Skocz do zawartości

Делије


Arczi

Rekomendowane odpowiedzi

Przed rewanżem z Kubaniem byliśmy już stawiani za faworytów. Jednak dobrze wiedziałem, że o losach dwumeczu może chociażby przypadkowa bramka na początku spotkania. Dlatego nie rzuciliśmy się od razu do ataków, tylko spokojnie wyczekaliśmy pierwszy szturm gości kiedy to w 2 minucie Ristić dośrodkował do Alchazowa, ale jego wolej został pięknie wybity przez Awetysjana.

My do ataków przeszliśmy po kwadransie a sygnał do szturmu dał Maksymienko. Białorusin swoją twardą grą siał spustoszenie w środkowej strefie boiska, dzięki czemu więcej luzu miał ofensywnie grający Mielnikow. I to po akcji Semiona do siatki trafił Takacs. Bramka ta dała nam większą swobodę w grze, ale nadal skupialiśmy się głównie na uważnej grze w destrukcji i na przerwę schodziliśmy ze skromnym jednobramkowym prowadzeniem.

Jednak losy awansu rozstrzygnęliśmy w pierwszym kwadransie po przerwie. Zaskoczeni agresywnym pressingiem rywale wybili piłkę na róg. Z kornera dośrodkował Gorjaczkin, Borowik minął się z piłką i Ignatjew uderzył celnie głową do pustej bramki. Natomiast w 60 minucie było już po meczu. Z rzutu wolnego uderzał jak zwykle Maksymienko, ale piłka odbiła się od muru. Niespodziewanie znalazł się przy niej Gorjaczkin i niewiele się namyślając posłał potężną bombę w długi róg, przy której Borowik nie miał nic do powiedzenia. Po tej bramce z gości całkowicie zeszło powietrze i nie mieliśmy najmniejszych kłopotów z rozbijaniem ich ataków. Natomiast kibice mogli świętować awans do 1/4 finału Pucharu.

25.11.2012

Krasnaja Zwiezda, Omsk, widzów: 3 824

[PR 7 runda 2/2] Irtysz - Kubań 3:0 (1:0)

Takacs 17, Ignatjew 47, Gorjaczkin 60

MoM: Gorjaczkin (8)

Skład: Awetysjan, Krjuczykin, Abramow, Szpiedt, Gorjaczkin, Maksymienko, Rjachowski, Rożkow, Ignatjew, Mielnikow, Takacs

W 1/4 finału naszym przeciwnikiem będzie Spartak Moskwa.

 

Po meczu zakontraktowałem kolejnego piłkarza. Za 40.000€ do Omska przyjdzie Aram Iwanow (Rosja, Torpedo Moskwa, OP Ś/N, 17 lat).

Odnośnik do komentarza

Tradycyjnie kilka dni po ostatnim meczu dokonałem oceny mijającego sezonu. Nasza postawa w tegorocznych rozgrywkach była poniżej moich oczekiwań. Liczyłem na miejsce w górnej połowie tabeli, tymczasem przyszło nam długo drżeć o ligowy byt. Było to dla mnie zaskoczeniem, bowiem poprzedni sezon był znacznie bardziej udany. W tym roku fatalnie zaczęliśmy sezon, długo nie mogliśmy wygrać meczu, niektórzy piłkarze zaczęli kręcić nosem i jawnie deklarowali chęć odejścia z Irtyszu. Wszystko to nie sprzyjało utrzymaniu dobrej formy, której przebłyski niewątpliwie się pojawiały. I to chyba, prócz prób wprowadzania młodych piłkarzy, będzie głównym zadaniem dla mnie przed kolejnym sezonem.

A oto statystyczne dokonania piłkarzy z krótkim komentarzem.

 

Bramkarze:

Nazwisko		Narodowość	Wiek	Mecze	Br.Wp	MoM	Śr.O.	Wartość
Akop Awetysjan		Armenia		22	21	31	1	6.90	€1,4 mln
Roman Ignatienko	Rosja		19	10	15	-	6.90	€70 tyś
Walery Kirsanow		Rosja		20	1	0	-	7.00	€5 tyś
Anton Amelczenko	Białoruś	27	1	1	-	6.00	-

Komentarz: kolejny sezon najlepiej prezentował się Awetysjan. Jednak i tak zauważalny jest regres formy w porównaniu z poprzednim sezonem. Ale jeśli tylko przestanie być myślami poza Irtyszem, to powinien wrócić do najlepszej dyspozycji. Inaczej ze składu może wygryźć go Ignatienko, który dostał kilka szans i rzucony na głęboką wodę spisywał się nie najgorzej. Oczywiście nie ustrzegł się kilku błędów, ale można je też zrzucić na karb młodości i braku doświadczenia. O pozostałych bramkarzach można napisać tylko tyle, że w klubie są (Kirsanow), lub byli (Amelczenko).

 

Prawi obrońcy:

Nazwisko		Narodowość	Wiek	Mecze	Br.	As.	MoM	Śr.O.	Wartość
Stepan Kondraszow	Rosja		18	2	-	-	-	7.00	€ 14 tyś
Atilla Simon		Węgry		21	15(1)	-	-	-	6.56	€ 500 tyś 
Siergiej Krjuczykin	Rosja		28	20(1)	-	2	-	6.81	€ 130 tyś
Walentyn Serjogin	Rosja		21	2(1)	-	-	-	6.67	€ 35 tyś

Komentarz: Na początku sezonu do rezerw przesunąłem Krjuczykina, który nie chciał przedłużyć wygasającego wraz z końcem roku kontraktu. Jednak w obliczu co najwyżej przeciętnych występów Simona, Siergiej powrócił do łask. I ku obupólnej radości wyszło to nam wszystkim na dobre. My poprawiliśmy grę defensywną, a zawodnik przedłużył kontrakt. Węgier jak już wspomniałem grał przeciętnie, ale myślę, że kwestią czasu jest to, kiedy stanie się znaczącą postacią w zespole. Ewidentnie nie sprawdził się Serjogin, który nic wielkiego nie grał nawet w rezerwach i prawdopodobnie zostanie wystawiony na listę transferową. Kondraszow to z kolei melodia dalekiej przyszłości i niech się na razie ogrywa w rezerwach.

