Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Tym bardziej jestem skłonny uznać że gra z kontry w FM 2008 jest zabójczo skuteczna. Kenio - stosowanie logiki ze świata realnego nie zawsze ma przełożenie na FM'a ;) Tym bardziej że mam podobnie jak Gizzz - obie strony oddają masę strzałów, ale u przeciwnika nic z tego nie wynika. Moi za to bywają zabójczo skuteczni. I tak mimo iż mecz jest wyrównany na ogół wygrywam dosyć pewnie, a bramkarz dokonuje cudów. Zupełnie odwrotnie niż to było w FM 2007, gdzie GK dawał plamę regularnie.

Odnośnik do komentarza

Hmmm to że eFmowa rzeczywistośc jest zgoła inna od realiów piłki na żywo to juz wiem :)

Skoro gra z kontry jest taka skuteczna to czas wypróbować i tę opcję.

Tylko powstaje pytanie, czy grać podaniami którkimi czy bezpośrednimi przy takiej grze?

Aha stosujecie ścisłe krycie?

Odnośnik do komentarza
Tu mecz finałowy gdzie powinien być wynik hokejowy ale cóż :(

http://rapidshare.com/files/70840240/W__32...v_Hiszpania.pkm

I dla zainteresowanych taksa: http://rapidshare.com/files/70844083/kit2_..._cze._2008_.tac

Na wszelkie pytania odpowiem na pm lub na gadu :)

Kit070,twoja taktykę to nawet w ciemno przetestuje (pamietam z FM07 ,taktyki kit227 i kit2227) więc wiem co biore :)

Tylko że jak zwykle mam kłopoty z rapidshare.mółgbyś umieścić swoja taktyke gdzie indziej oraz ten meczyk finałowy.

 

Z góry dzieki

http://www.sendspace.com/file/lp1shg to najnowsza odsłona. Pod koniec meczu trzeba zabrać strzałki bocznym obrońcom jak komp przechodzi na 4-2-4 czy 4-3-3. Aha i jeszcze w poleceniach na przeciwnika. pressing, odbiór ostro i słabsza noga dla napastników i skrzydłowych zawsze. Na AMC tez jeśli taka gra taksą. Na resztę pomocników i bocznych obrońców odbiór ostry i słabsza noga.

A tu meczyk:http://www.sendspace.com/file/3ipedk

Odnośnik do komentarza

Panowie grając w demo stworzyłem sobie taktyke, która wymiatała (no, prawie). Tymczasem na pełnej wersji z beta 2 ta taktyka spisywała sie co najwięcej średnio. Ile to ja sie nakombinowałem!! Gram 3 sezon tottenhamem, i wreszcie po rozegraniu chyba ze 170 meczy wynalazłem rozwiązanie które pozwala mi wreszcie walczyć o tytuł. Po prostu gram na lini obronnej cofnietej na maksa, systemem 4-4-2 lub 4-1-4-1 (w zależności od przeciwnika i biegu wydarzen na boisku)i WRESZCIE!!!!! trace malo, naprawde malo bramek, a strzelam tyle samo:). Zawsze byłem scdptycznie nastawiony do tego rozwiązania, a tu prosze, rezultaty od razu sie poprawiły. No na pewno inne polecenia taktyczne mają także duże znaczenie, ale tyle sie nakombinowałem a i tak zawsze zdarzyło mi sie przegrać wygrany mecz, ale jak gram linia obrony cofnieta na maxa to jest duuuuzo lepiej. Gam w FM, a właściwie CM/fm od 1999 roku, ale jeszcze nigdy nie musiałem tyle kombinowac z taktyka, maksymalnie poł sezonu, a teraz, zbliża sie koniec 3 sezonu a ja dopiero dobrze sobie zacząłem radzić. Może kiepski ze mnie menadzer, ale panowie, sprobujcie tego rozwiązania, przynajmnij ci ktorym nie idzie tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie:

Otóż gram mecz i mój obrońca popełnił faul taktyczny sam na sam za co dostał czerwoną kartkę! Więc logicznym jest ściągnąć jednego napastnika i wprowadzić defensora. Gdy tak zrobiłem to defensor lądował na pozycji napastnika (mimo że przesunąłem go do obrony)

 

Podobną rzecz zauważyłem z bramkarzem. Przy rzutach rożnych wychodzi przed pole karne. Gdy zobaczyłem jego ustawienia to miał identyczne jak dwaj moi pomocnicy mimo że nie kazałem wymieniać się pozycjami. Po prostu automatycznie, nagle zamienił się w mida o_O ?

 

Jak to wyeliminować...

