Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że gram , tylko zrezygnowałem z prowadzenia Wisły Kraków. Gdy zaczełem ją prowadzić to była moja pierwsza drużyna w FM2K8, więc nie ma co się dziwić :) Teraz trochę jestem ograny i całkiem dobrze mi idzie ;)

Aktualnie prowadzę barcelonę i gram takim ustawieniem.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/887833542b37cb0c.html

 

Oto wyniki. Taktykę zaczełem stosować od meczu pucharowego z Realem Madryt na wyjeźdźie:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/12f3454bf7d20199.html

 

EDIT: Ostatni mecz z Valladoid: 4:1 do przodu. Jeżeli ktoś jest chętny mogę udostępnić taktykę.

Odnośnik do komentarza

Ja radzę dać ścisłe krycie drużynowo, jest naprawdę spoko na wersji 8.0.0. Jeśli chodzi o wymiary boiska, to zauważyłem, że moją teoretycznie słabą Wartą cięzko mi było wygrać u siebie na małym boisku, na większych szło o wiele lepiej. Jak na razie tyle w tej sprawie, bo nie weim od czego to zależy.

Odnośnik do komentarza

Chyba od sposobu gry w jakim twój zespół najlepiej się czuje. No ale jak przyjedzie rywal o podobnym charakterze gry i do tego lepszy to nie wykluczone że wtedy nawet boisko nie uchroni przed porażką.

 

Jeżeli ktoś jest chętny mogę udostępnić taktykę.

 

Barceloną wieloma taktykami możesz zamiatać jak tu pokazujesz. Ustawienia drużynowe, Henry, Etoo, Ronaldinho, Messi, Xavi, Puyol i liga jest twoja.

Odnośnik do komentarza
Barceloną wieloma taktykami możesz zamiatać jak tu pokazujesz. Ustawienia drużynowe, Henry, Etoo, Ronaldinho, Messi, Xavi, Puyol i liga jest twoja.

 

Czyli uważasz, że nie można grac dobrymi zespolami bo każdą taktyką wygrasz ligę? Właśnie ligi mogę nie wygrac, ponieważ Valencia prowadzi i to 6 punktami...

 

Przetestuje ustawienie na innym zespole, gdy skończe sezon i podam wyniki.

Odnośnik do komentarza

Ja zaczalem 4 sezon real madryt i od 8 miesiecy uzywam takiej takyki i jestem w niebo wziety:P

4-5-1

i wyniki tej taktyki, zaczalem uzywac od meczu z Athletic Bilbao. Mistrzostwo La Liga i Liga Mistrzów do przodku :D

Wyniki Sezonu 2009/2010.

A tutaj poczatek nowego sezonu i narazie tylko sukces w Uefa Super Cup z Chelsea.

Wyniki Sezonu 2010/11

Uefa Super Cup

Odnośnik do komentarza
Oczywiście, stosuję dwie taktyki na dom i wyjazd. Moja taktyka różni się od zamieszczonej wyżej ( 4-1-2-1-2) zwłaszcza w poleceniach indywidualnych. Gram nią od FM07 na razie po rozegraniu 1 sezony Wisłą ( Mistrz Kraju,Puchar Ligi,Puchar Polski ). 3 przegrane w całym długim sezonie.

 

Możesz powiedzieć coś więcej o tej taktyce, albo zamieścić linka do niej?

Odnośnik do komentarza
Czyli uważasz, że nie można grac dobrymi zespolami bo każdą taktyką wygrasz ligę?

 

Nic podobnego. Ja mam nawet problemy Realem Madryt żeby rządzić na świecie. Ale większości taktyk się przyjmie. Taki przykład, w Realu jest Robben, Robinho, kupujemy np. takiego Quaresme, albo staramy się o C. Ronaldo, gramy 4-1-2-1-2, skrzydła dla szybkich i dobrych technicznie, kontra i rywal wyniszczony. Bynajmniej mój Real tak gra.