 

Lewi obrońcy:

Nazwisko		Narodowość	Wiek	Mecze	Br.	As.	MoM	Śr.O.	Wartość
Władymir Morozow	Rosja		18	2	-	-	-	7.50	€ 16 tyś
Iwan Woronkow		Rosja		19	1	-	-	-	7.00	€ 10 tyś
Nikolaj Abramow		Rosja		28	26	-	1	-	6.85	€ 85 tyś

Komentarz: Abramow i długo długo nic. Tak można najkrócej ocenić lewą stronę defensywy. Ewentualnie na jego miejscu grał Simon. Pozostali dwaj piłkarze na tą chwilę mogą liczyć na grę w rezerwach. Na tej pozycji na pewno będą potrzebne wzmocnienia.

 

Środkowi obrońcy:

Nazwisko		Narodowość	Wiek	Mecze	Br.	As.	MoM	Śr.O.	Wartość
Siergiej Tatarczuk	Rosja		18	1	-	-	-	7.00	€ 24 tyś	
Eugeny Karjew		Rosja		27	7	-	-	-	6.57	€ 45 tyś
Eugeny Szpiedt		Rosja		26	29	-	-	2	6.93	€ 120 tyś
Nikolaj Larin		Ukraina		19	3	-	-	-	7.33	€ 350 tyś
Andriej Nikulin		Rosja		19	1	-	-	-	6.00	€ 28 tyś
Rustam Gorjaczkin	Ukraina		21	24	1	1	4	6.96	€ 1 mln

Komentarz:o sile tej pozycji stanowił zgrany duet Szpiedt i Gorjaczkin. Obaj mieli swoje wzloty i upadki, ale mimo wszystko prezentowali się bardzo solidnie. Rozczarował Karjew, który już został sprzedany. Jednak odkryciem w kolejnym sezonie może się okazać Larin, który zrobił niesamowite postępy w mijającym roku. Tatarczuk i Nikulin na tą chwilę mogą liczyć na występy w rezerwach.

Odnośnik do komentarza

Defensywni pomocnicy:

Nazwisko		Narodowość	Wiek	Mecze	Br.	As.	MoM	Śr.O.	Wartość
Władymir Maksymienko	Białoruś	20	27	5	2	-	7.07	€ 1,9 mln
Iwan Rjachowski		Rosja		24	13	-	1	1	6.85	€ 55 tyś
Kirill Spasski		Rosja		24	1	-	-	-	6.00	€ 35 tyś
Aleksiej Trynitacki	Rosja		27	17(3)	3	-	-	6.80	€ 140 tyś
Aleksander Wróblewski	Białoruś	20	3	-	-	-	7.33	€ 95 tyś

Komentarz: strzałem w dziesiątkę okazało się sprowadzenie Maksymienki, który swoimi uderzeniami z dystansu wywołuje popłoch i drżenie rąk u bramkarzy rywali. Na swoim stałym solidnym poziomie grał Trynitacki, podobnie jak sprowadzony w czasie sezonu Rjachowski. Kolejny sezon nie przekonał mnie do siebie Spasski i jego dni w Omsku są już policzone. Natomiast z Wróblewskiego może być sporo pożytku w przyszłości, bo bardzo dobrze pokazał się w tych kilku spotkaniach.

 

Prawi pomocnicy:

Nazwisko		Narodowość	Wiek	Mecze	Br.	As.	MoM	Śr.O.	Wartość
Denis Szkorokodow	Rosja		31	2(2)	-	-	-	6.75	€ 1 tyś
Maksym Taran		Ukraina		20	2	-	1	-	7.00	€ 2 mln
Artur Tlisow		Rosja		30	18(7)	2	4	1	6.76	€ 75 tyś
Igor Rożkow		Białoruś	31	14(6)	3	-	1	6.75	€ 30 tyś

Komentarz: Tlisow i Rożkow grali na zbliżonym poziomie. Bez szczególnych fajerwerków, ale też nie schodzili poniżej pewnego poziomu. Zanotowali może zbyt mało asyst. Taran to wg mnie przyszła gwiazda drużyny, ale będzie strasznie trudno go utrzymać w Irtyszu, bo już się o niego dopytuje Spartak. Natomiast Szkorkodow spędza w Omsku ostatnie tygodnie, bowiem niedługo kończy mu się kontrakt i nie zamierzam go przedłużać.

 

Lewi pomocnicy:

Nazwisko		Narodowość	Wiek	Mecze	Br.	As.	MoM	Śr.O.	Wartość
Iwan Ignatjew		Rosja		18	25(3)	3	10	1	6.86	€ 24 tyś
Jan Chovanec		Słowacja	28	3(1)	-	-	-	6.25	€ 130 tyś
Michaił Kostyń		Rosja		27	1(2)	-	1	-	7.33	€ 90 tyś

Komentarz: od początku sezonu postawiłem na młodego Ignatjewa i zdecydwanie się nie rozczarowałem. Sporo szarpał, grał bardzo zespołowo no i liczba 10 asyst też jest niczego sobie. Pech Chovanca polegał w tym sezonie na tym, że jest obcokrajowcem i wobec narzuconego limitu rzadko łapał się do meczowej kadry. A że umiejętnościami nie przewyższa rekonwalescenta Kostynia, to trafi na listę transferową.

 

 

Ofensywni pomocnicy:

Nazwisko		Narodowość	Wiek	Mecze	Br.	As.	MoM	Śr.O.	Wartość
Bournel Okana-Stasi	Kongo		29	1(1)	-	-	-	6.00	€ 7 tyś
Gurban Tagizade		Azerbejdżan	23	16(8)	4	2	1	6.79	€ 1,6 mln
Konstantin Galiew	Mołdawia	20	2	1	1	-	7.50	€ 75 tyś
Aleksander Jusupow	Rosja		18	1	1	-	-	7.00	€ 18 tyś
Semion Mielnikow	Rosja		28	15(9)	2	4	1	6.83	€ 130 tyś

Komentarz: regres formy niestety zanotował Tagizade, który dostroił się poziomem do reszty zespołu. Ale myślę, że w kolejnym sezonie zdecydowanie się poprawi. Mielnikow grał solidnie i jego transfer należy zaliczyć z tych na plus. Galiew i Jusupow rokują jakieś nadzieje na przyszłość i dostaną szansę rozwoju w drugim zespole. Natomiast Okana-Stasi, pomimo sporych zasług dla Irtyszu, już niedługo będzie mógł sbie poszukać nowego klubu, bo nie przedłużę z nim wygasającego kontraktu.

