Skocz do zawartości

Przytułek hipochondryka


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

Taping jest spoko i faktycznie pomaga, tylko nie może być stosowany jako zastępstwo dla rehabilitacji i nie powinno stosować się go zbyt długo. Po jakimś czasie może to spowodować osłabienie np. przyczepów mięśni, na które tejpy oddziałują. W uproszczeniu - przez to, że zdejmuje naturalne dla mięśnia obciążenia mięsień ten nie rozwija się prawidłowo i przystosowuje się do tego lżejszego wysiłku, po przestaniu tejpowania zwiększa to ryzyko przyszłych urazów.

Więc jeżeli chcesz używać jako stałe rozwiązanie na ból to bez konsultacji z niekoniecznie pierwszym z brzegu lekarzem, a kimś kto faktycznie zna się na temacie (polecany fizjoterapeuta itp.) nie ryzykowałbym.

Odnośnik do komentarza

Ja wiem, że nie powinienem o nic pytać, bo jestem dziwnym ogólnie człowiekiem, ale to chyba dość zwykła sprawa i nie wiem czy zawracać tym głowę swoim lekarzom (mam inne, gorsze zmartwienia;)). Otóż prawie 2 tygodnie odczuwam ból... z lewej strony, na samym dole żeber, właściwie "pod nimi", ból tylko przy dotyku, nie mogę nawet spać na lewym boku, nie nasila się, nie słabnie, myślałem, że może się uderzyłem, ale siniaka nie ma, a ja zazwyczaj mam od razu fioletowo. Tam jest jakiś mięsień, który mógł się jakoś naciągnąć czy coś czy tylko żołądek? W ogóle żołądek może w ten sposób boleć?

Odnośnik do komentarza

Splenomegalia i hepatomegalia to moje choroby towarzyszace, ale przy wiekszych infekcjach i boli inaczej.

 

Spytalem dzis pani dr, niestety moj lekarz prowadzacy na urlopie, pani stwierdzila, ze t tylko nerwobol, mam brac nurofen, pyralgin i ketonal w zaleznosci od nasilenia i... Czekac, powinno przejsx.

Odnośnik do komentarza

No właśnie w ostatnim czasie wydawało mi się, że mam go mniej, szpital za mną, rozprawy w sądzie za mną, sesja też, zus załatwiony, praca jest... Nie wiem czy nerwoból może być z powodów fizycznych? Wyciągałem lodówkę z busa, ale robiliśmy to we trzech i wtedy nic nie czułem.

Odnośnik do komentarza

Z tego co piszesz to ostatnio jest lepiej niż bywało, kiedy miałeś faktycznie powody do bólu spowodowanego przez stres, mimo, że takiego bólu wtedy nie miałeś. Jeżeli to coś z wątrobą to leki przeciwbólowe to bardzo łatwe rozwiązanie dla lekarza, ale nie byłbym pewny, czy dobre dla Ciebie. Nie wiem, ja bym próbował cisnąć o jakieś testy/skierowanie do specjalisty/drugą opinię innego lekarza.

Odnośnik do komentarza

Czynniki wątrobowe miałem nieco podwyższone, więc może coś... potas blisko granicy dolnej, ale... wątroba jest przecież po prawej stronie :> Do dziś boli, ale już sporo mniej, z grymasem mogę się położyć na lewym boku. Nie biorę już przeciwbólowych, bo ... szkoda wątroby ;).

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Trochę okołotematu, ale nie będę zakładał nowego wątku - orientuje się ktoś ile może kosztować biopsja u psa? Mój owczarek ma guzy na łapie i żebrach, niby nic mu się nie dzieje (są wyczuwalne, ale nie bolą go ani nic, po prostu sobie są), ale przydałoby się to zbadać, zgaduję, że pierwsza będzie biopsja. Wie ktoś na jaki wydatek finansowy mniej więcej mam się szykować? Orientacyjnie chociaż, bardziej 100zł, czy bardziej 500? Dodam, że pies ma ~11 lat (przeciętnie wg. wiki żyją 13, ale spotykałem się też z widełkami 9-12, także raczej dziarski dziadek, niż średnioenergiczny czterdziestolatek).

Odnośnik do komentarza

No nie. Biopsja cienkoigłowa powinna się zamknąć w 100 zł. Na pewno jest to też zależne od miasta (im większe tym drożej), ale bez przesady z tymi 500 zł.

Nie wiem, co masz na myśli pisząc "pełne badanie", bo np. zestaw: RTG, leki przeciwzapalne (które mogą być w cholerę drogie), biopsja, badanie histopatologiczne i morfologia, mogłby dobić do 500 zł, chociaż i tak wydaje mi się to sporo.

 

Inna sprawa, że biopsja nie da stuprocentowej pewności co się dzieje z pieskiem.

 

Hawk z dołu: No sama biopsja 60-80 zł. W tych granicach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...