Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjmuje i rozumiem i się zgadzam, jednak Pan systemu dalej nie zdefiniował. Dlatego, że Pan nie umie? Niemożliwe. Najprawdopodobniej zarówno mnie jak i Panu brakuje pojęć. Odwołujemy się do znanych nam definicji i zaprogramowanej bazy pojęciowej.

Ten sam znajomy , którego notabene uważam, za bardzo mądrego człowieka , zadał mi kiedyś w podobnej dyskusji pytanie, które zadam Panu:

 

czy jest ktokolwiek lub cokolwiek (człowiek, instytucja, prawo, ideologia, propozycje), komu lub w co jest Pan gotów zawierzyć lub uwierzyć?

 

Na "każde" z tych pytań odpowiedziałem negatywnie.

Niech Pan zauważy, że to co nazywa Pan religią a inni systemem finansowym (definicja nie ważna) zostało oddane w ręce prywatne. Co gorsze, państwo stoi na straży tego systemu. W analizie systemów władzy, zgodnie z Arystotelesowskim modelem mamy obecnie rządy oligarchii i fasadową demokrację.Oligarchia ta jest anonimowa.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W sumie zgoda. bo jak się popatrzymy w historię to przeżyliśmy i Hitlera i Stalina to i obecny totalitaryzm przeżyjemy. Różnica jest tylko w kosztach. Pierwszy zrobił z nas męczenników i bohaterów drugi niewolników , a ten.. No cóż ten nas upadla i robi z nas bydło. Dla pocieszenia jest to tendencja ogólnoświatowa.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego? Nie postawiłem znaku równości. Obecny tak zwany miękki totalitaryzm działa sobie całkiem dobrze. Obecny system ma znamiona totalitaryzmu. Totalitaryzm to nic innego jak system pełnej kontroli nad człowiekiem.Można to realizować za pomocą różnych środków. To w tej chwili robi się poprzez ekonomiczną zależność i dekretowanie.

Hitler czy Stalin byli zbrodniarzami i system działał poprzez eksterminacje. Miękki totalitaryzm degraduje ludzi i sprowadza ich do roli niewolników w sposób łagodny, a nie jak poprzednie- gwałtowny. Można się z tym w sumie zgadzać, albo nie. Natomiast nie można zaprzeczyć, że Europa jest kulturowo i historycznie chrześcijańska i też chrześcijańskie są wzorce kulturowe. Poprzez pewne działania , miedzy innymi powyższe, niszczy się wzorce kulturowe.

Odnośnik do komentarza

To jest raczej wzorzec społeczny a nie kulturowy. Rolą kulturową jest rola matki czy ojca. Emancypantka jest więc raczej wzorcem społecznym a nie kulturowym. Zresztą emancypacja jest powiązana z rewolucją przemysłową i rządami demokracji.Z mojego punktu widzenia jest to sukces społeczny, a nie kulturowy. Kulturowo IMHO jest to porażka. Emancypacja wyrosła z cywilizacji łacińskiej. Należało by więc popatrzeć na życie kobiet w cywilizacji arabskiej, żydowskiej czy chińskiej i nie wiązać tego z religią a z rozwojem cywilizacji.

Odnośnik do komentarza

i nie wiązać tego z religią a z rozwojem cywilizacji.

Tym bardziej, że akurat pozycja kobiety w chrześcijaństwie w porównaniu z antykiem przeżyła awans. Jest jakaś symbolika w tym, że Konstantyn Wielki swój pierwszy kontakt z chrześcijaństwem miał właśnie poprzez matkę. To nie chrześcijaństwo stworzyło społeczeństwo patriarchalne, wbrew tym wszystkim brownom itp.

Odnośnik do komentarza

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/anna-grodzka-dla-onetu-to-jest-dziwaczne-a-nie-ja,1,5410749,wiadomosc.html

 

Kabaret wspina się na coraz wyższe piętra absurdu. To już nie jest żart, to już wojna nowych nadczłowieków z ludzkością. Jest to wojna cicha i zakamuflowana tak aby podczłowieki nie wiedziały gdzie zogniskować swój opór. Metoda małych kroczków, buduje nową Sodomę i Gomorę. Jest to zaprawdę fascynujące.

Odnośnik do komentarza

Jestem chamem i baranem, ale teraz będę grzeczny.

 

Polska gospodarka stanęła. Koncerny transferują podatki. Zamknięto stocznie, kopalnie likwiduje się np rybołówstwo.

Demokracja jest fasadowa, a obecny system to nowoczesny feudalizm.

Zamykają nas w wielkich obozach koncentracyjnych zwanych miastami, gdzie znają każdy nasz ruch.

Pozbawia się klasę średnią majątku.

Bezrobocie wśród młodych ludzi wynosi pewnie ze 30 % i nie ma pracy. Przez zieloną wyspę od 3 miesięcy przetaczają się zwolnienia. I to jeszcze nie koniec. Inwestycji na 2013 nie ma.

 

A wy dyskutujecie o pierdołach , które stanowią tematy zastępcze. Można o mamie Madzi, może o wyimaginowanym zamachowcu, albo o psie , albo też o zimie paraliżującej Europę.

 

A Ty dyskutujesz o pierdołach czy transseksualista (-tka?) ma prawo pełnić funcje publiczne czy nie. W dodatku do tej pierdoły dorabiasz pseudofilozofię.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...