 

Napastnicy:

Nazwisko		Narodowość	Wiek	Mecze	Br.	As.	MoM	Śr.O.	Wartość
Ricardo Jesus		Brazylia	27	3(2)	1	-	-	6.60	€ 250 tyś
Ignat Galkin		Rosja		24	2(4)	-	-	-	6.50	€ 3 tyś
Dmitry Gołubow		Rosja		27	4(1)	2	1	-	6.80	€ 110 tyś
Essau Kanyenda		Malawi		30	6(6)	5	1	1	6.67	€ 130 tyś
Dmitry Pinczuk		Rosja		28	5(1)	-	-	-	6.17	€ 180 tyś
Laszlo Takacs		Węgry		20	18(6)	10	1	-	6.83	€ 575 tyś

Komentarz: na tej pozycji panowała największa rotacja. Sezon zaczęliśmy grając dwójką napastników i dobrze spisywał się Gołubow. Słabiej w sezon wszedł Pinczuk i wylądował w rezerwach. Gdy przeszliśmy na grę jednym napastnikiem taki sam los sptkał Gołubowa. Dobrze do zespołu wprowadził się Kanyenda, jednak oczekiwałem od niego znacznie więcej. Podobnie jak od Jesusa, który ostatecznie nie okazał się zbawicielem. I jeśli znajdą się na nich kupcy, to raczej pożegnają się z Omskiem. Podobnie jak i Galkin, którego sprowadzenie było totalnym niewypałem. Zupełnie inaczej niż transfer Takacsa, który został najlepszym snajperem zespołu. Będzie z niego sporo pociechy, o ile uda się go zatrzymać w klubie.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie miesiąca - listopad 2012

Zysk: -29,33 tyś

Stan konta: 3,61 mln

 

Bilans (Irtysz): 3-3-0, bramki 8:3

REK: 12 miejsce, 33 pkt

PR: 6 runda vs Metalurg Lipieck 1:0; 7 runda vs Kubań 0:0; 3:0

 

Bilans (RPA): 2-0-0, bramki 10:1

El.MŚ: 1 miejsce, 10 pkt

 

Rozgrywki ligowe:

Chile: faza zamknięcia 1/2 finału

Chorwacja: Dinamo (+7)

Czechy: Slavia (+3)

Francja: Bordeaux (+1)

Hiszpania: Valencia (+9)

Peru: Alianza (+1)

Polska: Wisła Płock (+2)

Rosja: Zenit (+4) M

Serbia: Crvena Zvezda (+1)

Słowacja: Żylina (0)

Słowenia: Mura (+3)

 

Ranking FIFA:

1. Włochy 2103 (-)

2. Hiszpania 2053 (-)

3. Portugalia 1935 (-)

30. RPA 867 (+1)

48. Polska 672 (-12)

Odnośnik do komentarza

LM faza grupowa 6/6

Legia - CSKA 3:1 (Loda, Szymański, Witkowski)

Legia zajęła ostatnie miejsce w grupie i odpadła z rozgrywek.

 

 

Tradycyjnie na początku grudnia odbyłem spotkanie z Zarządem w celu omówienia sytuacji finansowej klubu. Kierownictwo było bardzo zadowolone ze stanu konta i przedstawiło mi kilka opcji budżetu na kupno i zarobki piłkarzy. Ostatecznie zdecydowałem się na 2,4 mln € na transfery oraz 115.000€ tygodniowo na pensje. Oczywiście do dyspozycji będę mieć całość pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży obecnych zawodników.

Ponadto w końcu rozpoczęto dług oczekiwaną przeze mnie modernizację bazy treningowej oraz obiektów młodzieżowych.

 

Po tych wszystkich ustaleniach zabrałem się za przeprowadzenie porządków kadrowych. Po konsultacji ze sztabem szkoleniowym pozwoliłem na odejście do Spartaka Niżny Nowogród A.Nikulina (Rosja, OŚ/DP, 19 lat) za 75.000€ i 50% wartości kolejnego transferu, R.Jesusa (Brazylia, N, 27 lat) za 250.000€ do KamAZu oraz E.Kanyendy (Malawi, N, 30 lat) za 130.000€ do Amkaru. Niestety nie udało się zatrzymać w klubie M.Tarana (Ukraina, OP P, 20 lat), ale w tym przypadku nie miałem nic do powiedzenia. Po prostu Spartak rzucił na stół kwotę 2,6 mln € + 50% wartości kolejnego transferu, więc prezes Szyszkin bez konsultacji ze mną zaaprobował ten transfer. Wszyscy ci zawdnicy sprzęt klubwy oddali w połowie grudnia i razem z E.Karjewem, I.Galkiem oraz G.Balaziciem opuścili Omsk.

 

Za to do klubu przybył spory zaciąg zawodników kontraktowanych w ciągu sezonu. Nowymi twarzami w Omsku są Eugeny Makarow, Dejan Mitrev, Amir Simanić, Aram Iwanow, Igor Georgiev, Florin Ene, Jozsef Szabo, Aleksiej Aleksiejew, Denis Archangielski, Aleksander Miszczenko, Timur Lebiediew, Oleg Degtjarew oraz Anatolij Czelcow. Oczywiście zdecydowana większość z nichtrafiła do zespołu juniorskiego i rezerw. Szansę na przebicie się do pierwszego składu ma na tą chwilę Simanić oraz Makarow.

Odnośnik do komentarza

W finale Klubowych Mistrzostw Świata zmierzyły się zespoły Realu oraz Santosu. Mecz był niespodziewanie wyrównany i ciekawy, pomimo że nie padła ani jedna bramka. O wygranej Realu zadecydowały lepiej strzelane rzuty karne.

16.12.2012

Yokohama Stadium, Yokohama, widzów: 72 359

[KMŚ finał] Real - Santos 0:0 k. 2:0

 

20 grudnia zawodnicy rozjechali się na zasłużone wakacje, które potrwają do 28 stycznia 2013 roku. Ja jednak jeszcze pozostałem kilka dni w Omsku i dopinałem ostatnie szczegóły kolejnych transferów. Z Irtyszem pożegnali się K.Spasski (Rosja, DP, 24 lata), który za 18.000€ odszedł do Dynama Machaczkała oraz I.Rożkow (Białoruś, OP PŚ/N, 31 lat), który za 30.000€ przeniósł się do Chimek.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży Tarana pozwoliły mi zakupić dwóch piłkarzy, którzy z pewnością szybko wskoczą do pierwszego składu. Mowa o Darko Micevskim (Macedonia, Dinamo Zagrzeb, N, 20 lat), za którego zapłaciliśmy 1,2 mln €, oraz Kirilu Semenowie (Rosja, Saturn, OP P, 20 lat), na którego wydaliśmy 1,1 mln €. Oprócz nich do Omska za 40.000€ przyszedł jeszcze Aslan Rakowski (Rosja, Dynamo Moskwa, N, 16 lat).

