Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że nie mam czasu testować wielu taktyk, to daję pomysł.

Otóż w poprzednich fmach bardzo dobrze spisywalo sie ustawienie 4-2-2-2 z dwowa DPŚami.

<code>

-----------------GK-----------------

DR--------DC--------DC--------DL

-----------DM--------DM------------

MR------------------/-------------ML

-|----------------------------------|-

------------FC--------FC------------

</code>

czyli jeden DPŚ ze strzałką na PŚ oraz dwóch srzydłowych M RL na AM RL.

Odnośnik do komentarza

No, ten FM-ek jest porażką :)

 

Zastosowałem taktykę o której była mowa kilka stron wcześniej, chyba sam Profesor ;) wspominał o tym czyli...KLIK

 

Jak widać myśl taktyczna co najmniej chora :)

 

Ale czy na pewno???

 

Oto wyniki. Zagrałem raptem 3 mecze, Legią, ale jak sami wiecie w FM2008 nawet dobrymi drużynami idzie mozolnie :)

Mecz pierwszy

Mecz drugi

Mecz trzeci

 

Wnioski i interpretację pozostawiam WAM :)

Odnośnik do komentarza
Próbowałem różnych i w ogóle nie wychodziło, teraz gram standardową 4-4-2 normal i tak jak pisze gra wygląda dobrze tylko, że bramek nie ma;]

od razu dodam, że nie grzebałem tym razem w ustawieniach indywidualnych zawodników prawie wcale.

 

Może mam napastnikom coś zmienić w ustawieniach?

Zmniejsz kreatywność! Nie będą się wtedy wygłupiać i wydziwiać, tylko zaczną strzelać. U mnie to działa i napastnicy strzelają aż miło.

Odnośnik do komentarza

Ja także przestałem już ufać jakiejkolwiek logice w FM :)

Także pewnie przypadkiem stworzę jakąś przyzwoita taksę

 

Anderwalius, zajrzałem do Twojej taktyki. Zastosowałem ją w meczu wyjazdowym z dużo słabasżą drużyną. Wynik 0-0 ale obie drużyny mogły zdobyć zwycięskie bramki.

 

Następnie zastosowałem pewien myk. W meczu u siebie z sosnowcem (wygrana 2-0), zwiększyłem szerokość gry, zaś zmniejszyłem tempo oraz długośc podań.

Wygrana owszem, była, ale Sosnowieć w środku pola miał przewage w posiadaniu piłki 49% do 12% !!!!

 

Fartem wygrałem :)

Odnośnik do komentarza
Jak się sprawdzają podania prawie że długie z wąską grą o_O Czy zawodnicy nadążają?

Właśnie dlaczego gdy gram krótkimi podaniami, jestem zdecydowanym faworytem to mam czasami o wiele mniejsze posiadanie piłki?

Zmieniałeś coś w ustawieniach indywidualnych?

 

Z reguły chłopaki nadążają, aczkolwiek zdarzają się czasami piłki do których nie dobiegną. Powiem szczerze, że nie zwracałem na to uwagi. Teraz zmieniłem na podania krótkie i zobaczymy jak będzie się sprawować.

W ustawieniach indywidualnych zmieniałem dosyć sporo, ale to można sprawdzić w samej taktyce, szkoda czasu na opisywanie tego tutaj.

 

Mariolo, ciekawi mnie twoj sklad..Moglbys zapodac screena ? Taktyka ciekawa, ale mi w Zaglebiu sie nie sprawdzila, 12 miejsce... Bardzo duzo straconych bramek 50-62 bilans bramek ..

 

A który masz sezon? Niewątpliwie na pewno trzeba mieć jako takich w miarę niezłych zawodników. Na pewno musi być dobry napadzior co będzie ładować gole. Jeden sezon miałem takiego co w 15 meczach w lidze ani jednego gola nie zdobył :/ Musi być lepszy ;)

 

Link do składu - http://img401.imageshack.us/my.php?image=skadym7.jpg

Odnośnik do komentarza

W patchu powinni zmniejszyc troche wplyw rozmow motywacyjnych... bo co zrobic jesli prowadze 4 : 1 i mam do wyboru 2 opcje ze graja slabo, 1 ze jestem zadowolony, 1 ze jest fantastycznie i 1 zeby grali na luzie... oczywiscie normalny czlowiek wybierze opcje nr 3, czyli zadowolony ale wtedy moja druzyna przestaje grac i wtedy mecz sie konczy 4 : 3 tylko dlatego ze przeciwnik byl nieskuteczny i moglem przegrac. Sprawdze jeszcze wariant z gra na luzie bo 3 pozostalych opcji nie skomentuje ;]

 

A tutaj tak jak mowilem tabela z gry moja taktyka. To 1 sezon w 1 lidze po awansie wiec to bardzo dobry wynik biorac pod uwage ze nie mialem kasy na transfery... Poza tym mialbym wyzsze miejsce gdyby nie rozmowa motywacyjna w przerwie. Np. do przerwy 3 : 1 z Legia prowadzilem na wyjezdzie zeby zremisowac 3 : 3. Zwroccie uwage na ilosc strzelonych bramek :)

http://img235.imageshack.us/img235/2602/uo0007lm9.jpg

 

A to wynik ostatniego meczu z Craxa:

http://img235.imageshack.us/img235/8207/uo0006ba0.jpg

Odnośnik do komentarza

Mam, wydaje mi sie, dobrą taktykę, stwarzam masę sytuacji, posiadam przewagę a mimo to czasami az oczy przecieram ze zdziwienia!

