Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Zdolność przewidywania to cecha, której najwyraźniej się wyzbyłeś oceniając wszystko w kategorii "ja wiem".

 

Przeczytałem ustawę, ale nie będę Ci wklejał wersów, które godzą w suwerenność, bo ona CAŁA w nią godzi, to nie jest akt prawny poruszający wiele kwestii, z których jedną mógłbym wskazać, to jest projekt, który dotyczy jednego mechanizmu - działania obcych służb na terenie innego kraju i to godzi w suwerenność.

 

Jakby był projekt ustawy zmieniający polski hymn na hymn UE, to też bym musiał Ci cytować, w którym fragmencie ustawy tracimy suwerenność? A może cytować, które słowa nowego hymnu w nas godzą? Nie, napisałbym, że cała ustawa godzi w suwerenność kraju. Nie wiem co w tym trudnego do pojęcia.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

jmk jeśli wydaje Ci się, że do tej pory napiwki są wolne od podatku to jesteś w błędzie. Oczywiście, że nikt takiego podatku nie płaci bo wychodzi z założenia "jak mnie sprawdzą?". Nie sądzę żeby doniesienia wp miały coś w tej kwestii zmienić. Bo niby jak skarbówka ma ustalić czy i ile napiwków dostał kelner?

Nie ma się na co oburzać i patrzeć z przymrużeniem oka na takie newsy.

Odnośnik do komentarza

Ale Ty jesteś anarcho-liberałem, więc to już inny wymiar dyskusji ;)

 

BTW obejrzałem ten filmik i koleś mówi cały czas logicznie aż do punkty przywołania przykładu Singapuru gdzie, jak sam mówi, są podatki! To jednak te podatki muszą być czy nie? Co innego, gdyby podał przykład, gdzie podatków nie ma, ale z tym nieco gorzej...

Odnośnik do komentarza

Kolejna próbka mowy miłości bolszewików, tym razem chamski babsztyl, który jest dyrektor poznańskiego Teatru Ósmego Dnia - Ewa Wójciak: "No i wybrali ch... który donosił wojskowym na lewicujących księży". Bolszewicka menda osądziła już jak bolszewicka tradycja nakazuje - przed procesem. Wystarczyło pomówienie lewaków przebranych za księży. Ciekawe czy mieli przygotowane pomówienia na wszystkich poważniejszych kandydatów. Wybiórczy Brukowiec też oczywiście w stachanowskim tempie zajął wiadome stanowisko.

Ciekawe, że bolszewikom z brukowca przeszkadza domniemana współpraca z juntą argentyńską, natomiast z junty Jaruzelskiego robią człowieków honoru. No, ale junta zamorska nie podzieliła się z Michnikoszczyną połową Argentyny...

 

Czy uważasz, że praca na czarno lub ukrywanie dochodów są dobre dla gospodarki?

w normalnym państwie nie, ale w republice złodziei, to jedyna szansa na jakiekolwiek funkcjonowanie gospodarki - np. w Polsce oficjalne dane mówią, ze 25% PKB to szara strefa - dane teoretyków spisku, ze ponad 1/3 - bez tych dzielnych ludzi w ogóle by nie było przyrostu PKB...

Odnośnik do komentarza

Kolejna próbka mowy miłości bolszewików, tym razem chamski babsztyl, który jest dyrektor poznańskiego Teatru Ósmego Dnia - Ewa Wójciak: "No i wybrali ch... który donosił wojskowym na lewicujących księży". Bolszewicka menda osądziła już jak bolszewicka tradycja nakazuje - przed procesem. Wystarczyło pomówienie lewaków przebranych za księży. Ciekawe czy mieli przygotowane pomówienia na wszystkich poważniejszych kandydatów. Wybiórczy Brukowiec też oczywiście w stachanowskim tempie zajął wiadome stanowisko.

Ciekawe, że bolszewikom z brukowca przeszkadza domniemana współpraca z juntą argentyńską, natomiast z junty Jaruzelskiego robią człowieków honoru. No, ale junta zamorska nie podzieliła się z Michnikoszczyną połową Argentyny...

 

Czy uważasz, że praca na czarno lub ukrywanie dochodów są dobre dla gospodarki?

w normalnym państwie nie, ale w republice złodziei, to jedyna szansa na jakiekolwiek funkcjonowanie gospodarki - np. w Polsce oficjalne dane mówią, ze 25% PKB to szara strefa - dane teoretyków spisku, ze ponad 1/3 - bez tych dzielnych ludzi w ogóle by nie było przyrostu PKB...

Tak sobie czytam co ty tu czasem wypisujesz i autentycznie jest mi ciebie szkoda. Jak bardzo smutnym i sfrustrowanym człowiekiem trzeba być, żeby ciągle zajmować się takimi rzeczami i to w taki sposób...