Odnośnik do komentarza
U mnie to wygląda tak: wąsko, wolne tempo, ale długie piłki i kontra, czyli niejako zaprzeczenie FM'owych prawideł. A jednak działa. Ścisłe krycie obowiązkowo, zważywszy na dziwne zachowanie obrońców. A tak szybciej wychodzą do przeciwnika.

 

gram 4-4-2 jak ja to nazywam tak zwanym "waletem" i gram bardzo podobnie z tym, że u siebie własnie tak jak wspomniałeś, tylko, że krótko,a reszta tak jak napisałeś czyli, wąsko i wolno. Natomiast na wyjazdach, to zależy od przeciwnika, bo jak widzę, że są "biedakami" to tak samo, ale generalnie wtedy gram cofnięta obroną podania bezpośrednie tępo mieszane, jednakże suwak jest ustawiony ze wskazaniem na bardziej szybszą grę niż wolniejszą no i oczywiście gra z kontry, no i mentalność normalna z tym, że z lekkim nastawieniem na defensywę. Co zauważyłem. Po pierwsze nie wiem może to taki paradoxs FM który mnie prześladuje. Wyda to się śmieszne ale jak, mam przewagę piłki to najczęściej przegrywam albo remisuje, natomiast są takie mecze gdzie gram naprawdę ze słabymi drużynami które mają posiadanie po 65% :o mimo to pewnie wygrywam i podkreślę, że bramki rzadko kiedy są z kontry. Jak to wytłumaczyć ?

Odnośnik do komentarza
U mnie to wygląda tak: wąsko, wolne tempo, ale długie piłki i kontra, czyli niejako zaprzeczenie FM'owych prawideł. A jednak działa. Ścisłe krycie obowiązkowo, zważywszy na dziwne zachowanie obrońców. A tak szybciej wychodzą do przeciwnika.

 

gram 4-4-2 jak ja to nazywam tak zwanym "waletem" i gram bardzo podobnie z tym, że u siebie własnie tak jak wspomniałeś, tylko, że krótko,a reszta tak jak napisałeś czyli, wąsko i wolno. Natomiast na wyjazdach, to zależy od przeciwnika, bo jak widzę, że są "biedakami" to tak samo, ale generalnie wtedy gram cofnięta obroną podania bezpośrednie tępo mieszane, jednakże suwak jest ustawiony ze wskazaniem na bardziej szybszą grę niż wolniejszą no i oczywiście gra z kontry, no i mentalność normalna z tym, że z lekkim nastawieniem na defensywę. Co zauważyłem. Po pierwsze nie wiem może to taki paradoxs FM który mnie prześladuje. Wyda to się śmieszne ale jak, mam przewagę piłki to najczęściej przegrywam albo remisuje, natomiast są takie mecze gdzie gram naprawdę ze słabymi drużynami które mają posiadanie po 65% :o mimo to pewnie wygrywam i podkreślę, że bramki rzadko kiedy są z kontry. Jak to wytłumaczyć ?

wydaje mi się że kluczową rolę odgrywa mentalność. Ustaw na defensywną i zobaczysz jak będą długo przy piłce

Odnośnik do komentarza
wydaje mi się że kluczową rolę odgrywa mentalność. Ustaw na defensywną i zobaczysz jak będą długo przy piłce

 

Z nudy przetestowałem to w Valenci na paru sparingach :)

Milan 1:2 Valencia przy mojej pełnej dominacji i nastawieniu defensywnym, kontrach, wąsko, krótkimi podaniami, wolno... Przewaga olbrzymia.

Odnośnik do komentarza

Cześć! Chciałem stworzyć taktykę polegającą tylko na grze środkiem, opierającą się na czterech ŚRODKOWYCH obrońcach(jeden libero), pięciu ŚRODKOWYCH pomocnikach(w tym dwóch, lub trzech defensywnych, jeszcze nie zdecydowałem) i napastniku. Wszystkie moje próby wychodzą marnie, bądź przeciętnie. Wiem, że projekt może jest zacofany i idiotyczny, ale chciałem spróbować z ciekawości. ma ktoś może jakieś pomysły? Jak mogę ją zrobić, żeby działała?

Odnośnik do komentarza
wydaje mi się że kluczową rolę odgrywa mentalność. Ustaw na defensywną i zobaczysz jak będą długo przy piłce

 

Z nudy przetestowałem to w Valenci na paru sparingach :)

Milan 1:2 Valencia przy mojej pełnej dominacji i nastawieniu defensywnym, kontrach, wąsko, krótkimi podaniami, wolno... Przewaga olbrzymia.