Odnośnik do komentarza

A mnie juz krew zalewa powoli... Przetestowalem juz kilka taktyk Wisla Plock i jak na razie zajmuje 2 miejsce w II lidze. Niby dobrze ale nie moge dobrac tej optymalnej. Na razie chyba najlepiej sie sprawdza ta http://img125.imageshack.us/img125/5404/uo0001bh5.jpg jest to moja stara taktyka, ktora gralem w poprzednich FM'ach i CM'ach(boczni byli tylko troche bardziej wysunieci). I wygrywalem na niej wszystko, ale teraz slabo sie sprawdza... Ma ktos dobra taktyke dla II ligowej druzyny z przecietnymi graczami? Z II ligi raczej wyjde ale boje sie co bedzie w I bo na transfery skromny fundusz mi nie pozwala :/

 

A poza tym tez was denerwuje nieskutecznosc waszych zawodnikow? Jak trafi mi sie kolejny mecz w ktorym ja mam 20 sytuacji i wykorzystuje 2, a przeciwnik (duzo slabszy ode mnie) ma 4 i wykorzystuje 3 to wywale ta gre przez okno :/ Rozumiem ze kazdemu sie zdarzaja gorsze i lepsze chwile, ale 5 razy w ciagu jednej rundy? Trening tego nie rozwiazuje, byc moze dlatego, ze mam tylko 2 trenerow, ale na wiecej mnie nie stac na razie... pomozcie :(

Odnośnik do komentarza
Nic podobnego. Ja mam nawet problemy Realem Madryt żeby rządzić na świecie. Ale większości taktyk się przyjmie. Taki przykład, w Realu jest Robben, Robinho, kupujemy np. takiego Quaresme, albo staramy się o C. Ronaldo, gramy 4-1-2-1-2, skrzydła dla szybkich i dobrych technicznie, kontra i rywal wyniszczony. Bynajmniej mój Real tak gra.

 

Na szczęcie udało się przegonić Valencie, dzięki wygranej właśnię z największym moim rywalem. Wspominasz o Quaresmie. Kupiłem go i powiem szczerze, że to jest bardzo dobry zakup.

 

A poza tym tez was denerwuje nieskutecznosc waszych zawodnikow? Jak trafi mi sie kolejny mecz w ktorym ja mam 20 sytuacji i wykorzystuje 2, a przeciwnik (duzo slabszy ode mnie) ma 4 i wykorzystuje 3 to wywale ta gre przez okno Rozumiem ze kazdemu sie zdarzaja gorsze i lepsze chwile, ale 5 razy w ciagu jednej rundy? Trening tego nie rozwiazuje, byc moze dlatego, ze mam tylko 2 trenerow, ale na wiecej mnie nie stac na razie... pomozcie

 

Tak jak już wcześniej pisałem ustawienie indywidualnego treningu dla napastników może pomóc. Nie wiem czy sam ustalasz treningi, ale "standartowe" ćwiczenia obejmują wszystko i wszystkim. Nie ma potrzeby, aby napastnik ćwiczył stałe fragmenty gry, jeżeli ma od tego pomocników, tak samo jak obrony, jeżeli wogóle nie bierze udziału w defensywie. Jak już wcześniej wspominałem ważna jest: Siła, Aerobik, Taktyka, Panowanie nad piłką, Atak i Strzały, reszta jest zbędna.

 

Nie martw się. U mnie z moim ustawieniem są podobne problemy! Nie kiedy mam po 30 strzałów, ale weź pod uwagę czy to są celne strzały. W sytuacjach, których napastnik nie powinien mieć kłopotów, zdarza się tak, że kiieruje piłkę bardzo wysoko ponad bramką. Wiem, żenada.

 

Z II ligi raczej wyjde ale boje sie co bedzie w I bo na transfery skromny fundusz mi nie pozwala

 

Zaczełem prowadzić Anderlecht. Na wydanie jest 1.3MLN. Sądzisz, że to dużo? Musiałem sprzedać Lucasa Biglie, żeby wzmocnić linie pomocy i napastników, którzy tragicznie pudłują i poprostu poziom ich umiejętności jest mierny. A o obronie nie wspomne? Roland Juhasz, nawet nie chce o nim wspominać, ponieważ statystyki w miare dobre, a na boisku prawdziwa pannica

 

BTW: Superpuchar z Club Brugge, strzałów 18 (4 celne); mecz ligowy z Club Brugge (strzałów: 14, celnych 10, bramek 2 :/) szkoda, że był remis.

Odnośnik do komentarza
Czyli uważasz, że nie można grac dobrymi zespolami bo każdą taktyką wygrasz ligę?

