Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Czy testował ktoś cornery bite na krótki słupek? Jakie są efekty?

Ja zagrałem do tej pory tylko kilka sparingów, więc efektów jeszcze nie widać.

 

Mace nakaż defensorom odbiór mieszany, bo czasem z niczego rywal dostaje prezent w postaci karnego przez głupotę obrońcy. Potrafią w mało groźnej sytuacji głupio sfaulować.

Odnośnik do komentarza
Mam właśnie to samo co Ty...;/

Z kim bym nie zagrał to dostaję w dupsko..Testowałem już różne taktyki z tego forum i nic.A prowadzę w Polsce Wisłę Kraków,więc nie wiem o co chodzi zupełnie ;/

 

Przez mecze wyjazdowe nic nie osiągnę, teraz nawet przegrałem 4 z rzędu na wyjeździe. Obojętnie co to za rywal w tył. Zacznę robić nową taktykę...

Jeśli chodzi o metodę dwójkową to chyba nie jest ona konieczna w Fmie 2008, raczej we wcześniejszej wersji przynosiła efekty, zdaje się w 2006.

 

Jak mam grac z rywalem który ma wąskie i krótkie boisko? I czy z każdym zespołem na wyjeździe lepiej grać z kontry :>

Odnośnik do komentarza
Z kim bym nie zagrał to dostaję w dupsko..Testowałem już różne taktyki z tego forum i nic.A prowadzę w Polsce Wisłę Kraków,więc nie wiem o co chodzi zupełnie ;/

 

Grając Wisłą Kraków przez chwilę także dostawałem w dupsko :) Zajmowałem po połowie sezonu dopiero 11 miejsce ...

 

Pietrek to jakie ty robisz ustawienie dla druzyny i dla piłkarzy mozesz napisac ?

 

 

Ustawienie moich zawodników jest standartowe, tylko zmienione mam insstrukcje zespołowe. Za wprowadzenie w błąd przepraszam :)

 

Oto moja taktyka:

http://img87.imageshack.us/my.php?image=taktykavi8.jpg

 

Instrukcja dla zespołu:

http://img67.imageshack.us/my.php?image=instrukcjeyd7.jpg

 

Dotychczasowe wyniki:

http://img88.imageshack.us/my.php?image=terminarzbu7.jpg

 

 

 

Jak mam grac z rywalem który ma wąskie i krótkie boisko? I czy z każdym zespołem na wyjeździe lepiej grać z kontry

 

Jak dla mnie krótkie podania to dobre rozwiązanie na wąskie boisko ;] Z kontry zazwyczaj gram, gdy boisko jest szerokie i przeciwnik wytypowany jest na faworyta do spotkania...

Odnośnik do komentarza
Czy testował ktoś cornery bite na krótki słupek? Jakie są efekty?

Ja zagrałem do tej pory tylko kilka sparingów, więc efektów jeszcze nie widać.

 

Cały sezon zagrałem z ustawieniem kornerów na krótki słupek, całkiem ładnie bo 3 bramki bezpośrednio po zagraniu głową, i chyba 2 po zagraniu z przed pola karnego. Jednak śmieszne jest to ze mimo ustawienia gry na krótki słupek, czasami zagrywa na długi lub środek.

Odnośnik do komentarza
Czy testował ktoś cornery bite na krótki słupek? Jakie są efekty?

Ja zagrałem do tej pory tylko kilka sparingów, więc efektów jeszcze nie widać.

 

Cały sezon zagrałem z ustawieniem kornerów na krótki słupek, całkiem ładnie bo 3 bramki bezpośrednio po zagraniu głową, i chyba 2 po zagraniu z przed pola karnego. Jednak śmieszne jest to ze mimo ustawienia gry na krótki słupek, czasami zagrywa na długi lub środek.

 

Czemu śmieszne? Gdyby 100% szło na krótki róg, przeciwnik stawiałby tam dwóch najwyższych zawodników i tyle byś widział bramki z kornerów.

Odnośnik do komentarza

A potem byś zapewne narzekał, że niekryci zawodnicy stoją w polu karnym, a ten kretyn wciąż na wysokich obrońców na krótkim słupku dośrodkowuje.

 

Poza tym w rzeczywistości zawodnicy też nie wykonują poleceń w 100%, a w grze im wyższa kreatywność i błyskotliwość, tym większe szanse, że zawodnik uzna się za mądrzejszego od menedżera. Tym właśnie FM różni się od konkurencji, że polecenie to nie zawsze jest polecenie.

