Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

ok wrzuce ją, ale jak będzie już dopracowana.

jak dotąd rozegrałem nią tylko jeden prawie caly sezon na holiday'u Man Utd.

Wyniki były dość dobre np. w LM z Realem na wyjeździe mialem ponad 20 sytuacji a real o ile dobrze pamiętam 5.

oczywiście dzięki mojej ogromnej skuteczności było 0-0

W lidze szło gorzej byłem 2 za Chelsea. Oczywiście często były remisy a zdażały sie też porażki mimo mojej ogromnej przewagi.

 

Muszę jeszcze sprawdzić taktykę w jakimś słabszym klubie. Popracować nad ustawieniami indywidualnymi, zwłaszcza dla napastników i nad rozegraniem rzutów rożnych. Jeżeli taktyka będzie się spisywać dobrze, to jak najszybciej postaram się wrzucić ją na forum.

Odnośnik do komentarza

Rozegrałem cały sezon Lechem nie zmieniając praktycznie ustawionej standardowej taktyki 1-4-4-2 (w poleceniach dla piłkarzy zaznaczyłem tylko opcje: gra na odgrywającego i kontrataki i w połowie rundy wiosennej pułapki ofsajdowe) zająłem na koniec sezonu 2 miejsce i zdobyłem Puchar Polski i Puchar Ligi. Przed sezonem wzmocniłem drużynę kilkoma graczami i wymieniłem pół składu szkoleniowego. W trakcie tej gry rozpocząłem raz jeszcze grę Lechem (myślałem, że mi się uda tanio kupić Pietrasiaka - notabene to dla mnie bug bo można go kupić za 30 tys euro za tyle przeszedł do Wisły Kraków i zaraz po tym jego wartość wzrosła do 600tys. euro) i przy tych samych ustawieniach miałem tylko 1 zwycięstwo u siebie 4-0 oraz 3 porażki w tym dwie bardzo wysokie 0-4 i 1-6 - obie na wyjeździe. Wiem z doświadczenia z wcześniejszych FM że gra ma przynajmniej kilka różnych ustawień i zależy na jakie się trafi to cele zarządu można spokojnie osiągnąć - gorzej jest za to już w drugim sezonie (tak przynajmniej było gdy grałem w poprzednie FM-y - przy standardowych ustawieniach nigdy nie miałem dwóch kolejnych sezonów dobrych). Jak będzie teraz dopiero zobaczę ale zbytnio się optymistycznie nie nastawiam.

Odnośnik do komentarza

Macie jakis sposob na rozmowe motywacyjna? Bo bardzo czesto tak mam ze skutek jest odwrotny do zamierzonego... niewazne czy slucham asystenta czy nie. Ostatnio prowadzilem 3:0 do przerwy, mialem miazdzaca przewage i powiedzialem im ze jestem zadowolony, a im jakby sie odechcialo grac i przegralem 4:3 :|

Odnośnik do komentarza
Macie jakis sposob na rozmowe motywacyjna? Bo bardzo czesto tak mam ze skutek jest odwrotny do zamierzonego... niewazne czy slucham asystenta czy nie. Ostatnio prowadzilem 3:0 do przerwy, mialem miazdzaca przewage i powiedzialem im ze jestem zadowolony, a im jakby sie odechcialo grac i przegralem 4:3 :|

 

Bo tak się nigdy nie mówi. Zachęta, a przy kiepskim meczu ewentualnie bluzgi.

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Gram Ruchem Chorzów i jak na razie tragedia... po półmetku mam 14 miejsce i zaledwie dwie wygrane. Wiem, że na pewno popełniłem 2 błędy. Nie wzmocniłem kadry i przede wszystkim nie wiedziałem na jaką taktykę mam się zdecydować i tym sposobem grałem aż 3 taktykami, a jak sie orientuje częsta zmiana taktyk nie powoduje niczego dobrego. Teraz robie rewolucje kadrową, ale przede wszystkim chce sie skupić na stworzeniu przyzwoitej taktyki(no to tak jak wszyscy). No i mam takie pytania:

1) Jakie ustawienia dać obrońcą środkowym i bocznym? Gram wersją 8.0.0 czyli taką jak kupiłem w sklepie i z tego co przeczytałem to wiem, że są jakieś bugi i mam nadzieje, że macie jakieś skuteczne pomysły. Moja gra w obronie czasami woła o pomstę do nieba, chociaż wiem, że moi piłkarze nie grzeszą umiejętnościami.

