Skocz do zawartości

Kącik prawny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodziłeś się na mandat, bo go przyjąłeś. To, że nie zapłaciłeś to już kwestia egzekucji, po jakimś czasie SM odeśle mandat do organu egzekucyjnego (w urzędzie skarbowym) a ten np. wyegzekwuje należność z odsetkami i opłatami np. z Twojej nadpłaty w PIT.

Odnośnik do komentarza

Chciałbym się dopytać jak wygląda sprawa z ulgą prorodzinną (tak to chyba się nazywa). Jeśli skończyłem studiować w pierwszej połowie października 2011r. to ulgę podatkową odliczamy jakoś proporcjonalnie? W moim przypadku liczy się 92,67zł * 9pełnych miesięcy? Czy może liczę 10miesięcy bo przez część października jeszcze byłem studentem?

Odnośnik do komentarza

Ulga przysługuje za każdy miesiąc, w którym był spełniony warunek do jej otrzymania - tak wię jeżeli w październiku studiowałeś (byłeś studentem), nie ukończyłeś 25 lat i nie uzyskałeś dochodów w ubiegłym roku wyższych niż 3089 zł to Twoi rodzice mają prawo do ulgi.

Odnośnik do komentarza

Mam takie pytanie...

 

Mianowicie, jeśli ktoś miał czas do dzisiaj wybrać sobie fundusz emerytalny, bo dzisiaj jest losowanie i wybrał go sobie... wczoraj przez Internet, czeka na kuriera z umową to zostanie mu wylosowany jednak ten fundusz?

 

Z tego co wiem to liczy się data podpisania umowy, więc skoro nie ma podpisanej to się nie liczy, a nie ma pewności, że kurier przyjedzie dzisiaj. I jeśli jednak nie da się, to jak mu wylosują ten fundusz, to może go potem zmienić? I wtedy trzeba anulować tę umowę z kurierem?

 

Chyba w miarę czytelnie to napisałem :P

Odnośnik do komentarza

Drodzy Panowie, spece od prawa - przypuśćmy, że wiem, że pewna osoba popełnia przestępstwo skarbowe (bo chyba niepłacenie podatku takowym jest?) i do tego jeszcze wyłudza z uczelni stypendium ze względu na rzekomą złą sytuację finansową. I powiedzmy, że we mnie obudzi się żądza obrony pokrzywdzonego systemu i chciałbym, żeby właściwe służby zajęły się tą sprawą. Gdzie musiałbym złożyć jakieś doniesienie? Czy to wystarczy zwykła wizyta w urzędzie skarbowym czy musiałbym pisać jakieś pisma? I jak skuteczny bywa urząd skarbowy w takich sprawach? Osoba ta jest studentką prawą, więc chyba kartoteka z taką sprawą może jej pokrzyżować piękne plany, tak?

 

Dziękuję za odpowiedzi i porady.

Odnośnik do komentarza

No widzisz Heniu jak to łatwo jest kurde człowieka osądzić. A myślałem, że Ty taki nie jesteś. Zaszła mi za skórę dość mocno, ale to mogę zapomnieć. Jeśli będzie próbowała mnie przekręcić na pieniądze, wtedy uruchomię machinę. I łatwo Ci Heniu gadać, ale to jest też taki mój offtop.

 

Gabe, dziękuję za poradę.

Odnośnik do komentarza

@timon:

Nie mam pojęcia o postępowaniach w sprawach podatkowych, nie znam się też na kodeksie karnym skarbowym, ale jeśli chcesz, żebym coś specjalnie dla Ciebie sprawdził, to wal na priv.

Odniosę się więc tylko do jednej rzeczy:

Osoba ta jest studentką prawą, więc chyba kartoteka z taką sprawą może jej pokrzyżować piękne plany, tak?

Nie.

O ile nie będzie chciała aplikować na sędziego, to nie wydaje mi się, by walory etyczne były istotne. Kolejny raz (pierwszy raz taka sytuacja była w temacie o kibicach) ktoś myśli, że studenci prawa to jakiś zakon i nie wolno im zrobić nic złego, żeby nie zakończyć kariery na etapie studiów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...