Skocz do zawartości

Muzyka


Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos interesuje sie muzyka elektroniczna i nie tylko... ?? chodzi mi tu o wiele podgatunkow muzyki elektronicznej jak i klubowej (progressive trance, vocal trance, progressive house, deep, tech, breakdown, techno - muzyka jest wyselekcjonowana, tracki sa poprzebierane jest sporo unreali)... moge sprzedac czesc swojej kolekcji z okresu 3-4 lat... muzyka byla sciagana z platnych stron typu beatport, juno czy mypromopool, czesc jest z forow internetowych... moglbym to na plytach odstapic - zainteresowani pisac... razem wychodzi 80 plyt cd, i okolo 30 plyt dvd z muza... glownie lata 2006-2009 - sporo trancu jest ale i progressive dobry mozna znalezc, house, techno, breakbeat, czy electronic... 320 hq 90 % jakies, tagi w czesci usuniete, plyty sa podpisane danym miesiacem i rokiem najczesciej... chce to oddac w przystepnej cenie, w dobre rece - takie ktore tego nie zmarnuja... bedzie tego jakies 220-240 gb prawdopodobnie... selekcja byla na bierzaco prowadzona... jesli ktos jest zainteresowany pisac na gg: 9699985

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

hm, ale jakies przyklady?

 

 

A podoba mi sie bardziej, bo wystarczylo zaledwie kilka miesiecy, zebym znalazl dwie bardzo mocne plyty. Na pewno "epickie" dzielo Newsom (opinie sa bardzo podzielone, ale mnie wlasciwie rusza kazda jej piosenka i ani na chwile sie nie nudze) oraz "Before Today" Ariel Pink's Haunted Graffiti czyli wlasciwie jeden wielki hicior psych popu. Bardzo dobre plyty wydali rowniez Flying Lotus (az sobie odswieze poprzednie nagrania, bo niezbyt do mnie docieraly), LCD Soundsystem, Celeste, The Tallest Man on Earth, Daughters, Triptykon (okrutna kopia "Monotheist" Celtic Frost, ale i tak slucha sie swietnie), Geneva Jacuzzi, Burzum ( ;] ), Pantha Du Prince. Jest jeszcze kilka moich osobistych zajawek, jednak watpie czy az by sie tak spodobaly.

 

A jesli chodzi o komercyjny pop to rzeczywiscie jest jak na razie lekki problem. No ale moze tak dlugo zapowiadany krazek Uffie cos zmieni? Jej podroby w postaci Ke$hy sa okropne.

 

Ewentualnie polecam solowke Roberta Gawlinskiego :keke:

 

Należy też wspomnieć o Mondo Cane Pattona, znakomicie się tego słucha. No i Nevermore ;). Coś miłego po rozczarowującej płycie Deftones.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W innym temacie wspomniałem o rocku i metalu. Jednak gatunek muzyczny jaki najbardziej preferuje to muzyka filmowa, instrumentalna.

 

W tej kategorii mogę wymienić nie tylko kompozytorów takich jak Hans Zimmer, Moriccone czy Williams albo Mansell ale także grupy muzyczne tworzące tego typu dzieła np. :

 

Immediate Music

Globus

Audiomachine

Future World Music

X Ray Dog

E.S Posthumus

 

Rozpływać się nie będę, fanom gatunku radzę posprawdzać owe grupy muzyczne a ze swojej strony polecę dwa świetne utwory E.S Posthumus :

 

"Unstoppable" - http://www.youtube.com/watch?v=lkVthJS90vg&feature=related

 

"Nara" -

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Nikt nie jest chętny wrzucić jakieś podsumowanie tego, co fajnego się słuchało w 2010? :> Bo właśnie sobie kompletuje muzykę do samochodu i jakieś inspiracje by mi się przydały (delikatnie mówiąc nie jestem na bieżąco z tematem). Wiadomo, że ludzie różne gusta mają, ale np. toplisty Vamiego podały mi dużo fajnych piosenek do tej pory (That ain't my america :respekt: ), więc może i tym razem ;],

