Skocz do zawartości

Pięć - sześć - cztery, szepcze Marynia numery, układając kolejne szydery (wzbudzając podziw nieszczery)


Feanor

Wybierz mądrze  

46 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj oglądałem "Czas mroku" i ojp, ile bym dał, żeby to był serial na 4-5 sezonów albo chociaż miniserial 5x90 minut (po każdym na każdy rok premierowania Churchilla w czasie wojny). Tutaj z kilkunastu dni zrobiono świetny film, a przecież jest jeszcze tyle do pokazania. Możliwe, że takie pokazywanie wojny zza kulis byłoby dla szerszej publiki monotonne i musiano by wprowadzić inne postaci, ale dla mnie wystarczałby sam Churchill i jego najbliższe otoczenie. Problem, że po Oldmanie każdy odtwórca roli Churchilla będzie tylko substytutem :(

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Jak już się tu pojawiły jakieś anegdoty na temat sytuacji drogowych, to ilekroć oglądam te kompilacje na youtube z polskich dróg to sytuacje, które mi się zdarzają można policzyć na palcach jednej ręki, a taka kompilacja powoduje uczucie, że tego jest mnóstwo :) Oczywiście, wynika to z tego, że ja ledwo 10k robię rocznie, to mam tych sytuacji mniej, ale z drugiej strony 98% po mieście, a tych sytuacji chyba w kompilacjach jest najwięcej.

Odnośnik do komentarza

Mnie w sumie te rozmowy o pieszych irytują, bo wśród moich bliskich jest kilka osób z przekonaniem "ale miałem pierwszeństwo". Miałem sytuację, czy dwie, gdzie kierowca sobie jedzie a moja narzeczona próbuje się wpierdzielić na pasy, ja ją trzymam, a potem ona nie rozumie czemu na nią wrzeszczę. No i mam uraz teraz :P

 

W jej przypadku pomogły nagrania z rosyjskich dróg i potem kanał "Polskie drogi". Jakoś gdy człowiek zobaczy kilkunastu pieszych odbijających się od samochodów jak szmaciana lalka nabiera respektu...

 

Tak jak @me_who pisał. Uważajmy wszyscy i wtedy będzie dobrze :)

 

Btw - bardzo fajna gierka w promocji na BF, polecam :)

 

https://www.pepper.pl/promocje/mini-metro-na-androida-207153

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, kolek23 napisał:

Mnie w sumie te rozmowy o pieszych irytują, bo wśród moich bliskich jest kilka osób z przekonaniem "ale miałem pierwszeństwo". Miałem sytuację, czy dwie, gdzie kierowca sobie jedzie a moja narzeczona próbuje się wpierdzielić na pasy, ja ją trzymam, a potem ona nie rozumie czemu na nią wrzeszczę. No i mam uraz teraz :P

 

W jej przypadku pomogły nagrania z rosyjskich dróg i potem kanał "Polskie drogi". Jakoś gdy człowiek zobaczy kilkunastu pieszych odbijających się od samochodów jak szmaciana lalka nabiera respektu...

 

Tak jak @me_who pisał. Uważajmy wszyscy i wtedy będzie dobrze :)

Zwłaszcza, że wszyscy wiemy jaka jest mentalność większości kierowców w PL, wiesz, że dużo wypadków z ich winy, a pchasz się sam w gips :) Zaraz się znajdzie ktoś i powie, że tak nie powinno być i ja się z tym zgadzam. Nie wiem, edukujmy tych kierowców, róbmy kampanie na ten temat. Ograniczenie prędkości do 5 przed każdym przejściem (co i tak nie załatwi sytuacji, którą miał @me_who chyba, że w ogóle będziemy przez skrzyżowania przejeżdżać 5 na godzinę :P z drugiej strony, w korku w Łodzi szybciej nie pojedziesz), ale nie, jebnijmy przepis, że nie ma wtargnięcia i jak to ma zmniejszyć ilość wypadków? Zostrzy kary jedynie i może uprości proces karania, nie wiem...

