Skocz do zawartości

Marynia ulepiła 565 pierogów na wigilię


Reaper

Czego nie może zabraknąć na wigilijnym stole?  

53 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki myk, że jak gram w FM, to lubi mięć w tle coś polskojęzycznego. Telewizor traktuje wtedy jak tło. Aaaanyway, do czego zmierzam, po sesji na konsoli zasiadłem do FM i odpaliłem sobie "coś świątecznego na Netflixie". Padło na "Love actually", ale co mnie rozbroiło, to fakt, że czyta to Tomasz Knapik :wub: 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, me_who napisał:

Mam taki myk, że jak gram w FM, to lubi mięć w tle coś polskojęzycznego. Telewizor traktuje wtedy jak tło. Aaaanyway, do czego zmierzam, po sesji na konsoli zasiadłem do FM i odpaliłem sobie "coś świątecznego na Netflixie". Padło na "Love actually", ale co mnie rozbroiło, to fakt, że czyta to Tomasz Knapik :wub: 

Kim grasz?

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, lad napisał:

Kim grasz?

FCN, dzielnie walczę o pierwszą dwunastkę ;) Została mi ostatnia kolejka z Augsburgiem. Jak mi się powinie noga, to przypieczętuję spadek Schalke. Korci mnie, żeby ich uwalić, bo mają fajnych grajków. Ponadto jeśli dobrze pamiętam, to Schalke chyba trzy razy pieczetowało spadek FCN, więc pora na rewanż :] 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Feanor napisał:

 

Ja tam jestem za jak najwyższymi karami :D Ale protestuję też przeciw sugerowaniu, że "specyfika miejsca" nie ma wpływu. To typowo jankeskie myślenie, które zaowocowało już kilkoma krwawymi wojnami. Otóż to ma wpływ i nie zawsze coś, co działa w X, zadziała w Y.

@Feanor, to że w PL nadal ginie po 3k ludzi rocznie jest wielką hańbą na honorze każdego premiera i ministra SW i infrastruktury od 89 roku. Postawmy sprawę jasno - to są ludzie, którzy mają krew na rękach. U nas w tej sprawie nie robi się praktycznie nic. A przynajmniej nic systemowego. Fakt, że liczba ofiar nie rośnie lawinowo wynika nie z działań panstwa lecz z poprawy infrastruktury i bezpieczniejszych samochodów. Skandaliczne jest to, że generalnie zrobienie z tym porządku jest relatywnie proste, bo wystarczy się oprzeć na wzorcach z innych krajów, dostosowujac je do naszych realiow, a raczej ludzi i mentalnosci. W skrocie mozna to zawrzec w nastepujacych punktach:

 

  • Przemyslana poprawa infrastruktury - nie wszedzie potrzebujemy autostrady 2x3 pasy. Na wielu trasach duza poprawe daloby zrobienie prostych obwodnic dla waskich gardel w postaci np. drog 2+1.
  • Usunięcie z infrastruktury różnych absurdów utrudniających życie - np. likwidacja manualnego poboru opłat i bramek. Na wszystkich odcinkach.
  • Ogolnokrajowe wytyczne dot. calej infrastruktury komunikacyjnej - PDP, DDR, przystanki, oswietlenie, itp. Wiążące i obowiązkowe. Gmina zbuduje coś niebezpiecznego - urzędnik odpowiada karnie, podobnie jak inspektor, który to odebrał.
  • Ujednolicenie służb dbających o bezpieczeństwo wraz z nadaniem im odpowiednich uprawnień i zmasowany, skoordynowany system kontroli. Odcinkowe pomiary prędkości, fotoradary bez ostrzeżenia, widoczna policja na drogach.
  • Radykalny wzrost mandatów w formie uzależnienia od dochodu przy jednoczesnym zachowaniu kwoty minimalnej. Np. wyprzedzanie/omijanie na PDP - 40 proc. miesięcznego dochodu, nie mniej niż 2k zł. Przekroczenie predkosci w OZ pow. 30 km/h - 3k + zatrzymanie PJ na 30 dni., itd. Całość dochodów z mandatów idzie na działania poprawy BRD np. czyli finansowanie slużb.
  • Do tego działania prewencyjne w postaci zaostrzenia kryteriów uzyskiwania PJ i obowiązkowe, 2-3-dniowe kursy doszkalające dla piratów połączone z pracami społecznymi na rzecz ofiar wypadków.