2) Czy ktoś jeszcze sprawdzał taktykę Profesora? Jakie wyniki, efekty i czy działa ona na 8.0.0?

3) Czy metoda dwójkowa (nastawienie) działa w FM2008?

Mam taki problem, że jaką taktyka bym nie zagrał i nie wiadomo kto by grał to raczej nie umie wygrać i nie wiem czym to jest spowodowane, czy to może słaba gra w obronie, a może po prostu słaby skład...

Odnośnik do komentarza

Siema dragon, dawno sie nie wypowiadałeś :-)

Jak grałem w demko Realem to też mi pasowała dawna taxa z FM 2007, ale teraz grając Wartą musiałem dodać ścisłe krycie i pozmieniać trochę polecenia indywidualne. Obecnie jestem na szczycie Orange Ekstraklasy, więc przynosi to efekty.

Jeśli chodzi o rozmowy motywacyjne, to u mnie zasada jest taka:

przed meczem:

1)jestem faworytem lub gram z kimś, kto jest niżej w tabeli, to "dla kibiców"

2)nie mam właściwie szans z danym przeciwnikiem, to "teraz na luzie"

3)gdy nie jestem faworytem, a uważam, że rywal jest w naszym zasięgu, to "życz szczęścia"

przerwa meczowa:

1)gdy przegrywam u siebie, to "dajcie z siebie więcej"

2)gdy remisuje u siebie, to "możecie wygrać ten mecz" lub "dla kibiców"

3)gdy wygrywam jedną bramką "słowa zachęty"

4)gdy przegrywam lub remisuje na wyjeździe, to "zrozumienie"

5)gdy wygrywam nie mniej niż dwoma bramkami, to "zadowolenie"

po meczu:

1)gdy przegrałem będąc faworytem, to "za słabi"

2)gdy przegrałem z silniejszym, to "zrozumienie"

3)gdy przegrałem w meczu niewielką ilością bramek z bardzo silnym rywalem, to "ambitna walka"

4)gdy zremisowałem będąc faworytem, to "rozczarowanie"

5)gdy zremisowałem, a nie byłem faworytem, to "zrozumienie"

6)gdy wygrałem, to "dobry wynik"

Jeśli chodzi o indywidualne rozmowy, to gdy napastnik w przerwie ma notę 6 to daję mu "bez pośpiechu", a gdy gra wygląda dobrze, a ktoś z notą 7 w przerwie meczu ma morale w porządku lub niżej, to daję mu "zadowolenie"

Odnośnik do komentarza

Gram w 8.0.0, bo nie wierzę, że nie da się tam zrobić porządnej taxy, idę pod prąd bugom.

Tzn. na wyjazdach gram tą co zamieściłem w tym temacie, natomiast u siebie gram tą, który zamieściłem w temacie o taktykach w wersji 2007, tyle że pozmieniałem tam trochę, jednak fundament został ten sam.

Niedługo możecie się spodziewać pełnego opisy obu taktyk.

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

nie wiedzialem gdzie umiescic ten post ale zdecydowalem sie ostatecznie na ten topic. Ciesze sie, podkreślam CIESZE SIE, że nie wydałem 89 zł by kupić tę gre. Jeszcze nigdy nie spotkałem sie z tak niedopracowanym programem. Błędy irytuja tak bardzo, ze po 20 meczach chce sie kończyć zabawe. Czy twórcy są niedorozwojami????

 

Gram niewiele zmodyfikowana taktyka 4-4-2 normal i mimo ze wygrywam lige hiszpanska, angielska (kolejno sevilla, valencia, arsenalem i west hamem) to w 38 meczach trace srednio po 50-60 bramek. Wyniki 4:2 lub 5:4 zdarzaja sie w co 3-meczu. Ja sie pytam, kogo oni zrobili w balona?? napewno nie mnie, gram na wersji zcracowanej i jestem z tego DUMNY. Niech wsadza sobie w dup_sko wszystkie patch-e. Ja rozumiem, ze moga byc jakies bledy, ale takich bykow to juz dawno nie widzialem a w CM/FM gram od dobrych 10 lat.

