Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

U siebie podania mieszanie, choć suwak mam tak na skraju podań mieszanych i krótkich. A na wyjeździe bezpośrednie podania.

 

Do taktyki i wyników nie mam żadnych zastrzeżeń, ale od zawsze miałem problemy z większym posiadaniem piłki, nawet w zdecydowanie wygranych meczach. To coś jak z Małyszem, wolny na rozbiegu, ale daleko skakał ;)

Odnośnik do komentarza

Chciałbym dziś przedstawić taxę, którą gram w FM 2008.

 

Testy: Warta Poznań, wersja 8.0.0

 

Ustawienie: 4-1-2-1-2 (Diament ze skrzydłowymi)

 

Polecenia drużynowe:klik

 

Zalety: dobra gra skrzydłami, agresywny odbiór poprzez ścisłe krycie, lecz mało kartek, w II lidze traciłem bardzo mało bramek, jednak w wyższej klasie rozgrywkowej doszły problemy kadrowe, więc traciłem troche więcej, skuteczna gra na wyjazdach.

 

Wady: boczni obrońcy czasem schodzą do środka by pokryć niepilnowanych przeciwników, czym robią miejsce dla skrzydłowych przeciwnika, nieudoskonalone sfg, nieskuteczność w meczach u siebie.

 

Przebieg kariery:1. sezon, 2. sezon, 3. sezon grania taktyką. Dodam jeszcze, że w ostatnim sezonie osiągnąłem ćwierćfinał Pucharu Polski, lecz już w półfinale nie dałem rady.

 

Podsumowanie: taxa bardziej do słabych klubów, gdyż pozwala pokonać niezwyciężonych do tej pory rywali, a także polecenia indywidualne są dobrane tak, by słabsi piłkarze nie pogubili się w taktyce. W lepszych klubach jeszcze nie testowana. Zapraszam do testów, proszę o komentarze, podpowiedzi, konstruktywną krytykę.

 

Link: TAXA

Odnośnik do komentarza
Znalazłem bezsensownie skuteczne rozwiązanie taktyczne na łatkę 8.0.1 beta. Przyznam z góry, że mało testowane, ale jego autor na forum SI również odnosi spore sukcesy dzięki niemu.

 

Ustawiamy zespół jakimś standardowym ustawieniem - ja wziąłem domyślne 4-4-2 - i wszystkim piłkarzom z pola dajemy strzałki do przodu na pozycję ST. Efekty? Przeciwnik gra bardzo zachowawczo i z rzadka atakuje, nasz zespół rozgrywa śliczne akcje z klepki środkiem pola - tak to wyglądało u mnie. Sprawdziłem to rozwiązanie w dwóch sparingach (wiem, sparingi...), skład dobierając całkowicie na oko, i wygrałem 2:1 oraz 4:1 z teoretycznie lepszymi zespołami. Może i u Was się sprawdzi :D.

 

To ciekawy pomysł, ale widziałem też na forum jak ktos ustawił zespół w domyślnym ustwieniu i strzałki dał nie do przodu a na zupełnie różne pozycje, np. lewego skrzydłowego na prawego defensywnego bocznego pomocnika, środkowego pomocnika na libero, itp. i odnosił sukcesy średnim zespołem...W FM 2006 takie coś zakończyłoby się masakrą.

 

Można się pokusic o dość ryzykowne stwierdzenie, że w FM 2008 taktyka nie odgrywa roli?

Odnośnik do komentarza

Wiec po rozegraniu drugiej czesc sezonu tym sposobem od Profesora...stwierdzic musze ze dziala aczkolwiek nie tak jak to opisal :) Znaczy sie rywale maja sytuacje, posiadaja procentowo wiecej pilki lecz moj tim stwarza mnostwo sytuacji faktycznie graja pieknie z klepki, zdarzaja sie mecze jak z Lazio ze zabojcze kontry rywali koncza sie pogromem. W styczniu bylem 6 w tabeli. Sezon skonczylem na 2 z 9pkt straty do Milanu, wygralem LM (wygrywajac w 1/4 z Barca u siebie 5:1), i zdobylem Puchar Wloch (nie wiedzac czemu byl tylko jeden mecz). Z meczow na szczycie pokonalem Milan na 'wyjezdzie' 0:3 Rome 0:1 Juve 1:3...bywaja oczywiscie wpadki co killera z tego nie czyni aczkolwiek sukcesy i piekna gra jest

Odnośnik do komentarza

Jak mam zagrać gdy asystent zda mi TAKI RAPORT

Gram Celticiem ale na 7 meczy na wyjeździe wygrałem tylko raz resztę przegrywając. Dostaje z kim się da, z ostatnią drużyną w tabeli po 0:2, 1:3, z Rengersami 3:4 po ich 20 strzałach moich 6.

Na wyjeździe staram się grać z kontry, szybko i bezpośrednimi podaniami. Narazie gra się tragicznie...

Odnośnik do komentarza
Jak mam zagrać gdy asystent zda mi TAKI RAPORT

Gram Celticiem ale na 7 meczy na wyjeździe wygrałem tylko raz resztę przegrywając. Dostaje z kim się da, z ostatnią drużyną w tabeli po 0:2, 1:3, z Rengersami 3:4 po ich 20 strzałach moich 6.

Na wyjeździe staram się grać z kontry, szybko i bezpośrednimi podaniami. Narazie gra się tragicznie...

 

 

 

Z konty możesz grać, ale zmień tempo na wolne i podania krótkie! Do tego kilku piłkarzom daj zwiększone rajdy. Wtedy powinieneś się dłużej utrzymywać przy piłce. Gwarancji, że wygrasz nie ma, ponieważ nie wiem w jakiej formie są twoi napastnicy :)

Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim!!! Moj pierwszy post na forum :P . Jako że dopiero zaczalem moją przygode z FM(chyba od złej części z tego co sie orientuje) mam problem.