Kurwa, to jest takie proste, że w ciągu dekady zeszlibyśmy z 3k ofiar na 1,5 albo 1. Słowacja pokazuje, że się da. Ale do tego trzeba mieć jaja i się postawić głupiemu społeczeństwu.

  • Lubię! 3
  • Dzięki! 2
  • Nie lubię! 2
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Bebok napisał:

wynika nie z działań panstwa lecz z poprawy infrastruktury

To chyba właśnie działanie państwa. Dróg raczej nie buduje się prywatnie. 

16 minut temu, Bebok napisał:

Usunięcie z infrastruktury różnych absurdów utrudniających życie - np. likwidacja manualnego poboru opłat i bramek. Na wszystkich odcinkach.

Przydaloby się, ale nie widzę żadnego związku ze zmniejszeniem liczby ofiar. Nie kojarzę szczerze mówiąc żadnego wypadku spowodowanego przez pobór opłat.

 

19 minut temu, Bebok napisał:
  •  
  • Radykalny wzrost mandatów w formie uzależnienia od dochodu przy jednoczesnym zachowaniu kwoty minimalnej. Np. wyprzedzanie/omijanie na PDP - 40 proc. miesięcznego dochodu, nie mniej niż 2k zł. Przekroczenie predkosci w OZ pow. 30 km/h - 3k + zatrzymanie PJ na 30 dni., itd. Całość dochodów z mandatów idzie na działania poprawy BRD np. czyli finansowanie slużb.

Mało Ci już teraz oszustw policji w rodzaju pomiaru nielegalnym radarem? Uzależnij ich budżet od kwoty mandatów to na pewno się sytuacja poprawi... Moim zdaniem niedopuszczalna zależność interesów.

 

A socjalizm już był i się w Polsce nie sprawdził. Nie jest w porządku karanie za takie samo wykroczenie w tych samych okolicznościach jednego bardziej, a jednego mniej. W dodatku bardzo utrudni to procedury drogowe. Nie każdy ma ten sam dochód co miesiąc.

 

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Man_iac napisał:

To chyba właśnie działanie państwa. Dróg raczej nie buduje się prywatnie. 

Przydaloby się, ale nie widzę żadnego związku ze zmniejszeniem liczby ofiar. Nie kojarzę szczerze mówiąc żadnego wypadku spowodowanego przez pobór opłat.

 

Mało Ci już teraz oszustw policji w rodzaju pomiaru nielegalnym radarem? Uzależnij ich budżet od kwoty mandatów to na pewno się sytuacja poprawi... Moim zdaniem niedopuszczalna zależność interesów.

 

A socjalizm już był i się w Polsce nie sprawdził. Nie jest w porządku karanie za takie samo wykroczenie w tych samych okolicznościach jednego bardziej, a jednego mniej. W dodatku bardzo utrudni to procedury drogowe. Nie każdy ma ten sam dochód co miesiąc.

 

Budowa dróg nie jest działaniem, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa. To jedna z wypadkowych, ale nie cel nadrzędny.

 

Twoja odpowiedź jest doskonałym świadectwem tego, jak bardzo jest potrzebne to, co napisalem. Bo kompletnie nie rozumiesz. Nadrzednym celem i wartoscia jest ludzkie zycie i zdrowie, a takze oszczednosci wynikajace z poprawy BRD.

 

Poprawa plynnosci jazdy - np. przez likwidacje debilnych przestojow na autostradach jest elementem realizacji dzialan na zasadzie - OK, pilnujemy porzadku, ale tez dbamy o kierowce. Plynnosc jazdy bezposrednio przeklada sie na bezpieczenstwo. Wielu ludzi jak wydostanie sie z korka, spod swiatel, bramek to zapierdala, bo sa wkurwieni tym ile czasu stracili. To czynnik podnoszacy ryzyko.