 

primo: ja stwarzam 30 sytuacji i strzelam 4 gole, przeciwnik stwarza 4 sytuacje i strzela 3 bramki, mimo ze jego zawodnicy sa kilkukrotnie slabsi od moich

 

drugo: obrona gra fatalnie, ustawiam scisle krycie a oni podchodza pod napastnikow dopiero w polu karnym?? WTF??

 

trzecio: czasami na ME graja zespoly, ktore zajely ost 2 miejsca w swoich grupach eliminacyjnych (i nie mówcie, ze to przez pirata bo kumpel ma oryginal i ma to samo)

 

i po czwarto: w 38 meczach ma nieuznanych srednio (wyliczam z gier 4 zespolami) 26,2 bramki/sezon prawidlowo zdobytej. To jest komiczne bo grajac final LM Sevilla w ost minucie kanoute zdobyl gola na 2:1 i nie uzali go, pozniej w dogrywce zrobili to samo na moja niekorzysc...

 

i ludzie, nie kombinujcie z taktykami bo gowno wam to da. kumpel siedzi w tej grze po 15 h dziennie i od tyg. ma te same bugi, a nawet wybitnie defensywna taktyka to strata 30-40 bramek w sezonie. NIE GRAJCIE W TEN SHIT_ ta gra nigdy nie powinna powstac.

 

Wracam do FM_07.

Odnośnik do komentarza

Jak mnie wkurzają takie wypowiedzi! Najłatwiej zwalić wszystko na niedopracowaną grę. To raczej wina taktyki lub słabych napastników. Zagrałem sezon Newcastle, miałem najwięcej strzelonych bramek a obaj moi napastnicy (Martins i Owen) zostali królami strzelców (obaj strzelili po 23 bramki). Żeby nie być gołosłownym oto screeny:

Tabela

Michael Owen - Nagroda za najlepszego strzelca Premiership

Michael Owen - statystyki sezonowe

Obafemi Martin - statystyki sezonowe

 

Tak więc zanim zaczniecie drodzy panowie bluzgać na twórców gry, proponuję trochę więcej pokory. Opracujcie lepszą taksę, sprowadźcie lepszych napadziorów i potem dyskutujmy.

Odnośnik do komentarza

dragonfly- grasz na patch Becie ?

Nie wydaje ci się że zbyt dużo bramek straciłeś ? Straciłeś mistrzostwo tylko przez złą grę defensywy . Prawdopodobnie 10 mniej straconych bramek a niebyłoby mocnych na " Sroki"

Myślisz ,że to błąd gry o którym piszą inni (a ma go poprawić patch ) czy też twój(taktyka , personalia ... )

Odnośnik do komentarza

IMHO na beta-łatce gra obrony wygląda nieco dziwnie. Właśnie zremisowałem mecz 3:3 dzięki takim wpadkom obrony.

 

Gol na 2:2 - rzut rożny, piłkę przejmuje mój O Ś, ale dziwnym trafem ta mu odskakuje i trafia wprost pod nogi czającego się na 11-metrze rywala.

 

Gol na 2:3 - akcja po skrzydle, skrzydłowy śle prostopadłą piłę w pole karne. Oczywiście obrońcy są tym faktem diablo zaskoczeni. Napastnik gna co sił do łaciatej, podobnie mój GK, jednak po chwili za snajperem w pogoń ruszyli stoperzy, a goalie...zatrzymał się(sic!) i bezradnie patrzył jak "żądło" rywali wbija futbolówkę do siatki...

 

Niestety wiele jest takich "dziwnych" zachowań zawodników. Poza obroną zawodzą bardzo mnie pomocnicy, którzy w KAŻDYM meczu mają sporo strat po megahipersuper podaniu do rywala, bądź w starciu 1 na 1.

Odnośnik do komentarza

Gram 4-4-2;] Arsenalem. Wszystko pięknie ładnie wygrywam(jak narazie) ;] Martwi mnie jedna sprawa. Otóż słabe oceny ŚP. O ile Silva ma 7-8 to Fabregas słabiutko 6-9. Duże wahania. Gilberto jest jako ten bardziej def. Fabregasa chciałbym jako bardziej ofensywnego śp. Co poradzicie? Jak go ustawić?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...