Chodzi o grę mojego zespołu po strzeleniu jednej lub dwoch bramek, moj zespól zostaje zdominowany przez graczy przeciwnego teamu( nie ważne czy gram na wyjeździe czy u siebie). Podam przykladowe wyniki Lech Wisła (3-3) z tym ze do przerwy prowadziłem 2-0, rozmowy motywacyjne pytam sie asystenta,

kolejny mecz, wyjazd Slask - Lech (2-2) znowu moja druzyna prowadziła 2-0 tyle że teraz nie udało się jej nawet "dowiezc" tego wyniku do przerwy!!!.

W obu przypadkach po obejciu 2 bramkowego prowadzenia ustawiałem menalność na bardziej defensywną(na skraju pomiedzy norma - defensywa).

Gram Lechemi o to moje ustawienia drużynowe KLIK (DOMOWE)

Wyjazd:KLIK.

 

Jakies porady ?

Odnośnik do komentarza

hello Jeżeli, prowadzisz nie możesz od razu zmieniać mentalności całego zespołu. Bo spychasz, go do defensywy a mocny rywal umie to wykorzystać. Zamykając drużynę na własnej połowie. Ja mam taką taktykę, jeżeli prowadzę powiedzmy 2:0 , zawsze zmniejszam dla bocznych obrońców Rajdy do rzadko i Rajdy z piłką do mieszane. Zapobiega to kontrą skrzydłami gdy obrońcy się zapędzą. W przerwie zawsze daję Zadowolony lub Podekscytowany. O koło 50-65 minuty wprowadzam za napastnika drugiego defensywnego pomocnika, lub w razie gry z mocnym rywalem na wyjeździe 5 obrońce ( Gram ustawieniem 4-1-2-1-2 ). I zawsze obserwuję przebieg meczu, gdzie rywal atakuje i w razie czego koryguję ustawienia indywidualne dla graczy. I w końcówce ustawiam Grę na czas na maksimum. Jeszcze nigdy nie straciłem zwycięstwa, gdy wygrywałem różnica dwóch bramek.

 

Btw. Na tych zdjęciach nic nie widać !

 

Oczywiście, stosuję dwie taktyki na dom i wyjazd. Moja taktyka różni się od zamieszczonej wyżej ( 4-1-2-1-2) zwłaszcza w poleceniach indywidualnych. Gram nią od FM07 na razie po rozegraniu 1 sezony Wisłą ( Mistrz Kraju,Puchar Ligi,Puchar Polski ). 3 przegrane w całym długim sezonie. Po 2-3 sezonie i dużych sukcesach zamieśćże ją tutaj.

Odnośnik do komentarza

przetestowałem w moim Interze ta taktyke co Profesor opisał i oto niektóre wyniki :

 

DOM Anderlecht 2:1 Wygrana

Wyjazd Fiorentina 0:3 Przegrana :(

DOM Roma 1:1 Remis

DOM Werder Brema 2:0 Wygrana

Wyjazd Torino 1:3 Wygrana

 

spodziewalem sie czegos lepszego :| jak gralem z fiorentina to moj zespol oddal jeden celny strzal na bramke :(

Odnośnik do komentarza

Ja natomiast mam problem z ustawieniem gry obronnej. Zauważyłem, że mniej skuteczne są polecenia indywidualne z FM2007. A mianowicie gram 4-4-2 i OŚ mieli następujace ustawienia:

 

środkowi obrońcy

Skrajni obrońcy

Przeciwnik potrafi wtedy łatwo przedrzeć się na pole karne i oddaje wiele strzałów z dystansu. Gram na pułapki offsajdowe, nastawienie lekko ofensywne. Unikam ścisłego krycia, krycie ustawiam strefowe. Co powiniem zmienić aby poprawić grę obronną, może odejście od tak mocnego nastawienia mentalności na defensywe coś pomoże? Już sam niewiem co mogę zmienić. A jak Wy ustawiacie grę obronną?

Odnośnik do komentarza
A jak masz ustawioną Linię obrony ? Możliwe ze tworzą się zbyt duże liku między Pomocnikami a Obrońcami. Mentalność ustawia się tak zwanym systemem dwójkowym ( Nie mylić z matematyką ) co dwa punkty. Aby formacje dobrze razem współpracowały.

 

Wiem o tej zasadzie, u mnie mentalność wzrasta tak o 2 od środkowych obrońców, póżniej bocznych obrońców, bocznych i środkowych pomocników do napastników. Zwiększyłem troche mentalność środkowych obrońców i zmniejszych rajdy bocznym. Wysunąłem również linie obrony bo grałem cofniętą, może stąd wynikała również luka między pomocą a obroną.

Odnośnik do komentarza
Jak mam zagrać gdy asystent zda mi TAKI RAPORT

Gram Celticiem ale na 7 meczy na wyjeździe wygrałem tylko raz resztę przegrywając. Dostaje z kim się da, z ostatnią drużyną w tabeli po 0:2, 1:3, z Rengersami 3:4 po ich 20 strzałach moich 6.

Na wyjeździe staram się grać z kontry, szybko i bezpośrednimi podaniami. Narazie gra się tragicznie...

 

Mam właśnie to samo co Ty...;/

Z kim bym nie zagrał to dostaję w dupsko..Testowałem już różne taktyki z tego forum i nic.A prowadzę w Polsce Wisłę Kraków,więc nie wiem o co chodzi zupełnie ;/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...