Skocz do zawartości

Pięć - sześć - cztery, szepcze Marynia numery, układając kolejne szydery (wzbudzając podziw nieszczery)


Feanor

Wybierz mądrze  

46 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, jmk napisał:

Ja nie rozumiem takiej obrony tego systemu, kto zetknął się z nim z czym więcej niż z grypa doskonale wie jakie to niewydolne. A będzie gorzej, bo personelu coraz mniej, a tego ustawa czy dofinansowaniem się nie zmieni na już

 

Prywatyzacja nie jest rozwiązaniem, bo podstawowym celem takiego ubezpieczyciela nie będzie zapewnienie jak najlepszej pomocy medycznej, tylko w jak najbardziej sprawny sposób zarobić. Tak działa wolny rynek.

 

Oczywiście, system będzie działał, może nawet w większości przypadków, ale właśnie możemy poczytać o absurdach analogicznego systemu działającego w USA, gdzie ubezpieczyciele kombinują jak mogą, żeby nie płacić za cokolwiek, za co mogą nie płacić. Przykład kolejny, o którym czytałem: rodzina została poinformowana podczas porodu, że dziecko jest nieprawidłowo ułożone, naturalny poród jest zagrożeniem dla jego życia, zaleca się cesarskie cięcie. Rodzina wyraziła zgodę, a ubezpieczyciel nie pokrył kosztów tego, bo uznał je za cesarskie cięcie na życzenie.

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, jmk napisał:

 

Właśnie o to chodzi i Korwinisci też o tym mówili przed wyborami, że całkowicie prywatna służba zdrowia nie jest możliwa. I powinno być to coś na wzór Singapur, co dałem link.

 

Singapur to miasto-państwo, nie ma porównania z krajem o powierzchni ponad 300 razy większym.

Odnośnik do komentarza

Cherrypicking, uwielbiam. Na śmierć w Sosnowcu odpowiem testami na żywych organizmach w Singapurze, https://www.news18.com/news/india/indian-origin-doctor-in-singapore-charged-with-causing-patients-death-2346599.html Zbrodniarze!!!11jeden

Porównania systemu polskiego do singapurskiego prowadzą do nieuchronnego wniosku, że powinniśmy jako kraj stosować metody energetyczne Luksemburga, bo tam się znakomicie sprawdzają elektrownie wodne. Skoro tam to działa, to czemu u nas nie może?

 

Zresztą to wszystko to jest odchodzenie od sedna dyskusji, której zarzewiem było zdziwienie @Kinasa, że osoba najwięcej biorąca z systemu służby zdrowia jest zarazem jego największym przeciwnikiem. To mnie niezmiernie bawi, bo - co się przewija przy każdych wyborach - w warunkach postulowanej prywatnej służby zdrowia tych narzekań pewnie by nie było nie dlatego, że zdrowie nagle zostałoby odzyskane, tylko dlatego, że w warunkach odpłatności za te usługi pewnie nie dożyłby szansy do narzekania na koszt tych usług :kekeke: 

Ja na przykład nie zamierzam bronić obecnego kształtu służby zdrowia i sądzę, że powinna zostać gruntownie zreformowana, tyle że nie jest odpowiedzią w polskich warunkach jej sprywatyzowanie, bo to wpierw pogłębi nierówności społeczne, a z biegiem czasu wręcz przeciwnie - zlikwiduje je, bo w prywatnej służbie zdrowia biedniejsi nie mieliby się jak leczyć, więc szybko będą umierać i tym samym zostaniemy ze społeczeństwem 95% klasy średniej i 5% klasy wyższej, którym nie będzie miał kto dostarczyć do domów prądu, bo górnicy znikną.

  • Lubię! 5
  • Uwielbiam 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Nikt nie odpowiedział na zarzut, że skoro tak, to czemu korzystacie z Amazona, fejsa i tak dalej. To jakoś Was nie kłuje w oczy. Reaper nie pojechal do innej wulkanizacji, bo nie wiem nie chciał tracić czasu czy tu było tanio, to już nie jest sprzeczność. No, ale spoko glaskajcie się dalej, nie widząc własnej hipokryzji.

 

Tłumaczyć siódmy raz tym, co "nie zrozumieli" nie zamierzam. Napiszę tylko ostatni raz chodzi o reformę służby zdrowia, aby większość jej elementów były prywatne i aby ktoś mi wybór między wygoda z kosztem a brakiem wygody i brakiem kosztu. Nie widzę innej drogi, szansy, bo leczę się 10 lat po wielu placówkach i widzę na własny oczy, że jak się coś zmienia to tylko na gorsze. A wydatki na NFZ niby coraz większe. Ja widze jedyna nadzieję w częściowej prywatyzacji, aby ci który na to stać leczyli się w lepszych warunkach za kasę prywatnie, nawet z powazniejsza choroba niż grypa.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, jmk napisał:

Nikt nie odpowiedział na zarzut, że skoro tak, to czemu korzystacie z Amazona, fejsa i tak dalej. To jakoś Was nie kłuje w oczy. Reaper nie pojechal do innej wulkanizacji, bo nie wiem nie chciał tracić czasu czy tu było tanio, to już nie jest sprzeczność. No, ale spoko glaskajcie się dalej, nie widząc własnej hipokryzji.