 

Piłkarzem roku wg kibiców nieoczekiwanie został W.Maksymienko, chociaż moim zdaniem ta nagroda bardziej należała się L.Takacsowi, bez którego bramek z pewnością nie utrzymalibyśmy się w Ekstraklasie.

 

Natomiast gdy już się szykowałem do wyjazdu na kilka dni do Polski dostałem raport od asystenta o nowych zawodnikach zespołu juniorskiego. Niestety ze świecą szukać wśród nich piłkarzy, którzy w perspektywie kilku lat mogliby pukać do drzwi pierwszej drużyny. Naszymi kolejnymi "nadziejami" na lepsze jutro są: Siergiej Mozgowoj (Rosja, GK, 15 lat), Władymir Titow (Rosja, DP, 15 lat), Igor Wlasenko (Rosja, PŚ, 16 lat), Murat Jewsjew (Rosja, OP Ś, 16 lat), Dmitry Szyszkin (Rosja, N, 15 lat), Andriej Arsenjew (Rosja, N, 16 lat), Witalij Krasnow (Rosja, N, 15 lat), Rail Szachkuliew (Azerbejdżan, OŚ/DP, 16 lat), Eugeny Majorow (Rosja, OŚ, 15 lat), Siergiej Burakow (Rosja, GK, 16 lat) oraz Walery Szinkarenko (Rosja, DP, 15 lat).

 

Na nasze konto wpłynęło również 275.000€ z tytułu praw do transmisji telewizyjnych naszych meczów. A na pożegnanie prezes poinformował mnie, że w kolejnym sezonie oczekuje skutecznej walki o utrzymanie.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie miesiąca - grudzień 2012

Zysk: 441 tyś

Stan konta: 4,16 mln

 

Bilans (Irtysz): ---

REK: ---

PR: ---

 

Bilans (RPA): ---

El.MŚ: 1 miejsce, 10 pkt

 

Rozgrywki ligowe:

Chile: ---

Chorwacja: Dinamo (+7)

Czechy: Slavia (+3)

Francja: Bordeaux (+2)

Hiszpania: Valencia (+8)

Peru: Alianza (+11) M

Polska: Wisła Płock (+2)

Rosja: ---

Serbia: Crvena Zvezda (+1)

Słowacja: Rużomberk (+4)

Słowenia: Mura (+3)

 

Transfery - świat:

1. Pedro Oldoni Atletico Paranaense --> America 7,25 mln

2. Maksym Taran Irtysz --> Spartak 2,6 mln

3. Nikola Dragicević Partizan --> CSKA 1,7 mln

 

Transfery - Rosja:

1. Maksym Taran Irtysz --> Spartak 2,6 mln

2. Nikola Dragicević Partizan --> CSKA 1,7 mln

3. Darko Micevski Dinamo --> Irtysz 1,2 mln

 

Ranking FIFA:

1. Włochy 2080 (-)

2. Hiszpania 1942 (-)

3. Portugalia 1922 (-)

32. RPA 833 (-2)

48. Polska 691 (-)

Odnośnik do komentarza

Początek stycznia był niesamowicie nudnym okresem. Piłkarze na urlopach, skauci niby szperają w różnych zakątkach Rosji, ale sylwetek sensownych graczy mi nie przysyłają. Dopiero w połowie miesiąca fochy zaczął stroić Ferenc Cseke (Węgry, N, 21 lat), któremu nie podobała się gra w rezerwach, skoro jego rodak, Laszlo Takacs, został najlepszym strzelcem zespołu. Poprosił mnie o wystawienie na listę transferową więc wyszedłem naprzeciw jego oczekiwaniom. Po kilku dniach Sodowik był skłonny wyłożyć 1,7 mln € plus 50% wartości następnego transferu. Na taką propozycję przystałem bez wahania, Węgier również szybko się dogadał i w ten sposób zmienił klub. Jego śladem poszli Stepan Kondraszow (Rosja, O PLŚ, 18 lat), który za 75.000€ odszedł do Spartaka Niżny Nowogród oraz Andriej Ganiew (Rosja, O L, 17 lat), którego za 40.000€ sprzedałem do Bałtiki. Oczywiście w bu przypadkach dodałem klauzulę dotyczącą 50% profitów z kolejnego transferu tych zawodników.

 

Piłkarze z urlopów powrócili 28 stycznia. Natychmiast zostali poddani kontrolnym badaniom i wg raportu mojego asystenta nikt nie narzeka na urazy i bez przeszkód możemy zacząć okres przygotowawczy.

Po 3 dniach treningów urządziłem wewnętrzną gierkę, na którą przyszło ponad 6 tysięcy fanów. Pierwszy zespół udwdnił swą zdecydowaną wyższość nad bardzo młodymi rezerwami i odniósł wysokie zwycięstwo.

31.01.2013

Krasnaja Zwiezda, Omsk, widzów: 6 348

[Tow] Irtysz - Irtysz II 5:1 (3:0)

Simanić 3,24 , Larin 12, Tlisow 65, Makarow 72 - Gołubow 58

Po meczu natomiast pożegnałem dwóch piłkarzy, którzy walnie przyczynili się do wygrania 1 Ligi i awansu do Ekstraklasy. Sentymentów być jednak nie mogło i B.Okana-Stasi oraz D.Szkorokodow nie trzymali propozycji przedłużenia swoich umów, które z końcem stycznia wygasały i rozstali się z Omskiem.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie miesiąca - styczeń 2013

Zysk: 1,47 mln

Stan konta: 5,52 mln

 

Bilans (Irtysz): ---

REK: ---

PR: ---

 

Bilans (RPA): ---

El.MŚ: 1 miejsce, 10 pkt

Rozgrywki ligowe:

Chile: ---

Chorwacja: Dinamo (+7)

Czechy: Slavia (+3)

Francja: PSG (+3)

Hiszpania: Valencia (+8)

Peru: ---

Polska: Wisła Płock (+2)

Rosja: ---

Serbia: Crvena Zvezda (+1)

Słowacja: Rużomberk (+4)

Słowenia: Mura (+3)

 

Transfery - świat:

1. Javi Garcia HSV --> Chelsea 37,5 mln

2. Andrea Marcozzi Chelsea --> Inter 32 mln

3. Celsinho Porto --> Barcelona 31,5 mln

 

Transfery - Rosja:

1. Rodrigues CSKA --> Nantes 8,5 mln

2. Roberto Perak Lokomotiw -->Lens 6 mln

3. Andrei Balan Spartak --> Lens 5,75 mln

 

Ranking FIFA:

1. Włochy 2080 (-)

2. Hiszpania 1942 (-)

3. Portugalia 1922 (-)

31. RPA 835 (+1)

48. Polska 691 (-)

Odnośnik do komentarza

Cały luty poświęciłem na mecze sparingowe, które miały za zadanie przygotować nas do nadchodzącego sezonu. Zagraliśmy łącznie 8 spotkań, w których testowałem różne warianty personalne. Powróciłem również do taktyki, którą graliśmy wcześniej, czyli 4-4-2. Z niektórych meczów mogłem mieć powody do zadowolenia, w kilku graliśmy jednak przeciętnie, a momentami wręcz słabo. Oto komplet wyników:

03.02.2013

Bnei Sachin - Irtysz 1:0 (1:0)

Levi 33

 

09.02.2013

Maccabi Hajfa - Irtysz 0:2 (0:2)

Kostyń 14, Maksymienko 25

 

14.02.2013

Anglet - Irtysz 1:2 (0:1)

Gueye 83 - Simanić 14, Maksymienko 90+3

 

16.02.2013

Frejus - Irtysz 1:3 (1:2)

Noblecourt 27 - Makarow 5,55 , Pinczuk 45+2

 

19.02.2013

Luzenac - Irtysz 0:8 (0:7)

Maksymienko 3, Takacs 13,23,27,37k , Simanić 24,46 , Semenow 39

 

21.02.2013

Yzeure - Irtysz 0:0

 

25.02.2013

Irtysz - Kaspryba 9:1 (7:1)

Takacs 3,30,32k,40,45 , Simanić 22, Tagizade 25,88 , Semenow 58 - Chistjakow 1

 

27.02.2013

Chimik - Irtysz 0:2 (0:1)

Mielnikow 40, Tlisow 74

 

Szeroka kadra zespołu została okrojona o dwóch piłkarzy. A.Poliszczuk (Ukraina, OP P, 20 lat) za 60.000€ przeszedł do Kubania, natomiast S.Tatarczuk (Rosja, O PŚ/DBP P, 18 lat) za 55.000€ odszedł do KamAZu. W obu przypadkach na nasze konto trafi wartość 50% kwoty kolejnego transferu tych piłkarzy.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie miesiąca - luty 2013

Zysk: -767 tyś

Stan konta: 4,75 mln

 

Bilans (Irtysz): ---

REK: ---

PR: ---

 

Bilans (RPA): ---

El.MŚ: 1 miejsce, 10 pkt

 

Rozgrywki ligowe:

Chile: Universidad Catolica (+2)

Chorwacja: Dinamo (+7)

Czechy: Slavia (+3)

Francja: Nantes (+1)

Hiszpania: Valencia (+7)

Peru: ---

Polska: Jagiellonia (+1)

Rosja: ---

Serbia: Crvena Zvezda (+3)

Słowacja: Rużomberk (+4)

Słowenia: Mura (+3)

 

Transfery - Rosja:

1. Irakli Geperidze Dynamo --> Krylia 4,6 mln

2. Peter Demidow Rubin --> Kubań 3,7 mln

3. Aleksiej Karamjan Rubin --> FC Moskwa 2,1 mln

 

Ranking FIFA:

1. Włochy 2050 (-)

2. Hiszpania 1942 (-)

3. Portugalia 1922 (-)

35. RPA 813 (-4)

50. Polska 691 (-2)

Odnośnik do komentarza

Na początku marca odbyło się spotkanie o krajowy Superpuchar. Zwycięsko z tej potyczki wyszli aktualni mistrzowie kraju z Sankt Petersburga.

02.03.2013

Stadion Lokomtiw, Moskwa, widzów: 27 789

[sP Rosji] Zenit - Lokomotiw 2:1 (1:0)

Dominguez 3k, Budiański 58 - Lebiediew 51

Cz.K.- Cichy (Lok) 84'

 

Przygotowania do pierwszego spotkania w 1/4 finału krajowego Pucharu ze Spartakiem zmąciła mi wizyta działaczy serbskiej Vojvodiny, którzy ubzdurali sobie, że będę wymarzonym kandydatem na menedżera ich klubu. Oferty tej nawet nie przeglądałem, nie uległem nawet nachalnym prośbom i dopiero po wezwaniu ochrony krewcy Serbowie wyjechali z Omska.

Wracając jednak do meczu ze Spartakiem. Jeszcze kibice dobrze nie zajęli swoich miejsc, boiskowy zegar wskazywał raptem 23 sekundę, a lewą stroną boiska pomknął Kostyń. Dynamicznego rajdu mojego pomocnika nie potrafili zatrzymać obrońcy gości. Michaił więc precyzyjnie dośrodkował w pole karne, a tam Simanić uprzedził niepewnie wychodzącego z bramki Chomicza i dał nam prowadzenie. 3 minuty później miała miejsce kopia tej samej sytuacji. Znów Kostyń urwał się defensorom i dośrodkował do Simanicia. Tym razem jednak Chomicz pozostał w bramce i tylko to uratowało Spartak od utraty drugiego gola, gdyż golkiper popisał się znakmitym refleksem i obronił strzał Amira. Po tym mocnym uderzeniu na początku Spartak się przebudził. Jednak w kolejnych minutach stać go było tylko na uderzenia z dystansu, w których prym wiódł Szuszkiewicz. Jednak Awetysjan za każdym razem był na posterunku. Ciekawie zrobiło się na boisku w ostatnim kwadransie przed przerwą, gdy oba zespoły postawiły na frontalne ataki i groźne akcje były co rusz pod obiema bramkami. Jednak kibice bramek się nie dczekali, głównie dzięki dobrej dyspozycji bramkarzy.

Po przerwie jednak mecz stał się bardzo jednostronnym widowiskiem. Goście bardzo szybko za sprawą fenomenalnej główki Pawliuczenki doprowadzili do wyrównania. Ta bramka dodała im pewności siebie i z każdą kolejną minutą byliśmy spychani do coraz głębszej defensywy. Na szczęście swoje wysokie umiejętności potwierdził Awetysjan, który bronił strzały Pawliuczenki, Quincyego, Koncewoja czy Samolovaca. Tak więc Akop uratował nam remis dający nadzieję na korzystny wynik w rewanżu.