 

A z mandatami nie chodzi o robienie z nich premii dla Policji, ale znalezienie finansowania na podniesienie im plac, wyszkolenie, sprzet i liczbe etatow. Jasne, ze patologie w postaci blednych pomiarow nalezy tepic, ale to kwestia wyszkolenia. To kwestia techniczna, a nie negacja kierunku dzialan.

 

A roznicowanie mandatow nie jest kwestia socjalizmu, libertarvamizmu czy innych ideologi. Smierc bliskiego w wypadku nie jest ani socjalistyczna ani kapitalistyczna. To tragedia. Dla kogos kogo stac na rate leasingu za X6 czy Cayenne, 500-zlotowy mandat za przekroczenie predkosci w OZ o 40 km/h to jak spluniecie. Dlatego ludzie, ktorzy radykalnie narazili innych uczestnikow ruchu - np. jadac 90 w OZ powinni oprocz kary finansowej otrzymywac "nagrode" w postaci prac spolecznych. Chocby jeden dzien. Nie stawisz sie - idziesz do aresztu na 7 dni.

 

SRSLY, how hard can it be.

43 minuty temu, Feanor napisał:

 

Co do PJ: znam nieosobiście dwóch ludzi z odebranym PJ. Obaj radośnie jeżdżą dalej.

Za to powinna być kara ograniczenia wolności. Proste.

  • Lubię! 6
  • Uwielbiam 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Man_iac napisał:

Nie jest w porządku karanie za takie samo wykroczenie w tych samych okolicznościach jednego bardziej, a jednego mniej. 

Alez tak samo karasz - 40% jego miesiecznego przychodu. Zapewnie usredniony od zeszlorocznych przychodow, a nie z poprzedniego miesiaca. Zreszta taki system dziala chocby w Norwegii.

 

A nie fair jest, ze ktos z przychodami 10k miesiecznie i jezdzacy fura za 100k, placi tyle samo za mandat jak koles z 2k przychodu jezdzacy fura za 800 zl. Bo jaka jest funkcja takiego mandatu, jesli ten pierwszy nawet nie zauwazy, ze go zaplacil?

 

Nie wspominajac o tym, ze ogolnie mandaty sa zaloznie niskie. 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Bebok napisał:

A roznicowanie mandatow nie jest kwestia socjalizmu, libertarvamizmu czy innych ideologi. Smierc bliskiego w wypadku nie jest ani socjalistyczna ani kapitalistyczna. To tragedia. Dla kogos kogo stac na rate leasingu za X6 czy Cayenne, 500-zlotowy mandat za przekroczenie predkosci w OZ o 40 km/h to jak spluniecie. Dlatego ludzie, ktorzy radykalnie narazili innych uczestnikow ruchu - np. jadac 90 w OZ powinni oprocz kary finansowej otrzymywac "nagrode" w postaci prac spolecznych. Chocby jeden dzien. Nie stawisz sie - idziesz do aresztu na 7 dni.

Do reszty odniosę się później, bo teraz w niedoczasie jestem, ale tutaj trzeba sobie zadać pytanie kto tu powoduje większe zagrożenie. Ktoś, kto tę prędkość przekracza X6 czy Cayenne, gdzie lista systemów bezpieczeństwa się nie mieści na jednej stronie, czy ktoś kto robi dokładnie to samo pełnoletnim Golfem na starych oponach?

  • Nie lubię! 2
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Man_iac napisał:

Do reszty odniosę się później, bo teraz w niedoczasie jestem, ale tutaj trzeba sobie zadać pytanie kto tu powoduje większe zagrożenie. Ktoś, kto tę prędkość przekracza X6 czy Cayenne, gdzie lista systemów bezpieczeństwa się nie mieści na jednej stronie, czy ktoś kto robi dokładnie to samo pełnoletnim Golfem na starych oponach?

 

obydwie takie samo

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...