 

Ja juz szczerze mowiąc zauważyłem o co chodzi z tą dominacją w posiadaniu piłki. Możliwe, że może też chodzić o defensywną mentalność, ale zawsze gdy próbowałem zmienić mentalność moich grajków na defensywną to grali bardzo bardzo słabo (to jeszcze było na beta patchu wiec nie wiem jak byłoby teraz). Odkryłem nowy sposób na utrzymywanie sie przy piłce, kompletnie pozbawiający znaczenia styl gry. Doszedłem do tego po tym jak Polonia Bytom czy jakies inne slabiaki bardzo dlugo utrzymywaly sie przy pilce. I wcale nie chodzi o tempo rozgrywania akcji, podania krótkie czy dlugie tylko o... "time wasting" czyli marnowanie czasu:D Mozna miec taktyke bardzo ofensywną i ustawić sobie "time wasting" czy tam "marnowanie czasu" o jeden w prawo przed często. Mi pomogło w tym żeby się utrzymywać przy piłce:D Ale pojawil sie inny problem: moi zawodnicy oddaja mnostwo strzałów ale bramkarz wyczynia cuda, a przeciwnikowi wystarczy tylko kilka strzałów żeby uzyskac choćby remis :/

 

W związku z tym, że napastnicy często nawalają często na bramę przeciwnika w najgorszych nawet sytuacjach to czy macie jakis pomysl żeby poprawić im skuteczność? Zaznaczam, że wyłączyłem im "strzały z dystansu" może powinienem zmniejszyć im swobodę taktyczną, bo ustawiam im przecietnie kilka kresek w prawo od środka. Proszę o radę...

Odnośnik do komentarza

gizz: ja swobodę taktyczną ustawiam na ograniczoną nie przesuwam na maxa robie tak aby było jak najbliżej środka ale żeby pisało ograniczona u mnie to przynosi spore efekty ;) Nie mam już tyle pudeł , ale to zależy też od tego jakich napastników posiadasz ;)

 

teraz moje pytanie: Czy warto ustawiać ofensywnemu pomocnikowi podania prostopadłe na często jeżeli ma on dobry skill podań ? Do jakich taktyk powinno się używać podań prostopadłych dla pomocników ?

Odnośnik do komentarza

ej mam problem :) wczoraj to zauwazylem :) gralem interem na wyjezdzie z Lazio :) po 25 minutach proawdzialem 2:0 po bramkach Savioli ale :D w drugiej polowiue najpierw w 80 minucie stracilem bramke a potem w 90 :( noi 2:2 :( dodam ze gdziues w 70 minucie dalem cofniecie obrony zwolniłem tempo gry i dalem zeby zagrali na czas ale nei zmeinialem nastawienia na defensywne :( prosze o pomoc co zorbic zeby do takeigo czegos nie dochodzilo

Odnośnik do komentarza
ej mam problem :) wczoraj to zauwazylem :) gralem interem na wyjezdzie z Lazio :) po 25 minutach proawdzialem 2:0 po bramkach Savioli ale :D w drugiej polowiue najpierw w 80 minucie stracilem bramke a potem w 90 :( noi 2:2 :( dodam ze gdziues w 70 minucie dalem cofniecie obrony zwolniłem tempo gry i dalem zeby zagrali na czas ale nei zmeinialem nastawienia na defensywne :( prosze o pomoc co zorbic zeby do takeigo czegos nie dochodzilo

 

Raz Ci się zdarzyło i już panikujesz?? Zdarzy się kilka razy to będzie problem. Ja zwykle zaczynam grać na czas około 85 minuty i na 20-30 meczów zdarza się, że raz czy dwa tracę bramkę. Taki urok futbolu.

Odnośnik do komentarza
W związku z tym, że napastnicy często nawalają często na bramę przeciwnika w najgorszych nawet sytuacjach to czy macie jakis pomysl żeby poprawić im skuteczność? Zaznaczam, że wyłączyłem im "strzały z dystansu" może powinienem zmniejszyć im swobodę taktyczną, bo ustawiam im przecietnie kilka kresek w prawo od środka. Proszę o radę...

 

Miałem podobny problem, nie wiedząc czemu w drugim sezonie. Zmniejszyłem zupełnie do 0 swobodę taktyczną, strzelają jak opętani. Nawet rezerwowi... (:

Odnośnik do komentarza

No to swoboda taktyczna zostanie im zmniejszona:)

 

Po drugie to ja przez prawie caly mecz gram na marnowanie czasu i trace bardzo malo bramek:) Ale to sie oplaca jak sie gra Legią w polskiej lidze jak sie jest faworytem:) Jak sie nie jest faworytem to bywa roznie:) Zreszta podczas meczu trzeba byc elastycznym. Jak cos idzie dobrze to nie nalezy zmieniac ustawien, ale jak cos nie idzie to wtedy trzeba pomajstrowac...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...