Odnośnik do komentarza

jaśnie oświecony, wszechwiedzący "wolnościowiec" flirtujący z sektą smoleńską i nie potrafiący się wyrażać w manierze zrozumiałej dla ludzi powyżej 13 roku życia potrzebuje wybiórczej, żeby wiedzieć co mu się nie podoba. lemingom niepokornym (dopóki stan konta się zgadza, bo jak nie to można być niepokornym i pisać dla kogoś z kim kilka tygodni wcześniej zrywało się defintywnie współpracę, a potem jęczeć że mniej lub bardziej urojony salon próbuje znowu obrzydzić truPolakom jakiś termin) wystarczy, że wyborcza napisze cokolwiek, żeby się temu sprzeciwili, nawet jeśli oznacza to udział w imprezach sygnowanych i organizowanych przez fanklub księdza Tiso, Janusza Walusia, czy tam innych ukraińskich nacjonalistów spod znaku Tryzuba.

o współpracy episkopatów Argentyny, Urugwaju, Paragwaju, czy Brazylii z miejscowymi dyktaturami wojskowymi powstało już tyle opracowań, że jeśli ktoś to odkrywa dzięki wyborczej nie pozostaje nic innego jak przestać nieć złudzenia co do jego wiedzy historycznej (jeśli się jakieś miał) i nieważne tu jest, jaką postawę tutaj przyjmuje - zaskoczonego zakłamaniem hierarchów kościoła, czy obrażonego na "lewaków". ja tam na CESLi uczyłem się o tym dobre 15 lat temu... podobnie jak i o teologii wyzwolenia, która tak się składa ma nadal wielu zwolenników w Ameryce Łacińskkiej (i nie tylko), no ale miszcz o drewnianym stylu wie lepiej, że to lewactwo przebrane za księży...

ziew...

Odnośnik do komentarza

wpis uberwolnościowca jest o poście publicznej osoby na prywatnym profilu fejsbukowym, co jest o tyle dziwne, że kiedy prywatne zdanie wypowiadają mendy z jego bajki to sam pluje jadem i domaga się poszanowania wolności słowa i zaprzestania dyktatu poprawności politycznej, gdy ktoś wyraża sprzeciw wobec ich słów. kiedy jednak prywatne zdanie wypowie "menda bolszewicka" to już wolność słowa podlega pewnym ograniczeniom. ot paradoks. terminu "lewacy przebrani za księży" jako opisu duchownych zgadzających się z teologią wyzwolenia też nie użył? ;)

i stawiam orzechy przeciwko kamieniom, że jak niemal wszyscy nawróceni patrioci antysalonowi nazwisko Videla usłyszał po raz pierwszy przy okazji artykułu z GazWybu.

Odnośnik do komentarza

Gdyby TÓD był utrzymywany na zasach rynkowych, to niechby pisała, iż Franciszka należy spalić żywcem. Natomiast jeśli z moich podatków utrzymuje się tę instytucję, to jak najbardziej mam prawo żądać dymisji szefowej po czymś takim. Ale, oczywiście, jest to problem wtórny. Problemem pierwotnym jest sam fakt istnienia państwowych teatrów.

Odnośnik do komentarza

my tu gadu gadu o sympatykach Videli, a tymczasem niezależna TV Republika ustami dziennikarzy GaPola

w Ruchu Narodowym.

nie zdążyli pożądnie wystartować a już się pokłócili na tej kanapie.

 

naprawdę Vami - rządasz ustąpienie szefa państwowej isntytucji po prywatnej wypowiedzi, niezwiązanej z działalnością tej instytucji?

ale wiesz - jest też utrzymywany z moich podatków i mi np. nie przeszkadza, że szefowa TDÓ prywatnie uważa przywódcę KRK a chuja.

a co do teatrów prywatnych - miewam okazję bywać i poziomem ledwo, ledwo dorastają do pięt państwowym. jedno przedtawienie na kilkanaście na akceptowalnym poziomie. nic dziwnego, że muszą prosić o państwowe dotacje, klienci teatrów to jednak nie klienci kin i oczekują trochę innego produktu. ale rozumiem, że jesteś osobą regularnie (przynajmniej kilka razy w miesiącu) uczęszczającą do teatru, stąd Twoja opinia?

Odnośnik do komentarza

No właśnie. Tobie nie przeszkadza, mi przeszkadza. I to jest problem wtórny, którego nie byłoby, gdyby każdy właściciel odpowiadał tylko przed portfelami swoich klientów, którzy z własnej woli kupią lub nie kupią bilet. Ty byś kupił, ja nie. I to jest normalny system.

 

Co do końcowego akapitu Twojego posta - znów mijamy się w celu naszych opinii. Nigdzie nie pisałem o jakości sztuki serwowanej przez teatry prywatne i państwowe. Pisałem jedynie o pryncypiach. A naczelnym pryncypium jest formuła non aggression, wyrażająca się m.in. w braku agresji rządu na moje pieniądze. I nic nie usprawiedliwia tego, że władza mi te pieniądze zabiera. Tak samo jak nic nie usprawiedliwia tego, że ktoś z głodu ukradł jabłka ze straganu. Złodziej jest złodziejem. Tu tym gorszym, iż prawnie usankcjonowanym.

