Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym chciał zakazu przeklinania w tematach (oprócz Marynii), bo niby kultaralne forum, nie popierające piractwa, a pozwala na takie wulgi, bluzgi, nawet admini tego używają...

 

Bez przesady. Nikt z nas Papieżem nie zostanie, więc czasem, aby umiejętnie oddać "powagę" danej sytuacji trzeba sobie zabluźnić. To samo się tyczy działu z opowiadaniami.

 

Nie mówię o sformułowaniach: "Ku**a ja pier**le dzien dobry ch**e". Ale jak czasem się komuś w poście wymsknie curva też ma być karany?

Odnośnik do komentarza
Ja bym chciał zakazu przeklinania w tematach (oprócz Marynii), bo niby kultaralne forum, nie popierające piractwa, a pozwala na takie wulgi, bluzgi, nawet admini tego używają...

 

Bez przesady. Nikt z nas Papieżem nie zostanie, więc czasem, aby umiejętnie oddać "powagę" danej sytuacji trzeba sobie zabluźnić. To samo się tyczy działu z opowiadaniami.

 

Nie mówię o sformułowaniach: "Ku**a ja pier**le dzien dobry ch**e". Ale jak czasem się komuś w poście wymsknie curva też ma być karany?

Wymsknie? :) Pierwsze słyszę, by podczas pisania na forum dyskusyjnym słowa wyskakiwały spod palców zupełnie bez kontroli. Może jeszcze w lajfskorze bym to zrozumiał ze względu na szybkość wypowiedzi. Opowiadania rzecz jasna też są tutaj wyjątkowe.

Odnośnik do komentarza
niemniej jednak przeklenstwa sa elementem jezyka i sa tacy ktorzy ich uzywaja swiadomie dla pewnego ubarwienia wypowiedzi.

...a cała reszta stylizuje się na Peję, by zaakcentować swój styl życia g`n.o.j.a. No daruj, istnieje wiele środków stylistycznych ubarwiających wypowiedzi, wiele INNYCH środków. I nie chcę tutaj wyjść na jakiegoś totalnego purystę, jeśli ktoś zaklnie raz na pół tysiąca swych postów, to faktycznie może być element podkreślenia emocji czy wprowadzenie zaskoczenia u czytelnika, tyle że nic tak szybko nie dewaluuje się w języku jak używanie przekleństw. Już nie wspominając o tym, że niektórych nigdy nie zaakceptuję w żadnej formie (poza "opowiadaniami"). Exemplum: skurwysyn.

Odnośnik do komentarza

Proponuje podzielenie tematu "Polityka wewnętrzna i prawo" na dwa oddzielne tematy. Żywiołowe dyskusje na temat czy Kaczor Donaldowi ukradł samolot są dalekie tematyczne od pytań na temat podatków, prawa pracy czy innych kwestii prawnych. Ponadto czyjeś pytanie często zostaje "zagłuszone" dyskusją polityczną.

 

Temat "prawny" mógłby przypominać "przytułek hipochondryka" z pytaniami dotyczącymi prawa i problemów z jego stosowaniem.

Odnośnik do komentarza
niemniej jednak przeklenstwa sa elementem jezyka i sa tacy ktorzy ich uzywaja swiadomie dla pewnego ubarwienia wypowiedzi.

...a cała reszta stylizuje się na Peję, by zaakcentować swój styl życia g`n.o.j.a. No daruj, istnieje wiele środków stylistycznych ubarwiających wypowiedzi, wiele INNYCH środków. I nie chcę tutaj wyjść na jakiegoś totalnego purystę, jeśli ktoś zaklnie raz na pół tysiąca swych postów, to faktycznie może być element podkreślenia emocji czy wprowadzenie zaskoczenia u czytelnika, tyle że nic tak szybko nie dewaluuje się w języku jak używanie przekleństw. Już nie wspominając o tym, że niektórych nigdy nie zaakceptuję w żadnej formie (poza "opowiadaniami"). Exemplum: skurwysyn.

W dużej części zgadzam się z Feanorem, ale jednak nie do końca. Przede wszystkim już widzę, jak któryś moderator przed wstawieniem warna sprawdza poprzednie posty użytkownika i sprawdza, czy wulgaryzmy są używane raz na 100, raz na 10, czy raz na milion postów. Całkowite ich wyelmininowanie natomiast byłoby zamachem na język polski, którego są one nieodłączną częścią. Jestem za bezwzględnym karaniem osób, którzy używają wulgaryzmów w stosunku do innych użytkowników, ale w przypadku przekleństw w powietrze powinien według mnie istnieć wyłącznie zapis wyłącznie o ich nadużywaniu. Czym innym jest podkreślenie zdenerwowania, niezależnie od częstotliwości, a czym innym jest używanie kurw, jako przecinków.

No i trzebaby jeszcze uwzględnić formy maskujące wulgaryzmów. Dla mnie żadna róznica, czy przeczytam ch**, uj, czy cluj ;)

Po ostatnie, przy takim zapisie w regulaminie powinno się wyłączyć cenzurę robioną przez skrypt. Zagwiazdkowana literka w wulgaryźmie nie czyni go moim zdaniem łatwiejszym w akceptacji.

Odnośnik do komentarza
Proponuje podzielenie tematu "Polityka wewnętrzna i prawo" na dwa oddzielne tematy. Żywiołowe dyskusje na temat czy Kaczor Donaldowi ukradł samolot są dalekie tematyczne od pytań na temat podatków, prawa pracy czy innych kwestii prawnych. Ponadto czyjeś pytanie często zostaje "zagłuszone" dyskusją polityczną.

 

Temat "prawny" mógłby przypominać "przytułek hipochondryka" z pytaniami dotyczącymi prawa i problemów z jego stosowaniem.

popieram

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W XHTML 1.0 istnieje taka możliwość w transitional (czyli jak to kodowanie co jest na forum), ale w wersji strict i XHTML 1.1 w obu wersjach nie można dawać targetów w linkach bo się rozchodzi o to, że to użytkownik ma decydować gdzie otworzy mu się link tak rzecze W3.

Odnośnik do komentarza

Pytanko, czy można by w dziale FM otwierać osobne tematy dla dobrze opisanych taktyk? (oczywiście otwierał by je mod, jeżeli taktyka spełniałaby warunki, nie chcemy przecież miliarda spamu). W temacie taktycznym ciężko wyszukać coś ciekawego, bo perełki giną pod stosem kretyńskich pytań. Zadaje pytanie z prostego powodu http://community.sigames.com/showthread.php?t=93553 dlaczego Nasi użytkownicy ze swoimi taktykami mają uciekać na angielskie fora skoro tutaj mamy swoją scenę?Chodzi też głónie o wstawianie screenów do postów, żeby wyglądało to przejrzyście ;)

Odnośnik do komentarza
  • Reaper przypiął i polecił ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...