 

Ponieważ to jest przerzucanie odpowiedzialności na końcowego użytkownika, podczas gdy problem - i rozwiązanie - tkwi gdzie indziej.

 

Tak jak 'unikajcie plastikowych słomek' podczas gdy większość tworzyw sztucznych w oceanach to pozostałości sieci rybackich.

 

41 minut temu, jmk napisał:

A wydatki na NFZ niby coraz większe.

 

Może po prostu należałoby równolegle do zwiększania nakładów wprowadzać zmiany w zarządzaniu placówkami medycznymi, np zdejmując presję wychodzenia na zero w budżecie?

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, jmk napisał:

Nikt nie odpowiedział na zarzut, że skoro tak, to czemu korzystacie z Amazona, fejsa i tak dalej. To jakoś Was nie kłuje w oczy. 

Zgaduję, że to przez fakt, że to nie ma nic do rzeczy. Relacje konsument-przedsiębiorca są trochę odmienne od relacji podatnik-państwo. Analogia z Amazonem byłaby zasadna wtedy, gdybyśmy na forum mieli pracownika niepełnosprawnego, który lobbowałby za wprowadzeniem do jego małego miasteczka magazynu Amazon, by mógł wreszcie znaleźć pracę. No spoko, znajdzie, ale go tam zmielą i wyplują.

Albo gdybyśmy mieli piwowara na forum, który lobbowałby za przywróceniem monopolu państwowego na produkcję piwa. No spoko, może i by to przyniosło długo wyczekiwane zaoranie browaru - tfu - carlsberg, ale temu piwowarowi życia by to nie poprawiło.

  • Lubię! 8
Odnośnik do komentarza
50 minut temu, jmk napisał:

Pisanie o grypie świadczy o totalnej ignorancji i nieznajomości tematu. Ja w obecnym najwyższym pakiecie mogę spokojnie leczyć praktycznie wszystkie swoje schorzenia prywatnie (z koło 20). Bo mam tam i rezonanse i tomografię i badania krwi, specjalistów jak hepatolodzy, gastrolodzy, laryngolodzy itp. nie mogę tam leczyć nagłego upadku zdrowia plus choroby głównej.

 

Drogie leczenie jest drogie, bo caly system jest drogi i niewydolny.

 

Pakiet w Luxmedzie to nie jest pakiet na leczenie. To jest pakiet na możliwość wykonania różnego rodzaju badań i wizyty u specjalistów. Za leczenie płacisz już sam dodatkowo w postaci lekarstw (gdzie cześć jest refundowana w różnych stopniach przez państwo), ewentualnie państwo płaci za pobyt i leczenie w szpitalu

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Gabe napisał:

Ponieważ to jest przerzucanie odpowiedzialności na końcowego użytkownika, podczas gdy problem - i rozwiązanie - tkwi gdzie indziej.

Tylko, że zarządzać swoją własnością masz prawo. To Ty decydujesz z jakich firm korzystasz i komu płacisz, a komu nie. Natomiast rozwiązania proponowane przez lewicę (nie tylko w tym przykładzie) to chęć zarządzania cudzą własnością. I to tu tkwi sedno dysputy pomiędzy socjalistami, a zwolennikami wolnego rynku. 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Man_iac napisał:

Tylko, że zarządzać swoją własnością masz prawo. To Ty decydujesz z jakich firm korzystasz i komu płacisz, a komu nie. Natomiast rozwiązania proponowane przez lewicę (nie tylko w tym przykładzie) to chęć zarządzania cudzą własnością. I to tu tkwi sedno dysputy pomiędzy socjalistami, a zwolennikami wolnego rynku. 

 

Nie rozumiem, do czego pijesz, podaj przykłady to postaram się ustosunkować do konkretów.

Odnośnik do komentarza

Pierdoletto :keke: Służba zdrowia to potrzebuje porządnej reformacji liczonej w miliardach złotych i żaden minister ani rząd tego nie zrobi. Ja to bym wjebał tam jakiegoś gościa coś takiego jak Sasin ma stanowisko i żeby te wszystkie machlojki tych dyrektorów itp poczyścił mocno :-k

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Gabe napisał:

 

Nie rozumiem, do czego pijesz, podaj przykłady to postaram się ustosunkować do konkretów.