Odnośnik do komentarza

Chcesz pojedyncze utwory? to takie moje małe podsumowanie singli 2010:

The Soft Pack - Answer to Yourself

[pop/rock]

Crystal Castles - Baptism http://www.youtube.com/watch?v=WjMt0bMVljI [bitpop/synth-pop/electro house]

Geneva Jacuzzi - Love Caboose

[synth-pop]

Geneva Jacuzzi - Space Heater

[synth-pop]

Kvelertak - Mjød

[hardcore punk/black metal]

Ariel Pink's Haunted Graffiti - Fright Night (Nevermore)

[lo-fi/pop]

Ariel Pink's Haunted Graffiti - Butt-House Blondies http://www.youtube.com/watch?v=YAr44xwLSZQ [lo-fi/rock]

Covenant - Lightbringer http://www.youtube.com/watch?v=idT8E0bHn6k [futurepop]

Danger - 4h30 http://www.youtube.com/watch?v=wRMh3OJqsFo [electro house/bitpop]

Gorillaz - Stylo

[pop]

Hurts - Wonderful Life http://www.youtube.com/watch?v=Kuwdw7KmGwA [new romantic/synth-pop]

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dziękuję panie Andrzeju za ten utwór :respekt:

 

http://www.youtube.com/watch?v=XFVjQYV6Lls

 

 

‎1. Zaplątani w pajęczynę

Naszych zmarszczek, naszych wad

Nie skoczymy już na piwo

Nie pójdziemy już pod wiatr

Zachwyciły nas banały

Za taniochą poszedł sens

Tak w nas wszystko posiwiało

Że aż wierzyć nie chce się

 

ref.: A przecież tyle jeszcze marzeń niespełnionych

Tyle rozmów kiedyś przerwanych

Tylu ludzi nieodwiedzonych

Tyle listów nieodpisanych

 

2. Już nie dla nas puste kino

I ciemności kusy płaszcz

Już nie dla nas tanie wino

Choć pamiętasz jego smak

Już nas nie ma na peronach

Pod plecakiem zgiętych w pół

Już nie śpiewa się w wagonach: "Pitagoras bądźże zdrów!"

 

ref.: A przecież tyle jeszcze marzeń niespełnionych

Tyle rozmów kiedyś przerwanych

Tylu ludzi nieodwiedzonych

Tyle listów nieodpisanych

 

A przecież tyle jeszcze marzeń niespełnionych

Tyle rozmów kiedyś przerwanych

Tylu ludzi nieodwiedzonych

Tyle listów nieodpisanych

 

3. Gdzie ci chłopcy i dziewczęta?

Gdzie ta rzeka, gdzie ten las?

Jakieś "niby zaręczyny"

Mój Ty Boże! gdzie ten czas?

Już nas tu właściwie nie ma

Nawet zdjęcia przykrył kurz

Tylko ten banalny temat

Kilka nut i parę słów

 

ref.: A przecież tyle jeszcze marzeń niespełnionych

Tyle rozmów kiedyś przerwanych

Tylu ludzi nieodwiedzonych

Tyle listów nieodpisanych

 

A przecież tyle jeszcze marzeń niespełnionych

Tyle rozmów kiedyś przerwanych

Tylu ludzi nieodwiedzonych

Tyle listów nieodpisanych

 

4. A przecież tyle jeszcze kwiatów do zerwania

Tyle tańców do przetańczenia

Tyle książek do przeczytania

Tyle żagli do postawienia...

Odnośnik do komentarza

Sceptycznie podchodziłem do płyty Grabowskiego, względem, że uważałem iż aktor to aktor, a nie człowiek instytucja i nic ciekawego z tego nie będzie, a jedynie chęć zarobku w nim siedzi, ale jak świetnym aktorem jest Andrzej tak samo - ta piosenka :respekt:, chyba będę musiał zagłębić się w jego twórczość.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...