Skocz do zawartości

Przytułek hipochondryka


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

Panowie!

Od jakiegoś czasu mam problemy ze zdrowiem. Mam taki syndrom Matrixa jak wstaję rano, to mam takie uczucie jak bym się miał nagle przewrócić i jest mi słabo. Jak zjem śniadanie mi to na trochę przechodzi, ale potem mam to samo czasami, występuję to u mnie po jedzeniu jakąś godz albo pół i , przy wysiłku fizycznym jak dużo biegam zauważam to też u siebie jak szybko wstaję z łóżka. I mam pytanie. Czy to mogą być jakieś kłopoty z ciśnieniem, wysokością cukru lub np z anemią?

Odnośnik do komentarza

Najlepiej idz do przychodni i niech Ci zleci lekarka badanie na poziom cukru (z palca krew, wynik od razu), zmierzy cisnienie (chyba, ze masz w domu), jak to w normie to dopiero wtedy skierowanie na badanie krwi, bo anemia to niski poziom hemoglobiny, wiec tam wyjdzie. Zaczalbym jednak od poziomu cukru.

Odnośnik do komentarza

Mój kolega miał operację na więzadłach kolanowych, po 2-3 miesiącach mógł chodzić bez kul, w piłkę z powrotem w drużynie będzie mógł grać najpewniej dopiero w przyszłym sezonie (operacje miał na początku minionych wakacji). Wiadomo, że nie ma jednego terminu dla wszystkich, ale 10 miesięcy to raczej minimum (jeżeli chodzi o mecze, lekki trening to co innego, ale nie mniej niż pół roku raczej).

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Oko prawe - wada uśredniona sferyczna +0,25, cylindryczna -0.5, kąt 25 stopni.

Oko lewe - wada uśredniona sferyczna -0,75, cylindrycznej brak, a co za tym idzie, brak kąta.

 

Ogólnie mówiąc, prawe oko masz dalekowzroczne z nieprawidłową krzywizną rogówki, czyli astygmatyzmem. Lewe krótkowzroczne bez żadnych dodatkowych anomalii.

Odnośnik do komentarza

A ten cały astygmatyzm to może być od siedzenia przed kompem, czy wada wrodzona? Czy jedno i drugie :) Od zawsze, od małego leszcza miałem coś takiego, że widziałem przezroczyste odbicia krawędzi niektórych przedmiotów, gdy chwilkę skupiłem na którymś wzrok, i wszystkie badania, w tym na skoczka przed pójściem do armii, (naprawdę pokręcone, wyszedłem po nim tak zamotany że ledwo wiedziałem, jak się nazywam) przechodziłem bez problemów, a rok temu na badaniach okresowych jakiś doktorek mi powiedział, że astygmatyzm obuoczny mam :) co prawda w niczym mi to na razie nie przeszkadza, ale zmartwił mnie on nieco.

Odnośnik do komentarza

Prawe ci się rozmywa właśnie przez ten astygmatyzm, żeby temu zaradzić w normalną soczewkę dla krótko/dalekowidza (sferyczną) jest wtapiana soczewka cylindryczna, która koryguje takie rozmycie. Sam przy ostatniej wymianie szkieł zdecydowałem się na "cylindry" i widzę różnicę. Kąt określa to jak taki cylinder powinien być ułożony, aby spełniał swoje zadanie.

 

Stefan - afaik astygmatyzm ma się od urodzenia, tylko niekoniecznie musi się on ujawniać od samego początku. Oko rośnie razem z człowiekiem i dopiero po jakimś czasie może dojść do powstania anomalii na rogówce, która będzie wymagała użycia soczewek cylindrycznych.

 

Edyta podpowiada, że wynik badania komputerowego jest tylko orientacyjny i podczas badania okulista może mieć dla ciebie inne propozycje mocy szkieł.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Czy ktoś miał kontakt z taśmami kizjenologicznymi (kinesiology taping)?

 

Od dłuższego czasu mam problemy z barkiem, prześwietlenie nie pokazało zwyrodnień, po wizycie u fizykoterapeuty (z innego powodu) okazało się, że to może być spowodowane długotrwałym przykurczem mięśni z powodu zblokowanego kręgu szyjnego. Kręg został odblokowany, mięsień rozmasowany, ale po pewnym czasie, zapewne z powodu "pamięci długotrwałej" ;) bark znów ucieka mi do przodu i pojawiają się bóle. Czy oklejenie taśmami jest w stanie realnie pomóc?

Odnośnik do komentarza

Uraz to uraz, nieważne czym spowodowany. Wiem, że taping stosuje wiele kobiet dla odciążenia odcinka lędźwiowego kręgosłupa, a to raczej uraz od siedzenia (i kobiecej budowy ciała), a nie od sportu ;)

 

No właśnie masaż pomaga, tylko po pewnym czasie objawy nawracają. Pytam więc z punktu widzenia ekonomicznego, bo zakup taśm jest zdecydowanie tańszy od profesjonalnego masażu kilka razy w miesiącu :P

 

(Basen odpada, bo nie umiem pływać...)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...