06.03.2013

Krasnaja Zwiezda, Omsk, widzów: 8 275

[PR 1/4 finału 1/2] Irtysz - Spartak 1:1 (1:0)

Simanić 1 - Pawliuczenko 50

MoM: Awetysjan (8)

Skład: Awetysjan, Krjuczykin, Simon, Larin, Gorjaczkin, Maksymienko, Semenow, Kostyń, Tagizade (72' Mielnikow), Simanić (72' Pinczuk), Takacs

Odnośnik do komentarza

Trzy dni później inaugurowaliśmy sezon ligowy meczem z Kubaniem. Podbudowani remisem ze Spartakiem mecz zaczęliśmy bardzo dobrze i przez ponad 20 minut nie schodziliśmy z połowy rywali. Nasze składne ataki skrzydłami siały spustoszenie w szeregach obronnych gospodarzy, ale niestety pod bramką brakowało zimnej krwi. Uderzenia Takacsa, Maksymienki, Tagizade i Simanicia mijały światło bramki, natomiast strzał Semenowa efektownie obronił Borowik. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 25 minucie, gdy gospodarze pierwszy raz w tym meczu zagościli pod naszą bramką. Po długim podaniu Ristić znalazł się sam przed Awetysjanem, ale nie zdołał go pokonać i mój golkiper odbił piłkę. Ale uczynił to tak niefortunnie, że ta odbiła się od wracającego Maksymienki i powolnie wtoczyła się do bramki. Natychmiast ruszyliśmy do odrabiania strat, jednak Takacs i Tagizade fatalnie pudłowali.

W drugiej połowie próbowaliśmy gonić wynik, ale nasze ataki przypominały walenie głową w mur. Zupełnie nie radziliśmy sobie z agresywnie grającą drugą linią gospodarzy, która natychmiast wyprowadzała groźne kontry. Przy nadziei utrzymywał nas jeszcze Awetysjan. Jednak i on swoimi interwencjami nie zdołał natchnąć kolegów z pola do skuteczniejszej gry. W doliczonym czasie gry przy jednym z rzutów rożnych nawet sam zawędrował w pole karne rywali, ale na nic się to zdało. Tak więc ligę zaczęliśmy od porażki i straty na 2 miesiące Kostynia, który nadwerężył więzadła w kolanie.

09.03.2013

Stadion Kubań, Krasnodar, widzów: 15 349

[REK 1/30] Kubań (-) - (-) Irtysz 1:0 (1:0)

Maksymienko 25sam

MoM: Awetysjan (8)

Skład: Awetysjan, Krjuczykin, Simon, Larin (82' Pinczuk), Gorjaczkin, Maksymienko, Semenow, Kostyń (51' Ignatjew), Tagizade (61' Mielnikow), Takacs, Simanić

Odnośnik do komentarza

Rewanż na Łużnikach zapowiadał się piekielnie ciężko. Aby myśleć o awansie musieliśmy zdobyć przynajmniej jedną bramkę. Tego zadania na pewno nie ułatwiał brak kontuzjowanego Kostynia, który był w bardzo dobrej formie. W jego miejsce postanowiłem przesunąć Tagizade, natomiast za napastnikami wystawiłem doświadczonego Mielnikowa.

 

To ustawienie sprawdzało się nadspodziewanie dobrze, gdyż ani trochę nie ustępowaliśmy rywalom. Na każdy ich atak odpowiadaliśmy równie groźną akcją, ale nie udawało się pokonać Chomicza. Niestety agresywna gra w środku pola zemściła się na nas po dwóch kwadransach gry. Wówczas w ciągu kilku minut dwie żółte kartki zarobił Mielnikow i przez blisko godzinę musieliśmy grać w osłabieniu. Jednak jeszcze nie zdążyłem skorygować taktyki a Maksymienko odebrał piłkę Szyszkinowi i podał na lewe skrzydło. Tam pomknął już Tagizade a jego precyzyjne dośrodkowanie na bramkę zamienił Takacs. Konsternacja i cisza, która zapadła na trybunach były nie do opisania. Równie zszokowani byli gracze gospodarzy, którzy do przerwy już się nie potrafili pozbierać.

 

Jednak na drugą połowę wyszedł zupełnie inny Spartak. Zmotywowany do odrabiania strat i grający z przewagą jednego zawodnika szybko nas stłamsił. Przez 20 minut broniliśmy się bardzo skutecznie, tradycyjnie głównie za sprawą fenmenalnie spisującego się w bramce Awetysjana. Jednak w 65 minucie nawet Akop nie był w stanie bronić uderzenia z najbliższej odległości Quincyego. Od tego momentu mogliśmy marzyć jedynie o przetrwaniu do 90 minuty i rzutów karnych. Bardzo ciężko było powstrzymać rozpędzonych gospodarzy, którzy po tym meczu zapewne na długo zapamiętają nazwisko mojego bramkarza, który niemal w pojedynkę doprowadził do konkursu jedenastek.

 

Seria rzutów karnych rozpoczęła się od pewnych trafień Koncewoja i Takacsa. Jako drugi wśród gospodarzy uderzał doświadczony Pawliuczenko. Jego silne uderzenie w środek bramki nogami odbił jednak Awetysjan. A uderzający u nas Sawin wytrzymał ciśnienie i precyzyjnym uderzeniem pokonał Chomicza. Po kolejnej serii był już jednak remis. Kowalczuk strzałem przy słupku nie dał szans Awetysjanowi, natomiast Gorjaczkin we wzorowy sposób zmylił Chomicza ale uderzył minimalnie niecelnie. W 4 serii jedenastek po stronie gospodarzy nie pomylił się Samolovać. U nas uderzał doświadczony Tlisow, ale nie poradził sobie z presją i jego lekki sygnalizowany strzał bronił bramkarz. Teraz mogliśmy tylko liczyć na błysk geniuszu Awetysjana. Do piłki podszedł Kulikow i choć Akop wyczuł jego intencję, to nie był w stanie obronić mocnego strzału zawodnika gospodarzy i to Spartak mógł świętować awans do półfinału.

13.03.2013

Łużniki, Moskwa, widzów: 22 269

[PR 1/4 finału 2/2] Spartak - Irtysz 1:1 (0:1;1:1) k. 4:2

Quincy 65 - Takacs 38

Cz.K.- Mielnikow (Irt) 37'

MoM: Awetysjan (8)

Skład: Awetysjan, Krjuczykin, Simon, Larin, Gorjaczkin, Maksymienko, Semenow (81' Tlisow), Tagizade, Mielnikow, Simanić (67' Pinczuk), Takacs

Pomeczowe badania wykazały, że K.Semenow doznał wstrząśnienia mózgu i będzie odpoczywać przez 2 tygdnie.