Wczoraj gralem moim Portsmouth z L'poolem w strzałach 15 do 14 dla mnie a Liverpool wygrywa 5-1, przy czym moi obroncy wcale nie maja jakos bardzo zlych ocen... Bardzo czesto mam ten problem!

Czy to bug ? Czy w nowym patchu zostanie poprawiony?

Odnośnik do komentarza
Mam, wydaje mi sie, dobrą taktykę, stwarzam masę sytuacji, posiadam przewagę a mimo to czasami az oczy przecieram ze zdziwienia!

Wczoraj gralem moim Portsmouth z L'poolem w strzałach 15 do 14 dla mnie a Liverpool wygrywa 5-1, przy czym moi obroncy wcale nie maja jakos bardzo zlych ocen... Bardzo czesto mam ten problem!

Czy to bug ? Czy w nowym patchu zostanie poprawiony?

 

Jaka to taktyka? I to nie jest zaden bug. Po prostu masz nieskutecznych napadziorow... tez mialem ten problem, ale porobilem zmiany w ustawieniach indywidualnych, kupilem za bezcen nowych zawodnikow i mam najwiecej bramek w lidze strzelonych.

Odnośnik do komentarza
Mam, wydaje mi sie, dobrą taktykę, stwarzam masę sytuacji, posiadam przewagę a mimo to czasami az oczy przecieram ze zdziwienia!

Wczoraj gralem moim Portsmouth z L'poolem w strzałach 15 do 14 dla mnie a Liverpool wygrywa 5-1, przy czym moi obroncy wcale nie maja jakos bardzo zlych ocen... Bardzo czesto mam ten problem!

Czy to bug ? Czy w nowym patchu zostanie poprawiony?

 

Jaka to taktyka? I to nie jest zaden bug. Po prostu masz nieskutecznych napadziorow... tez mialem ten problem, ale porobilem zmiany w ustawieniach indywidualnych, kupilem za bezcen nowych zawodnikow i mam najwiecej bramek w lidze strzelonych.

 

A moglbys napisac jakie to ustawienia? Bo mam ten sam problem co Witek... Gram naprzyklad moja Stalowa Wola z Metalurhiem Donieck, oddaje wiecej strzalow, mam wieksze posiadanie pilki, a i tak przegrywam 3:0... Nie mam juz pomyslu jak ustawic napadziorow... :>

Odnośnik do komentarza

kilka moich obserwacji:

gram w IV lidze angielskiej w połowie I sezonu zajmuję 1 miejsce:

23 mecze : 15 -5-3 ; 41 goli zdobytych- 14 straconych

 

jak gram?

ustawienie 4-1-3-2 czyli "pól diament", wszyscy pomocnicy strzałki Full do przodu- pomysł Prfesora :eusa_clap:

rozmowa motywacyjna- wg pomysłu Anderwaliusa :good: -szacunek Mistrzowie!

w instrukcji dotyczącej rywala : napastnicy- wymuś grę słabszą nogą, pomocnicy pressing- zawsze, oprócz DM jeśli takowego rywal posiada; jeżeli scout ostrzega przed dobrym pomocnikiem np skrzydłowy dodatkowo - wymuś grę słabszą nogą;

rzyty rożne - wg pomysłu Profesora;

linia obrony cofnięta na maksa, gram na odgrywającego napastnika, kontry tylko przy grze z faworytem (wg skybet)

może to idiotyczne rozwiazania, ale niesłychanie skuteczne!

zaobserwowałem,ze napastnicy rywala strzelają gola praktycznie tylko po dobitce (np. po rzucie wolnym), lub głową ze stałego fragmentu- pratycznie żaden nie strzelił z akcji!

pomocnicy- zwłaszcza Ci "groźni" mają przeciętne notowania, jest sporo przechwytów, a dzięki "strzałkom by Profesor" dużo sytuacji;

narazie nie miałem żadnego karnego przeciw sobie (odbiór normal dla wszystkich)

nie zebrałem żadnej czerwonej kartki'

statystyki podałem wyzej, narazie bez screena (w późniejszym Terminie), dotarłem do 4 rundy pucharu Anglii- po drodze wyeliminowałem silniejsze Nottingham i Leyton Orient

te rozwiązania jak dotychczas stosowałem tylko dla 1 drużyny (IV liga ang. dryzyna wg prognoz mediów 6- oczekiwania zarządu-awans- brak zakupów do stycznia 2008)

proponuję spróbować dla innych-mocniejszych drużyn, niestety nie mama czasu, aby samemu przetestować dla innych drużyn

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się, co sądzicie o wystawianiu ofensywnych pomocników na pozycjach zwykłego pomocnika. Np. taki Ronaldinho jest naturalny jako OPL i OPŚ, oraz uzdolniony jako OPP. Ale czy równie dobrze, co na tych pozycjach, będzie sobie radził jako PP, PŚ i PL? :-k

 

Inni menadżerowie w grze robią tak nagminnie, np. Henry jest tylko kompletny jako OPL, a mimo to wiele meczy rozpoczynał jako PL (przynajmniej było tak w FM 2k7, w Arsenalu). Z innymi zawodnikami jest podobnie :>

Odnośnik do komentarza

Spójrz na swoich zawodników prosto, jak mają niską wytrzymałość to będą padać po 70 minutach, szczególnie przy szybkiej grze i przy ostrym pressingu wtedy lepiej krótsze boisko, jak masz szybkich skrzydłowych z dobrymi dośrodkowaniami to wtedy szersze ;) nie ma złotej recepty dla każdej drużyny

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...