Odnośnik do komentarza

Nie jest (w praktyce) nieostry, jest zbyt rzadko praktykowany.

A przepis o braku wtargnięcia nie zmniejszy ilości wypadków, lecz je powiększy.

Realnie coś może zmienić jedynie edukacja - nie tylko kierowców (acz przede wszystkim), lecz również pieszych, których - świadomie czy nieświadomie - zachęca się do nierozsądnych zachowań krytykując obowiązek zachowania ostrożności przez pieszych i postulując (wprost lub pośrednio, wskazując na ich słabość) ich świętokrowość na drodze.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Gacek napisał:

Nie jest (w praktyce) nieostry, jest zbyt rzadko praktykowany.

A przepis o braku wtargnięcia nie zmniejszy ilości wypadków, lecz je powiększy.

Realnie coś może zmienić jedynie edukacja - nie tylko kierowców (acz przede wszystkim), lecz również pieszych, których - świadomie czy nieświadomie - zachęca się do nierozsądnych zachowań krytykując obowiązek zachowania ostrożności przez pieszych i postulując (wprost lub pośrednio, wskazując na ich słabość) ich świętokrowość na drodze.

Serio wierzysz w tę edukację pieszych? Chyba edukację mandatami, bo przecież od przedszkola regularnie wszyscy tłuką o zatrzymaniu się przy przejściu i spojrzeniu w lewo, prawo, jeszcze raz w lewo. Córka nawet piosenkę z przedszkola na ten temat śpiewa a później i tak się kończy gapieniem w telefon (jak na filmiku). 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Hajd napisał:

No okej, tylko to kompletnie nie działa. Nie wiem, czy nowy przepis zadziała, ale u nas po prostu SIE ZAPIERDALA i żadne kampanie nic z tym nie zrobią.

Szczerze, może to moja ignorancja, ale nie kojarzę za bardzo kampanii na temat sytuacji z pieszymi na pasach :-k Te, związane z przejazdami kolejowymi owszem. Nie wiem na ile są one skuteczne, bo nie patrzyłem po danych liczbowych, ale wydaje mi się, że jak przeglądam jakieś lokalne newsy, to tych sytuacji jest mniej, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Misiek napisał:

Szczerze, może to moja ignorancja, ale nie kojarzę za bardzo kampanii na temat sytuacji z pieszymi na pasach :-k Te, związane z przejazdami kolejowymi owszem. Nie wiem na ile są one skuteczne, bo nie patrzyłem po danych liczbowych, ale wydaje mi się, że jak przeglądam jakieś lokalne newsy, to tych sytuacji jest mniej, ale mogę się mylić.

Pełno tego było, pierwsze co przychodzi mi  do głowy to „10 mniej - zwolnij". Zresztą to, że o nich nie słyszałeś też dowodzi braku ich skuteczności.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Kinas napisał:

mylisz nieuchronność z wysokością kary :)

Racja, ale dalej uważam, że nieuchronność kary coś zmieni. Za przekroczenie powyżej 50 km/h w mieście zabierają prawko, są już jakieś statystyki jak zmniejszyła się liczba mandatów za prędkość w mieście?

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Misiek napisał:

Racja, ale dalej uważam, że nieuchronność kary coś zmieni. Za przekroczenie powyżej 50 km/h w mieście zabierają prawko, są już jakieś statystyki jak zmniejszyła się liczba mandatów za prędkość w mieście?

 

No generalnie nic, bo kierowca w chuju ma, że zapłaci max 500 zł 

Odnośnik do komentarza
Just now, Misiek said:

Racja, ale dalej uważam, że nieuchronność kary coś zmieni. Za przekroczenie powyżej 50 km/h w mieście zabierają prawko, są już jakieś statystyki jak zmniejszyła się liczba mandatów za prędkość w mieście?

No i kolejny raz przyznajesz mi rację :) Jaka jest skuteczność wyłapywania kierowców jeżdżących w mieście za szybko? Zdecydowana większość kierowców nie ponosi konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...