Odnośnik do komentarza

Po odpadnięciu z Pucharu wróciliśmy do Omska na ligowe spotkanie z Kryliami. Moi piłkarze nadspodziewanie szybko zapomnieli o dramatycznym mecz w Moskwie i od początku ruszyli do ataków. Na listę strzelców już w 3 minucie powinien się wpisać Simanić, ale po dośrodkowaniu Ignatjewa trafił wprost w golkipera rywali. Amir poprawił się jednak kilka minut później, gdy ze stoickim spokojem wykorzystał prostopadłe podanie Sawina. Podrażnieni goście szybko przeszli do ataków, ale Awetysjan dwukrotnie zwycięsko wychodził z pojedynków z Raziulisem. Szczęście opuściło nas jednak w 16 minucie, gdy Nakuszew popisał się kapitalnym uderzeniem z 25 metrów i doprowadził do remisu, który utrzymał się do przerwy.

 

W szatni trochę nawrzucałem moim zawodnikom, którzy bez walki oddali środkową strefę rywalom. Mocne słowa podziałały bardzo dobrze i po przerwie zagraliśmy już o niebo lepiej. Długo jednak brakowało "kropki nad i" w postaci bramki. Sami nie mogliśmy pokonać bramkarza gości, ale z pomocą w 65 minucie przyszedł Nakuszew, który po dośrodkowaniu Sawina zaskoczył własnego golkipera. Natomiast całkiem rywali rozbiliśmy w ostatnich minutach, gdy w ciągu 3 minut dwukrotnie trafiliśmy do bramki. Najpierw Tagizade z bliska dobił uderzenie Sawina, natomiast chwilę później Maksymienko w swoim stylu przymierzył z rzutu wolnego i ustalił wynik spotkania.

16.03.2013

Krasnaja Zwiezda, Omsk, widzów: 8 926

[REK 2/30] Irtysz (14) - (16) Krylia 4:1 (1:1)

Simanić 7, Nakuszew 65sam, Tagizade 87, Maksymienko 90 - Nakuszew 16

MoM: Tagizade (9)

Skład: Awetysjan, Krjuczykin, Simon, Larin, Gorjaczkin, Maksymienko, Sawin, Ignatjew (27' W.Abramow), Tagizade, Simanić (71' Pinczuk), Takacs

A.Simanić zakończył spotkanie z rozciętą głową i lekarze założyli mu szwy na kilka dni. Natomiast I.Ignatjew otrzymał potężny cios w walce o piłkę, na skutek którego doznał pęknięcia żeber i wypadł z treningów na 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza

Kadra RPA na mecze z Jemenem (towarzyski) i Tunezją (El.MŚ):

Nazwisko 		Pozycja 	Klub 		Rep 	Gole 	Wiek 	Wartość
Davide Valderrama 	BR 		Orlando Pirates 10 	- 	25 	€95tys.
Muneeb Voterson 	BR 		Ajax CT 	16 	- 	26 	€90tys.
Nasief Morris 		LB, O PŚ 	Reims 		46 	- 	31 	€750tys.
Brent Mngomeni 		O P 		Orlando Pirates 7 	- 	19 	€10tys.
Jeffrey Ntuka 		O P, DBP/OP PL 	Celtic 		28 	- 	27 	€2.3M
Sam Mazibuko 		O L 		Ajax CT 	2 	- 	21 	€50tys.
Innocent Mdledle 	O L 		Orlando Pirates 5 	- 	27 	-
Edward Malinga 		O Ś 		Wolfsburg 	14 	- 	30 	€1.5M
Bongumusa Mthethwa 	O Ś 		Alicante 	6 	- 	24 	€1.1M
Aaron Mokoena 		O Ś, DP 	Blackburn 	86 	1 	32 	€2.4M
Albert Phakathi 	O Ś, DP 	Orlando Pirates 4 	- 	19 	€22tys.
Welcome Nhlapo 		DP 		Ajax CT 	3 	- 	21 	€230tys.
Granwald Scott 		P PŚ 		Basel 		8 	1 	25 	€4M
Steven Pienaar 		OP PŚ 		Dortmund 	41 	6 	31 	€3.9M
Mkhanyiseli Siwahla 	OP P 		Villarreal 	19 	- 	24 	€19M
Lance Davids 		OP PLŚ, N Ś 	Monterrey 	12 	4 	27 	€1.7M
Lebohang Mokoena 	OP PŚ, N Ś 	Lens 		30 	9 	26 	€1.3M
Ashley Ndlovu 		OP PŚ, N Ś 	Orlando Pirates 1 	1 	20 	€90tys.
Franklyn Cale 		OP LŚ 		Ajax 		12 	1 	29 	€575tys.
Matty Pattison 		OP L 		Celtic 		17 	1 	26 	€2.9M
Benedict Vilakazi 	OP Ś 		Livorno 	53 	14 	30 	€4M
Steve Isaacs 		OP/N Ś 		Ajax CT 	5 	5 	25 	€240tys.
Dale Mokhele 		OP/N Ś 		Sundowns 	4 	1 	18 	€22tys.

Powołania dla piłkarzy Irtyszu:

A.Awetysjan (Armenia), G.Tagizade, F.Namazow (Azerbejdżan), W.Maksymienko (Białoruś), L.Takacs (Węgry).

Odnośnik do komentarza

Towarzyską potyczkę z Jemenem potraktowałem wybitnie ulgowo i desygnowałem do gry głównie mniej ogranych zawodników. Taryfy ulgowej jednak nie zamierzali stosować moi piłkarze, którzy już w 6 minucie wyszli na prowadzenie po ładnej akcji zespołowej zakończonej celnym strzałem Ndlovu. Na kolejnego gola fani musieli czekać tylko kilkanaście minut, gdy Mokhele precyzyjną główką wykorzystał dośrodkowanie Nhlapo. W 29 minucie ponownie piękna asystą popisał się mój defensywny pomocnik, a na listę strzelców wpisał się znów Ndlovu. W ostatnim kwadransie przed przerwą goście pochasali trochę po naszej połowie boiska, a najwięcej wiatru robił Saleh, który popisał się nawet strzałem w poprzeczkę.

W drugiej połowie nadal byliśmy stroną przeważająca, chociaż już tak często nie uderzaliśmy na bramkę Ayasha. Jednak i tak dwukrotnie do bramki trafił Issacs.