 

Nic podobnego. Ja mam nawet problemy Realem Madryt żeby rządzić na świecie. Ale większości taktyk się przyjmie. Taki przykład, w Realu jest Robben, Robinho, kupujemy np. takiego Quaresme, albo staramy się o C. Ronaldo, gramy 4-1-2-1-2, skrzydła dla szybkich i dobrych technicznie, kontra i rywal wyniszczony. Bynajmniej mój Real tak gra.

 

 

 

Oj chyba ktoś tu gra moją taktyką ;> ihehe ja kupilem C.Ronaldo do Realu i w sumie juz mi sie nudzi bo wszystko wygrywam ;P fakt - przegrałem z barca 2;3 :)

Odnośnik do komentarza
Oj chyba ktoś tu gra moją taktyką ;> ihehe ja kupilem C.Ronaldo do Realu i w sumie juz mi sie nudzi bo wszystko wygrywam ;P fakt - przegrałem z barca 2;3 :)

 

Oj nie nie... Nawet nie wiedziałem że wystawiłeś taktykę :)4-1-2-1-2 jest chyba najpopularniejszą taktyką w Football Manager. Kupiłem paru dobrych skrzydłowych i jechane. Ustawienia drużynowe skorygowane i efekty są.

Odnośnik do komentarza

Gram Portsmouth, taktyką 4-1-2-1-2, oczekiwania zarządu - górna połowa tabeli...

 

Wypróbowuję pomysł Profesora, grę ze strzałkami do przodu...

 

Ta gra przynosi pewne efekty poniewaz stwarzam masę sytuacji, jednak mieć a wykorzystywać je to już różnica... Choć nie o napastnikach chcialem to dyskutować lecz obrońcach to muszę się zapytać jak zwiększyć skuteczność moich napastników. Często jest tak, że kupujemy nowego i strzela na zawołanie. Ja jednak wolałbym coś pozmieniać w ustawieniach indywidualnych

 

Druga sprawa to gra obronna, która w moim klubie jest bardzo słaba.... Dwójka Campbell i Distin nie daje sobie rady z napastnikami. Dokupiłem więc śr obrońcę, nazywa sie Diaz, gra naprawde bardzo dobrze ( lecz dopiero zaczyna, zagralem nim 3 mecze ). Problemy z obroną nadal są ponieważ nie może grać tylko jeden Diaz.... Kupiłem drugiego na środek ( Gioda ) i dzisiaj będę go testował. Nie wierzę jednak w to że nagle zacznę nie tracić bramek. Funduszy na zakup następnych obr za bardzo nie mam a na bokach mam wcale nie takich złych ( Gardner i Glen Johnson ). No i nasuwa się takie samo pytanie jak z napastnikami : co zmienić w ustawieniach żeby grali lepiej!?

 

Ostatnie pytanie to ustawienia w dniu meczu, czyli na kogo pressing, na kogo ścisłe krycie... Jakie tutaj preferujecie ustawienia, chodzi głównie o to by obrona grała lepiej...

Odnośnik do komentarza

Witam :) Gram motorem lublin i idzie mi nie zle ale mam problem z gra defensywna strzelam duzo bramek ale i tez nie stety duzo ich trace i nie mam pomyslu na gre defensywna nie wiem jak ustwic moj blok defensywny. Chcial bym dodac ze nie ma za dobrych obroncow a funduszow na transfery brak . Czy mogli byscie mi podpowiedziec jakies ciekawe rozwiazania defensywne zebym tracil mniej bramek ?? dodam ze gram 4 obroncami .

Odnośnik do komentarza
Ja zaczalem 4 sezon real madryt i od 8 miesiecy uzywam takiej takyki i jestem w niebo wziety:P

4-5-1

i wyniki tej taktyki, zaczalem uzywac od meczu z Athletic Bilbao. Mistrzostwo La Liga i Liga Mistrzów do przodku D.gif

Wyniki Sezonu 2009/2010.

A tutaj poczatek nowego sezonu i narazie tylko sukces w Uefa Super Cup z Chelsea.

