Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

taaa, ale większe niż na temat znaczenie trudnego słowa "nielegalny"? bo twoja odpowiedź na pytanie jednego z userów dlaczego rząd PO jest nielegalny, kiedy odpisałeś

Bo nie ma mojej zgody na wprowadzenie demokracji totalnej , oraz wprowadzenia państwa prawnego. I nie życzę sobie również żeby ktoś robił ciągle coś dla mojego bezpieczeństwa i mojego dobra w imię walki z terroryzmem rasizmem i ksenofobią

co sugeruje, że nie masz najmniejszego. zresztą nie tylko na ten temat, jak widać powyżej.

breiz da viken - tego się trzymaj...

zieeeeew.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj nasze media donosiły o tym, ze seryjni mordercy skazani na karę smierci z powodu amnestii z 89r w najblizszych latach wyjdą na wolność. Nasza władza niestety ale dopiero teraz obudziła sie z reką w nocniku. Najwiecej do powiedzenia ma były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Teraz wielce wszystkich poucza, ale jak on był ministrem to pewnie nic w tym kierunku nie zrobił. Co do tych wiezniów, to mam nadzieje, ze państwo zadziała sprawnie i oni zwyczajnie w świecie sie bedą "wieszać" jeden po drugim.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj nasze media donosiły o tym, ze seryjni mordercy skazani na karę smierci z powodu amnestii z 89r w najblizszych latach wyjdą na wolność. Nasza władza niestety ale dopiero teraz obudziła sie z reką w nocniku. Najwiecej do powiedzenia ma były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Teraz wielce wszystkich poucza, ale jak on był ministrem to pewnie nic w tym kierunku nie zrobił. Co do tych wiezniów, to mam nadzieje, ze państwo zadziała sprawnie i oni zwyczajnie w świecie sie bedą "wieszać" jeden po drugim.

 

:roll: Nie ma to jak państwo prawa....

Odnośnik do komentarza

Błąd był w ustawodawstwie '89, że zamieniono karę śmierci na 25 a nie dożywocie, ale jakie mamy teraz prawo zmieniać te wyroki? Można wymyślić jakiś specjalny dozór dla tych osób, ale nie mamy prawa trzymać ich w więzieniu ponad zatwierdzony wyrok.

 

Temat zresztą wcale nie jest nowy, czytałem o nim przynajmniej dwa lata temu. A o tym, że mordercy wyjdą na wolność powinien wiedzieć i Ziobro i wszyscy poprzedni ministrowie sprawiedliwości. Mieli na to czas od 1997.

 

nie jestem mecenasem prawa, ale zdrowy rozsądek podpowiada, że dożywocie jest bliższe karze śmierci niż zwolnienie warunkowe po x latach ...

 

Smetek, oni nie są zwalniani warunkowo - to są osoby które przed 1989 dostały wyroki kary śmierci, ale w wyniku amnestii '89 zostały im zamienione na wtedy najwyższą przewidzianą karę pozbawienia wolności, a kodeks maksymalnie przewidywał 25 lat. Dopiero w 1997 wprowadzono dożywocie do kodeksu karnego, ale wyroków nie zmieniono.

Odnośnik do komentarza

Witaj cenzuro, żegnaj wolności słowa. Jeśli przejdzie projekt platfusów, to za to właśnie słowo będzie mi groził paragraf. A jak dodam np. "ryży faszysta kondonek" to już chyba gułag.

 

W pełnym brzmieniu artykuł 256 kk ma brzmieć tak:

 

"kto nawołuje do nienawiści wobec grupy osób lub osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, społecznej, naturalnych cech osobistych lub przekonań, albo z tego powodu grupę osób lub osobę znieważa podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

 

politycznej! przekonań! słowem - powiesz "PO to banda złodziei" albo "nacjonaliści to matoły" albo "socjalizm to choroba umysłowa", grozi Ci grzywna, ograniczenie lub pozbawienie wolności.

 

I to PiS był "zagrożeniem dla demokracji i wolności"? Nie ma i nie było bardziej zamordystycznego rządu z totalitarnymi ciągotami od 1989 roku w tym kraju.

 

W tym momencie powiem jedno - KAŻDY byle nie PO. I to jak najszybciej. Pokojowo lub nie. Szkoda, że na horyzoncie gówniana alternatywa. Ale w tej chwili "mniejszym złem" jest PiS. Oczywiście nie zaglosuję na nich, gdyż mam w dupie mniejsze zło.

Odnośnik do komentarza

PiS nigdy nie będzie mniejszym złem, zawsze będzie większym.

Nawet jeśli z drugiej strony będzie partia nawołująca np. do demontażu demokracji i zastąpienia jej dyktaturą, nacjonalizacji gospodarki oraz rozwiązania kwestii żydowskiej? Spoko, Twój wybór...

spoko, kibole to margines społeczeństwa i nie maja przebicia do władz :)

Odnośnik do komentarza

PiS nigdy nie będzie mniejszym złem, zawsze będzie większym.

Nawet jeśli z drugiej strony będzie partia nawołująca np. do demontażu demokracji i zastąpienia jej dyktaturą, nacjonalizacji gospodarki oraz rozwiązania kwestii żydowskiej? Spoko, Twój wybór...

spoko, kibole to margines społeczeństwa i nie maja przebicia do władz :)

pewnie, 100%

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rafa%C5%82_Wiechecki

 

PDK!

Odnośnik do komentarza

Sprawny prawnik nie potrzebowalby tego nowego artykulu, zeby juz teraz doprowadzic do skazania za PO - banda zlodziei (biegly jezykoznawca plus art. 212 KK - niech taki mocny w gebie udowodni przed sadem te kradzieze albo uzasadniony interes spoleczny, w jakim dziala...), co do nacjonalistow, to nie ma on zastosowania, bo to okreslenie jest zbyt szerokie (pomawia sie "osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej").

 

Wszystko rozbija sie oczywiscie o niuanse jezykowo-prawnicze - nawolywanie do nienawisci i zniewaga nie sa tozsame z kazda krytyka.

Odnośnik do komentarza

PiS nigdy nie będzie mniejszym złem, zawsze będzie większym.

Nawet jeśli z drugiej strony będzie partia nawołująca np. do demontażu demokracji i zastąpienia jej dyktaturą, nacjonalizacji gospodarki oraz rozwiązania kwestii żydowskiej? Spoko, Twój wybór...

spoko, kibole to margines społeczeństwa i nie maja przebicia do władz :)

To takie trochę odwracanie kota ogonem, a nie odpowiedź na moje pytanie. Te cechy podałem jedynie przykładowo, równie dobrze może być rewolucyjna lewica, mająca ochotę na nowo wprowadzać równość klasową przez porozwieszanie na drzewach burżuazji i wszystkich z niewystarczającym zapałem do wprowadzania nowych porządków :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...