Skocz do zawartości

Kącik prawny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Technicznie mi chodziło czy jeśli ktoś podpisał umowę z biurem to czy właśnie może wtedy na własną rękę sprzedać czy niezależnie w jaki sposób przyszedł nabywa to i tak musi iść przez biuro, które ma wyłączność.

Zamiast pytać na forach internetowych zacznij od... przeczytania umowy z biurem nieruchomości.

 

Tio dał Ci bardzo dobrą radę - nikt Ci na to pytanie nie odpowie bez lektury umowy, którą jeśli przeczytasz sam, to prawdopodobnie dobrze zrozumiesz (bo prawo wyłączności to nawet z języka piłkarskiego można łatwo zrozumieć).

Odnośnik do komentarza

Koledzy słusznie piszą, że zależy od umowy. Nie wiem, może tu na Śląsku są inne standardy, ale wszystkie biura były ok z tym, że znajdziemy sobie klienta własnym sumptem, pod warunkiem, że nie będzie to akcja typu "my przyprowadzamy, a wy się pod stołem umawiacie żeby nie płacić prowizji".


In the end trzy biura nas reprezentowały, a tylko jedno dostało prowizję, pozostałe dwa - tak jakby klienta znaleźliśmy sobie sami.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj zgubiłem (albo mi ktoś zajebał) portfel. W środku dokumenty i karty bankomatowe + trochę gotówki.

Co powinienem zrobić, żeby nie mieć potem problemów?

Karty już zastrzegłem, w bankach zastrzegłem też dowód. Jutro pójdę do Urzędu zgłosić zagubienie dowodu i wyrabiać nowy.

Jeszcze coś powinienem zrobić? Da mi cokolwiek wizyta na Policji?

Chciałem też zastrzec dowód w BIKu, ale żeby założyć tam konto.. trzeba wysłać skan dowodu :D

Odnośnik do komentarza

Mam idiotyczną sytuację, do której w sumie sam niepotrzebnie dopuściłem. Otóż... mam ubezpieczony samochód w dwóch firmach - Liberty i Ergo Hestia. Stało się tak, ponieważ nie wypowiedziałem umowy Liberty i została ona automatycznie przedłużona, a w międzyczasie zawarłem umowę z Hestią (na lepszych warunkach). Problem polega na tym, że pierwsza firma miała mój stary adres i tam trafiło wezwanie do zapłaty - mieszka tam tylko moja mama, która zapłaciła i mnie tylko o tym poinformowała :D

 

Miałem się tą sprawą zająć, ale z powodu zbyt wielu rzeczy na głowie, zapomniałem i teraz przyszła do zapłacenia druga rata. Czy jest jakaś szansa, żeby się z tego jeszcze wyplątać czy muszę wpłacić hajs tym bandytom?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nie musisz czekać 6 miesięcy ale wówczas zapłacisz podatek. Lepiej więc poczekać, ewentualnie komuś podarować.

@schizzm: jeśli sprzedaż udział w nieruchomości przed upływem 5 lat to możesz uniknąć podatku przeznaczając pieniądze z przychodu na własne cele mieszkaniowe.

tio, pytanie. Te "własne cele mieszkaniowe", to rozumiem, że odnosi się tylko do mieszkania, którego byłbym właścicielem? Jak się domyślam, pewnie nie ma takiej możliwości, żebym te pieniądze z przychodu przeznaczyć na np.remont mieszkania matki (czyli naszego mieszkania rodzinnego, oczywiście w żadnej części nie jest moją własnością), w którym nawet jestem jeszcze zameldowany? ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...