Wyniki Sezonu 2010/11

Uefa Super Cup

 

zupelnie nie widac ze masz robiona tabele i wyniki w paincie hahahahhahah

 

a tak btw - taktyka z tego forum , mianowicie kontras jest bardzo dobra :)

Odnośnik do komentarza
Ja zaczalem 4 sezon real madryt i od 8 miesiecy uzywam takiej takyki i jestem w niebo wziety:P

4-5-1

i wyniki tej taktyki, zaczalem uzywac od meczu z Athletic Bilbao. Mistrzostwo La Liga i Liga Mistrzów do przodku :D

Wyniki Sezonu 2009/2010.

A tutaj poczatek nowego sezonu i narazie tylko sukces w Uefa Super Cup z Chelsea.

Wyniki Sezonu 2010/11

Uefa Super Cup

 

 

A moze cos wiecej??

 

Jakies ustawienia druzynowe czy cos takiego?? Czy na defaultowych jedziesz i tylko taktyke masz taka i nic poza tym??

Odnośnik do komentarza

Witek

Ogranicz swobodę napastnikom do 5-7 na suwaku.

 

Spróbuj grać cofniętą obroną, a jeśli masz szybkich OŚ (powyżej 15) nie cofaj. Nakazuj im grać presingiem, krycie strefowe. Tuż przed nimi postaw pivota do utrudniania rozgrywania piłki rywalom i likwidowania kontr.

 

W dniu meczu daję presing na wszystkich ofensywnych zawodników rywala plus czasem na groźnych DPŚ, wymuszam grę słabszą nogą, na DPŚ i bocznych defensorów nakazuję ostry odbiór.

 

Proponuję stosować system dwójkowy.

Odnośnik do komentarza

osobiście grając taksą standardową ze zmienionym nastawieniem środkowych obrońców osiągam całkiem niezłe rezultaty (tzn. osiąga asystent, testuje na holiday'u).

 

w pierwszym sezonie gry sewilla zdobylem v-ce mistrzostwo hiszpani i dotarłem do półfinału LM;

 

w pierwszym sezonie gry racingiem santander zajalem 5 miejsce w lidze;

 

w pierwszym sezonie gry murcia zajelem 7 miejsce w lidze.

 

Kazdym z zespolow gralem 4-4-2 attacking. calkiem niezla taksa jak na poczatek.

 

ps. Barca po polowie sezonu mialem 10 ptk przewagi nad valencia wiec zakończylem test. Ale trudno sie dziwić jak Henry w 27 meczach zdobywa 30 goli, a ronaldinho i messi maja grubo ponad 10 asyst na koncie.

Odnośnik do komentarza
Witek

Ogranicz swobodę napastnikom do 5-7 na suwaku.

 

Spróbuj grać cofniętą obroną, a jeśli masz szybkich OŚ (powyżej 15) nie cofaj. Nakazuj im grać presingiem, krycie strefowe. Tuż przed nimi postaw pivota do utrudniania rozgrywania piłki rywalom i likwidowania kontr.

 

W dniu meczu daję presing na wszystkich ofensywnych zawodników rywala plus czasem na groźnych DPŚ, wymuszam grę słabszą nogą, na DPŚ i bocznych defensorów nakazuję ostry odbiór.

 

Proponuję stosować system dwójkowy.

 

Dzięki! Stosuję system dwójkowy a dzisiaj troche pokombinowałem z taktyką i doszedłem sam do tego co napisałes, spoko to wszystko wygląda i wyniki są lepsze. Jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza

Witam tak jak inni użytkownicy, mam ogromny problem ze skutecznością.

 

oto przykład:

http://images34.fotosik.pl/43/38c2a18077f32d92.jpg

 

Gralem prawie we wszystkie części cm i fm i nigdy nie było tak tragicznie.

Wiem, że każdy piłkarz czy nawet drużyna mogą mieć słabszy dzien ale to chyba przesada.

 

Nawet gdy wygrywam to zazwyczaj maksymalnie 2 bramkami, nawet gdy ja mam 20 celnych strzałów a przeciwnik 3 to czesto mam wyniki 3-2.

 

 

Drugi problem jest taki, że praktycznie co drugi mecz, są jakieś kontrowersje na moją niekorzyść

(nie uznano prawidłowo strzelonej bramki przez moją drużyne lub nie podyktowano należnego mojemu team'owi karnego)

 

Też tak macie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...