Skocz do zawartości

Kącik prawny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

To temat na poradę podatkową bo trzeba wziąć pod uwagę takie kwestie:

1. Co to za działalność? Usługi, handel, produkcja? Jakie planujesz przychody a jakie koszty (zakup towarów, materiałów, wynajem biura, paliwo, komputer itp)

2. Czy masz inne dochody (źródła, wysokość)?

3. Czy masz prawo do ulg (na dzieci, wspólne rozliczenie z małżonkiem itp)

4. Czy Twoimi klientami będą firmy czy osoby prywatne?

 

W tekście na mojej stronie możesz poczytać o formach opodatkowania - tekst jest stary ale zasady się nie zmieniły.

 

Prowadzenie księgowości dla jednoosobowej firmy, która nie zatrudnia pracowników jest dość proste, najtrudniej jest zacząć a potem już idzie. Koszt biura rachunkowego zależy od liczby dokumentów, które trzeba zaksięgować, od formy opodatkowania i od tego czy będziesz VATowcem czy nie. Generalnie nie powinno to kosztować więcej niż 200 zł miesięcznie.

Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę o podatku liniowym można myśleć przy mniej więcej 100 tys. dochodu (próg wynosi ok. 86 tys. zł ale dochód pomniejszają składki ZUS więc można przyjąć te 100 tys. zł.). Kwestia brutto czy netto zależy od tego czy będzie się VATowcem czy nie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

O ile sama licencja, o której mówi strona to Public Domain, czyli dopuszczająca użytek, to dodają dziwny disclaimer:

 

Uwaga: Jeśli masz zamiar użyć któregoś z umieszczonych tu zdjęć do celów komercyjnych musisz pamiętać, że nie posiadają one dołączonych dokumentów model lub property release. Należy również być ostrożnym przy używaniu fotografii produktów.

Co brzmi jakby sami skądś te obrazy i fotografie ściągnęli

Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę o podatku liniowym można myśleć przy mniej więcej 100 tys. dochodu (próg wynosi ok. 86 tys. zł ale dochód pomniejszają składki ZUS więc można przyjąć te 100 tys. zł.). Kwestia brutto czy netto zależy od tego czy będzie się VATowcem czy nie.

Tio, a można się z Tobą jakoś umówić? Mam co prawda księgowość, ale oni raczej sami z siebie za bardzo nie proponują, gdzie można zaoszczędzić.
Odnośnik do komentarza
Komputery są rekwirowane w całym kraju, a wnioski do prokuratory dotyczą wielu innych filmów dystrybuowanych przez Interfilm. W przypadku samego tylko filmu "Wkręceni" chodzi o 40 tys. osób.

 

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,20861541,policja-rekwiruje-2600-komputerow-prokuratura-uderza-w-sciagajacych.html

 

Obłęd. 40.000 komputerów policyjni komputerowcy sprawdzać będą latami, a to tylko jeden nieszczególnie popularny film.

Odnośnik do komentarza

 

Tak naprawdę o podatku liniowym można myśleć przy mniej więcej 100 tys. dochodu (próg wynosi ok. 86 tys. zł ale dochód pomniejszają składki ZUS więc można przyjąć te 100 tys. zł.). Kwestia brutto czy netto zależy od tego czy będzie się VATowcem czy nie.

Tio, a można się z Tobą jakoś umówić? Mam co prawda księgowość, ale oni raczej sami z siebie za bardzo nie proponują, gdzie można zaoszczędzić.

 

Można się ze mną umówić. Teraz jestem trochę w rozjazdach ale w przyszłym tygodniu będę w poniedziałek i środę na miejscu w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Kupuje mieszkanie w bloku spółdzielni. Mieszkanie zostało przekształcone, więc z tego co wiem nie muszę być członkiem spółdzielni choć mogę. Ja raczej chętnie bym przystąpił do spółdzielni, choć na necie czytałem, że jako członek spółdzielni biorę udział w ewentualnych zyskach lub stratach spółdzielni. Czy przed przystąpieniem mogę sprawdzić jej kondycję finansową? Próbowałem w necie szukać raportu finansowego, ale bez skutku.

 

Poza tym może ma ktoś jakieś ogólne doświadczenia, porady dlaczego warto (lub nie) być członkiem spółdzielni?

Odnośnik do komentarza

Gdy kupowałem swoje mieszkanie to przystąpiłem do spółdzielni bo była różnica w czynszu taka, że chyba po roku zwróciło się wpisowe. Poza tym innych profitów nie ma. A dwa dni temu, że prezes Spółdzielni (której jestem "członkiem") został zgarnięty przez CBA.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jutro prawdopodobnie udam się na podpisanie umowy o kupnie samochodu. Najpierw dobrze oglądamy, stacja kontroli itd. Z tego, co czytałem to w umowie musi być zawarta informacja o rękojmi (no chyba, że coś źle zrozumiałem), oraz muszę być poinformowany o wadach. Dobrze wszystko zrozumiałem? ;)

Czy ewentualnie wady muszą być podanie na piśmie czy tylko ustnie wystarczy handlarzowi Januszowi (powaga, tak się nazywa)? Czu zwrócić uwagę na jakiś punkt, który jest zły albo nie powinien być?

Odnośnik do komentarza

Ej gajz, padre wysłał coś takiego http://i.imgur.com/3IeDlIN.jpg

 

siostrze to samo (20 lat ma i dawno temu zasądzone alimenty), faktycznie musi mu wysyłać co miesiąc takie pisemko + co miesiąc się jebać w dziekanat, że dalej studiuje zamiast raz na semestr (jak robiła do tej pory)? Czy to taki straszak bo stary ma bul dupy i można olać, i niech sobie te działania prawne podejmuje?

Bo IMO to trochę głupie, jeżeli zarobi 70zł za jakąś dzienną dodatkową robotę to co, już może sie utrzymać bez alimentów xD? Plus te zaświadczenia o kontynuowaniu nauki mają napisane, że jest studentem do <data końca semestru>, więc po chuj co miesiąc?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...