Odnośnik do komentarza
Cały sezon zagrałem z ustawieniem kornerów na krótki słupek, całkiem ładnie bo 3 bramki bezpośrednio po zagraniu głową

E to kiepsko, 2k7 w sezonie 20-25 goli padało w ten sposób gdy grałem Leeds.

 

Jednak śmieszne jest to ze mimo ustawienia gry na krótki słupek, czasami zagrywa na długi lub środek.

Swoboda taktyczna robi swoje (bo jeśli wykonawca cornera ma swobodę 13 na suwaku to czasem może zignorować nasze polecenie, no nie?), poza tym nie zawsze zawodnikowi udaje się zagrać tak jakby chciał.

Odnośnik do komentarza
czy napastnikom z atrybutem kratywność >14 mozna dać duża swobodę taktyczną?

jak to działa w Fm2008?

 

Jeśli to ma być typowy snajper, to - logicznie myśląc - nie. Snajper ma dostać piłkę pod bramką i nie kombinować, tylko strzelić. Inna sprawa ma się w przypadku cofniętego napastnika, tu myślę, że można na to sobie pozwolić.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli znajdziesz mi zawodnika, który zawsze wykona Ci dośrodkowanie tak jakbyś chciał to daj znać, bo właśnie takiego potrzebuje.

 

W rzeczywistym świecie piłkarze nie zawsze grają to co ustalają z trenerem przed meczem :) I dlatego to mi się podoba ;) Najlepiej ustawić po jednym z wysokich zawodnik na każdej możliwej pozycji do dośrodkowania i problem może zostać rozwiązany, nie gwarantuje ;)

 

Wiem wiem wiem na tempo szybkie powinno sie grac dlugimi ale ja chce grać jak Arsenal

 

Przecież możesz ustawiać przed sezonem szerokość boiska ;) Czy chodzi Ci o mecze wyjazdowe ;) ?

Odnośnik do komentarza
Cały sezon zagrałem z ustawieniem kornerów na krótki słupek, całkiem ładnie bo 3 bramki bezpośrednio po zagraniu głową

E to kiepsko, 2k7 w sezonie 20-25 goli padało w ten sposób gdy grałem Leeds.

 

Jednak śmieszne jest to ze mimo ustawienia gry na krótki słupek, czasami zagrywa na długi lub środek.

Swoboda taktyczna robi swoje (bo jeśli wykonawca cornera ma swobodę 13 na suwaku to czasem może zignorować nasze polecenie, no nie?), poza tym nie zawsze zawodnikowi udaje się zagrać tak jakby chciał.

 

Właśnie skończyłem sezon Leeds i grając piłki z rzutów rożnych na krótki słupek udało mi się strzelić bodaj 17 bramek. Co rzuca się w oczy po sezonie gry? Klucz do zwycięstw to opanowanie środkowej strefy boiska. Osobiście preferują grę z 3 pitbulami w środku, efekty są naprawdę widoczne, około 35 bramek straconych w 46 meczach League One wydaje się być przyzwoitym rezultatem. Grając z jednym napastnikiem i wspomagającymi go dwoma skrzydłowymi osiągnąłem onieśmielające rezultaty. Radzę uważać na szeroką grą! Szczególnie zwracajcie uwagę na wymiary boisk rywali. O dziwo jeden napastnik doskonale daje sobie radę, oczywiście wspierany przez odpowiednio usposobionych bocznych pomocników. Awans Leeds (-15 punktów na starcie) do Championship w pierwszym sezonie uznaję za sukces, zobaczymy jak taktyka będzie prezentowała się szczebel wyżej.

 

Gdy prowadzę słabszy klub to lepiej żebym zażądał boiska wąskiego i krótkiego czy długiego i szerokiego :> Uzasadnijcie...

 

Optowałbym za boiskiem o rozmiarach małych. Przy takim wyborze musisz mieć na uwadze dwie rzeczy:

 

Primo - Twoi piłkarze będą mieli lepszą kondycję.

Secundo - gra skrzydłami odpada.

Odnośnik do komentarza

Skąd żeś to wytrzasnął to nie wiem, ale Mourinho może się od ciebie uczyć! o_O

Gdy przyjedzie do mnie np. lider który gra krótkimi podaniami, jest słaby kondycyjnie to w takim momencie lepsze będzie chyba szerokie i długie boisko bo wytrzymałością i bezpośrednimi podaniami mogę ich kompletnie zabiegać, a w efekcie i wygrać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...