawin (54' Tlisow), Chovanec (76' W.Abramow), Tagizade (76' Mielnikow), Takacs, Simanić

Spotkanie okupiliśmy stłuczonymi żebrami Sawina, który będzie odpoczywać przez kilkanaście dni.

 

LM 2 runda kwal.:

Valur - Lechia 0:2 (Stasiak, Ostalczyk)

 

PU 1 runda kwal.- rew.:

Legia - Sliema 1:1 (Kowalczyk) awans- Legia

Wisła Pł. - Sheriff 1:3 (Augustyniak) awans- Sheriff

FC Andorra - Wisła K. 0:2 (Chiacu, Lelujka) awans- Wisła

Odnośnik do komentarza

Tabela rosyjskiej Ekstraklasy na półmetku rozgrywek:

Poz 	Inf 	Zespół			M 	Z 	R 	P 	ZdG 	StG 	R.B. 	Pkt
1. 		CSKA Moskwa 		15 	9 	4 	2 	34 	13 	+21 	31
2. 		Irtysz 			15 	9 	2 	4 	31 	24 	+7 	29
3. 		Zenit Sankt Petersburg 	15 	7 	4 	4 	21 	19 	+2 	25
4. 		Amkar 			15 	6 	7 	2 	12 	10 	+2 	25
5. 		Kubań 			15 	6 	6 	3 	14 	11 	+3 	24
6. 		Dynamo Moskwa 		15 	6 	5 	4 	21 	17 	+4 	23
7. 		Chimki 			15 	6 	5 	4 	14 	13 	+1 	23
8. 		Lokomotiw Moskwa 	15 	6 	4 	5 	16 	12 	+4 	22
9. 		Spartak Moskwa 		15 	6 	3 	6 	21 	20 	+1 	21
10. 		FC Moskwa 		15 	5 	3 	7 	13 	16 	-3 	18
11. 		Krylia Sowietow 	15 	5 	3 	7 	12 	17 	-5 	18
12. 		Torpedo Moskwa 		15 	5 	2 	8 	12 	16 	-4 	17
13. 		Rostow 			15 	3 	6 	6 	17 	21 	-4 	15
14. 		Rubin 			15 	3 	6 	6 	14 	20 	-6 	15
15. 		Saturn 			15 	3 	4 	8 	14 	19 	-5 	13
16. 		KamAZ 			15 	1 	4 	10 	10 	28 	-18 	7

Cóż, plan nakreślony na ten sezon przez Zarząd, czyli utrzymanie, w zasadzie już zrealizowaliśmy. A że apetyt rośnie w miarę jedzenia, to patrząc na tabelę powiem krótki- idziemy na majstra!

Odnośnik do komentarza

Rundę rewanżową zaczęliśmy domową potyczką z Kubaniem, który, podobnie jak my, dość jest dość niespodziewanie w czołówce tabeli. Ale na swoim terenie jesteśmy w stanie wygrać z każdym, więc nie drżałem zbytnio o wynik.

 

Mecz zaczął się jednak niespodziewanie od ataków gości, którzy robili sporo wiatru w okolicach naszego pola karnego głównie za sprawą Demidowa. Jednak on mógł poszalał sobie jedynie przez kwadrans, a później to my wzięliśmy się do roboty. Przeprowadziliśmy kilka składnych ataków, które rywale mogli przerywać jedynie faulami. I po jednym z rzutów wolnych do bramki trafił Kuźniecow, który dobił uderzenie Maksymienki. Nasza radość nie trwała jednak długo. Kilka minut później Kuacz precyzyjnym uderzeniem z 25 metrów nie dał szans na interwencję Awetysjanowi.

 

W drugiej połowie zagraliśmy już dużo lepiej i w 64 minucie ponownie wyszliśmy na prowadzenie. A na listę strzelców wpisał się Takacs, który wykorzystał prostopadłe podanie Tagizade. Chwilę później to Gurban powinien zdobyć kolejną bramkę, ale nieznacznie chybił z kilkunastu metrów. Goście próbowali podjąć walkę, ale mieli stanowczo zbyt mało argumentów, by w środkowej strefie poradzić sobie z pewnie grającym Kuźniecowem. Młody pomocnik wykazał się w tym spotkaniu dużym spokojem w grze i często inicjował groźne kontry, których jednak na bramki nie potrafili w końcówce meczu zamienić Semenow, Tagizade i Chovanec. Najważniejsze jednak że udało się zgarnąć komplet punktów. A radość była jeszcze większa, gdy spiker poinformował, że CSKA zremiswało z Zenitem. A to oznaczało, że Irtysz awansował na pozycję lidera.

27.07.2013

Krasnaja Zwiezda, Omsk, widzów: 17 320 (rekord)

[REK 16/30] Irtysz (2) - (5) Kubań 2:1 (1:1)

Kuźniecow 25, Takacs 64 - Kuacz 28

MoM: Kuźniecow (8)

Skład: Awetysjan, Simon, Abramow, Larin, Maksymienko, Kuźniecow, Tlisow (64' Semenow), Chovanec, Tagizade (83' Mielnikow), Takacs, Simanić (80' Makarow)

Niestety wygraną okupiliśmy stratą Kuźniecowa, który naciągnął pachwinę.

 

LM 2 runda kwal.- rewanż:

Lechia - Valur 1:1 (Stasiak) awans: Lechia

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie miesiąca - lipiec 2013

Zysk: 417 tyś

Stan konta: 4,72 mln

 

Bilans (Irtysz): 3-1-0, bramki 7:4

REK: 1 miejsce, 32 pkt

PR: ---

 

Bilans (RPA): ---

El.MŚ: 1 miejsce, 14 pkt

 

Rozgrywki ligowe:

Chile: Santiago Wanderers (+2)

Chorwacja: Slaven (0)

Czechy: Żlina (0)

Francja: ---

Hiszpania: ---

Peru: ---

Polska: Górnik Z. (0)

Rosja: Irtysz (0)

Serbia: ---

Słowacja: Slovan (+2)

Słowenia: Gorica (0)

 

Transfery - świat:

1. Cecs Fabregas Arsenal --> Valencia 51 mln

2. Maximiliano Padilla Saragossa --> Real Madryt 31 mln

3. George Vadua Glasgow Rangers --> Liverpool 30,5 mln

 

Transfery - Rosja:

1. Saulius Mirauskas Spartak --> Villareal 8,75 mln

2. Vladimir Nikolić Borac --> Zenit 1,7 mln

3. Nemanja Stojković Partizan --> Saturn 1,6 mln

 

Ranking FIFA:

1. Hiszpania 1916 (+1)

2. Argentyna 1833 (-1)

3. Portugalia 1830 (+1)

29. Polska 895 (+7)

35. RPA 839 (+4)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...