27.03.2013

Greenpoint Stadium, Kapsztad, widzów: 11 980

[Tow] RPA - Jemen 5:0 (3:0)

Ndlovu 6,29 , Mokhele 22, Issacs 65,87

MoM: Nhlapo (9)

Skład: Valderrama, Mngmeni, Mazibuko, Mthethwa, Malinga, Nhlapo, Scott, Cale, Ndlovu, Issacs, Mokhele

Występy piłkarzy Irtyszu w meczach reprezentacji:

Grecja - Armenia 3:2		Rosja - Białoruś 2:1
A.Awetysjan 90' (6)		W.Maksymienko od 63' (7)

Azerbejdżan - Szwecja 2:2
G.Tagizade do 80' (7)
F.Namazow od 72' (7) gol

Odnośnik do komentarza

W meczu eliminacji do Mundialu z Tunezją niewielu dawało nam szanse na korzystny wynik. W opinii mediów oraz byłych piłkarzy mieliśmy cieszyć się z minimalnej porażki. Opinie te znajdowały potwierdzenie w pierwszych minutach meczu, gdy na naszą bramkę sunął atak za atakiem. Znakomicie jednak od początku meczu był dysponowany Voterson, który doprowadzał do furii zwłaszcza Ben Saade i Camusa, gdyż ci dwaj piłkarze byli motorem napędowym większości akcji ofensywnych gospodarzy i sprawiali najwięcej kłopotów moim obrońcom. My odgryźliśmy się dopiero po 25 minutach gry, gdy Nhlapo oraz Davids w przeciągu kilkudziesięciu sekund zatrudnili bramkarza gospodarzy, jednak bez powodzenia. Później jednak znów zostaliśmy zepchnięci do obrony i gdy wydawało się, że w końcu któryś z Tunezyjczyków pokona Votersona, przeprowadziliśmy zabójczą kontrę. Prawym skrzydłem urwał się Siwahla. Będąc w narożniku boiska dośrodkował na krótki słupek i chociaż uderzenie nabiegającego Davidsa odbił Khedairia, to L.Mokoena z kilku metrów dobił piłkę do pustej bramki.

 

Jednak cały trud włożony w pierwszą część zniszczyliśmy w kilka minut po przerwie. Najpierw w ciągu dwóch minut przy biernej postawie obrony gospodarze za sprawą Saihiego oraz Chikhanouiego wyszli na prowadzenie. Natomiast w 52 minucie w rolę główną tego meczu wcielił się arbiter, który usunął z boiska Mazibuko za przypadkowe zagranie ręką przy linii bocznej boiska. Szybko dokonałem dwóch zmian, które miały na celu wprowadzenie świeżych zawodników do środkowej strefy boiska i poprawienie ofensywnego potencjału. Efekt przyszedł już w 59 minucie, gdy dwóch rezerwowych dało nam wyrównanie. Dośrodkował z rzutu wolnego Pienaar, a do bramki trafił Issacs. Gospodarze natychmiast ruszyli do ataków i dwukrotnie bliski szczęścia był Chikhahnoui. Nieskuteczność napastnika rywali wykorzystaliśmy w 71 minucie. Ponownie bramkę wypracował Pienaar, gdyż jego dośrodkowanie wykończył celnym strzałem Vilakazi. Nie był to jednak koniec emocji w tym meczu. Na 8 minut przed końcem spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, ujrzał Nhlapo. Miałem wykorzystany limit zmian i nie mogłem wprowadzić już nikogo do wzmocnienia defensywy. Natomiast Tunezyjczycy wszystkie siły rzucili do ataku i w 85 minucie Namoudi dośrodkował z prawego skrzydła i niepilnowany Jemaa doprowadził do wyrównania. Przez pozostałem kilka minut meczu wybijaliśmy tylko piłkę jak najdalej od własnego pola karnego, byleby dowieźć chociaż ten remis do końca, co nam się udało. Tak więc mecz zakończył się podziałem punktów, który jednak nie satysfakcjonował żadnej ze stron.

30.03.2013

Stade du 7 novembre, Rades, widzów: 59 975

[El.MŚ gr. 5 6/10] Tunezja (4) - (1) RPA 3:3 (0:1)

Saihi 46, Chikhaoui 47, Jemaa 85 - L.Mokoena 43, Issacs 59, Vilakazi 71

Cz.K.- Mazibuko (RPA) 52', Nhlapo (RPA) 82'

MoM: Riahi (8)

Skład: Voterson,Ntuka, Mazibuko, A.Mokoena, Mthethwa, Nhlapo, Siwahla (56' Pienaar), Pattison (56' Issacs), Vilakazi, L.Mokoena, Davids (62' Ndlovu)

Wyniki pozostałych meczów naszej grupy:

Egipt - Nigeria 1:2, Senegal - Maroko 1:2

Odnośnik do komentarza

Nie miałem jednak czasu na rozmyślanie o meczu z Tunezją, gdyż następnego dnia mój Irtysz grał mecz wyjazdowy z CSKA. Liczyłem po cichu, że niezły początek sezonu pozwoli nam pokusić się o niespodziankę czy wręcz sensację w Moskwie. Wszak kilka miesięcy temu przywieźliśmy do Omska niespodziewanie remis, a byliśmy wtedy w głębokim kryzysie. Teraz nastroje w szatni były bardzo dobre, humor dopisywał wszystkim zawodnikom, nawet rezerwowym. Jednak rzeczywistość okazała się bardzo brutalna. Z resztą co tu dużo pisać, wynik oddaje wszystko...

31.03.2013

Stadion Dynamo, Moskwa, widzów: 24 101

[REK 3/30] CSKA (9) - (8) Irtysz 8:2 (5:1)

Stanimirović 1,39 , Tapia 18, Taranow 25, Kostyszyn 45+2, Krasić 56, O'Connor 81, Carvalho 85 - Takacs 14k, Micevski 87

MoM: Stanimirović (10)

Skład: Awetysjan (46' Ignatienko), Krjuczykin, Simon, Larin, Maksymienko, Trynitacki, Semenow, Mielnikow, Simanić (46' Micevski), Takacs

Po meczu natychmiast zostałem wezwany na dywanik do prezesa Szyszkina. Ten w krótkich żołnierskich słowach zakomunikował mi, że jeszcze jedna taka kompromitacja, a będę mógł szukać nowego pracodawcy.

 

Cóż, pozostaje wierzyć, że ta porażka była tylko wypadkiem przy pracy...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...