Odnośnik do komentarza

Ale o co Ci chodzi w związku z tym linkiem?

 

Dwa cytaty z wywiadu z szefową T8D:

"Brzydkie słowo? Przecież jest to słowo, którego wszyscy czasem używamy. Myślę, że 90 procent Polaków.Polska jak zwykle jest mistrzem świata w hipokryzji. W tej dziedzinie, gdyby przyznawano punkty, zajęlibyśmy pierwsze miejsce!"

 

"Jestem nowicjuszką na Facebooku. I oczywiście - może z racji wieku - nie do końca zdawałam sobie sprawę ze skutków, jakie mogą nastąpić."

 

Rozumiem, że do tych hipokrytów pracujących na tytuł mistrza świata w hipokryzji pani Wójciak zalicza też przede wszystkim siebie.

Odnośnik do komentarza

http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html

 

Pisałem już o tym, że Niemcy, Żydzi i Rosjanie oraz polskojezyczni okupanci Polski piszą nowa historię II Wojny Światowej. Niestety wytrwała goebbelsowska propaganda "żydowskiej gazety dla Polaków" trafiła na podatną glebę w państwie potomków nazistów - z wiadomych względów. Szkoda, że nie mamy propolskich urzędników w "polskim" MSZ, a Sikorski-Applebaum zajmuje sie głównie likwidacją białoruskiej opozycji i wysyłaniem po świecie antypolskich paszkwili.

 

Ale o co Ci chodzi w związku z tym linkiem?

 

Dwa cytaty z wywiadu z szefową T8D:

"Brzydkie słowo? Przecież jest to słowo, którego wszyscy czasem używamy. Myślę, że 90 procent Polaków.Polska jak zwykle jest mistrzem świata w hipokryzji. W tej dziedzinie, gdyby przyznawano punkty, zajęlibyśmy pierwsze miejsce!"

 

"Jestem nowicjuszką na Facebooku. I oczywiście - może z racji wieku - nie do końca zdawałam sobie sprawę ze skutków, jakie mogą nastąpić."

 

Rozumiem, że do tych hipokrytów pracujących na tytuł mistrza świata w hipokryzji pani Wójciak zalicza też przede wszystkim siebie.

zamknijmy oczy i wyobraźmy sobie jak jakis "prawicowy faszysta" nazywa 3,14zdą Andżelikę Merkel - cóż bolszewicy mają inne standardy dla siebie i inne dla obywateli 2go gatunku

 

my tu gadu gadu o sympatykach Videli, a tymczasem niezależna TV Republika ustami dziennikarzy GaPola

w Ruchu Narodowym.

nie zdążyli pożądnie wystartować a już się pokłócili na tej kanapie.

kanapa nie kanapa - poczytałem o Ruchu Narodowym i wiekszość z nich to narodowi socjaliści jak PiS - szkoda na nich czasu

Odnośnik do komentarza

http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html

 

Pisałem już o tym, że Niemcy, Żydzi i Rosjanie oraz polskojezyczni okupanci Polski piszą nowa historię II Wojny Światowej. Niestety wytrwała goebbelsowska propaganda "żydowskiej gazety dla Polaków" trafiła na podatną glebę w państwie potomków nazistów - z wiadomych względów. Szkoda, że nie mamy propolskich urzędników w "polskim" MSZ, a Sikorski-Applebaum zajmuje sie głównie likwidacją białoruskiej opozycji i wysyłaniem po świecie antypolskich paszkwili.

 

Ze strony ambasady:

 

 

 

Niemiecki dziennik „Bild” opublikował w dniu 19 marca br. na swoich stronach tekst „Nie wszyscy służyliśmy - najważniejsze pytania do telewizyjnego serialu”, nawiązujący do filmu fabularnego telewizji ZDF pt. „Nasze matki, nasi ojcowie”.Dziennik stwierdza w artykule m.in., że „Armia Krajowa składała się z polskich nacjonalistów. Antysemityzm w ich szeregach był głęboko zakorzeniony (niem.: extrem verbreitet)”.

 

 

 

 

 

 

Ambasada RP w Berlinie podjęła interwencję przeciwko prezentowaniu przez gazetę krzywdzącego i nieprawdziwego obrazu żołnierzy Armii Krajowej.

 

W reakcji na protest Ambasady, redakcja dziennika opublikowała na łamach gazety oraz na stronie internetowej fragmenty listu (wer. w języku niemieckim).

 

 

 

 

 

 

Gyzz, wg Ciebie adekwatną reakcją byłoby pewnie wypowiedzenie wojny? Tylko komu? Niemcom, Żydom, a może wojny domowej przeciwko polskojęzycznym okupantom Polski?

Czytanie Twoich postów w tym wątku przypomina słuchanie Radia Maryja. Podobny poziom oszołomstwa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...