Skocz do zawartości

Muzyka


Rekomendowane odpowiedzi

No oczywiście "Wrong" już słyszałem. Solidna muza, ale jak na razie nie porywa mnie ten singiel.

nie porywa, ale jak na 20 lat działania zespołu to naprawdę fajny kawałek. w każdym razie spodziewałem się czegoś dużo gorszego. a z powrotów to w tym roku zaskoczył mnie KMFDM. dwie płyty ('Blitz' i 'Skold vs KMFDM) i obydwie naprawdę dobre.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Pamiętam jak z półtorej roku temu ktoś z weteranów (chyba Feanor) zachwycał się "Planetary Confinement" Antimatter. Przesłuchałem ją wtedy kilka razy i średnio mi podeszła. Zawsze absolutnym numerem jeden był dla mnie "Saviour". Ale ostatnio coś podkusiło mnie żeby dać jej jeszcze jedną szansę po tak długiej przerwie. I stał się cud! Ta płyta jest tak wysmakowana i subtelna, że każde brzdąknięcie gitary wywołuje u mnie dreszcze! Kapitalnie słucha się jej przed spaniem, w łóżku, po ciemku, w słuchawkach. Kiedy przesłuchałem "Mr White", to zaczynałem się zastanawiać czy za moją szafą też nie czai się tytułowy Mr White:

 

Mr. White up all night
Hiding in my room
Mr. White so uptight
Black shapes of doom

 

Kolejny miażdżyciel to "Line of Fire" i ten ogień trzaskający w tle. Coś pięknego!

Odnośnik do komentarza

A co powiecie na ostatnie The Prodigy - "Invaders Must Die"? Po pierwszych przesłuchaniach byłem lekko zszokowany. Dotychczasowa przestrzeń i szerokość została zastąpiona niemal punkowym prymitywizmem, z syntezatorami kojarzącymi się z ośmiobitowcami w stylu C64. Mimo to najnowsza płyta jest bardzo nośna, a "Omen" wgniata w fotel. The Prodigy pokazali zupełnie inną naturę - surową, prymitywną, ale bardzo energiczną. Polecam, płyta daje radę!

Odnośnik do komentarza

 

Victor Deme od 30 lat wyśpiewywał swe smutki na ulicach Wagadugu. W końcu został odkryty, podpisał kontrakt z francuską wytwórnią płytową i ruszył w trasę koncertową do Europy. Moim zdaniem ś.p. Ali Farka Toure doczekał się swego następcy... :respekt:

Odnośnik do komentarza
http://www.lastfm.pl/user/Vami/journal/200...r_foreigners%21

 

Podsumowałem moich ulubionych polskich artystów - wraz z linkami do YouTube :) Zapraszam - może ktoś znajdzie coś nowego dla siebie.

 

Przeładuj link do 51 bo ten się nie ładuje a to moim zdaniem najlepsza polska piosenka, ze wspaniałą gitarą, tekstem i wokalem. Pozostałe też dobre, jako przewodnik dla obcokrajowców ma sporego plusa ;)

 

Swoją drogą:

Twoje porównanie z użytkownikiem Vami wypada: Świetnie
Odnośnik do komentarza

Sądzę że Vami może przygotować drugą listę, z Feelem i nowymi nagraniami tych samych zespołów sprzed 25 lat ... Czym nowym w kategorii szeroko pojętego rocka możemy się pochwalić? Comą, Normalsami, Akurat, Lao Che? Cree jest na liście. Już wolę klasyczne ale ciekawsze nagrania.

 

PS. Jeśli ktoś zna polskie, nowe zespoły trzymające poziom choćby TSA i się podzieli tą wiedzą to będę bardzo zadowolony, może to ja mam pecha i nie mogę nic znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Pamiętam jak z półtorej roku temu ktoś z weteranów (chyba Feanor) zachwycał się "Planetary Confinement" Antimatter. Przesłuchałem ją wtedy kilka razy i średnio mi podeszła. Zawsze absolutnym numerem jeden był dla mnie "Saviour". Ale ostatnio coś podkusiło mnie żeby dać jej jeszcze jedną szansę po tak długiej przerwie. I stał się cud! Ta płyta jest tak wysmakowana i subtelna, że każde brzdąknięcie gitary wywołuje u mnie dreszcze! Kapitalnie słucha się jej przed spaniem, w łóżku, po ciemku, w słuchawkach. Kiedy przesłuchałem "Mr White", to zaczynałem się zastanawiać czy za moją szafą też nie czai się tytułowy Mr White:

 

Mr. White up all night
Hiding in my room
Mr. White so uptight
Black shapes of doom

 

Kolejny miażdżyciel to "Line of Fire" i ten ogień trzaskający w tle. Coś pięknego!

Był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się! :)

 

A ja kilka tygodni temu znalazłem w zaprzyjaźnionym sklepie "Live @ K13", ich jedyną płytę koncertową :) Dużo tego samego, ale czego nie robi się z miłości ;)

 

A największe dreszcze na "Planetary..." wywołują u mnie Legiony...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...