Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

ad 1. rozmawiamy dopiero w momencie premiery. a nie tak jak było w tym roku (teraz). większość osób opisujących na bank miała piraty, można się wstrzymać te 3 dni.

 

ad 2. najpierw ostrzeżenie na PW tudzież w poście. potem karanie +1.

 

ad 3. ciężko stwierdzić jednoznacznie. ale z drugiej strony wszystkie temu podobne zwroty padają w Maryni gdzie jest stałe grono osób piszących tam. większość userów tam nie bywa. zawsze może paść jakieś sformułowanie, które może kogoś "dotknąć" ale bez przesady. wpada do Maryni "stały bywalec" i wpisuje pozdro600 nołlajfy. wszyscy mu odpowiadają i tyle. nie sądzę aby ktoś czuł się baardzo urażony! bez przesady!!

timon w tym temacie bardzo dobrze napisał.

Odnośnik do komentarza

To jeszcze inna propozycja: a może w tematach takich jak z dodatkami wprowadzić zasadę, że nowy wpis powinien zawierać w sobie wszystkie poprzednie, z nowym na końcu (jak w rekordach). Tym samym w ostatnim poście zawsze znajdowałyby się wszystkie pliki, a poprzednie raz na czas MT mógłby kasować. Nie byłoby wtedy przeglądania np. kilku stron, tylko zawsze czysto, zawsze sucho w pierwszym poście - taki dodatkowy faq. Roboty z tym tyle, co nic. quote z poprzedniego i dopisek na końcu, np.

 

dodatek 1

 

dodatek 2

 

dodatek 3

 

nowy dodatek od www.xyz.pl!

Odnośnik do komentarza

Może by tak dać komuś z trójki Dudek/Kinas/Smetek uprawnienia do moderowania w dziale o FM 11? Właśnie tak sobie przeglądam, i uświadomiłem sobie, że są to osoby, które zdecydowanie najczęściej udzielają rad pytającym. A wiadomo, że będąc modem, mogli by panować nad natłokiem ludzi w tym dziale.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Waszym zdaniem są potrzebni nowi moderatorzy do tych działów?

 

Jeśli chodzi o gorący okres popremierowy to na pewno tak, nie wiem tylko czy na dłuższą mete. Możesz spróbować zwerbować kogoś na okres próbny.

IMO mlocka zacznie sie dopiero jak ludzie zaczna grac na powaznie - beda rekordy, dodatki, itp. No i milion tematow otwieranych przez nowicjuszy, z pytaniami, ktore spokojnie moglyby isc do STOP. Wiec nowy moderator do tego dzialu sie przyda, z reszta wiesz Icon kto z tej trojki ma moj glos ;).

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy ktoś wcześniej o tym pisał, ale bezsensowne są cytaty całego postu czasem nawet na 20-30-50 linijek - post pod postem aby skomentować jedno pogrubione zdanie kilkoma słowami.

Powinno być to zabronione i po okresie informacyjnym karane.

Podobnie z cytatami nie post pod postem - często się spotyka quotesa 30-50 linijkowego i odniesienie się do jednej rzeczy....

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy ktoś wcześniej o tym pisał, ale bezsensowne są cytaty całego postu czasem nawet na 20-30-50 linijek - post pod postem aby skomentować jedno pogrubione zdanie kilkoma słowami.

Powinno być to zabronione i po okresie informacyjnym karane.

Podobnie z cytatami nie post pod postem - często się spotyka quotesa 30-50 linijkowego i odniesienie się do jednej rzeczy....

zasadniczo, Qcz w tym co pisze ma sporo racji, niekiedy quote posty majacego bardzo duzo linijek, zeby odniesc sie do krotkiej frazy, zreszta czesto krotka fraza... jest nieco irytujaco

 

czy potrzeba moderatorow? mysle, ze powolanie nowej osoby do MT, do opieki nad dzialem Football Manager, czy tez tylko i wylacznie FM 11 jest dobrym pomyslem i warto go rozwazyc, moze ktos sie sprawdzi i bedziecie mogli mu poszerzyc zakres kompetencji o inne dzialy

Odnośnik do komentarza

Ale to trzeba promować, a nie sankcjonować :D

 

Ja tnę cytowane posty od zawsze, także dla własnej wygody, bo wiem do czego się odnoszę pisząc odpowiedź. Natomiast jeśli smażę dłuższego posta, to cytuję całą odpowiedź, a po jej zamieszczeniu ewentualnie edytuję (np kasując cytowany post, jeśli między moim a cytowanym nikt inny się nie wbił). Brzmi to strasznie edytorsko, a to jest kilka sekund roboty więcej, a efekt o wiele przejrzystszy.

Odnośnik do komentarza

Sk8ter - proponuję założenie osobnego tematu w dziale różne. Giełda sprzętowa niech sobie zostanie w dziale porad technicznych.

 

Odnośnie pytań, które zadałem, to chciałbym podziękować za propozycję i argumentację. Proponuję takie rozwiązania:

 

ad1: zostaje tak jak było, czyli staramy się nie dyskutować o FMie przed premierą. Więcej osób optowało za tym, więc tak będzie.

 

ad2: odchodzimy od karania za piramidki przy pierwszym wykroczeniu. Od teraz będziemy stosować metodę upomnienia na PW lub publicznie w Maryni. Jeżeli użytkownik nie będzie się chciał dostosować i dalej celowo rozmywał dyskusję przez stosowanie piramidek to zostanie on ukarany 24-godzinnym zakazem dostępu do HydeParku i ostrzeżeniem.

 

ad3: tutaj niestety trudno wypracować jednoznaczne stanowisko, więc do każdej sprawy trzeba będzie podchodzić indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Tak sobie myślałem czy nie lepiej byłoby ikonkę od przeniesienia do pierwszego nieczytanego posta w temacie, dać za, a nie tak jak jest teraz przed jego nazwą? Wydaje mi się, że jest to wygodniejsze.

 

Taak, tylko że to nie kwestia ustawień forum, a przerobienia skina. A to nie jest już takie proste, podejrzewam,na jakie wygląda.

Odnośnik do komentarza
  • Reaper przypiął i polecił ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...