Choćby w przypadku służby zdrowia. Obecny system polega na zarządzaniu czyimiś środkami - zmuszasz zdrowych do płacenia chorym, a to rozporządzanie czyimś majątkiem. W przypadku, gdy wspomniałeś o przerzucaniu odpowiedzialności na klienta końcowego - nie ma innej, uczciwej drogi. Klient końcowy może nie korzystać z firm, które zanieczyszczają oceany i zostawiają sieci (chociaż to skomplikowane, bo zdaję sobie sprawę, że kupując rybę masz nikłe pojęcie jak została złowiona). Inna droga, niż głosowanie portfelem to zawsze jest już pakowanie łap w cudzy majątek. 

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, jmk napisał:

Nikt nie odpowiedział na zarzut, że skoro tak, to czemu korzystacie z Amazona, fejsa i tak dalej. To jakoś Was nie kłuje w oczy. Reaper nie pojechal do innej wulkanizacji, bo nie wiem nie chciał tracić czasu czy tu było tanio, to już nie jest sprzeczność. No, ale spoko glaskajcie się dalej, nie widząc własnej hipokryzji.

lol. Dobrze, że Ty jesteś taki mądry i wszystko widzisz :) Jesteś nawet mądrzejszy niż rządzący Polską, bo znasz dokładnie odpowiedź jak naprawić służbę zdrowia. Kurde, to może czas na politykę? :) 

 

Nie pojechałem do innej wulkanizacji, bo sprawa była pilna, a to była sobota. Zresztą nawet mi przez głowę nie przyszło, żeby pojechać, bo co by to zmieniło? Uwierz mi, że kolejnym razem już tam nie pojadę. A co do twojego "czemu nic nie powiedziałeś właścicielowi" - bo nic by to nie zmieniło. Skoro typek tak robi od lat, to myślisz, że mój komentarz coś zmieni? Przepisy są na miejscu, on je łamie, to już tylko kwestia tego, że z jakiegoś powodu policja to ignoruje. A może ja o czymś nie wiem i ten kawałek lasu, to jest jednak jego prywatny teren, a miasto źle postawiło krawężnik, że on nie może tam wjeżdżać? Nie wiem, ale nie ja jestem od egzekwowania prawa.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Man_iac napisał:

Choćby w przypadku służby zdrowia. Obecny system polega na zarządzaniu czyimiś środkami - zmuszasz zdrowych do płacenia chorym, a to rozporządzanie czyimś majątkiem. W przypadku, gdy wspomniałeś o przerzucaniu odpowiedzialności na klienta końcowego - nie ma innej, uczciwej drogi.

 

Źródłem niezrozumienia między nami będzie zawsze to, że ty na wszystko patrzysz indywidualnie i z punktu widzenia pieniędzy, a ja - tak jak wiele innych osób - uważam, że służba zdrowia zorganizowana przez "zrzutkę" wszystkich i służąca wszystkim jest najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem jakie istnieje.

 

TL,DR - podatki to nie kradzież

 

BTW - Art. 68. par 2. 

Cytat

Obywatelom,  niezależnie  od  ich  sytuacji  materialnej,  władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Jak ktoś wie, że Amazon wyzyskuje ludzi i jest to sprzeczne z jego poglądami, grzmi o tym w necie, a potem i tak cos kupi bo taniej i pozwoli im się rozwijać to chyba coś nie tak. "Jeden głos się nie liczy" to tak samo głupia argumentacja jak, że ja świata nie zmienię?

 

Reaper. Nie wiem, ja widzę, że to alternatywa, która być może się sprawdzi, być może nie, ale wiem, że kolejne rządy pchając swoje pomysły i dofinansowując obecny system nic nie zmieniły, a wręcz przeciwnie. Skoro teraz jest tak, to czemu się bronić przed próbą zmiany? I ta to znam akurat od środka, więc mogę się wypowiedzieć jak obecnie wygląda. A wszystkowiedzący zdajecie się jednak Wy.

 

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, Gabe said:

Źródłem niezrozumienia między nami będzie zawsze to, że ty na wszystko patrzysz indywidualnie i z punktu widzenia pieniędzy, a ja - tak jak wiele innych osób - uważam, że służba zdrowia zorganizowana przez "zrzutkę" wszystkich i służąca wszystkim jest najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem jakie istnieje.

 

2 minutes ago, jmk said:

Skoro teraz jest tak, to czemu się bronić przed próbą zmiany?

 

Z publiczną służbą zdrowia jest jak z demokracją. Chujowe rozwiązanie, niesprawiedliwe, słabe, ale lepszego nikt jeszcze nie wymyślił :)

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Jahu napisał:

Pierdoletto :keke: Służba zdrowia to potrzebuje porządnej reformacji liczonej w miliardach złotych i żaden minister ani rząd tego nie zrobi. Ja to bym wjebał tam jakiegoś gościa coś takiego jak Sasin ma stanowisko i żeby te wszystkie machlojki tych dyrektorów itp poczyścił mocno :-k

lolol, ten aparatczyk z deficytem mentalnym to by jeszcze więcej ukradł niż ktokolwiek do tej pory.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...